Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

miki060707
14. júl 2010

no mi sme ešte krátky rukáv ani nemali, jedine v nedelu, ked sme išli z pôrodky, lebo sme vnútry a tu máme taký chládok, že sa ešte prikriť musime, xi, tak som rada aj doki vravela, že je to super, ale ked ideme hore k našim, tak tam sa dýchať nedá...
teraz som bola pre malu, bola v bázene a chúúúda, tá je vyhriata poriadne, teraz pije mleko a kuká rozprávku, a kiki si išiel lahnut, malý spinka, ja nettujem......

mirka285
14. júl 2010

ahojte,vidim ze mame vsetky rovnake problemy,mne mala mrncala od pol osmej,ale o pol desiatej som ju nalozila do kocara a isla ku kadernicke,kde bola nastastie dve hodky tichucko a spinkala...zato teraz uz zase mrnci skoro dve hodiny,tiez by sa len na rukach nosila 😒 ja som si dnes vsimla ze kad sa male naje,tak potom sa tak cudno kruti a sponuje a hlavicku dava dozadu,neviete co to moze byt?lebo nevracia mi,ale robi mi to po jedle..

robika
14. júl 2010

@zrzulka ake napojes pijes... ja pijem iba tie dojcenske vody, vodu z vodovodu a obcas trosku z vinei a uz mi to lezie krkom, ze dokolecka to iste...

robika
14. júl 2010

@mirka285 mne robi maly tiez take zvlastne pohyby, akokeby ho bolelo brusko neviem, alebo je iba taky nekludny, potom zacne prdkat alebo kakat a potom sa ukludni a je dobre... obcas mi pri kakani aj place, ale iba tu chvilku ked tlaci ale nastastie sa na to nezobudi

mirka285
14. júl 2010

@robika no aj ja mam taky pocit,lebo aj place pri tom ...nerobi to uplne po kazdom jedle ale vacsinou ano,tak neviem....
@miki060707 aky davas nitrilon?lebo ja davam ten obycajny v modrej krabici,tak teraz neviem ci nemam predsa len davat ten HA ako radila doktorka...

janka256
14. júl 2010

ahojte kocky no ked tu citam tie vase problemy s babetkami tak ja ako keby som ani babo nemala mala je kludasko zlatucke spinka bud celu noc alebo raz v noci sa zobudi na kojenie cez den pije castejsie ale ked spinka tak aj 5 hodin v kuse a ked sa vozi v kociku tak je taka spokojna a len sa obzera 🙂 a kojim ju no neviem ci mam dost mliecka prsia mam take mlandrave ale mala je furt spokojna tak asi jej to staci len sa mi zda ze cika malo ja prebalujem asi tak 2 krat denne v noci ani nie az rano ale nevyzera zeby bola dehydrovana aj pribera aj ked priemerne 100g tyzdenne doki vravela ze to staci hlavne ze pribera a nechudne 🙂

lenuss84
14. júl 2010

ahojte.neviete niekto nieco o maxare a alexe?uz by mali mat babatka nie?

krish
14. júl 2010

@lenuss84 ahoj, no uz hadam aj ano. len nam nedal nikto nic vediet. snad su obe v poriadku aj s miminkami a len si uzivaju naplno mamičkovanie 😉

cigaretka5
14. júl 2010

Baby tak mi drahý kúpil ten ricinus len netuším ako to piť žiaden návod tu nie je, kto poradí.......

janka256
14. júl 2010

@cigaretka5 ricinus sa uziva 3 krat denne po 5 guliciek 🙂

stanka33
14. júl 2010

@cigaretka5 no mna porazi ked ma zajtra posle domov, mala sa snad uz ani nehybe, bolesti ziadne a najviac mna mrzi ze mam maleho prec a nasi s nim nemozi byt 2tt, nevladzu tolko, ked nic idem si po neho do nitry cez vikend
dneska som upratala cely byt uplne vsetko nanovo lebo mi blbne net a nemozem s vami klabosit, do mesta sa mi v tej horucave neche uz neviem co mam robit, asi idem dat dole zaclony a poprat a povesat a umyt okna
najhorsie je ze valent je tam zajtra a potom ide prec do mnichova takze ma neodrodi ak by to doslo a zasa ma tam nechaju vytrapit no tesim sa,,,

lenuss84
14. júl 2010

@sunnygirl ahoj.aj ja mam taketo noci.chodim furt cikat.male ma tlaci...no hruza...

merikac
14. júl 2010

@mirka285 daaaaaaaaakujem,,,,sak som sprosta,,,vobec som si to neuvedomila, ze to je ona,,,kedze tam nemala nic napisane,,,a foto som si nevsimla,a ja sa tu preklikavam dozadu a dopredu,,,,az zo mna kapci 😀 😵

zrzulka
14. júl 2010

@adelaine nie kontrolujem prsia v akom su stave, ak by stvrdli tak odsavam ale zatial su makke

zrzulka
14. júl 2010

@robika ja pijem uplne vsetko ale najviac obycajnu vodu z vodovodu (prefiltrovanu, poriadne vychladenu 😀) zatial som neskusala len colu... ale ked muz otvori tak ako sa poznam urcite si trosku cucnem

stanka33
14. júl 2010

@cigaretka5 ricinus communis 5 CH 3 krat denne 5 granuliek volne rozpustit pod jazyk 10 minut po tom nic do ustnej dutiny, skus caj na kojenie vyborny je od Weledy ak ti drahy kupi niekde v lekarni alebo DM ku, zasmazena polievka nech ti prinesie do porodky, hroznova stava aj jablkova, alebo dzus vinea vybublinkovana viacej ma nenapada

baby ja si pamatam ked sa Jurko narodil bolo take horuce leto takto, skoro stale, on mi cele dni nespal furt chcel prsnik tiez som bola zufala nemola som sa od neho pohnut, najest, nic, ja som mu davala vodicku aj z flase a to mi po kojeni vypil aj 60 az 100 ml a po slabej hodke pytal zasa mlieko
skuste davat po lyzickach alebo zo striekacky, sice sa vravi ze materske staci ale neviem neviem ked je v kuse 36-37 stupnou ci staci aj vtedy

zrzulka
14. júl 2010

@merikac praveze sme boli rano ked teplo este ani nebolo ☹ a robi to uz od prvej prechadzky, nedajboze prejdem po nejakom kameni tak uz je hned hore a HLADA CECOK....

stanka33
14. júl 2010

a krasnych mate drobcov ako spinkaju aj ja uz chcem, trochu vam aj zavidim radsej by som brala to neustale plakanie ako cakat kedy to pride a uvolni sa miesto

tutifruti
14. júl 2010

Caute ženy.... bola som dnes v poradni... tlak OK, aj moč aj krv... malému sa von nechce... ale dr. povedala, že ak budem taká spuchnutá ako som bola dnes... tak mám prísť v pondelok a utorok ma asi seknú....

Písala som maxi... tak dnes jej dali 2 vyvolávačku, včera bolesti mala, dnes to isté a za celý čas sa otvorila na 1 prst... . a ze ak dnes nic... tak zajtra znovu vyvolávacka a potom ju vraj az seknú.... Mám všetkých pozdravit....

stanka33
14. júl 2010

@zrzulka mi sme mali to iste presne kamene detsky plac a bol hore a reval a reval som iba okolo domu chodievala

zrzulka
14. júl 2010

@stanka33 vsak ja ja zacnem asi vodicku davat lebo doma v pohode to spi jak dudok ale len co vytiahneme paty z domu tak sa dozaduje v jednom kuse cecku.... ja toto nepoznam mala bola zimne dieta a navyse si to uz vobec nepamatam ako to bolo s nou... mam okno. prve 2 mesiace sme aj tak boli v nemocke takze v tomto sa citim ako prvorodicka 😀

zrzulka
14. júl 2010

@stanka33 ja som si vsmila ze pekne reaguje na zvuky auta. tie ho upokojuju. tak zeby sme sa len popri ceste prechadzali? 😀

miki060707
14. júl 2010

@mirka285 mne v nemocke hovorili, že mam dávať hypoaler., ale sme kupili obyčajný a včera doktorka, či v pondelok vravela, že by sa mal dávať, ale som jej vravela, že sme kupili obyčajný a ona, že šak mam ho dávať ten obyčajný, že ten hypoal. je nato, aby sa zabranilo tomu, že by dieťa bolo alergické a tak, že raz vravie také sa má dávať, raz také, že ked sa dá hypoal. tak môže sa stať, že obyčajne mu bude robiť zle a tak, no šak ja skusim oby. nutrilon kupovať, zatial je to ok,

mirka285
14. júl 2010

@miki060707 no ved prave ze aj ja davam ten obycajny,ved ked som mala Tomasa vtedy ziadne HA neboli,tiez dostal obycajny a dobre bolo..vtedy mi ho dokonca doktorka normalne davala na predpis a teraz si ho musim este aj sama kupovat...vraj na predpis moze mat dieta mlieko iba ked ma reflux?aj u vas je to tak?

zrzulka
14. júl 2010

@oacka ty davas na von body s dlhym rukavom?nema potnicky? moj maly teraz lehni len zakryty plienkou lebo ma na rukach aj nohach tie potnicky. ja neviem z coho ked ho vobec neobliekam velmi

sunnygirl
14. júl 2010

@23bambuliatko tak sorry, boli tam dva odkazy a ja som pochopila jeden za teba a jeden za bambolu, ospravedlňujem sa ak som urobila chaos 😅 😅 😅

merikac
14. júl 2010

@zrzulka no oacka sa o malu Kiku moc boji,,,vsimla som si na foto, ze jej dava aj hrube ponozticky,,,,raz darmo, maju tam na vychode omnoho chladnejsie

stanka33
14. júl 2010

@zrzulka presne to robil aj maly ked islo auto autobus to spozornel, sme ho potom mali na rukach, lebo ja som cakala ked muz pride z roboty domov a potom sme chodili von ja som nezvladala tie place neustale
@miki060707
@mirka285 hypoalergenny moze byt iba na recept ked ma rodic alergiu napr. astmu atop. exem a musi ti to schvalit revizny lekar a ked ma reflux tak sa dava hypoalergenne antirefluxne mlieko, a to tiez musi schvalit revizny lekar na zaklade vysetrenia od gastroenterologa takze asi tak....

zrzulka
14. júl 2010

@merikac aha:O) to je inak fakt ze tam mozu mat ine pocasie nejako mi to nenapadlo lebo ja uz som si zacala pripadat ako krkavcia matka ked maleho nechavam holeho :O))) sakra a tolko oblecka som mu pokupila :O)))

zrzulka
14. júl 2010

@stanka33 jeeeeeeee tak to budem ku tebe chodit po rady, ja som toto pri Miske nezazivala... ale ako pisem mam okno tak mozno aj hej :O)))) ale nie je to prijemne ked tak strasne place a ja mu nemozem poskytnut to co potrebuje... chudatko malicke ved od toho revu dnes v tom kociku nakoniec aj zaspal.... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre