Trenčín II

dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

miroslava72
30. mar 2009

to je dobree 😀

mucilienka
30. mar 2009

miroslava,

vam sa teda podaril poriadny vekovy odstup deticiek 🙂
dufam, ze ti bude medzi nami dobre...

budeme mat v tebe spojku, co bude hlasit, co nove a co sa oplati v Maxe 😀

dannynka
autor
30. mar 2009

ideme sa naobedovat a potom sem nakuknem na kavicku 😉

amatula
30. mar 2009

ja uz kavickujem,, ale idem cosi robit................... 😅 😕

miroslava72
30. mar 2009

🙂 muci
to hej,ale syn je z predchadzajuceho manzelstva a dcerku mam s terajsim zivotnym partnerom
skusili sme,ci sa zadari a vyslo to...na prvy sup...je to nase slniecko

lucaska
30. mar 2009

ahojte, miroslava vitaj medzi nami...............muci to dobre napisala ,budeme mat cerstve info co nove v maxe....este by sme potrebovali niekeho kto nam poda info ked otvoria laugo,najde sa niekto s okolia 😀 😀 😀 😀 😀 :-

vonku sice trosku poprchalo,ale bolo celkom prijeme........... 😉 sme dnes zase boli dat lucaska ostrihat,to zas bolo placu....... 😝

ivaz
30. mar 2009

lucaska 4.4. 😉
miroslava vitaj 🙂
idem sa prelúskať predchádzajúcimi stranami 😉

lucaska
30. mar 2009

ivaz to viem, len potom kto nam bude podavat info o zlavach,to som myslela..... 😉 😉 😉

ivaz
30. mar 2009

lucaska, tak som ťa nepochopila, ja určite nie. Ináč aj my máme so strihaním problém. Keď bol Filipko maličký strihala som ho doma strojčekom, ale posledný pokus zlyhal. Spustil hysterický plač. Skúsili sme holičku, no nula bodov. A to tam mali na strihanie drobcov stoličku v tvare autíčka s volantom. No nakoniec to zvládla babička pri pozeraní bambulky. Dedko dirigoval, kde sú ešte zuby. 😀

kala12
30. mar 2009

Ahojte baby,

vitam novu clenku. 🙂 Ale nam to tu trosku oziva, nove tvare nahradzaju tie, co to tu fllakaju a uz davno sa neukazali. 😀 😀 😀

Muci ja viem ze super chalan, ved preto som sa za neho vydala. 😀 😀

Deti mi spia, francuzske zemiaky v rure, kavicka na stole, tak idem s vami pokecat.

Ozaj vraj sa da uz v tom laugu nakupovat?Vraj niektore obchody uz su tam otvorene,ale sa mi to nezda. Lebo vsade pisu, ze otvaraju az 4.4.,ale DM-ka tam otvara uz 3.4. a v ten den je na vsetok tovar 10% zlava. Tak ak potrebujete nieco nakupit, tak sa oplati.Alema sklamali, ze tam nebude ani Next ani HM. 😝

lucaska
30. mar 2009

kala aj mna to trosku sklamalo ale aj som s tym ratala lebo HM a NEXT bude asi az v auparku...... 😖 😠

lucaska
30. mar 2009

ivaz tak ja domace strihanie nezvladam.my sme ho raz strihali doma,ale radsej idem s nim ku kadernicke, predsa aj ked place ona nema k nemu taky citovy vztah ako ja ,mne je to potom luto ked ho striham.......neviem ci ste ma pochopili,ja som dnes jak madar 😝 😝 😝 😝 😝

dannynka
autor
30. mar 2009

tak uz som tu 🙂 mala v posteli snad skoro zaspi..... 😉

kala si prdstav ze este stale nemam papiere od zamestnavatela na socialke 😠 ,tak som tam dnes poslala mangela na mzdove a zevraj ich uz poslali 😖

kala12
30. mar 2009

danny 😠 😠 😠 . Najlepsie je vsetko si obehat sama, aspon mas istotu. 😉

Lucaska pokial nejaky Aupark v najblizsiej dobe bude, lebo sa spisovali peticie.

Ivaz my sme Terezku sptrihali tak, ze muz sa strihal zaroven s nou, raz zobral strojcekom jej vlasky, potom sebe a Terka mala z toho ohromnu radost. 🙂

dannynka
autor
30. mar 2009

kala ved preto som tam poslala dnes muza,nech mi zoberie ten papier ze si ho tam sama zanesiem.....ale zevraj ho uz poslali tak zajtra alebo pozajtra budem volat na socialku snad dorazi 😅

ivaz
30. mar 2009

Kala. 😀 😀 😀 Filipko keď bol maličký sa dal ostrihať v pohode. Najskôr som ostrihala tatinka, ten tam má asi tri vlasy a potom drobca. Ale posledný mesiac ani počuť. 😠

mucilienka
30. mar 2009

miroslava,

hlavne ze ste vsetci spolu stastni, na ostatnom nezalezi... 😉

skoda, ze vsetky tie mega nakupne centra su tak od ruky, ked nemas auto, tak je to pase... a hlavne ked idem s mm, tak to sa mi uz ani nakupovat nechce, lebo tolko frflania, ze az... hlavne ze mi to trva, podme uz domov a pod.

dannynka
autor
30. mar 2009

muci -moja rec s mangelom sa neda a s detickami tiez nie 😅

mucilienka
30. mar 2009

danny, ja lepsie s malou ako s mm 😀

dannynka
autor
30. mar 2009

muci-tak to mas fajn.....moja by asi zburala cely obchod 😀

amatula
30. mar 2009

a ja chodim s oboma 😅 ale radsej ako s mm 😝 😀

ivaz
30. mar 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

kala12
30. mar 2009

Ja najradsej nakupujem sama. S Terkou sa tazko uz teraz chodi po obchodoch, lebo vsade musi byt, vsetko chytat. 😀 😀 A som zvedava, ako to bude s dvoma detickami, ked budem musiet ist na nakup. Maly v kosiku v autosedacke, mala na tom sedatku a neviem, kam dam nakup. 😀 😀

dannynka
autor
30. mar 2009

ivaz- 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dobre som sa s chuti zasmiala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dannynka
autor
30. mar 2009

kala veru aj mna to zachvilku caka....tiez budem riesit podobnu dilemu 😅 😅 😅

minkak
30. mar 2009

ahojte kocky,taaaaaak som Vasss docitala uuufff 🙂

Miroslava vitaj medzi nami 🙂 a vsetky dalsie co nas citaju pridajte sa tiez ,pekne to tu oziva 😉

Muci recept je teda uzasny ,budem musiet skusit a chvalim Ta chvalim ako si to pekne napisala a nafotila 🙂

Mami to prosim Ta v ktorej Bille bolo,no mam dost 😖 nam sa take nieco stalo raz s nejakou konzervou --kupili sme ich ale 2-3 vsetky boli zle...a neverili nam,ze to nieje mozne....tak pekne pootvarali v obchode dalsie a vsetky zleeee 😅

amatula neboj tolko sa nas zase na tom stretko nestretne.....posledne byva slaba ucast,ze baby?tak ,ale snad uz ked sa nam pocko zlepsi,stretne sa nas viac 🙂
ale nikde nevidim,ci uz ste nieco dohodli?????
takze kedy ,kde??????????

kala to bolo dobreeee 😅 ze viem ,ze je super chalan 😀 sa tu smejem 😅

ivaz tak to nemalo chybu,super 😀 😀 😀 som sa pekne zasmiala 😉 a este si nam nepovedala v ktorom bufete to bolo????

lucaska
30. mar 2009

ivaz 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mne sa tiez uz tazko nakupuje s lucasom,lebo vsade je a vsetko chyta....takze bud sama alebo aj s manzelikom,aby strazil lucasa a ja som mala klud 😉 😉 😉 😉

kala12
30. mar 2009

ivaz,super. Som sa zasmiala.
Teraz real: raz prisli kmna m na navstevu sestra a svagor doniesol klobasky, vraj vyborne, ze nech vyskusame. Tak chlapi zhodnotili, ze by sme ich mali uvarit. Svagor daval este rady MM, ze nech ich da do horucej vody, bude to rychlejsie. A hadajte, co urobil moj muz? Zohrial v kanvici vodu a zalial nou klobasky. Ja som asi po pol hodine isla pozriet ze co je s nimi a oni sa krasne mocili v uz skoro studenej vode, polozene na kuch.linke. Pekne sme sa nasmiali.Tak si odvtedy robime srandu, ze najlepsie klobasky vie uvarit moj manzel. 😀 😀 😀 😀 😀

minkak
30. mar 2009

a lucaska ja som pochopila 😉 nepises ako madar 😉
a ivaz to kde maju taku super stolicku v ktorom kadernictve?

dannynka
autor
30. mar 2009

kala- 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre