Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
11. júl 2010

@maxara prosim ta kde najdem, ten rozsireny kalendar s menami?

mirka285
11. júl 2010

@aalexis007 ano k tomu...ja mam aj ten druhy pikier,tak som tam bola,chceli len tu kopiu rodneho listu,a dali mi este niake tlaciv vypisat a to bolo vsetko....a ked pojdes prihlasit trvaly pobyt,zober si original rodny list,tak to vyzaduju...

merikac
11. júl 2010

@aalexis007 ano,,,automaticky sa ti na materskej prestavaju posielat do dochodkoveho poistenia ak si 2 -3 piliery,,,musis o to poziadat, aby ti posielali

aalexis007
11. júl 2010

@mirka285 @merikac - Dakujem 🙂

merikac
11. júl 2010

@mirka285 ja som trvaly pobyt nenahlasovala,,asi to automaticky posielaju ked vypisuju rodny list,,lebo este len som prisla z porodky a hned mi prisiel postou sek na uhradu za komunalny odpad za malu,,,,,,,presne od datumu kedy sa narodila,,,chuda male,,,,a to kadila 4 dni do plienok, ktore sme odhadzovali v porodke 😀

aalexis007
11. júl 2010

A este jedna otázocka - ako sa staráte o intim.hygienu - používate nejaký konkrétny prípravok na umývanie? Mna museli aj nastrihnút a na to pouzívam repík a neviem ci je aj nieco lepsie.

merikac
11. júl 2010

@aalexis007 pokial nie si este dobre zrastena, repik je ok+ as zo spodu casto sprchuj- staci cista voda...

mirka285
11. júl 2010

@merikac to nemyslis vazne?tak mne sek neprisiel zato dostanem od mestskej casti 70 euri ze som porodila dalsieho obcana Devinskej Novej Vsi 😉

merikac
11. júl 2010

@mirka285 tak az budem este raz tehotna- stahujem sa k vam 😀

alllexa
11. júl 2010

@mirka285 @adelaine - tak super, ste ma ukludnili, lebo fakt som sa tych rozmerov bala... I ked je fakt, ze ste si pri tom porode dost vytrpeli:( Podla mna uz tych 4,5 kg stoji za zvazenie ist na cisarsky. I ked oni to asi nevedia tak presne odhadnut, ked je este v brusku.

@maxara @zrzulka - inak presne, ani ja som sa neriadila tym, ze kedy bude mat maly/mala meniny, ani doteraz neviem, kedy je Michala/Michaely... Podla mna je dolezite, aby mal normalne meno, ved meniny su dost nepodstatna zalezitost, niektori to ani neoslavuju... Ja som mala v priebehu mesiaca aj narodky, aj meniny, aj Vianoce, a nikdy mi to nevadilo. A v podstate mm to ma tak isto🙂

@adelaine - to mas ale trapenie s tym krmenim:( Skus sledovat jeho sanky, ci skutocne taha...

kafoditka
11. júl 2010

@mirka285 k tomu cajiku som ti chcela este povedat... ja som sa na cajik pytala pediatricky, ci mu ho mozem davat v takychto teplach, chcela som ten od ukonceneho 1. tyzdna davat a doktorka ma sprdla, ze je to total blbost. Vraj tieto caje maju vysoky obsah glukozy co detom skodi a na zaklade tejto glukozy su potom este viac smadne.. Pokial je dieta kojene, vytiahne si od smadu predne mliecko a pokial je dieta na UM staci dbat na to, aby pilo pravidelne..

@miki060707 gratulujem k babatku! 😉

sunnygirl
11. júl 2010

ahojte,
tak vidím, že ste si tu popridávali fotečky 😉 . Hneď na uvode ma uvítali tie naše malé júlovčatká 🙂, tak pekne píšte a držte sa s tým kojením a nech to tie deťúrnce v tomto teple dobre zvládajú 😒

kafoditka
11. júl 2010

@aalexis007 ja som zastopkana ako stara puncocha - prvy tyzden som si davala repik a teraz len casto sprchujem, vecer, ked si lahnem do postele, dam pod seba nepremokavu podlozku a vetram.. Ale ja uz som pomaly mesiac po porode, vonkajsie stichy povypadavali, ale vnutornych je este pozehnane. Sprchujem sa aj 5x za den..

maxara
11. júl 2010

@miki060707 veru vitaj doma.. 🙂 kukni do tabulky, ci su udaje spravne, ked mas dilemu.. vidim, ze Mirka ma hned natrela 😀 s tymi marhulami

@merikac pohladam.. vcera som sem davala link no ale kuknem sa len pockaj

@alllexa 29.9. 😉 je Miska/Misko.. ja mam tiez meniny a narodky v jeden mesiac, tak Ninka sa urcite neobesi, keby ich mala aj v jeden den.. vzdy lepsie ako Eva narodena na Vianoce 😀

mima89
11. júl 2010

babulky ked si odsajem mliecko nepokazi sa?? ako ho mam uskladnit??

tutifruti
11. júl 2010

@mima89 v chladnicke vydrzí 24 hodín, v mrazničke 3 mesiace.... daj do sterilizovanej nádoby... nezohrievať v mikrovlnke... ale napr. dať do fľaše a do teplej vody... a tak....

mima89
11. júl 2010

@tutifruti dakujem za radu...

maxara
11. júl 2010

@merikac http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku
ROZSIRENY KALENDAR len trosku poskroluj

ericica
11. júl 2010

MAXI poslala som ti IP nedostala si???
neviem kam si mam prehodit fotku malej....som tesne za mirkou.....neni to dobre???

ericica
11. júl 2010

@miki060707 maly je strasne zlaty a je strasne na kikiho.....urcite ma radost 🙂

mirka285
11. júl 2010

@kafoditka tak fajn,zostanem pri tej prevarenej vode v tychto horkach...baby mne mala cely den spi,uz mi je to az cudne 😕 😕

zrzulka
11. júl 2010

@alllexa michaelu viem celkom presne...29.9. a mas pravdu ani my neoslavujeme meniny... teda aspon nie tym stylom ze darcekyyyyyyyyyy 😀 ale deti asi budu oslavovat... my "stari corgoni" uz nie.

kafoditka
11. júl 2010

@mirka285 ty mas zazracne dieta... 😉 moj je kazde dve hodky hore..
Dnes som vybehla do eurovei, kupila som si riflovu suknu a vies ake cislo?? Ze 4O!!!!! 😠 😠 😠 v 38ke som bola natrieskana jak hurka, no pekne...

zrzulka
11. júl 2010

@cigaretka5 krasny datum ako som ta mohla prehliadnut ?xixi
neboj ak bude vsetko dobre tak zajtra ficite domov.... a to uz je o inom....

zrzulka
11. júl 2010

@kafoditka ty si inak akcna :O)))) aj mne by sa nieco zislo kupit ... ale celkom sa mi straca brucho(tie cviky su tusim zazracne 😀) tak verim ze este nejaky ten tyzden a mozem vytahovat svoje oblecko.... jupiiiiiiii sa neviem dockat....

zrzulka
11. júl 2010

@mima89 24 hodin ho mozes mat v chladnicke a potom ak ho chces tak sup do mrazaku kde ho mozes drzat 3 mesiace

kafoditka
11. júl 2010

@zrzulka heeej zrzi, hod link na tie zazracne cviky, aj ja chcem svoje stare oblecko!!!!! 🙂

mirka285
11. júl 2010

@kafoditka ja mam nahovno porody a dobre deti,vsak panbozko mi to musi niekde vynahradit 😀 Domi tak ja som si vcera skusala vsetky moje nohavice co mam doma,aj sportove a nezapnem ani jedny jedine....ja som ostala zavisla na leginach 😢

zrzulka
11. júl 2010

ako viete ze vam vypadli stichy??? ja som este nenasla odvahu sa tam pozriet jak to vyzera ale nic ma neboli tak snad je to oki....

zrzulka
11. júl 2010

@kafoditka minule som tu davala link... nic take speci, je to joga ale asi pomaha ked sa mi straca brusko vsak ked som prisla pred tyzdnom domov tak som mala este jak v 6tom miesiaci... mozno sa vecer aj na vahu konecne odvazim vytrepat.... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre