Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
17. máj 2010

tak moj pripad bol prve tehu plus 28 kg a cakala som chlapca,teraz plus 12 a cakam dievca,a ratam ze potiahnem do tych plus 15 😒 a pri prvom som mala 62 ked som otehotnele,teraz mam 68 a som v 8.mesiaci 🙂 u ma fakt extrem,ja som mala pri prvom nenormalne opuchy,teraz uplne v poho,opuchy len ked vela chodim...nebojte,dame sa do formy poporode 😉

mojalili
17. máj 2010

Oacka - aj ja sa pridam do tej temy........a vidim, ze mame rovnakych muzov......moj muz aj teraz mi povedal, kedy budem mat vacsie prsia, ci si nedam plastiku....a to mam 75 DD - E, mimo tehotenstva.... 😉 Hlavne, ze su prsia 😀 😀 😀

A to kojenie - podla mna to je v psychike......a predispozicii....samozrejme aj strava, nie chudnutie, ale prehanat so zasmazenymi polievkami to teraz nebudem, ani napad.... 😒 Ale som sa ich navarila pri prvom tehotenstve...bleee 😝

nina88
17. máj 2010

Ja som pri malej pribrala 30 kg a 12 som nechala v pôrodnici, do pol roka dala dole 8 a 10 potom v tom Komplimente...
všetko ide keď sa chce. Hlavne to treba riešiť rýchlo, kým sú tie tuky nové... Staré idú ťažko. Chudnem od septembra?? To nieeee... Teda spoň ja nie... Až keď prestanem kojiť...

agika1982
17. máj 2010

oacka, dobry napad na temu hehe....to sa urcite pridam 🙂

mojalili
17. máj 2010

NO a pri malej som zacinala od 70kg , 87 kg v den porodu, schudla som na 60 kg po porode.... 🙂 🙂 🙂 Parada, ale za velmi krutu cenu rozvodu.......ale makala som, makala doslovne...takze da sa to a viem to.... 😉

agika1982
17. máj 2010

inak to som pocula, ze v porodnici padne minimalne desat kil...jednak porod, opuchy a tak.....no som zvedava

nina88
17. máj 2010

No a pri kojení je to fakt ťažké s tou stravou, lebo dieťa z teba saje všetko, vlastne je to to isté ako v tehotenstve,takže tak isto aspoň ja som bola často hladná, chute tiež, u mňa žiadny rozdiel s tehotenstvom... Ale tým,že sa v kuse hýbe človek okolo dieťatka,tak napriek strave kilá nepribúdajú... Síce moja kamarátka, mala krupicové kaše obdobie a pribrala po pôrode 10 kg, takže všetko je fakt individuálne. Ale nie je to fér aj tak... Ja sa vobec neprejedam, dokonca si pozor dávam, hýbem sa a aj tak taký hmotnostný prírastok. Bohvie čím to je... 😒

mojalili
17. máj 2010

JAJ KOCKY, ti poslickovia to je nieco... 😠 ozyvaju sa denne, este 13 dni ma caka vydrzat....
Inak zacinaju u nas zaplavy, priehrada sa vyliala, do porodnice sa nedostanem cestou, ktora je najkratsia, je zaplavena cela.....ach jo...takze musim naozaj vydrzat.. 😉

agika1982
17. máj 2010

noooo a je pravda ze ziadne citrusove plody a tak po porode??? ja asi umrem...ja milujem pomarance a mandarinky......juuuuj....co konkretne treba obmedzit po porode??

mojalili
17. máj 2010

citrus. plody, jahody, strukoviny, vsetko co moze nafukovat, kapusta tusim....myslim,ze je niekde zoznam, pozrem sa na to....je toho naozaj dost...

agika1982
17. máj 2010

mojalili ja som si objednavala z pampyshopu v piatok,len este to nemam vyplatene....ma sa to platit v mbank.....neviete ci to mozem vyplatit aj postou??potom ste poslali email ze ste to vyplatili ci ako??

lenkaaninka
17. máj 2010

a napríklad baby ja som jedla pri kojení všetko rad radom od začiatku samo okrem kapusty a strukovín t o postupne po troche ale ja som dostala taký článok v nemocke že vlastne dieťatko sa vyvýja vo vašom tele z vašich živín a v tehu jete všetko tak ich telo je v podstate na to zvyknuté teda zelenina ovocie ale to čo rastie vlastne na slovensku nie exotické...tak a bolo to v poriadku...

ja som pri prvých pribrala do 12 kg tak nejako a tak aj teraz to tak nejako bude ale ja som dala sedem dole v nemocnici...a ostatok potom doma pri kojení a zhone lebo sa dalo viac hýbať a pri druhej ani nehovorim jedna rok druhá narodená tak to išlo samo zato ked sa toto po dvoch troch rokoch ukludnilo tak som sa trošku vykrmila...

ja mávam také obdobia raz hore raz dole..

agika1982
17. máj 2010

mojalili budes lata ked to kuknes 🙂 🙂 🙂 bo nemam sajnu ako to chodi

lenkaaninka
17. máj 2010

agik ja som na dobierku platila ked to prišlo na poštu

agika1982
17. máj 2010

lenkaaninka, len ja som spravila taku chybu ze ako vyplnujes tu dobierku,dala som tam ze bankovy prevod.....no trubka a to sa asi zmenit neda

lenkaaninka
17. máj 2010

no ked som sa vydávala som bola pekná a chudá 😀

lenkaaninka
17. máj 2010

skus si tam zavolať či sa to nedá zmeniť alebo im na mail napíš že si to praješ zmeniť uvidíš čo ti povedia možno sa to bude dať ked len piatok si tam objednávala..

agika1982
17. máj 2010

no skusila som im napisat,uvidim ci odpisu..dakujem za radu lenkaaninka

strasska
17. máj 2010

mojalili tan zoznam je strasidelny, ja som zo zaciatku poctivo dodrzovala, to viete alergicka anamneza, teda dovtedy kym som na nasej zahradke neuvidela uzasne maliny. Tak som volala laktacnej a ta hovorila, ze by bola skoda prist o vitaminky, takze 1.den 1 malina, 2.den dve maliny, 3.den o trosku viac a od 5. dne som ich jedla normalne. A tak som robila so vsetkym. Nakoniec sme rakciu z potravin az na paradajky (a ja ich tak lubim) nemali ziadnu 😉

mojalili
17. máj 2010

Priznavam, dodrziavala som hlavne tie velke alergeny a tie veci, od ktoreho by sa nafukovalo brusko, postupne som tiez pridavala vsetko mozne do stravy a mala nema na nic alergiu,ale na to pride kazda sama...

mojalili
17. máj 2010
agika1982
17. máj 2010

noo uz teraz sa tesim..ako som to citala, no hruza.....

kafoditka
17. máj 2010

Ahojte kocky!! Dnes som od rana v jednom kole.. Od 8:00 som bola na Antolskej na kurze a dnes sa nam podarilo dostat na porodne saly a trochu to tam, okuknut. Boli sme len dve, spravadzala nas taka starsia sestricka, velmi prijemna.. Boli tam tri babenky akurat na monitore, prostredie celkom fajn, primar velky fesak 😉 Je tam kopec novych mladych doktoriek, neviem, ci mali dnes svoj den ale vysmiate od ucha k uchu... sestra nam ukazala aj nadstandardny box, ale sama skonstatovala, ze ho moc neodporuca najma koli tomu, ze je uplne na konci chodby skoro, doktori, ked maju viac porodov musia odbiehat, a samotne kreslo nie je az taka vyhra, Velke, robustne a zevraj dost nepohodlne.. V klasickych boxoch ste jedna vedla druhej oddelene len zavesom, ale za to ked sa vam zhorsia ozvy babatka, tak su hned pri vas. Celkovo som rada, ze som to absolvovala, aspon viem, co ma kde caka 😉

Potom sme boli s mm na nakupe v Tescu, manzel navaril cinu, ja som piekla jablkovu strudlu, potom vsetko upratat, vyvesat pradlo z pracky a teraz som si konecne sadla..
Nohy a krize ma bolia jak hovado a najnovsie sa kazdy vecer objavili poslickovia 🙂 No uz sa to veru blizi 😉

adelaine
17. máj 2010

kafko,
ako citit poslickov? to je tvrdnutie bruska, alebo mas nejakke kontrakcie?

agika1982
17. máj 2010

adeleine to som sa aj ja chcela spytat....ze co to je.....

mirka285
17. máj 2010

Cau Kafko si dnes akcna ako ja 😉 prave som si objednala to lehatko Fisher price,kamoska mi ho chce kupit a na mimibazare je naj cena...nadomnou uz majstri nieco buchaju a vrtaju tak snad mi nepadne strop na hlavu a silno uvazujem ze asi ide so sebou nieco spravit,lebo zase som jak mockos,treba mi umyt vlasy a aj oholit,som zase niaka chlpata 😠

kafoditka
17. máj 2010

No poslickovia = tvrdnutie celeho podbruska na par sekund niekolko krat po sebe..vacsinou v nepravidelnych intervaloch. je to neprijemne.. Od skutocnych kontrakcii sa to lisi zevraj tak, za to tvrdnutie bruska boli, pridaju sa k tomu krize a opakuje sa to v pravidelnych intervaloch cca 10min, poto sa to stale skracuje..

carrie84
17. máj 2010

Hello girls 🙂

Vidim, ze sa dnes rozobera priberanie. Ja som kedysi zila v naivnej predstave, ze za cele tehu priberiem 10-12 kg ... HAHAHA ... uz teraz mam +13 😀 Co uz, nejako to bude musiet ist dole.

Ja som bola akcna vcera - kupili sme komodu s prebalovacim pultom a vanickou, taku sustavu knizku do postielky, kolotoc na postel (dala som do albumu) 😀 Potom k nasim na obed, poobede nam sesternica priviezla postielku pre maleho a vecer do divadla, kde nekurili (amaterske predstavenie - celkom dobre to bolo) - a co z toho vyplyva? Ze uz vcera som bola tak KO, ze dnes som musela zrusit Particku, na ktoru sa tesim uz asi 2 mesiace ☹ 😠 Ale jednoducho brusko nepusti .... 😔 Nechapem ako mozem byt takato nemozna - nic uz nevydrzim, nic nevladzem .... 🙄

kafoditka
17. máj 2010

carrie cau, kde si prosim ta zohnala tu rozkladaciu knizku do postielky?? Aj ja by som chcela nieco podobne..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre