Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tutifruti
21. apr 2010

Maxi, to je skôr preto, že niektore občianky by kartu neodniesli.... bábatka by neboli nikde evidované ani očkované a pod.... U nás napr. dr este stále chodia na prvú návštevu domov....

dugyna
21. apr 2010

tutifruti ale peniaze by chceli hend

any23
21. apr 2010

ahojte 🙂 ja sem síce neprispievam moc často, ale čítam vás pravidelne 😉

včera som bola s naším alexom u doktorky na 5ročnú prehliadku a zároveň som sa s ňou dohodla, že aj s malinkou k nej budeme chodiť 😵 takže detskú lekárku už máme zajednanú 😉

a naše bábätko tiež štikúta, prvýkrát som to zacítila asi pred dvoma týždňami, je to zlatučké 😅 aj alexík mával v brušku štikútky, dooosť často, aj mu to zostalo keď sa narodil, dokonca aj teraz máva často štikútky - hlavne keď sa tak nahlas, schuti smeje, ako hrkálka, tak zákonite sa mu začne štikútať 😝

tinka gratulujem že ťa vybrali do prvej desiatky 🙂 🙂 🙂 už som ti aj hlas poslala 😉 podľa mňa si jasná víťazka, tie ostatné baby na teba nemajú 😉

kafoditka
21. apr 2010

Ahojte zenusky!! Dalsia mizerna noc za nami ☹ Booozinku, ja si nepamatam, kedy som sa naposledy dobre vyspala. Som totalne vystavena, chodim po byte ako matoha, palia ma oci, boli hlava.... 😔 😔
Mam kopu zehlenia, co som malemu prala vecicky, ale absolutne nemam silu sa postavit a stravit 2 hodiny zehlenim..

Dugy.... odkial mas dobre referencie na toho pediatra? Mas s nim osobnu skusenost?

lydus
21. apr 2010

Ahojte..
Vierkaha aj ja by som chcela chodit na ten kurz..dala by si mi cisielko kde by som sa o tom dozvedela viac?

dugyna
21. apr 2010

kafko to bol moj pediater... 🙂 donedavna teda lekar..lebo on ma ja dorast..
a nemyslim si ze by predpisoval ATB bez priciny...casto som od neho odils alen s kloktadloma kvapkami do nosa

any23
21. apr 2010

inak, ja tiež v noci nespávam, pravidelne od 2-4tej si naša babulka robí v brušku rošambo, už som si aj zvykla 😝 🙂 asi by som už aj ja mala začať prať a žehliť vecičky, ešte som nič neprala, stále som mala pocit že veď je ešte čas, no tak ale ako čítam, v júnovkách už majú prvé bábätko, tak dnes tuším skočím kúpiť detský prášok a začnem aj ja 😅 aby som bola pripravená, kdyby neco, ale dúfam a pevne verím, že vydržíme pekne do termínu 😕 🙂

maxara
21. apr 2010

tuti - ja chapem, len si myslim, ze by to nemalo platit pausalne na 95% zodpovednej populacie.. minule som sa tu pohorsovala nad tym, ako kamoske stratila posta celu zdravotnu kartu.. tak bud nech si zriadia nejaky specialny system dopravy alebo nech ma nechaju si tu kartu tam odniest.. a nech mi nevnucuju nejakeho total nespolahliveho sprostredkovatela, u ktoreho si aj tak prd pomozes.. keby to mola jedina neg skusenost s tou instituciou, tak dobre.. ale za posledneho 1 a pol roka som sluzobne posielala asi 20 listov a z toho 5 sa stratilo uuuplne, nikdy ich nedodali.. ani spat ani adresatovi.. 1 boli faktury a 4 vykazy o mestskych poplatkoch.. so vsetkym som mala take opletacky..ze az (akoze boli posielane z jednej pobocky, tak neviem, ci je problem len tam alebo celkovo system je na prd, no ale aj predtym som mala vela neg skusenosti).. keby mal dr moznost posudit moju sposobilost, alebo ze by mi dal nejake vyhlasenie trapne podpisat alebo ja neviem co.. ale ja uz poste proste neverim.. sa mi to zda vela, dosrat 5 z 20 zasielok.. 😒

maxara
21. apr 2010

dugy - vysledky OGTT budem mat az v piatok, mne totiz brali rovno krv aj na tie oth testy, co sa robia (cukor, krvny obraz a nejake Bhv alebo Brv ci co..co to je? vies?)

tutifruti
21. apr 2010

No u nas je jedina nemocnica, kde sú aj dr, takže poštou sa karty neposielajú.... sestričky ich znesú o dve posch. nižšie 😀

Ja robím v DeD a vidím, ako k nám chodia niektoré deti, absolútne žiadne vyšetrenia, očkovania.... zubne karty nekomentujem... Jednoducho zmenia lekára a už o nich nikto nemá prehľad.....

dugyna
21. apr 2010

tuti co je DeD?

maxi tak drzim palce daj potom vediet

tutifruti
21. apr 2010

Detský domov

maaja
21. apr 2010

ahojte
citam ze zle spavate ???
ja spim dobre, mne sa babo v noci vobec nemrvi ... a mam pocit ze za posledne dva dni sa uz nemrvi ani cez den 😕
ze by som uz mala zacat robit paniku ??? 😖

mirka285
21. apr 2010

bre ranko.priserna noc,zaspala som snad rano o stvrtej a teraz vyzeram jak vygrcane leco ☹ idem sa dat dokopy lebo musim varit rizoto a inak vobec navladzem ani z postele vstat 😢

monline
21. apr 2010

ahojte kočky
už som si vás popri práci prečítala, ale musím si dať pauzu, lebo sa mi nechce robiť 🙂
Závidím tým, čo sú doma..najskôr som si myslela, že by som sa doma len nudila, presúvala sa z jedného gauču na druhý, prípadne do postele, spohodlnela a komplikovala si to..ibaže sily sa pomaly míňajú a domáci pokoj je na nezaplatenie..aj keď- až tak celkom nie, pretože potrebujem robiť minimálne ešte mesiac kvôli ťahu, ktorý chcem v práci spraviť pre zvýšenie materskej, dúfam, že mi to vyjde..
Dnes som chcela ísť k svojej lekárke pre výsledky z GTT, pretože ona mi ich síce dala, ale v ambulancii rizikovej gravidity v Ružinove si ich založili ..a na papieroch, ktoré mám, nikde nie sú hodnoty zapísané a diabetológ, kam som chcela zájsť, ma bez nich nevezme..ibaže ráno mi šéf skrížil plány, tak snáď sa do konca týždňa do BA dostanem...
Aj Daniel občas štikúta, ale nie je to silné šklbanie, skôr jemné pravidelné pohyby..ale to šklbanie- však detičky majú ešte kopec miesta a točia sa, možno sa to vaše vrtí a hľadá si lepšiu polohu a ručičkami nožičkami kopká okolo, tak to pôsobí vystrašujúco, ale iste je to v poriadku..však sa upokojí po chvíli, nie?

monline
21. apr 2010

mirka- najskôr mi oko padlo na to lečo a napadlo ma- supeer, to by som si dala..až potom som zbadala to slovo pred ním 😀

maxara
21. apr 2010

babky zabky, co je s vami? coze tak zle spite? ja som minulu noc kaslala, tak som spala zle, ale inak sa dobre vyspim aj vsetko.. akurat dnesne prebudenie bolo desne.. mm mi rano o 6:20 oznamil, ze ta nasa sprosta suka Lara, nam nechala dve hovna, jedno dolu odpratal a druhe hore mi nechal.. a k tomu vyrehotany zadelil, ze moje gatky asi smrdia po granulach, lebo predlozky mi ich rozzuli.. no a ked som sa logicky zaujimala, o ktore gatky ide (rozospata), tak ze ved tam su na zemi, potom sa pozries.. a odisiel do roboty.. no chapete to??? tak nie len ze som vstala tak skoro, aby som odpratala to hovno (to z vdaky, ze dostala lopticku, odkedy ju ma, sere nam kazdy den pred spalnove dvere, uz asi 4 dni), ale musi ten nas podnajomnik vidiet moje gatky, rozzuvane psami, niekde sa povalovat na zemi? Nasla som ich na schodoch, zobrala ich (inak moje oblubene, psi sa nam v noci vlamali do kupelky) a Basa som nimi tak vyslahala, az sa postal od strachu (nemohlo ho to ani trosku boliet, len nie je na bitku zvyknuty a tak sa boji, ked kricim).. Takze som si mohla este aj šťanku umyvat.. no otraaaaas..

dugyna
21. apr 2010

tutifruti..to musi byt pekna ale aj narocna praca..tie deticky si zasluzia vela vela lasky..

monline..boze ta tehu demecnia..neviem co som chcela napisat..muselal som si znova precitat a uz viem..
ta stikuta to ma babatko vtedy ked ma akoby zasklby take strasne pravidelne pohyby na jednom mieste? akoby ma kopala akoby ,mala taky tik?take jemne..

kafoditka
21. apr 2010

baby, dostala sa mi do ruk perfektna brozurka, tak sa chcem s vami podelit o cenne rady. Hlavne pre maminy, ktore cakaju prve babo a z uradov su rovnako zmetene, ako ja 😉 je to par bodov, ake urady mate vybavit v prvych dnoch, ked sa nam narodi babo - teda nasi manzelikovia budu vybavovat 🙂
1,
- RL dietata si vyzdvihne otec dietata na matrike podla miesta narodenia, nie podla bydliska. Otec podpise suhlas s menom, kt. dala matka v porodnici, prevzatie RL a "Ziadost o podporu pri narodeni dietata"
- Je potrebne, aby mal manzel pri sebe original sobasneho listu a obidva preukazy totoznosti

2,
Ziadost o prispevok pri narodeni dietata
- dostanete ju na matrike spolu s RL. Vyplni a podpise ju matka a podava ju spolu s kopiou RL na UPSVaR.

3,
kopiu RL pouzijete v Zdravot. poistovni k vydaniu zdravotnej karticky a pre Socialnu poist. k prihlaseniu trvaleho pobytu

4,
Priplatok k prispevku pri narodeni dietata
- podajte pisomnu ziadost na UPSVaR tlacivo si mozte stiahnut na stranke www.employment.gov.sk
Ake doklady na to potrebujete:
- OP
-potvrdenie od lekara, ze ide o prvorodene dieta
-potvrdenie. ze ste chodili na pravidelne kontroly u gynekologa
-potvrdenie, ze sa dieta dozilo 28 dni zivota
-RL dietata
-potvrdenie od zamestnavatela, u ktoreho pracovala matka
-potvrdenie zo Zdravot. poistovne o tom, ze matka bola pred narodenim dietata poistena min. rok

lydus
21. apr 2010

Kočky ktore este pracujete..tak to Vas obdivujem..naozaj..ja som uz dlho doma..ani mi to tak nepríde..aspon mam este viac času sama na seba..na kamaratky..a premýslanie co ma čaka...a samozrejem na muza...už by asi nebavilo sa rozculovat v praci...vcera som bola na poradni..a povedala som doktorovi o tom ze mavam nekludne nohy,niekedy sa to neda vydrzat..len kopat a kopat 🙂 a predpisal mi anopyrin 30mg..a vravel ze to mozem..aj dva krat som sa ho pýtala...som mu spomenula ze mi zomrel mladý otec na srdiecko..tak aj preto preventívne..ale teraz som citala v tom letaciku..a tam je pisane ze v siedmom az deviatom mesiaci by to to tehu nemali...aj som trosku znepokojena aj nie..verim doktorovi..ale chcem sa spýtat či niektora nemate aj podobny pripad,alebo co vy nato... 😨

dugyna
21. apr 2010

boze maxi..a to co by sa tomu tvojmu mmm do kelu stalo keby opratal obe hovna a hlavne nenechal sa valat tvoje gatky dalej na zemi..aj keby ste byvali sami..a nehovoriac o tom ze ked byva s vami cudzi chlap a mohol tie tvoje gatky vidiet...
juj normalne som sa vytocila..
a tych vasich dvcoh chlpacov by si mala asi pozicat na par dni..by sa naucili...
nas ked ma nahodou zaludocne problemy..leo ho prehanalo..tak bol z toho cely nestatsny..a chdoil ako zbyty po byte co sa hanbil za to ze sa vykadil v kuchyni..nikdy to nspravil nikde inde len v kuchyni..a to sa mu naozaj stane len ked ma zaludocne prblemy..a to nasou vinnou ak neodhadneme davku -ked mu uvarime kosti amastnu kozu..tak vtedy...ale
uz vieme s mmm ze staci mu jedna miska..a aj ked pyta viac nedostne..lebo potom by bola naloz rano v kuchyni..co on za to nemoze...
ale inak ked bol mensi a mal srajdu tak vedel ist na balkon ak mal otovreny..takze keby mal otovreny balkon urcite by isiel na balkon a nebolo by to v kuchyni...
a ked sa tak bude utriemm ak je skor hore alebo ja..

ale hovorim nasmu sa to tsvava len z traviacich tazkosti..normalne sa nepoondi-on je zvyknuty nakolko sme obaja robili 12tky..takze pes vie vydrzat v pohode od 6 rana az do 20/ked sme prisli niekedy neskor z prace ze sme boli v obchode/ stalo sa obcas aj neskor...ale nedovoli si spravit nieco doma...

tutifruti
21. apr 2010

Maxara: ja by som ich zabila.... 😠

K tomu čo napísala kafko: Príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa sa dáva už pri prvom, druhom aj treťom pôrode...

dugyna
21. apr 2010

kafko supis info diky 🙂
a nehodis to do albumu juloviek?keby som si to nezapamatala,

lydus
21. apr 2010

Ja ked som citila tu stikutku..tak to bolo take jemne,klopkanie na jednom mieste..ani som sa neznepokojila..skor to bolo milee a hned som volala muza nech pocuva 🙂

kristip
21. apr 2010

ano, dugyna, to je pravdepodobne stikutka

monline, ja som sice doma, uz druhy mesiac, ale nie je to az taka zabava, lebo musim lezat - nohy a zadok podlozene - aj v noci a strasne by som chcela upratovat a chystat a prat a nakupovat, ale nemozem. tak si stale dookola pisem, co mi este treba pre dietatko, dnes som urobila aj priblizny financny rozpis. a kedze som v garzonke a vcera mi bola sestra prat, mam pocit, ze tu nie je nic, len dva preplnene susiaky s bieliznou 🙂

dugyna
21. apr 2010

ttuti akurat som sa to chcela opytat..takze to "kocikove" dostneme aj pri druhom babatkU?ted ked budeme mat..

maxi posli na par dni ku mne..
a inak podla mna ked sa ti vyseru mala by si zobrat noviny..chytit ich ukazat im co uribili..a strcit im do toho nos a svacnut ich zrolovanymi novinami..
nemyslisi ze som tiran..ale ked bon nas este steniatko pytali sme sa znameho co cvici psov a aj jendeho zname co ma uz neviem kolko rokv skusenosti so psami..a povedlai ze ked spravi mlaku alebo kaku stcit mu nos do tho a povedat fuj a capnut novinymi..aj ked bude robit nieco zle okusovat capnut m u novinami

monline
21. apr 2010

dugy- hej, presne ako popisuješ..také jemné pohyby pravidelné na jednej strane..to je určite štikútka

dugyna
21. apr 2010

diky baby..ja som si myslela ze to ma nejaky tik..ked stale kopka v takych pravidetlnych arychlych intervaloch.. 😀 ..ale nejak ako som citala o stikutke zacala som mat tusaka ze asi to bude mat malinka stikutku 😀

kristip
21. apr 2010

mne vraveli, ze ta stikutka moze byt rozna - aj nam sa niekedy stikuta viac intenzivne, niekedy menej
ja som to citila velmi skoro, takmer, ked som zacala citit prve pohyby, tak mozno aj preto som mala pocit silnejsieho sklbania. Napriklad aj tuto noc maly stikutal a bolo to len trosicku. teraz, ked uz viem, co to je, tak je to mile, ale ten prvykrat som si myslela, ze sa dusi alebo co

monline
21. apr 2010

kristi- nezávidím ti to ležanie..je to iste otrava a aj chrbát z toho musí riadne bolieť...
ja mám ráno toľko chuti upratovať, prať, žehliť..ale musím do práce..a keď prídem večer domov, som ako zbitý pes..a cez víkend nestíham všetko, čo si zaumienim, preto je zatiaľ všetko upratovanie len také "udržiavacie"...čakám, že keď budem už na materskej, tak to všetko spravím- no ale za mesiac budem funieť ešte viac 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre