Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katty17
6. aug 2010

@adelaine, @mirka285 - tak ja skusim malej zarobit 12O a uvidim ci to stiahne. ved ak by nechcela tak sa proste odtiahne. no nie? lebo niekedy mam pocit ze vypije 90 len taky fukot a potom by si este dala...
kamoska bola u pediatricky a ta ju prosim vas zdubala za to ze maly jej pribera za tyzden 180 g. vraj by mal pribrat len 150. tak jej normalne vycistiala zaludok ze preco ho prekrmuje. chapete to? a to ho koji. ved nema na prsiach odmerky !!!
@adelaine - Mati, je ti zle po tych tabletkach? lebo mne je od rana brutalne zle. som malatna a mam co robit aby som sa doma obracala pri malej a este varim , periem, a teraz idem zehlit. normalne som sa bala aby som pri malej neodpadla. @mirka285 - miri aj tebe bolo az tak malatne po tych liekoch? prejde to vobec pocas ich uzivania??? ani von som nemala odvahu s nou ist. tak ju teraz vzal risi so psom na dlhsiu prechadzku... dnes bola malicka trosku nepokojna, ale ked sa napapka tak je kludna jako baranok... stale by len papkala ;) vidno ze je do risiho rodinky 😀

mirka285
6. aug 2010

@oacka u nas trosku prsalo doobeda a poobede je fajn pod mrakom,pocko akurat na spanie,mala mi cely den drieme 🙂
@maxara Peti u mna je to napodobne,ja som sa vyrevala v nemocnici a teraz som uplne kludna,az sa divim...baby ja som normalne spokojna mamina,dnes sme boli s malou v Tescu,kupili sme davkovac na UM lebo ked idem k nasim davala som to do toho Avent pohariku ale toto je lepsie...my sa akurat trapime s tym ockom,ale odkedy to masirujem vidim zlepsenie tak som spoko 🙂

katty17
6. aug 2010

@maxara - maxi, ved to je na porazenie, ze mne sa mliecko pekne spustilo ale proste nemozem jej ho uz ani davat. dnes som si odsala toho celkom dost a to za chvilocku ☹ . musim si vyprazdnit prsia a brat tabletky. uz som zaviazana na prsiach ako mumia. som zvedava do akeho stavu sa mi daju prsia po uziti tych liekov...
@mirka285 - miri tvoje prsia su uz ako si ich mala pred tehu? ci?

katty17
6. aug 2010

@mirka285 - miri aky davkovac? taky co je v nutrilone? taka mala odmerka? ci cosi ine? ozaj, este ma napadlo, ty aj merias teplotu mliecka ked ho zarabas? alebo len tak odhadom?

mirka285
6. aug 2010

@katty17 Kati kludne jej skus urobit viac,ona ked nebude chciet tak sa odtiahne...a veru aj mne bolo zle jak hovado po tych tabletkach,az sa mi hlava motala ze som myslela ze odpadnem..ale potom na taky treti den to bolo lepsie,asi som si zvykla,a vecer som si davala tu tabletku az ked som isla spat pre istotu...

mirka285
6. aug 2010

@katty17 asi o pol cisla vacsie mi ostali,ale to asi preto ze mam este 5 kil navyse,ked to schudnem tak aj prsia asi budu ako predtym....ten davkovat to je taka umelohmotna krabicka kde su tri priehradky na tri davky mliecka vlastne...ze ked niekam ides tak to z tej priehradky vysypes do flasky a zarobis mliecko..no ide o to ze nemusim so sebou nikam vlacit celu pixlu nutrilonu alebo odsypat do kadejakych sackou....

maxara
6. aug 2010

@katty17 ja Ninke ked prikrmujem (vacsinou vecer) zarabam 60ml, akoze dve odmerky a ona si stiahne vacsinou menej, potom uz len drdle flasu, ale to sa jej potom leje z huby, tak to vidim.. a navyse ked taha a len tak drzi, tak to je aj vidiet aj citit.. a podla mna tym nic nepokazis.. napr Ninka zatial nie je pazrava, ze by pila do aleluja.. podla mna je dr co robi dramu z 30g sibnuta.. 😠 ja by som jej vynadala a presla k inej, pretoze napr mna cele detstvo takto buzerovala moja detska lekarka, kedze som bola odmalicka nadrozmerna.. 😠 a pritom som z toho mala potom len komplexy, vobec som sa neprezierala, cvicila som, chodila som na synchroplavanie na treningy 3x do tyzdna a tam ma teda nesetril trener, kedze som nevedela tak rychlo plavat ako ostatne, chude baby.. a nikdy som neschudla a toboz nie do tabulky

mirka285
6. aug 2010

a ja mlieko normalne ochutnam,proste si z neho cucnem 😀

katty17
6. aug 2010

ja to tiez chutnam 🙂
babulky idem zehlit pokial su moji vonku. ohlasim sa o osmej. dnes ide risi zapijat malicku s chalanmi do mesta. cize budeme samuckeeeeee a s vami na konikovi 🙂

maxara
6. aug 2010

Baby tak Ninke sa prave ulavilo.. dala uuuplny brutal do plienky, asi zavolame ocka, nech ju prebali 😀 😀 😀 az sa bojim tam kuknut podla tych zvukov a podla mnozstva, co vypila od vcera a co od vcera vykakala 😀

maxara
6. aug 2010

@mirka285 a ked ides niekam von, kde nebudes mat ako zarobit mliecko, tak to ako riesis? zarobis doma? ako dlho vydrzi ten nutrac zarobeny v beznej izbovej teplote?

mirka285
6. aug 2010

@maxara idem von vzdy ked je po nakrmeni a zarobim si normalne do flase jednu davku a dam do toho termoobalu a v tom mi to vydrzi teple presne na dalsie krmenie,ale musim to zaliat uplne horucou vodou....ale chcem si kupit termosku a budem si nosit termosku so sebou,lebo v zime mi ta voda v tom termoobale dlho tepla nevydrzi...

oacka
6. aug 2010

@maxara keď tak rozmýšľam,ani naša dnes vlastne nekakala, no to bude nadelenie,keď to vypukne! ja mám dnes iné dieťa.. papá každé dve hodiny a medzi tým spí....chúďa, musela sa včera totálne vyšťaviť.....

@mirka285 a vydrží UM viac ako dve hodiny nachystané? nič sa mu nestane?

patresko11
6. aug 2010

ako casto ma babo kakat?

mirka285
6. aug 2010

@oacka vobec nic sa mu nestane,tym ze je horuce a pomalicky chladne,nestihne vlastne ani skysnut...
@patresko11 moja kaka raz za den,ale my sme na UM

patresko11
6. aug 2010

@mirka285 ten moj nekakal od vcera je to normalne?

maxara
6. aug 2010

@mirka285 na krabici je, ze co babo nespapa mam vyliat 😒 a ze max dve hodiny to moze byt zarobene a to v chladnicke

miki060707
6. aug 2010

@mojalili to mi je luto, tá cista, aj sona mala, ked bola maličká cistu na mandliach a nám to vybrali, ale neuspávali ju, mala ju asi malu...

baby, ja už ani neprikladam malého, ja som spravila veliku chybu, ja som si ani nepripúšťala, že nebudem mať mleko, tak som ani nič nekupovala, a chcela som odisť z pôrodky s tým, že nepojdem po nutrilon, ale den pred odchodom mi sestričky povedali, že musim kupiť, lebo dopadneme zle, že mlieko tam vôôbec nemám...
ked som došla z pôrodky som ho stále prikladala a prikladala a on reval a revaaal od hladu, a reku jak mu dám mleko, ani flašky ani cumle som si nezabezpečila, ale potom ma napadlo, že som dostala jednu flašku pri soni, novú zabalenú, tak som rýchlo siahla po nej, ani ma nenapadlo v tej chvilu nič iné ako mu dať nutrilon, som bola dobre trafená...a teraz už som to vzdala a možno som spravila chybu, tabletky na odstavenie toho mala nemám. v jednom po silnom stlačení nejde absolutne nič a v druhom išli dve kvapky po dobrom stlačení a neviem, čo mam robiť, je tam malinko, neodsajem nič a ked ho prikladam, tak ako je o.....a vyhrala u nás flaša,... uplne som ZLIHALA..ale čo mám už spraviť, poradte....skusili by ste to???ked som napriklad teraz zjedla štiplavé lečo, zajtra by už nemalo byť v tých dvoch kvapkách mlieka???
ale som rada, sa mi ozvala spolubývajúca z pôrodky a ona ako mlieko mala, len malý bol lenivý ťahať, ale ked sme sa stretli v pôrodke, sme si boli dať vybrať štichy, tak vravela ako stovečku odsaje a malý pekne ťahá, síce mu to trvá, ale ťahá, .....a prevčerom mi písala, že skončili v nemocnici z malým, lebo ako ťahal jej, len bol lenivý a ťahal je malinko a rapídne schudol, tak jej normálne v nemocnici povedali, nech si ho neprikladá, že výsledky su ok, len je slabučký a lenivý ťahať a to by dopadlo ešte horšie, keby ho prikladala, tak mlieko musi dávať odsaté z flaš, aby vedela kolko vypije...
sory za dlhý príspevok

mirka285
6. aug 2010

@maxara ja vylievam co mala nevypije ale zarobene mam tri hodiny...krabica znesie vsetko,tak isto som zarabala mlieko aj pri Tomasovi a nikdy mu nic nebolo....a vrele mlieko nebudem davat do chladnicky..na krabici sice urcite pisu ze nezarabat vrelou vodou ale ja ked niekam idem tak zarabam,aby mi to vydrzalo teple tie tri hodky..

maxara
6. aug 2010

@mirka285 ja kvoli tomu, ze ked idem do ba k dr a viem, ze to bude na dlhsie ako dve hodiny a este k tomu neviem, ci budeme prave po plnohodnotnom kojeni a viem, ze si to nebudem mat kde zarobit.. skratka, ci sa tomu nestane nic ani v teple, co teraz vonku byva aj keby to tak bolo 4-5 hodin 😖 alebo ako to riesit? mam zobrat vo flaske len vodu prevarenu a prasok zvlast a nasypat potom?

maxara
6. aug 2010

@mirka285 no ved ja chapem, ze na krabicu napisu... su pouceni z ameriky 😀 co nenapises, za to ta zazaluju 😀

maxara
6. aug 2010

@patresko11 plne kojene, neprikrmovane babo moze nekakat aj tyzden.. ale aj do kazdej plienky a je to v poriadku. Ale ked prikrmujes alebo uplne je na UM tak by malo asi kakat kazdy den. A je tvoje babo nespokojne?

agika1982
6. aug 2010

ahojte...@maxara maxi kludne si zarob, tomu sa nic nestane..my to mame aj tri hodiny zarobene a ohriate dohoruca..tak to dame do termoobalu..

moja malinka ma zapalene usenka..mame ATB sirup..ju niekde asi ofuklo...ale uz je dobre....ono ja som pochybyla, bo som jej nedala ciapocku aj ked bolo vonku teplo.....stale sme na bebe, vsetko je super, malinka pribera....

dufam ze sa vsetky drzite aj s drobcekami....

mirka285
6. aug 2010

@maxara lenze za 4-5 hodin ti to uplne vychladne,ja to mam vypozorovane tak ze teple mi to vydrzi presne 2,5 hodky ked to zalejem vriacou vodou...ries to teda termoskou,mliesko nadavkuj do flase a vodu si daj do termosky,tam vydrzi tepla aj tych 4-5 hodin...ja si tiez idem kupit termosku,normalne predavaju take pol litrove urcene presne na toto,som videla na nete ..

maxara
6. aug 2010

@miki060707 no ja neviem.. ja ked si zatlacim, tiez mi nestrieka a len po kvapkach vytlacam a odsajem tak max 10 ml a to iba rucnou medelou.. mala som aj aventku rucnu a aj Lovi rucnu a nic.. ani kvapka nevysla.. a pritom mlieko mam, mala papa, dokonca som ju uz naucila sa aj pekne silno prisat, aj nebolestivo, a aj silno uz taha.. ona mala problem s tym tahanim, vzdy zaspala a pila len predne, ale kakame uz prazenicu peknu zltu, takze papa vsetko.. no a ked je hladna moc, tak ju normalne prikrmim nutracom.. a uz ani nedramatizujem, ze prikmujem, noa? ja som bola kojena do 7 mesiacov a som tucna a mam aj velku hlavu aj chora som byvala ako decko..

maxara
6. aug 2010

@mirka285 hej tie som videla teraz v tescu.. na zlatych.. tak mozno kupim taku vec teda..

@agika1982 a preco davate bebu? teda podla coho si si vybrala bebu? lebo nam v porodke davali bebu, moja detska lekarka hned ze ak prikrm tak nutrilon, baby tu chvalili sunar, mne sestra moja vravela, ze hocico okrem beby, druha sestra zase maleho chovala len bebou.. 😖 podla coho vyberat?

agika1982
6. aug 2010

@maxara no malej davali bebu v nemocke a pediater povedal ze ked ju dobre prijima, neni dovod menit to....a s nou nemame problemy.....takze asi tak...je blbost menit to, ked jej nerobi problemy....my sme od zaciatku na Bebe

oacka
6. aug 2010

@maxara zober si vrelú vodu to termosky, a zalej,keď budeš potrebovať. nevydrží v termoske tak dlho teplá? moja kamoška to tak robila.

cigaretka5
6. aug 2010

No ja aj na noc prevaram vodu do termosky. Ráno je už taká vlazna, najskôr som trvala na tom aby bolo mliecko teplucke a potom som čítala že keď je mliecko aj trosku studensie je to teraz v lete v poho..... Keď niekam idem beriem prasok a prevarenu vodu, a čaj. Dokonca mi minule v restike uvarili vodu čerstvu...... Čo sa týka casu - aj v porodke mali teóriu že pri izbovej teplote vydrží mliecko zarobene dve až tri hodky..

maxara
6. aug 2010

oki, dakujem babule, tak bud vezmem prasok a prevarenu vodu alebo termosku so zarobenym, alebo termosku s vodou a prasok zvlast, podla toho, na kolko vidim moju vychadzku 😀
inak ja som sa pytala hlavne preto, lebo mne sa zda, ze to mlieko tak cudne smrdi.. 😖 😝 a po tych viac hodin este inak a tak neviem posudit, ci to je v pohode smrad alebo uz nie.. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre