Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

lumimi
31. mar 2010

dulkagabulka - hovoríš mi z duše 🙂

sasettka
31. mar 2010

dulka...dakujem, zas som o nieco mudrejsia 🙂)) to o "navsteve" mi je jasne, tiez mam kamaratku, ktora potratila v 11tt....a tu to citam dennodenne 😔 takze strach urcite mam....ale taktiez urcite jednoducho musim vidiet toho drobceka a pocut srdiecko....
to mi asi nikto nevyhovori 😅 ked je drobec zdravy, paci sa mu tam...tak hadam bude vsetko ok...neda sa tieto "progresivne technologie" ignorovat, ked sa o nich vie.... 😅

nechcem velmi zasahovat, nechcem dokonca ani vediet pohlavie.... ani sa mi moc nechce ist k mojej gynekologicke....ved vies.... 😒 ozaj, co mam robit, ked mi zadre, ze mam za ten ultrazvuk platit? vraj kazda tehula ma narok na 3 bezplatne, ze je to tak?? 😕

lumimi, ty sa ultrazvukom uplne vyhybas? 🙂

sjuzi
31. mar 2010

Irsi som rada, že si sa ozvala... tak bojujte s babulkou... 😵

Dulka, veru aj ja som si v 12tt myslela, že som za vodou, v piatok som začala špiniť a pondelok som mala ísť na 1. "veľký" utz... Tak som sa ho už nedočkala... 😒 Odvtedy ale som zostala oveľa pokornejšia voči veľa veciam a hlavne si hovorím, že nikdy nehovor nikdy... nikomu to samozrejme neprajem... 😔 Ale nič nie je isté... Ja som si vždy hovorila, že mne sa niečo také nestane, hlavne po 1. bezproblémovom tehu... a toť... 😒

irsina83
autor
31. mar 2010

sasetka ja som na femibione, lebo pri mojej zistenej tromboske a zvysenom homocysteine ziadne ine vitaminy nepomohli 😉 no a stym utz neviem, ja som monitorovana od zaciatku tehu kazde 2-3 tyzde.... ja chodim k sukromnikovi tak mne robi utz pokazde a kedze som rizikova tak mi musi sledovat tu moju placentu....

tento kocik sme objednali 😀

bettynka222
31. mar 2010

sasetka peken testiky 😵 ja som tiez na femibione 😉 listovku mam na predpis, lebo mam trombofiliu, ale nejake volnopredajne maju urcite tiez 😉 a ked budes brat dlhodobo listovku, amal by si aj B12, lebo tento vitamin je dolezity pre jej vstrebanie. alebo si rovno kup BU-MET, tam je listovka, B12 a B6 a spolu pomahaju znizovat haldinu homocysteinu v krvi 🙂

kikus inak nechapem preco je mala mensia, ked matko vazi 925g a sme o dva tyzdne za vami...ved ot je akurat, nie 😕

lilus ked ti pichali pregnyl, tak este netestuj. v pribalovom letaku k testom byva pregnyl spominany, ze sposobuje falosne pozitivny test...este by som pockala. aj baby vo fore to pisali, ze pregnyl akoze zvysuje hcg - ale iba slabo...

gabi nooo, aj mna furt kontrolovali, lebo som mesiac vkuse krvacala a keby nebolo utz, tak ma asi rovno poslu na kyretaz 😝

sjuzi je to hrozne prist o babatko...vidis aj gabulke sa to stalo, ale my to vsetko prekoname a uz bude dobre, ze gabi? 🙂

sasettka
31. mar 2010

bettynka, dik za tipy....popytam...nechapem, co mi vnucovala len hentie pripravky, ked su aj taketo, co si ty spominala...
ale pregnyl sposobuje falosny + test len do cca 10dpo....a lilu meska ms uz vyse 2 tyzdnov, ci som to poplietla? 😕

irsinka, peknunke kocitko 😵

macka7
31. mar 2010

ahojte drzim vam vsetkym palce z celeho srdiecka 🙂 aj ja som mala spontany potrat no ked som si myslela ze som za vodou 16tt a na prijme som to porodila.Bolo to strasne ani neviem co to bolo ani som sa na to nepytala. Nikomu to neprajem zazit taku hnusnu vec, ale mam dve krasne dievcatka a som stastna 🙂 🙂

lilu sprav testik a verim ze bude s dvomi ciarkami 😉

bettynka222
31. mar 2010

saset to ja teda neviem ako je to s tym pregnyl. ak je ot tak ako pises, tak by potom lilu mohla byt tehulka, hmmmm? 😵

macka 😔 presne ako pises, mas doma dve zlaticka a to je hlavne 🙂

irsina83
autor
1. apr 2010

evi, cunderlik to tvrdi preto leb si mysli ze som v 31tt a pritom som 29tt... 😅 kvoly tomu mojmu posunu... ale mala malinko pribrala za 2 tyzdne...

macka pridavam sa k evicke 😔 hlavne je ze mas krasne bambulky doma 😉

sasetka ona ti ponukala asi to co sa najviac predava 😉

lilu testikuj, nevieme sa dockat 😵 drzim palce 😵

dobre ranko kocky

sjuzi
1. apr 2010

Dobré ránko... inak baby k tým meraniam veľkosti bábätka - mám na to svoj názor... 😀 Miška mi merali tesne pred pôrodom, že má ledva 3 kg a na druhý deň sa narodil a mal 3400 g... tak asi tak... 😅

sjuzi
1. apr 2010

Betty, veru nie je to nič príjemné... hlavne, keď už som vedela, aké to je mať bábätko, cítiť jeho vôňu, proste aké je to úžasné mať vlastné dieťatko... ☹, ale už na to tak nemyslím... stalo sa... nebolo to nič príjemné a pekné... Mne sa tiež inak na príjme spustil norm.potrat... asi od stresu, smútku a sklamania... to, čo tam inak predvádzali v tej nemocke, to bol des... ale to je o inom... myslím, že keby tam bol so mnou mm, tak by sa správali inak... Len musel byť vtedy s Miškom... 😒 Ale to je iná téma... Verím, že tu budeme len pozitívne naladené a rovnaké správičky budeme prijímať... želám vám to všetkým... nie je nič krajšie, ako byť maminkou... a zároveň nič ťažšie (v dobrom slova zmysle...) 😉

bettynka222
1. apr 2010

sjuzik budeš mat zdravé bábätko zase, ani sa nenazdas 😉
inak tiež mám ten pocit, že keby bol vtedy mm pri mne, nemala by som z toho zákroku takú traumu. a aj preto sa nakoniec rozhodol, že pôjde so mnou k pôrodu-aby si ku mne nedovolovali. predsa len o babe si môžu povedať že je to citlivka a že prehana, že to v tej chvíli nevidí triezvo lebo je zmietana strachom a emociami, ale o chláovi to ado ťažko povedia 😀 vtedy sa nemajú na čo vyhovoriť.
ozaj moja a čo si myslíš o epi?

sjuzi
1. apr 2010

Betty, epi by som si jednoznačne dala... aj som ju mala pripravenú k 1. pôrodu, ale keďže som sa neotvorila, tak mi ju nemohli podať... mala som však pripravený katéter a len mi tam potom dopichli tú spinálku k cisaráku... Lebo tie kontrakcie z vyvolávačky boli teda fakt aaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu... a ja som bola tými bolesťami dosť paralyzovaná... I keď hovorí sa, že pri normálnom pôrode bolesti prichádzajú postupne, pri vyvolávačke mi nabehli hneď silné s opakovaním po 2 min... a bolo mi hrozne zle... nemohla som nič, len ležať... vraj som mala chodiť, aby sa mi začali otvárať pôr.cesty, ale ja som bola akási nemožná... alebo čo... sprcha a teplá voda nehrozila, som mala pociť, že z tej fitlopty spadnem... no proste hrdinka, po 6tich hodinách som sa neotvorila ani na pol cm... som písala, že som už 10 dní prenášala... som bola že 42 tt... 😀 😀 😀 😀
A Miško bol inak aj také kľudnučké bábätko, dosť spavé... taký lenivček už aj v brušku... Zato teraz je už čertík... by som povedala odkedy začal chodiť... ani s tým sa veľmi neponáhľal síce... začal chodiť v 15 mesiacoch... 😀 😀 No proste pohodová materská.... čo vám poviem... užívam si to naplno od začiatku....

sjuzi
1. apr 2010

Ja inak chápem, že v každej práci je po určitej dobe rutina a ak tam nejaká sestrička robí 20 rokov a furt musí riešiť hysterické maminky ustráchané, tak možno jej to už ide na nervy, ale i tak... malo by to byť viac ľudské... Ja som vtedy bola najspokojnejšia so sanitárom, taký starší pán silnejší, odniesol ma na rukách ako princeznú, stále ma utešoval, fakt mi veľmi pomohol... Pred zákrokom bol stále pri mne, rozprával sa so mnou, pýtal sa na malého, odvádzal mi myšlienky... joj, ako tu na to spomínam, tak plačem... ☹ No nič... baby, idem upratovať a potom ideme s Miškom do mesta a na poštu a do škôlky pre rozhodnutie... papačko... poobede, keď bude hajať, tak sa ukážem...

Pekný dník...

fattamorgana
1. apr 2010

sasettka - tiež blahoželám. Nechápem, čo predvádzala tá teta v lekárni, ja papám kyselinu listovú už 3. mesiac (vraj je lepšie aj pred tehu, ak sa dá), teraz mám Acidofolan, predtým neviem ako sa to volalo. Veď kys. listová je vitamín, nie na predpis... Podľa mňa teta ti ponúkala tie drahšie varianty.... Môj názor.
Ja sa chystám v utorok ku gyn., skúsim sa s ňou poradiť, či si dobre rátam ovulku. Som zvedavá, čo mi povie. Najhoršie na tom je, že ovu budem mať asi v utorok a manžel pôjde na 3 dni na pracovnú cestu. Takže tento mesiac asi zasa nič 😒

sasettka
1. apr 2010

fattamorgana, dakujem 🙂 no pojdem proste do inej lekarne....ja som sa 2x spytala, ci sa naozaj neda kupit klasicka kyselina listova a ona furt, ze nie, ze na predpis.... 😠 ten acidofolan, to je tiez len ta listofka, ci?
a mozno sa ti ovulka posunie, este to neber tragicky, ja som ju mavala v rozmedzi od 14 do 18dc, ako sa jej chcelo prist 😀

lilusic, sme strasne nedockave, ako na tom si 😵

fattamorgana
1. apr 2010

sasettka - ten acidofolan je listovka plus nejaké vitamíny, tuším železo, nemám už krabičku. A v pondelok, keď sa vrátime z chaty, ho ešte znásilním, keď už nie v utorok... No škoda, že to takto vyšlo.
Juj, mala by som isť do obchodu, nechce sa mi....

nanuska12
1. apr 2010

ahojte babulky dnes ideme este dokupovat na zajtraaa a sibacom(malym sibacom z mojej rodinky) 😀

sasettka
1. apr 2010

jasne, fattamorgana, vrhni sa nanho! 😀 😝 inak najvacsie sance na otehu su den pred ovu 😉
zelezo ja potrebujem, to bude pre mna ako stvorene 🙂)) a nevies mi povedat, kolko to cca stoji?

hmmm, sviatky sviatky.....nemozem si pomoct, ale vianoce mam radsej 😀

fattamorgana
1. apr 2010

myslim, ze to stalo okolo 3 euro, maximalne 5. fakt si nepamatam presne, ale nebolo to take drahe, ako su niektore tie pripravky pre buduce maminy

sasettka
1. apr 2010

dakujem 😵 tak ta cena je urcite prijatelnejsia 🙂

fattamorgana
1. apr 2010

inak rozmýšľala som aj o Calibrum Babyplane, nepočula si o tom niečo?

sasettka
1. apr 2010

akurat ho mam kupeny.....pocula som vselico, raz dobre/tie, co otehotneli/, raz ze je to o nicom/tie, co nem🙂/... papam poctivo, mala som to kupene uz raz a minula som to prednedavnom a teraz som si to kupila tiez....ale co sa tej kyseliny listovej tyka, citala som, ze sa odporuca az 800um/denne a v babyplane je 400 a je tam davkovanie 1tab/den..... takze aspon takto na zaciatok by som radsej viac tej kyseliny, ked je taka dolezita.....preto zhanam lepsi pripravok 😅
hladam, kolko tej listovky ma acidofolan....

fattamorgana
1. apr 2010

Acidofolan tablety – Doplnok stravy obsahujúci 1,0mg kyseliny listové a15,mg železa.

sasettka
1. apr 2010

ano, akurat som to nasla 😀 takze listofky je tam pozehnane...

nanuska12
1. apr 2010

cafte 😉

fattamorgana
1. apr 2010

nakúpila si?

macka7
1. apr 2010

irsinka Cunderlik je super lekar aj ja som u neho bola na morfologickom ultrazvuku kvoli downovmu syndromu lebo som mala nizke hodnoty v krvi a nechcela som ist na amniocentezu a on ma vtedy upokojil ze babatko bude zdrave 🙂 🙂 🙂 a mal pravdu

nanuska12
1. apr 2010

este nie ideme okolo pol3 😉 🙂 😀 dnes som mala dostat mrchu no nejako nechodi uvidime kupim si babytest 😅 ja som uz raz taka 🙂

sjuzi
1. apr 2010

Helou 😉. Dobrú listovku som kedysi brala aj od Jamieson...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre