Trenčín II

dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

minkak
30. júl 2008

no danny to sme sa my este kojili takze zaspala este vzdy pritom.....
jurdinka no veru ano.....to je pravda 🙂 ze sa vobec cudujem 😀

jurdinka
30. júl 2008

inak aj mne ninka zaspava stale pri tom................
mam obavu ako sa neskor naucime spat normalne..........
teraz mi to trosku aj vyhovuje lebo si par krat cucne a spinka........no ale co neskor??

dannynka
autor
30. júl 2008

minka-no aj my asi do roka..ale aj tak zaspavala v postielke,ale kazde dieta je ine 😅

no nic moja hviezda je uz hore tak sa idem venovat pa pa

minkak
30. júl 2008

no danny ale mne zaspavala na prsniku ako pise jurdinka 😉

neboj jurdinka,nejako sa k tomu tie deturence dopracuju ci skor alebo neskor 😉

audreyd
30. júl 2008

teda cyklosedačky 😖 aj my sme mali dilemu, nedávno sme kupovali adamovi. najlepšie asi poradia v predajni bicyklov. dopredu sedačka je vraj iba do nejakých 15kg, dozadu do 22. ale vraj je aj tak najbezpečnejší ten vozík za bicykel 😲 nejako sa mi tomu nechce veriť 😖 a okrem toho, sú brutálne drahé 😖

muci, neviem, či aj do soblahova dovezú zadara, skús nej napísať 😉

dnes sme boli v podarni s adeli, naša kočka už má rovných 8kg 😀 riadna baba! dostala dve vakcíny ☹ hádam sa nám teplotky vyhnú tak ako minule 😉

no a o tom zaspávaní by som mohla napísať a knihu 😖 adam už má viac ako tri roky a ani za ... nezaspí sám 🙄 musí tam vždy pri ňom niekto čučať 😖 adeli je iná... keď je jej čas, pohľadá si palček, pocucká a zaspí pekne sama 🙂 aspoň jedno dieťa má rozum 😉

jurdinka
30. júl 2008

ved ja viem, hadam ju nebudem kojit do 15tich 😀 😀 raz prestaneme a nauci spat sama v postielke 😉

audreyd
30. júl 2008

jurdinka, aj ja som si to myslela ☹ adama už nekojím viac ako rok a jediný ústupok, ktorý spravil je, že sa presťahoval z postieľky do našej postele 🙄

jurdinka
30. júl 2008

audreyd, to si ma teda nepotesila....

jurdinka
30. júl 2008

uz mam aj ja drobca hore, idem ju mrknut, pa

minkak
30. júl 2008

audrey tak super malicka pekne rastie 🙂

baby nebojte fakt je to indi-vindi 😉 do 15 nas fakt nebudu potrebovat 😀
aspon si ich uzivame,ja ked som muzovi navrhla,ze zacneme malu nechavat samu zaspavat az mu bolo luto 😢
lebo vecer ju uspava on a to je jediny cas kedy su spolu osamote pekne sa mojkaju.....a sladko zaspia obaja 😅
tak som to nechala vtedy tak

minkak
30. júl 2008

baby tak teda zaspala 🙂 😵 🙂
po dvoch hodinach ale predsa 🙂 😉
som zvedava co bude vecer a do kedy bude teraz spat 😅
ale co uz-ked uz 😅

adkag
30. júl 2008

ahojte,

my tiez riesime,teda chceme riesit cyklosedacku 🙂 , rada by som s malym vyrazila aspon na chvilku na bike.

audrey,teeeda adeli fakt pekne rastie ale aj tie mesiace jej utekaju ako voda, ved za chvilku ma pol rocka.

minka presne tak to beriem aj ja,ze len kratky cas nas potrebuju drobci,potom uz nebudu tak si to treba uzit. keby sme davali jakubka sameho do izbicky tiez by mi bolo luto.aj u nas tatinko uspava maleho, vacsinou sice spolu ale ked mam nejaku robotu tak aj sam, je to fakt jediny cas kedy su spolu,kedze je vecne prec, v praci,na stavbe a tak. a to ze zaspia sladko obaja poznam, u nas sa to dost casto stava 😀 .

super ze Veronika zaspinkala, musi si zvyknut na nove podmienky a potom to uz pojde v pohode, len zo zaciatku je to tazsie.

minkak
30. júl 2008

adka no presne si to vystihla,presne moja rec 😵
ja som uz zacala mat pocit,ze uz chce mat sukromie pri zaspavani....takze nieje sa kam ponahlat,dieta si vzdy so vsetkym povie kedy nastal ten spravny cas na vsetko 🙂 a nechcem aby som si niekedy nieco vycitala,ze som mohla pockat alebo tak.....chcem si ju poriadne uzit aj ja aj MM 😵

spala nakoniec len pol hodku ale nevadi ved aj za tie dve hodky co zaspavala si oddychla 😉
pocko nam aj tak dnes nedoprialo na vozenie 😒

sisa.b
30. júl 2008

ahojte 🙂
tak uz mam vecicky doma. prisla mi to ta kocka doniest az do prace. a su fakt kraaasne 🙂 🙂 🙂 moc sa z nich vytesujem. a dostala som aj darcek. ponukla sa, ze nahodi na web dalsie vecicky pre babo, tak sa neviem dockat. audreyd dakujem za tip 😉

jurdinka
30. júl 2008

adka, ja som toho isteho nazoru. nasa ninka je vytuzene dieta a ja si jej chcem naplno uzit, vobec mi nevadi ze sa tlacime v posteli a ze sa skoro vobec nevyspim, ten najkrajsi pocit mam ked sa ku mne pritulka a ja si k nej mozem privonat a vychutnavat si ten krasny pocit ze som konecne mama a mam take krasne a zdrave babatko..........no je to proste super....... 😉

sisa.b
30. júl 2008

🙂

kacenka83
30. júl 2008

no ja teraz vyznievam ako krkavcia mater ked som kubka prinutila zaspavat sameho 😒 ☹
len aby ste vedeli, bolo to uz nutne, strasne vyvadzal a teraz spi omnoho kludnejsie ako ked sme ho uspavali my a nemame uz z jeho zaspavania stresy... a nelubim ho o nic menej ako vy vasich drobcov 😉
a vobec, kubko je s nami stastny, dava nam to casto najavo tak sa tu nemam komu ospravedlnovat 😀

jurdinka
30. júl 2008

kacenka-ale vobec, zavisi to od dietata a ked to prospieva malemu tak je to OK.............vieme ze ho velmi velmi lubis 😉
kedy dame to stretko???

sisa.b
30. júl 2008

kacenka nie si krkavcia mater 🙂 je dobre, ze to maleho ucis. kamaratka tak ucila vsetkych svojich synov (3) odmalicka. len im dala cajik a odisla z izby. za chvilku spali. kazda mamina si zvoli svoj system. ja som maleho dlho uspavala. kojila som ho 15 mesiacov a potom musel zaspavat pri prsiach, aj ked som ho odstavila. a to robil este par rokov!!! no nic moc, ked chodim do prace. pri takom velkom chlapovi sa uz poriadne nevyspim 😝 nastastie ho moj priatel nadobro vystahoval z mojej postele 😀

adkag
30. júl 2008

katka sak my ani necakame ze sa budes ospravedlnovat,kazda mam spravi pre svoje dieta to najlepsie, to je jasne,. niektore deti su proste take ze potrebuju spat s rodicmi, vela sa nosit a tak. ine deti to tolko nepotrebuju. pre kazde je treba spravit maximum toho,co potrebuje a nie nasilu mu vnucovat nieco,co ine dietatko potrebuje.
okrem toho ja nevidim nic zle na tom,ze spinka sam v postielke,skor sme sa bavili ohladom samostatnej izbicky. ale neodsudzujem ani ludi ktori daju dieta do samostatnej izby lebo sa im zda,ze drobec tak lepsie spinka,ked nie je ruseny. jedine co sa mi nepaci ked tak daju kvoli vlastnej pohodlnosti, aby ich dieta nebudilo. v zapadnych krajinach je bezne ze dieta od malinka spi vo svojej izbe a nie s rodicmi.

jurdinka krasne si napisala. aj jakubko bol vytuzene babenko a chcem si ho uzit. ale zase potrebujem sa aj vyspat,pretoze potom cez den s nim nevladzem fungovat. jasne,ze kojim kolkokrat treba, vstavam k nemu, ale spinka vo svojej postielke ktoru mame hned pri posteli bez bocnice,takze sa vyspime v ramci moznosti vsetci. teda hlavne MM,ten sa vyspi super 😝

adkag
30. júl 2008

a na stretko sa pridam ak mozem, dajte vediet 🙂

jurdinka
30. júl 2008
jurdinka
30. júl 2008

adka-jasne 😉

minkak
30. júl 2008

kacenka no co si,nahodou je super,ze ste to takto zvladli 😉
baby to zhrnuli uplne presne tak sa nebudem opakovat
a jasne ,ze sa l u b k a t e 😵

my sme sa skor utesovali,ze vsak to prejde ako niekoho odsudzovali a toboz nie teba 😉

venonna
30. júl 2008

No ja sa pridam k debate - moja suseda nemala problem s uspavanim maleho, do jedneho roku zaspal sam. Ale po roku prisiel obrat a odvtedy odmieta spat sam az doteraz (ma 3 roky). Takze je to fakt velmi indi-vindy 😉
Nasa je dokonca taka samostatna v zaspavani, ze ju rusi aj moja pritomnost!!! 😅 Asi to nebude nejake "mojkacie" dieta 😖

sisa.b
30. júl 2008

ahoj venonna, mozem sa spytat - ty si tiez rodila v TN? vyzera zaujimavo ta oranzova izba a modra postel... 🙂

sisa.b
30. júl 2008

tak uz som nasla, ze ano 🙂 ak to tam takto vyzera, tak sa toho fakt vela zmenilo. ja si pamatam len jednu velku salu, kde boli asi tri postele - tie klasicke biele vedla seba. 😝 bleee

venonna
30. júl 2008

🙂 sisa, to je najlepsia porodna sala, mali sme s manzelom stastie, ze bola volna, ziadnemu inemu miminu sa vtedy nechcelo na svet 😀
Inak, napriek tomu, ze si uz 2x rodila, odporucam ist na jednorazovu predporodnu pripravu, ktorej sucastou je aj prehliadka porodnych sal. Pre lepsiu predstavu... 😉 A mozno sa aj dozvies nieco nove (spominala si tusim krik pri rodeni - to dost vysiluje, lepsie je spravne predychavat a setrit sily na poslednu fazu)
A dalsia vyhoda je, ze s Tebou moze byt niekto blizky, kto Ti pomoze prekonat prve fazy, napr. mna manzel istil, ked som si davala teplu sprchu - ta vyborne uvolnuje krce... Je dobre, aby clovek (mama, sestra, kamoska), ktory Ta ma sprevadzat, bol aj na tej priprave, aby mal aj on prehlad, co, kde a ako...
Ozaj a ta modra postel je polohovatelne lehatko - teda v poslednej faze nemusis tlacit po leziaky, ale v pololahu, co je prirodzenejsie. Nastavit sa da aj vyska, takze na babo Ti lekar pohodlne dociahne, ci je nizky, ci vysoky 😀

venonna
30. júl 2008

a vraj sa oproti minulosti zmenili aj izby. Nielenze mozes mat mimi pri sebe na izbe, ale je tak aj (sice skromna) nejaka ta vyzdoba, takze to nie je take strohe... 🙂
A na odmerane sestricky (ktore tu boli spominane) som mala jednu fintu - ked vosli do izby, snazila som sa o mile, prip. vtipne privitanie, to uvolni atmosku...

sisa.b
30. júl 2008

no ja som kricat nemohla, lebo jednej "spolubojovnicke" sestricka nadavala, tak som nemala odvahu. prvy porod som si riadne odtrpela, druhy som uz pekne predychavala. pomahalo mi, ked som pochodovala po izbe. teda pokial ma nepriviazali CTG-ckom o postel. to by som fakt uz viac nechcela ☹
na navstevu sa chystame pocas dovolenky, cize buduci alebo ten dalsi tyzden, aj s priatelom. rada by som sa popytala na par veci niekoho kompetentneho. ja som sa hlavne tesila na to, ze by som nemusela rodit poleziacky. len ked pises, ze to je len v tej jednej izbe... rada by som pri tom sediet alebo klacat, tak uvidim, co mi povedia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre