Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elenka.k
10. apr 2013

@tosomja moč - slabí zápal. Ináč aj môj mn. večne na deti toto nie, choďte tam nerobte..... tiež som ho upozornila, nech to robia, veď potom poupratuješ ha ha... Dobre si s ním spravila 😉 🙂 Joj, dnes som s malým bola v kauflande, že iba na ovocie, nevzala som košík, a nakoniec - to bolo uf (skoro veľký nákup..) a chcela som (aj som vzala) veľký rex tekutý, super akcia nejakých 6,60 € ale nakoniec som ho aj vrátila ..... potom ma napadlo, veď som k autu mohla zobrať košík ... bála som sa s nákupom a sama sa malým. Vieš, čo vôbec nepočúva a čo je najhoršie nechce mi - nám dávať ruku cez cestu, sa až bojím. Taký huncút.
Cítim, že som zasa ani nie pribrala, ale akoby som to napísala: vyšlo mi brucho - želé, čo som prestala cvičiť .... asi musím dlhšie cvičiť, keď sa mi nechce ☹ Tiež moja pleť?! fuj ako stará ženská ☹ a o vlasoch ani nepíšem, minule, že si sparvím cop - ako som vlasy chytila, tak som ich naspäť rozpustila - samé šediny ☹ ešte, že rastú pod vrchnými vlasmi, hoci, z hora si niektoré ťahám z pinzetou auuuu. A som taká lenivá na všetko ach jaj.

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elenka.k
11. apr 2013

@tosomja ona Ti ešte spí poobede? Ak tak (neviem, či idete do KE v piatok alebo v sobotu) skús ju v sobotu skoro zobudiť, aby šla kolo 10 - 11hod. spať, nechaj ju hodinku spať, medzitým sa pripravte, zobuďte ju a choďte (ak tak tam ju nakŕmiš) 😉 Treba si užiť 🙂
Môj po schodoch vpohode - je natrenovaný, keďže ich máme aj tu v dome. Eli, mi vždy dá ruku cez cestu, ale on je taký tvrdohlavý - má to v povahe. (po tatovi, musí byť po jeho)

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
idris
autor
13. apr 2013

@tosomja
@elenka.k babule ja ani neviem ako svet funguje. Stále sme s mm v práci. Milka už chodí v pohode do škôlky tu v UK aj slovíčka pomaly nosí domov. Ešte som jej objednala krokopero aby sa rýchlejšie naučila slovíčka a mohla komunikovať s detičkami lebo strašne ju to ťahá k deťom ale oni od dnej idú preč lebo jej nerozumeju. Mňa to strašne mrzí 😔 😔 😔 ona je potom taká smutná. Za pol roka budeme riešiť pre Milku školu. Povinná školská dochádzka je tu od 4 rokov 🙄 🙄
Ani neviem ako je doma ale tu je krásna jar všetko rozkvitnuté,voňavé,

@tosomja do ktorej škôlky si dala prihlášku teraz?? Aj moja chodila sama po schodoch od 2 rokov a to bol boj aby mi dala ruku . Tak tiež som ju držala za kapucňu ale ak na to prišla tak bola na mňa zlá 😅 😀 😀 😀
@elenka.k na vlasy ak nechceš chemikálie tak odporúčam Henu farbu je to prírodné a je to aj ako kúra aby boli zdravšie, kamoške to krásne prekrivá šediny . Kúpiš to iba v DM-ke za 4 € ( aspoň ja som to nikde inde nevedela zohnať v TV )

elenka.k
14. apr 2013

@idris konečne si sa ozvala, už som na Teba - na Vás myslela, ako sa tam mate. U nás bolo ( ako s firmou) veľmi zlé , hrozila nám výpoveď, samo. mne až keď mi skončí RD a sme len tak uvažoval, že ak, aj my odcestujeme niekam do zahraničia, ale nejako sa umúdrilo, hoci nie sú výplaty ☹ ( sa mi odľahlo, lebo sa strašne bojím, čo i len pomyslieť, že by som musela odísť - ani jazyk, ani maminu - pri sebe :-/ )
U nás s počasím "konečne" sa umúdrilo, asi tri dni je už fajne tepľúčko! 😎 včera sme roobili kolo doma, na mňa asi ide jarná únava - sa mi nič nechce .... ale aj pre vzťahy tu ☹ falošnosť - bla je mi fakt zlé odtoho.
To je dobbré, že malá sa takto chytá, hoci, skús požiadať učiteľku, nech nedovoli, aby sa deti od nej odvracali, lebo je to nesprávné. V škole - sa ešte rýchlejšie naučí 😉
Skúsim tú farbu, ak sa nerozhodnem pre melír, chcela by som bielý - kosťový, či ako sa volá, tá farba a ešte s nejakou inou 😉, ak sa dá. Ale rozmýšľam - aj sa bojím, či mi to bude pasovať a aj tak by som chcela, hoci len ten bielý, pod vlasmy a iba tenučký.
@tosomja tak ako výlet, či ešte ste asi tam?!

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
14. apr 2013
tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
idris
autor
14. apr 2013

@tosomja Ako tá škola to bude ešte ako škôlka, no budú sa už pomaly učiť písať čítať jednoduché slová proste viac budú robiť s deťmi, lebo teraz sa tam deti len hrajú a nič ich neučia mám pocit. Tak dúfam že tento nový štart bude lepší v škôlke ako min rok. Ona sa rozkecá normálne . Ja som mala svojú reč do 5 rokov kopec slov som vravela celkom inak rozumela mi len mama a bratia 😅 a teraz sa mi ústa nezastavia 😅 😀 😀 😀
@elenka.k uff to je mrzuté s vašou firmou. Ja viem aké je to ťažké podnikať každí si myslí neviem čo ale je to o hubu 😔 😔 😔 a potom sa čudujú že im mladý ľudia a rodiny odchádzajú do zahraničia 🤐 🤐 tú falošnosť si myslela vašu rodinu vy máte tuším spojene pozemky ?

angelblue
17. apr 2013

@tosomja@elenka.k awojte babulky.tak my sa mame dobre,prerabame malej izbu a do toho este wonku a tak..preto velmi nestiham net ale newa.Pomaly uz zacinam priberat a zacina sa nam to pekne priblizovat ved jul je tu cubi dub a maly bude na swete.Este mi treba kopu weci postihat a tak.vela prania a zehlenia ale moc sa tesim.Len Laura ma hrozne zlosti,som z nej uz niekedy zufala.nikdy nebola taka zla,neposlusna ako w posl.obdobi.Ja som velmi unavena a tak uz niekedy fakt newladzem.dufam,ze wy sa mate dobre a deticky pocuwaju a su zdrave.

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angelblue
18. apr 2013

@tosomja neviem ťažko povedať....len viem,že je to hrozné....v poslednej dobe ju fakt nespoznávam...juj čiže vy už idete do škôlky chej???tak ja si myslí,že to zvládnete v poho....bude to iné ako v tej prvej škôlke....bude sa jej tam páčiť počula som len samé dobré ohlasy na tú škôlku....ja našu ešte nedávam lebo sa bojím ako by to bolo s chorobami kt. by mi nosila zo školky a doma malé bábo....ale aj tak by som ju ani nemala ako nosiť sama....s malým a tak....keďže bývame na 8 pos. a výťah je len po prvé posch. sama kočík neznesiem...a muž chodí do práce skôr..... neboj nejak si zvykne bez teba....a s kým ju budeš nechávať???bude to ťažšie ale musí sa naučiť byť trošku bez mamky....hoc len s ockom alebo s babkou....verím,že to zvládnete v pohode....a ty sa vraciaš späť do Ke do práce???myslím,že minule sme sa videli tale nebola som si istá či si to ty...heh... boli ste celá rodina na bicykloch.... 😉 ale ty ma asi nepoznáš ani z videnia....tak neva... 😀

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angelblue
23. apr 2013

@tosomja ako ste sa mali v sobotu??,počuj ty poznáš Ke neviem mi poradiť kedysi som bola na Alpinke to tam ešte funguje??chcela by som niekdy s malou ísť ešte pokiaľ sa malý narodí....a tam sa mi vtedy veľmi páčilo...detské ihrisko, koníky....lokomotíva.....hm???tu je to príšerné nemáš kde s dieťaťom ísť....už aj vo Vojčiciach majú krásne ihrisko pre deti len tu nič....strašné.....a vraj,že okresné mesto..hlavne,že vraj idú opravovať verejné wc čo sú oproti Tescu...veď treba šak sú až raz do roka otvorené aj to tam chodia len naši spoluobčania.... 😠 no zhrozená som....

ada9557
24. apr 2013

@angelblue - ahoj.keby si chcela teraz niekedy isť na alpinku tak 1.mája sa tam robí program pre deti.bude premávať vláčik, bude prepadnutie vláčika - organizuju to chalani z bystrice.my sme minuleho roku boli a bolo tam super.kopec zábavy pre deti, stánky, malovanie na tvár, rôzne suťaže.určite sa tam oplatí teraz ísť 🙂

angelblue
24. apr 2013

@ada9557 jej dakujem urcite pojdeme len nech ma manzel wolno 😉

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ada9557
25. apr 2013

A aby som nezabudla.AK by ste sa náhodou 4.-5.mája doma nudili tak nás prídte navštíviť do jazdeckého areálu Noxwell Je tu priložený aj link tak si môžete pozrieť niečo bližšie o tejto zlatokopeckej akcii. 😀 http://www.ryzovaniezlata.sk/ Podtatranský klub zlatokov pozýva všetkých zlatokopov,zlatokopky,zlatkopčatá na otváranie zlatokopeckej sezóny - 2013, ktoré sa uskutoční v Sečovciach v miestnom jazdeckom klube Noxwel. Zároveň pozývame aj širokú verejnosť. Prídte sa pozrieť, podporit nás, zasúťažiť si a hlavne naryžovať si to svoje vlastné zlato

angelblue
26. apr 2013

@tosomja Juj tak už len nech manželikovia nepracujú a nech je teplúčko..... 😉

tosomja
30. apr 2013

@angelblue Do kelu aj s takým manželíkom...ak to už mám tak napísať...keď bola vonku zima, snežilo, tak sa vyhováral, že v robote dosť mrzne, tak nebude sa ešte aj s malou sánkovať, guľovať...teraz je horúco, tak hovorí, že on dosť v robote robí na slnku, tak sa mu nechce ešte chodiť vonku v horúčave...To len aby mal výhovorky...tak som zvedavá zajtra, či niekde pôjdeme, alebo nie - lebo sme sa zase pochytili, ja už neviem, čo mám robiť. 😔

angelblue
1. máj 2013

@tosomja Tak to mi je luto,ze je taky.ale mal by sa uvedomit lebo Viki nebude vecne mala a potom si zacne uvedomovat ako to je,ze tato je lenivy aby niekam chodil a mala Viki mala zazitky a foto na pamiatku.Tak uz ho len nejak spracovat aby sa spamatal.my sa chystame len uwidim ako lebo mala zas nexce jest a ja sa uz pomaly gulam a stale beham cikat.tak sa drzte a pekny majovy dnik.

tosomja
1. máj 2013

@angelblue Tak nakoniec sme nešli nikam, možno sa prejdeme do parku aspoň, či tam niečo bude - uvidíme, dnes mama odchádza do Anglicka, manžel je ako zdochnutý, zase budem sama s malou. Fakt už neviem, čo viac môžem spraviť...Najhoršie je, že ma to už s ním nebaví, nič...ani sa nemáme o čom rozprávať, ani sa nevieme na ničom zasmiať, všetko necháva na mňa a potom večer ľahne do postele a čaká, že budem "aktívna" 🙂 ☹
Teraz neviem, či sa mám z toho smiať, alebo plakať...Také som ešte nezažila, že by ma "to" nebavilo...Asi idem do prechodu, či čo 😀
Vikinka si to už uvedomuje, včera prišla za mnou, lebo som bola v obchode a videla ako sa vracam domov (boli na ihrisku) a pribehla ku mne s tým, že tati nedovolil do piesku, lebo je suchý...no chápeš? Veď je to dieťa, jej je jedno, aký jme piesok, či má v topánkach, či kde...A nech sa nešmýka, lebo bude špinavá...Už som mala také nervy, najedli sme sa a išla som s ňou ja vonku, potom na koláčik, zmrzlinu a mala aspoň trošku pekný deň. Bojím sa, že keď pôjdem do práce, čo bude, či sa bude vedieť postarať, či bude vôbec mať snahu ju trošku zabaviť, jemu je jedno, či jedla, alebo nie...či jej treba pišať...- veď nech si pýta sama, však má ústa - ...to asi on bol tak vychovávaný, či čo...Ale takého ho nepoznám. Nepovie mi, čo ho trápi, či mu niečo na mne vadí - veď aj ja mám svoje chyby, ale musí mi povedať, si to mám z prsta vycucať, čo mu je...?!!! Ešte keď nebudem mať robotu, jaaajaaaj, to bude peklo doma, lebo už nebudem mať príjem, bude nás "živiť" on... 🙄

angelblue
2. máj 2013

@tosomja Ahojik....tak čo sa tak pokazil???keď taký nebol????ani doma si nerozumiete????len aby si si splnila manžel. povinnosti.... 😠 no daj mu ultimátum nejaké....chlapi to potrebujú...alebo choď niekam s Viky na pár dní nech sa uvedomí a zistí čo vlastne chce.... 😖 je to možno drastické ale podľa toho čo píšeš tak si asi nič iné nezaslúži..... 😔 my sme včera nakoniec boli....bolo veľmi dobre Laure sa páčilo....dokonca až príliš.....je to tam stvorené pre detičky...len vláčik sme nestihli...lebo chodil každé dve hodiny....a my sme sa nejak zdržali v areáli Alpinky tak nám utiekol...a potom sme už boli unavení tak sme išli preč......je to milé a pekné raz za čas si výjsť s rodinkou....aj keď nám život znepríjemňuje svokor 🙄 už nemám síl som z neho chorá.....najradšej by som odišla niekde ďaleko aby sme mali od neho navždy pokoj..... 😔

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angelblue
4. máj 2013

@tosomja juuuuuuuj tak to máš riadneho mužíka ti poviem....neviem ja by som s ním nevydržala....už dávno by som odišla....a ešte keď povedal,že nechcel Viki...tak duplom...si ho znásilňovala či čo????no hrúza.....veď dieťa je to najkrajšie čo môže existovať....a verím tomu,že príde čas a Viki chytí túžba po súrodencovi.....na našu to prišlo minulý rok....a tak sme si aj s mužíkom povedali,že by bolo načase už bude mať Laura 3 roky....tak aby si potom nejak rozumeli....a hrali sa spolu...a tak...aj keď to bude ťažké lebo Laura je hrozne živá, stále niečo stvára a vystrája, všade všetko rozhádzané (hračky) ale to k deťom patrí....vyrastú spolu a bude pokoj.....ako sa vraví pri prvom sa naučíš a pri druhom to už pôjde samo 😀 no uvidíme.....škoda,že nemáš fakt kam odísť aby sa trošku uvedomil..keď aj mamu máš takú nehospodárnu...ale viem ako to chodí najlepšie je keď sú mladí ľudia sami lebo potom sa to už točí okolo celej rodiny....a to nieje dobre....my sme chceli byť od začiatku sami..síce sme sa splašili..lebo sme kúpili byt a strašne chceme dom...ale nejak sme si zvykli...keď treba pôjdeme do svokry malá sa vybehá na dvore a je pokoj 😉 tak ti hrozne držím palčeky aby sa spamätal a keď nie tak nejak to začať riešiť aby potom nebolo neskoro... 😔

tosomja
19. máj 2013

@angelblue Neznásilňovala, to skôr jeho mama na neho tlačila...hlavne, že mne robí radosť, včera sa naučila bicyklovať, vlastne už minule, ale nejak bola zaspatá a včera tak šľapala, že som mala čo robiť, aby som ju dolapila 🙂...šikulka moja...
O týždeň príde mama z UK, teším sa, lebo príde nabalená 😅 Aj sestra s priateľom prídu v júni.
Včera som bola v Ke na nákupoch, minula som 120 eur a dokopy som nič nekúpila 😖 chcela som Vikinke nejaké šatky na leto - taký námornícky štýl, ale niiič som nenašla. Kúpila som jej troje kraťasky, tričká, dve sukničky, sandálky, nakúpila som si vlnu na čiapočky 🙂 manželovi tielka na leto, bermudy a sebe sandále, ale asi ich pôjdem vymeniť, lebo som skúšala na tenkú ponožku a doma na boso a šmýka sa mi v nich, tak aby som si nohy nedolámala... 😀
Oplatí sa ísť na topánky do Ke, tu nemajú nič, alebo drahé, tam som si kúpila za 7 eur 🙂

angelblue
19. máj 2013

@tosomja no vidíš...to je svokra.....dúfam,že aspoň milujú Viki nadovšetko....naši by za Lauru dali život....stále volajú keď nie tak prídu....šikuľka a to bez koliesok sa naučila???my chceme našej kúpiť na 3 roky bicyklík tak uvidíme...mne teraz hlava behá kade tade aby som všetko stihla nachystať pokiaľ sa náš Patrik narodí... 😀

tosomja
19. máj 2013

@angelblue Neviem, či je to až taká láska, oni majú ešte jednu vnučku, ktorá je tam skoro každý deň, na ňu míňajú energiu, dávajú jej všetko čo chce...a keď my prídeme, tak už len prežívajú, že je tam ešte jedno dieťa navyše. Ale keď ich voláme tu, tak sa im nechce, že načo, nemajú čas, radšej idú na chatu, ale ich pozýva švagriná, tak tam idú radšej, hoci je to rovnaká cesta ako k nám...ale mne to vyhovuje, aspoň tu nie sú každý deň. Moja mama Vikinke dá aj modré z neba, hoci má ďalších 16 vnúčat 😅 ale už odrastených, tak teraz si to užíva odznova.
Ešte zatiaľ s kolieskami, neodvážim sa jej ešte dať dole, hoci ani raz sa nenahla na koliesko 🙂 Uvidíme, či aj dnes ju to napadne.
To rýchlo zbehne a budete mať doma ďalšieho anjelika...
Predala som zajačika 😀 malá si to ani nevšimla 🙂 sranda, že každé ráno mu chodí dávať papať a prvé čo urobí, ide ho hladkať. A dnes ráno vstala, prišla k rybičkám, dala papať, pustila "bublinky" a zajačik nič. 🙂 som rada, že to neprežíva 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre