Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

aalexis007
27. jan 2011

Dobré ránko

@zuzik1983 malá je poriadne šikovná.
@booklover to ti teda nezávidím a obdivujem zároveň, že to vydržíš. Aspoň si to užívate obe.

Baby a taká otázka - do kedy treba dieťa dojčiť, resp. dávať UM ????

booklover
27. jan 2011

@zuzik1983 tak dobre vybavte a rychlo sa uzdravte!

booklover
27. jan 2011

@aalexis007 ja som citala, ze ak nie su v rodine alergie, tak po roku sa moze pridavat kravske mlieko...

zuzik1983
27. jan 2011

@aalexis007 dakujem,ale radsej by som bola,keby je menej,lebo takto moc vymysla 🙂 uz nejeden raz si hlavu ovalila v postielke 😒

gabika41
27. jan 2011

dobre ranko vsetkym 🙂

@booklover mas moj obdiv,ja tiez pochadzam z kopanic,ale roky sa uz zdrzujem v meste,tiez hovorim,u nas je krasne,ale tak pre dochodzov.....do obchodu 5km a este v nom dohromady nic nie je....lekar 25km... 🙂

@mirka pokial sa nemylim tak ten kadernik simon dava videa na sme.sk a ma tam aj velmi sikovnu babu 🙂 a mohla by si mi prosim do IP napisat priebeh seherezady?dakujem

zuzik1983
27. jan 2011

@booklover uz sa asi zobudila,pocujem ju ochkat a vymyslat.tak si ju idem obriadit a padam

mirka285
27. jan 2011

@gabika41 takze aj ty si pocula o tom kadernikovi?a je teda dobry?obsah posielam,ale mam este len prvu polovicu,druhu mi posle Tinaki ked bude mat chvilu casu...

tutifruti
27. jan 2011

@zuzik1983 malá je neuveriteľná.... ved tá bude o chvilu chodit... topánky zhánaj 😀
a do umyvačky netreba leštidlo, ak máš tabletu... a ja nedávam ani sol, lebo v DK máme takú tvrdost vody, že netreba.... Zisti si akú mate tvrdú vodu a v návode máš či dávat sol či nie....

luludi
27. jan 2011

Dobre ranko,

strasna noc za nami, som zvedava na den pred nami.... stale teploty a silny plac zo sna, suchanie si dasienka, ale zub stale nikde. MM je trochu chory, tak dufam, ze sa nenachladime. Ale viete co? buduci tyzden nam pride nova manduca krasna (od brata, dostaneme uplne novu) a dnes nam velmi sikovna babulka posle ochrannu kapsu na nosic, co nam usila 😵 😵 😵
@emanuel22 - vy ako nosicujete, ked je vonku silny vietor, alebo snezi?

zuzik1983
27. jan 2011

@mirka285 tak aj mne posli 🙂
@tutifruti no ved to, mohla este pockat 🙂 v navode je ze davat sol podla tvrdosti vody,ale ako zistim,aku mam tvrdu vodu?

booklover
27. jan 2011

@mirka285
@aalexis007
@gabika41 no, peso do obchodu mam aspon 30 minut, ale to je len taka budocka, tam ozaj vela clovek nenajde. poriadny obchod je tak 1,5 hodiny peso ale to som nikdy neabsolvovala (byvam tu od 2009) lekarku mame asi 15 km. vsade chodim autom.
ked mi mamina mm vravela, ako s troma detmi chodila peso do mesta (dvojicky 11mesacne a syn 2rocny) tak mam chut nou zatriast: "a preco nemate vodicak?!" ale ona to nechape, ze ja nie som ochotna na take veci... podla nej je chodit autom drahe, tak radsej peso. aj z roboty velakrat ide peso, lebo sak setri peniaze.. ludia su zvlastni... ale mne nevadi, ze si o mne mysli, ze som leniva a marnotratna, ja idem iba vyhradne autom z domu.

mirka285
27. jan 2011

@aalexis007 no ja osobne by som urcite rocnemu dietatu nedavala pit kravske mlieko....spytaj sa pediny co ti na to povie?
@booklover ty si taka natur eko zienka a chces davat rocnemu dietatu kravske mlieko?

aalexis007
27. jan 2011

@mirka285 aj ja si myslím, že ročnému dieťaťu je ešte skoro dávať kravské mlieko. Len som sa tak pre zaujímavosť pýtala, že do kedy treba dávať UM resp. dojčiť. 🙂

tutifruti
27. jan 2011

@zuzik1983 opýtaj sa v okolí tých čo majú umývačku, či už nezistovali, ak nie tak normálne napíš na vaše vodárne, oni by mali vediet tvrdost vody v lokalitách....

mirka285
27. jan 2011

@zuzik1983 tu sol daj,ved ked naplnis ten zasobnik do plna,tak mas aj dva mesiace pokoj,to sa nedava kazdy den,dlho ta sol vydrzi....a mas to poslane 😉

mirka285
27. jan 2011

@aalexis007 mozno ked je to kravske mlieko v jedle a je prevarene,tak by mi to az tak nevadilo,ale vypit ciste kravske mlieko na veceru alebo na ranajky by som ja osobne do 2 rokov nedala...

booklover
27. jan 2011

@luludi @emanuel22 my mame bundu, a kedze je mala oblecena pod nou ako von a nalepena na mna, väcsinou sa chuda pod tym dost spoti... ale keby sste poculi tie reakcie na ulici: ako mozete to babo nechat tak mrznut?! nemaju potuchy, ze jej menim po prechadzke mokru plienku od potu, nie od mocu... minule na mna jedna babka na ulici nakricala, ze keby jej nevesta nosila "decko ako opicu", tak by ju hodila o zem. ale ja nedebatujem s takymi ludmi. keby sa ona ma treepat s kocikom do kopcov, na nakup na tretie poschodie a este dieta v dalsej ruke+nakup, tak neviem neviem. ked k tomu clovek prida reflux, a zachvaty placu... ale babicka zomrie nevedoma, lebo ja jej to vysvetlovat nebudem.

zuzik1983
27. jan 2011

@mirka285 dakujem
a to normalnu sol ci nejaku specialnu do umyvaciek? 😕

mirka285
27. jan 2011

@booklover ludia su vselijaki,takych si nevsimat,vsak to je kazdeho osobna vec,a ved neublizujes tomu dietatu,tak co sa staraju...

mirka285
27. jan 2011

@zuzik1983 normalne v drogerii si vypytaj sol do mycky,maju to aj v Tescu napriklad,je to v takej krabici ako maly prasok na pranie...a tu krabicu mam ja na dva krat...na jeden krat sa mi zmesti do zasobnika polka krabice,tekze tu sol vlastne kupujem raz za 4 mesiace,co sa mi zda jednoduchsie ako zistovat ako mame vodu 😀

booklover
27. jan 2011

@mirka285 ja budem dojcit az do odvolania 🙂 ale mlieko aj ja pijem iba pasterizovane, prip. prevarene. rodicia mm maju kozy, takze to je vraj zdravsie, no ktovie? ja som pocula, ze nan nie su alergie, lebo sa velmi zriedka pije, tak nie su statistiky s nim...
inac, ja osobne som vyrastla na kravskom od narodenia a tu som. moja mamina nemala na vyber-lekar jej povedal, ze nema dojcit, lebo vraj ma "riedke" mlieko a ma davat sunar. ale chudera mamina sa nemohla pozerat, ako jacim den noc od zapeceneho crievka a teplomerom mi hrudy vyberala zo zadocku 😒 takze ukrkala jednu babku, co mala na okoli kravu a s kravskym bolo vsetko all right. zvlastne, vsak? a dr jej zakazal kravske, ze nesmie mi dat...

aalexis007
27. jan 2011

@zuzik1983 veľmi dobrá soľ, lešťička a prášok na umývanie do umývačiek - majú v LIDL - je to značka W5 a je za pár Euráčikov 🙂

mirka285
27. jan 2011

@booklover ale kravske od susedy ktora pasie kravu je trosku ine ako kravsje v obchode,nemyslis??a inak moj osobny nazor je,ze kozie mlieko je ovela lepsie ako kravske...

booklover
27. jan 2011

@luludi potom hod foto, ako sa Vam manducuje 🙂

zuzik1983
27. jan 2011

@mirka285dik, asi je to lepsie ,naplnim a mam pokoj so zistovanim.ale uz fakt idem 🙂

mirka285
27. jan 2011

@zuzik1983 ale ked das tabletku tak uz zvlast sol nemusis davat....a ked das prasok,lestidlo,tak vtedy treba aj sol...ta druha varianta je lacnejsia,napr.lestidlo doplnam raz za pol roka...

aalexis007
27. jan 2011

@mirka285
@booklover veru - kvalitné kravské domáce je domáce MLIEČKO a to čo je v obchode - už ani mlieko nieje 😉

zuzik1983
27. jan 2011

@aalexis007 uz som tiez pocula

booklover
27. jan 2011

@mirka285 ja tiez nemam s kozim problem 🙂 len teda sa mi ho nechce prevarat... jedna dr vravi, ze sa prevarenim sice "zabiju" vyzivne latky, ale na druhej strane aj bacily... no tazko je to.

mirka285
27. jan 2011

moja spiaca princezna sa zobudza po 13 hodinovom spanku,uz je asi aj hladna,ze? 🙂 idem ju obriadit..

aalexis007
27. jan 2011

@mirka285 Ako ti ťíško závidím 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre