Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mojalili
20. máj 2010

JAaaj veru asi som ju prehliadla, prepac. Na to je taky Irigator, ktory robi vyplachy znutra--- http://www.docsimon.sk/tovar/tantum-rosalgin-ir... no a da sa to aj pouzit tak, ze si oplachujes zvonku. Treba prevarenu vodu na to..

alllexa
20. máj 2010

Mojalili - vezmi si tu vacsiu, ved mozno si das potom do nej aj tie tampony... A dost citam o tom, ze si treba kupit o cislo vacsiu, lebo prsia sa este naleju...

vierkaha
20. máj 2010

Mima, kúsok od tiaľ je vináreň u jozefa( to je smerom k divadlu) inak v tej pasáži predávajú oblečenie, majú to tak rozvešané po stenách tej pasáže a predávajú to také babky ( bližší popis ma už nenapadá 😕 )

Alexa tá stránka je super, len ja som si vyskúšala 3 druhy a sadla mi až tá posledná, asi som nejaká atypická 😕 tak sa bojím podprdy objednávať cez net, nechce sa mi to potom vracať naspäť

luminkasp
20. máj 2010

ahojte bruskanky,

ja som este nebola kuk kojenecke, pojdem asi 4. juna 😎

mam na fb foto co polievame kazdy den, teda len cast, ale ak mate radi kvietky, mozete kuk 😎

http://www.facebook.com/album.php?aid=46605&id=...

janulienocka
20. máj 2010

Kafko vobec nestresuj, ja som nebola na ziadnej predporodnej priprave, preciatal som si len par clankov o dojceni a povedala som si ze bude fajn ak vydrzim kojit pol roka. Ked nie nezblaznim sa. V porodnici ked mi priniesli maleho, sestricka si ku mne sadla a vysvetlila mi ako si maleho prilozit, a sla prec. Mlieko sa mi hned spustilo, a dost silno, hlavne v noci, este ze tam mali odsavacku, lebo som myslela ze mi tie prsia prasknu take boli naliate. kazde dieta vie kedy ma dost, moj maly bol napity za tri minutky, ine maminy kojili aj 20 minut, sestricky sa pomaly chceli so mnou vadit, ze to bolo malo, ale ked ho odvazili pred a po kojeni, videli ze vypil dost.
napokon som kojila 1 a pol roka, uplne v pohode 😉

mojalili
20. máj 2010

sak toho sa obavam i ja, uvidim, co vyspekulujem s tou podprdou. 😒

luminkasp
20. máj 2010

urcite si ich kupte trosku vacsie 😉

mirka285
20. máj 2010

luminkasp mala je strasne zlata,krasne fotecky 😉

mojalili
20. máj 2010

Uz viem, co som chcela....Ericica, nasrali ma z toho www.BESS.SK 2 tyzdne mi neodpovedali na moju mobjednavku, ani ci im penaze prisli, nic. Tak som sa nasrala, po vcerajsom pisani som zavolala majitelovi a potom z neho vypadlo, ze im padok pocitac. system a ze az buduci tyzden budu rozosielat.....tak konecne som sa dockala vysvetlenia... 😠

janulienocka
20. máj 2010

este doplnim - ked ti maly zaspi, urcite ma dost. Tiez som ho niekedy skusala este budit aby este trosku odpil aj z druheho prsnika, lebo som mala silno naliaty, az mi mlieko striekalo a drobec nic, spal ako drievko. tak som musela odsavat. ja som mlieko nikdy nezmrazovala ani neskladovala, mala som ho dost takze som to neriesila

vierkaha
20. máj 2010

Luminka super zádrada, aj ja raz budem ma ť takú peknú, zatiaľ to u nás vyzerá ako po boji, tak ale nedá sa mať všetko naraz. Peniaze čo by som použila na úpravu záhrady, sme použili a nákup vecí pre malého, myslím si že to bolo lepšie využitie 😀 😀 😀 😀

janulienocka
20. máj 2010

Lumi mala je perfektna 😵 aj tie kvietky mate krasne, moje muskaty na balkone vyzeraju akoby mali kazdu chvilu zhynut ... no lialo na ne, katastrofa, tak pockam hadam sa vzchopia 😔

luminkasp
20. máj 2010

dakujem babulky

vierkaha, urcite tisickrat lepsie vyuzite peniaze:D

kafoditka
20. máj 2010

janulienocka... dakujem za rady 😉 este mi povedz, ked ti maly pri kojeni zaspinkal, ako si ho dala odgrgnut? Vies, ked si ho dam tak klasicky na hrud, nezobudi sa??

meruska
20. máj 2010

ahojte..som doma z poradne..mame uz 1900 g 🙂 vsetko je tak ako ma byt a od pondelka som domaaaaa
nieco sa mi ale nezda...mame novu sestricku a ta ma objednala na najblizsiu poradnu az na 1. jula co je za 6 tyzdnov..nie je to neskoro?

a este...dnes mi dali tie papiere na matersku... kedze nastupujem od pondelka, mam ich odniest uz zajtra? ci staci v pondelok?

mima89
20. máj 2010

vierka uz presne viem kde, diky, zajtra idem kuknut...a kolko tam stoja priblizne tie podprdy?? aby som tam nesla zbytocne..

luminkasp
20. máj 2010

kafko, ja ked mala zaspala som ju odgrgnut nedala a nic sa jej nestalo 😉

nika23t
20. máj 2010

Ahojte kocky 🙂

Tak finisujeme s nakupovanim, uz mame vsetko do porodnice. A aj pre drobca domkov, tak som rada, ze manzel bol dnes taky akcny 😉
Inak ma chrbat ci co tam dolu vlavo uz boli tak, ze takmer ani nemozem chodit. A taky prepych ako je prelozenie nohy cez nohu alebo otocenie sa na posteli si uz nemozem dovolit ☹ Ale pre drobca hadam vydrzim. A tiez mi nos strajkuje. Pouzivate niektora nosne kvapky? Ja musim, ale len olynth, ine nezaberu a ja sa hned dusim, ked zacnem dychat ustami 😒 A mm uz zacina zurit, lebo kvapky sa nesmu ☹

janulienocka
20. máj 2010

kafko moj maly si malickokedy odgrgol, chvilku som ho podrzala na hrudi a potom som ho ulozila, neboj sa tie deti spia dost tvrdo, ked su napapane a spokojne, len tak sa nezobudia 😵 😵

nika23t
20. máj 2010

Inak uzasne viem setrit. Kupila som odsavacku na mlieko za 18 eur, a dnes v tescu som nasla lepsiu, aspon tak vyzera za 8 😖

Chranice na bradavky za 8, a v tescu za 3 😖 Manzel sa uz ani nevyjadruje 😅

janulienocka
20. máj 2010

Meruska 1. jula? sa mi zda dost neskoro, mozno sa pomylila, namiesto prveho juna, pokial viem mesiac pred porodom je uz poradna kazdy tyzden a u teba je to zhruba od pol. juna

meruska
20. máj 2010

ani mne sa to nezdalo, a ked som sa jej na to pytala, povedala ze to nevadi ..tak ja neviem...8.juna idem na odber krvi tak sa jej na to zas opytam ci sa ozaj nezmylila

kafoditka
20. máj 2010

Ja nastupujem na matersku zajtra 😵 😵 😵

mirka285
20. máj 2010

kafko dojcene deti netreba davat odgrgnut,len tie co su na UM 😉 to som sa aj ja dozvedela asi pred dvoma dnami,tiez som to nevedela...

alllexa
20. máj 2010

Meruska - ak nastupujes na matersku od pondelka, tak by si ich mala vziat do roboty uz zajtra, lebo to bude posledny den v robote... A 6 tyzdnova pauza medzi poradnami je fakt vela - ved doteraz to bolo kazdy mesiac a mne sa to teraz zuzilo na 3 tyzdenny interval. A ako povedala janulienocka, tak od 36. tyzdna kazdy tyzden.

Nika - no ja som urobila este ovela horsi obchod - strasne sa mi pacilo jedno kresielko do detskej, nasla som ho na jednej stranke a hoci som pozrela dalsich x stranok, tak nic podobne som nenasla - tak som ho objednala - za 70 EUR. Pred dvoma tyzdnami som ho nahodne nasla na jednej stranke za 30!! Proste fakt na porazenie.

maxara
20. máj 2010

Babulky tak ja som uz doma z posty a z DMky.. kupila som si tu masticku na kozy, aj klobuciky pre istotu, dva cumliky, keby nahodou, krabicku na cumliky, mydlo sebamed, plienky pampersy 90ks a babylove 28ks, box na vlhcene utierky aj s nimi.. a uz si ani nepamatam.. samozrejme som to isla vylozit do izbicky a pri tej prilezitosti som tam vyvetrala a umyla podlahu a ked uz som mala tu handru na metle, tak som umyla podlahu aj v spalni, na chodbe, v kupelke a na WC.. tak som sa odpalila, ze ma normlane zacalo boliet brusko.. mm je nrvavy zase z dalsej skusky, uz ho ani nekomentujem.. 😖 tak som mu doniesla do postele, kde sa zase sprta, zlty melon.. zlupol ho, ze kym som sa otocila, uz som aj mohla odnasat tanier dole.. NAVYSE, stretol nejakeho stupidneho spoluziaka zo strednej, co byva tu v PK a oni maju asi 3/4rocne decko a ten debo mu dava take rozumy, ze zasnem.. Dnes prisiel s tym, ze on nechape, co je to za k...asystem to zazmluvnovanie.. ved je to ich psia povinnost a pod.. tak akozeeee.. debilni chlapi, uplne sa zacal rozhorcovat, jak keby isiel rodit on.. baby ja ho drbem.. je to normalne??? tak on sa nechysta vobec k porodu, lebo bleee a ja si nemam zazmluvnovat, lebo jeden jebo povedal??? 😠 tak som mu vyplachla zaludok, sa s nim nebavim.. Mu nestaci, ze ja poviem?? co ma po nejakom stupidnom spoluziakovi... kua

kafko u nas v pluse mi skoro oci vyrazil obchod s nazvom... hadaj... WENICE 😕 😀 hned som tam zasla, maju tam rozne vecicky, nie taky velmi velky vyber ako v tom velkosklade, ale maju tam zo vsetkeho.. ALE, zbadala som tam klasicke dupacky, krasne aj modre, hocijake a povedal typek, ze tie nie su z WENICE ale nejake slovenske, ze to vozi od inakadial, vyzerali aj kvalitne a stoja 6.61e.. a mne tam nukal pre dievcatko satove bodynko, uplne krasne boli.. len akurat moja by to nevynosila, to aj on povedal..

bella na tu korytnacku potrebujes okruhlu misku, teda aj s okruhlym dnom a v tej miske to v poho prenesies kamkolvek.. hlavu som urobila z hrusky, zospodu som do nej pichla dva klinceky, aby drzala dohora a zhora som dala klinceky ako oci, nohy a chvostik som urobila z jedneho bananu a tu hrusku s banonom lepsie prenesies tiez v celku.. a inak to mas hotove (to vyklopenie na tanier, hlava, chvoost a nohy) asi za minutu

kafoditka
20. máj 2010

Mirka 😕 to fakt? A ja ze musia po kazdom dojceni, aby sa nezadusili zvratkami...

mirka285
20. máj 2010

tak to poznam aj ja...ja som strasne chcela taky kozmeticky kufrik babatkovsky a nikde taky nemali ani na nete som nic nenasla...tak som kupila take kosiky kde odlozim potreby na kupanie a tyzden nato som objavila na nete presne taky kufrik aky som si predstavovala ☹ no co uz.....

mojalili
20. máj 2010

NO dcerla mi uz spi, manzel na ceste domov a ja vyvalena konecne na gauci, lebo ma brucho boli jak svina 😠

Alllexa, tak to je naozaj na porazenie, za tu cenu by si mala dve aj pol.... kresla 😠

Kafoditka - super, prajem ti krasne uzitie si dovolenky, postihaj vsetko, co by si chcela stihnut bez babatka 🙂 🙂 🙂 a hlavne spanok a relax......klud....a tak... 😉 Mne uz sa to neda, mam uz jedneho sintra doma 🙂

maxara
20. máj 2010

Baby a videli ste to v telke teraz niekedy, ze deti do 3 mesiacov nemaju poznat zvislu polohu, len vodorovnu... vraj si tak nicia chrbticu 😲 a ze aj odgrgavat sa maju dat na brusku, tak prehodit cez ruku, druhou pod ritkou drzat.. vlastne slinta potom na zem, ani nie na mamu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre