Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kristip
26. apr 2010

tiez beriem magnezium a mala som aj guajacuran, ale ten uz nejem. Vraj mi tiez tvrdne brucho, ale ja to vobec necitim...

kristip
26. apr 2010

adka - lukasko sa narodil skor?
Chudatko, nech sa rychlo vylieci. Drzim palce, aby boli vysledky ok.

agika1982
26. apr 2010

kristip,mne vyratala ukoncenie pn 18 maja a 19 nastup na matersku.....to je pred 32tt....inak baby s tym materskym papierom mam ist pak k zamestnavatelovi a aj do poistovne ci ako to je???

dugyna
26. apr 2010

kafko musim tam hadicu prilepit 😉

kocky a nebijte sa soferovat 😉

sunnygirl
26. apr 2010

som už tu a vôbec som si vás neprečítala, takže netuším čo ste cez víkend písali 😀

Ja som hrozne nevyspatá, zo soboty na nedeľu som nespala, lebo som bola u našich a tam sa neviem vyspať a z nedele na pondelok som zaspala o pol štvrtej lebo som včera jedla knedlo vepřo zelo a anezabralo ani espumisan, som myslela, že ma do rána ROZTRHNE, už nikdy viac kapustu, kel, reťkovku, karfiol,..............................uf, už nie 😒 😖 😨

monline, som tu 🙂

janulienocka
26. apr 2010

KristiP - na matersku je narok pri 270 dnoch do dna porodu, nie do dna nastupu na matersku, ja to mam podobne. Akurat ze mne to vychadza dost tesne, ak sa maly narodi pred 2. julom, nebudem mat narok na matersku, ak po 2. 7. tak ano, takze musim drzat 🙂

kristip
26. apr 2010

uhm, myslela som si, ze je to tak. Dufam, ze mi daju dovolenku, aj ked je mi to trochu blbe, ze som dlho na PN a este pridem na drzovku prosit o zachranu v podobe dovolenky, no co uz. Som umelec na volnej nohe, takze mozem robit aj pocas materskej, ale urcite to nebude moct byt v takom rozsahu ako doteraz, teda do PN. Teraz som na tom dost biedne, lebo PN-ka sa mi rata len z tych dvoch dni, co ucim na skole. Je to vlastne moja chyba, lebo som si mohla doplacat do socialky, ale nevedela som o tom... ☹
Neviem ako je to s tym papierom, to nam poradia tie, co to uz absolvovali 🙂

sunnygirl
26. apr 2010

ozaj, chcela by som sa opýtať, keby som si chcela vyčerpať dovolenku do nástupu na materskú a rodím v júly, na materskú pojdem v júny, v polovici roka, tak mám nárok na celú dovolenku, alebo na pol dovolenky 😉

dugyna
26. apr 2010

Adelaine uplne si viem tie flaky prftavit nakolo ich mame v wc,kupelka,kuchyna,hala,obyvacka. Maxi ja mam hemoglobin 112 tiez papam zelezo

kristip
26. apr 2010

janulienocka, to fakt? takze uplne v pohode mozem ist na matersku v tom 32. tyzdni?

dugyna
26. apr 2010

Lenkaninka nech sa mala co najskor uzdravi. Mirka my sme mali rano o 8.30navstevu:) takze od 6h som bola hore a pratala byt a chystala ale stihla🙂

jaruska8
26. apr 2010

Baby, varievate niektorá celozrnné bio cestoviny???? Ja som na tej mojej tehu diéte presedlala na ne a dnes som prvýkrát v živote robila celoražné zapekané cestoviny s mozzarelou a brokolicou, manželovi to moc nechutilo, teda, spapal to, ale ja ho poznám. 😀 😀 😀 Tí chlapi, to je pre nich už asi veľmi zdravé. 😝 No, a čo sa mňa týka, no normálne cestoviny sú samozrejme lepšie, ale... Čo už. 😀

liluu
26. apr 2010

ahojte dievčatá, sunny, máš nárok na celu dovolenku, aj ja idem celý máj dovolenkovať , mám 20dní tohtoročnej 3 dni starej dovolenky a to som ešte nebola tohto roku ani raz v práci... 😀

janulienocka
26. apr 2010

KristiP, urcite mozes ist v 32. tyzdny, ako hovorim narok zavisi od terminu porodu, mam znamu na socialke takze mi v tom trosicku poradila, tiez som momentalne PN a uvazujem ci ist v 32. alebo v 34. na matersku, v podstate je to jedno co sa tyka naroku na matersku, akurat ze ak pojdem skor, nemusim sa na materskej bat kontroly zo socialky ako pri PN, takze asi pojdem tiez skor

maxara
26. apr 2010

liluu a nemas nahodou podmienku odpracovat v tomto roku 60 dni a az potom si mozes cerpat? A ked si PN dlhsie ako 100 dni, tak sa ti dovolenka krati.. zistite si to poriadne.. ja som kratila nasej zamestnankyni po 100 dnoch jednu dvanastinu a potom az kym neprisla za kazdych x dni dalsie dvanastiny.. PNka je svina.. a to s tym odrobenim tych 60tich dni tiez.. nechcem strasit

lenkaaninka
26. apr 2010

počujte baby neviete niektorá ako stiahnem rozprávku na dvd cez notebook lebo som aj našla také kody ku konkrétnej rozprávke ale čo s nimi mám urobiť??? ako v živote som to nerobila tak netuším čo s tým...

liluu
26. apr 2010

maxi, no moja vedúca mi to zistovala na centrále tak dúfam, že nebude probléém.Ja som tiež protestovala že mám nejako vela dovo. 😉

jaruska8
26. apr 2010

Lenkaaninka, na akej stránke si to našla, ono to asi je spakované, zazipované a tie kódy sú na to, ty si to musíš otvoriť, dať na harddisk a odtiaľ napáliť na DVD.

kristip
26. apr 2010

baby, v damskom magazine hovoria o opuchnutych nohach tehotnych, zapnite si 😉

lenkaaninka
26. apr 2010

jaruska IP 😉

monline
26. apr 2010

kočky ako je to teraz s klystírom? prečo vidím v zoznamoch názvy? to si ho mám akože sama zaobstarať a najlepšie aj sama doma použiť??

kafoditka
26. apr 2010

moni ja by som klystir doma sama urcite neriesila... necham to na klasicky v nemocke urobeny odborne sestrickou..

lenkaaninka
26. apr 2010

v Tn je dobrovolný 😉

monline
26. apr 2010

kafko- tiež si myslím, že doma budem mať iné starosti ako riešiť klystír..ale mám si ho priniesť so sebou?? pri dcére mi ho dali, ale to bolo strááášne dávno

alllexa
26. apr 2010

Sunny - mne to ratali tak, ze minulorocna dovolenka plus dovolenka, na ktoru som mala mat narok do doby nastupu na matersku. Ratalo sa to na cele mesiace, takze aj ked mi materska zacina od 10. maja, tak mi ratali dovcu len za 4 cele mesiace, t.j. 6,5 dna.
Viac by som ani nechcela, lebo aj tak sa do tej roboty nevratim, tak nech je to vysporiadane.

Monline - ono je to v tych zoznamoch uvadzane preto, ze bezne robia klystir s vodou, co je dost nechutne (niektore zeny nestihnu dobehnut na WC). Lepsie je, ked si donesies YAL a oni Ti to tam aplikuju. Je to setrnejsi sposob.

monline
26. apr 2010

allexa- a nie je to tak, že ak aj ideš na materskú, v podstate si stále zamestnanec a máš nárok na celú dovolenku? ja tu mám v papieroch písaných ešte 17 dní novej, to vychádza, že pozajtra by som mohla ostať doma...musím si to overiť..
takže neni klystír ako klystír..no čo všetko sa ja naučim 🙂)

denisse
26. apr 2010

tu v cechach je to s dovolenkou takto (neviem, ci na slovensku je to inak, ale snad rovnako alebo podobne):

narok na dovolenku za rok sa pocita za mesiace odpracovane plus za mesiace na materskej (tj za tych 28 tyzdnov, kym nenastupite na rodicovsku) ... kedze cakame letne deti priblizne v polovici roka, tak plus minus mame narok na celorocnu dovolenku, lebo pol rok sme v praci a ten druhy polrok na MD, ktora sa rata ako praca.
Ak nestihnem vycerpat dovolenku pred nastupom na MD, co ja nestihnem, tak nastupim na MD a zamestnavatel mi eviduje zostatok nevycerpanej dovolenky .... ked skonci tych 28 tyzdnov MD, tak budem zamestnavatela ziadat o docerpanie dovolenky a nastup na RD ... pricom hned od druheho dna po skonceni MD mam zo socialky narok na rodicovsky prispevok (aj ked budem akoze na dovolenke) plus mi pride "plat" z prace za tu dovolenku ...

kristip
26. apr 2010

este by ste mohli niekto napisat ako sa ten klystir aplikuje a co potom nasleduje, lebo ja som v tychto veciach uplne mimo 😝

ivka8255
26. apr 2010

aj mne kamoska odporucala ten yal gel a poslala mi k tomu tento link: http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cislocl...

agika1982
26. apr 2010

pokial som na pn,nemam narok na celu matersku...z 25dni si mozem vycerpat 16.....ale da sa to aj tak,ze bud si ju vycerpam po nastupe z materskej alebo mi ju o rok preplatia....aspom to mi povedala mzdova....a gynekologicka mi poradila ze ak som pn,nech idem rovno z pn na matersku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre