Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

nanuska12
29. mar 2010

irsina83 aj ja neboj ver si sjuzi ma pravdu

sasettka
30. mar 2010

irsinka, drzim palce, tiez na teba myslim.... 😔

ja som od vcera rana totalne mimo, vcera som mala pozit. tehutest... 😕 😕 😕 nejak tomu nemozem verit.....

sjuzi
30. mar 2010

Sasi, to fakt? No tak to je super, ci??? 😵 😵 😵

sasettka
30. mar 2010

JEEEE!!! 😵 len tomu proste stale neverim 😅 kupila som mamatest, zajtra znovu testujem 😀

sjuzi
30. mar 2010

Ja sa cítim ako typicky pred MS, takže asi nič... aj som rozožratá na sladké a pri oboch tehu, čo som bola, tak som prvé zistila, že mi nechutí káva a zo sladkého som mala príšernú kyselinu asi do 5ho mesiaca... 😅

sjuzi
30. mar 2010

Aj dačo cítiš? 😉

sasettka
30. mar 2010

no uz niekolko dni citim podbrusko...bud ma tam tak tlmene boli/niekedy ako na ms, niekedy tak...inak/, abo picha, abo nic....inak nic zvlastne, vazne...jedine ze mrcha nedorazila 😀 ale prislo mi to tiez ako pred ms, aj nervozna som bola...vsetko...prsia bolia ako vzdy...

a som rada, ze aspon tu to mozem vykricat 😀 ak teda ten prvy test neklamal a zajtra budu // este silnejsie, poviem to mm... len neviem ako....ale padne na zadok, bo on je v tom, ze mam ms... 😅 😀 ja neveriiiiiiiiiiim.......

bettynka222
31. mar 2010

ahojte 🙂

sasetka jeeeeej to fakt? tesim sa s tebou. a uz si volala dr? kolky si DC? poucj a ovulka prebehla kolky den?

sjuzi ahooooj 🙂

sasettka
31. mar 2010

ahoj bettynka, no asi je to naozaj tak, dnes na teste kraaasne // 😵
nevolala som este, akurat som sa sla tu spytat, ze kedy mam ist k dr.... pretoze teraz asi este toho nebude vela vidiet....ci? 😅

a som 31dc, 14dpo, mm sa na mna od rana tak kraaaaaaaaaaaasne pozeraaa 😵 🙂

nanuska12
31. mar 2010

sasettka super 🙂 dufam ze este stihnem aj ja nejaky ten stedry den🙂

sasettka
31. mar 2010

nanu, no drzim palce, nech sa tam medzi decembrovciatka pridas aj ty 😉

palculka
31. mar 2010

irsina ahoj dlllho som tu nebola, akosi nemám času, stále niečo zhánam, a pozerám. Prajem ti vela sily, musíš to už nejako dobojovat, už sa nám to predsa kráti, nejako už vydržíme.

bettynka222
31. mar 2010

saset no tomu verim z ena teba kraaasne pozera 😀 cize ovu si mala 17 DC? to je v pohode. no ja ked osm pri prvom tehu volala, tak vrcala,z e musim pockat kym mi bude tyzden meskat ms.....tebe meska uz kolko? no ved svojej dr zavolaj, mozno ta vezme aj skor 😉

nanuska12
31. mar 2010

sasettka no dufam 🙂

sasettka
31. mar 2010

mne meska tak 3 dni...takze som sa rozhodla, ze pojdem az po sviatkoch... aj som skusala volat, ale nikto mi to nebral...
a vraj je srdiecko vidiet az v nejakom 6-7 tyzdni, tak dovtedy mi je tam vlastne zbytocne chodit.... pockam na seeerdenko 😅
takze ostava len dufat, ze bude vsetko ok.... keby naahodou nebolo, nic s tym nespravim 😔

sjuzi
31. mar 2010

Ahojte babulky... 😉
Sasi, teším sa s tebou. Ja som pri oboch tehu išla k dokimu v 6tom týždni... a už bolo vidieť plodík... 😉

bettynka222
31. mar 2010

saset no al eja osm napriklad potrebovala utrogestan - to je vlastne progesteron a pouziva sa na udrzanie tehu. ale vtedy ked ot bolo cele zle, tak mi nepomohol (to osm mala ovu neskoro a cyklus rozhadzany po HAK - jeden mesiac 35 dnovy, druhy 24 dnovy a treti som otehu), takze tam bol problem v hormonalnej nerovnovahe. no a tentokrat osm o mojom tehu nevedela a az v 6 tt som zacala krvacat, supli mi utros, krvacala som dalej 😅 a po mesiaci to preslo....takze ak nahodou aj ty potrebujes utros, tak po sviatkoch bude stacit. ale ak by nahodou zaclao nejake spinenie pocas sviatkov, tak sup na pohotovost - ti ti predpisu utros tiez 😉
ale si nemysli, ja ta nechcem strasit, len ti poradit z mojej vlastnej skusenosti 😉 u teba bude urcite vsetko ok 😵

sjuzi
31. mar 2010

Betty, nechcem sa ťa dotknúť, ale nemaluj hneď čerta na stenu, veď Saška má len 1. tehu a pokiaľ nekrváca, nešpiní, cíti príznaky tehu a nemá problém, tak nič také nepotrebuje...
Ja som pri 1. tehotenstve nemala žiadne problémy, pri 2. som do 12tt prestala pociťovať veškeré príznaky a začala špiniť a bol to MA...
Nestrašme ju, nech sa zase príliš nesleduje, to nie je dobré... 😉

bettynka222
31. mar 2010

sjuzi ale veď som aj napísala že teraz ešte utros netreba a keby ho náhodou potrebovala, tak stačí v tom 6 tt keď pôjde dokine 😉 ja len keby sa náhodou niečo dialo, že nech skúsiť tu pohotovosť vieees? ale šak nič take nebude treba 😵
ozaj a vy ako so snz?

sjuzi
31. mar 2010

Betty, šak ja len v dobrom... len aby sme ju nevyplašili... ja viem, ako aj ty... že sme zažili aj nepríjemné veci, tak sa pri každom tehu už budeme obávať... chápem to... 😅 😒

sjuzi
31. mar 2010

Ja mám dnes 29 DC... ale ja mávam 30-34 dňové cykly... takže ešte časúúúúú. Prsia bolia ako každý mesiac... nič neobvyklé... 😀 Aj keď mohlo by sa zadariť... 😉

bettynka222
31. mar 2010

sjuzi jasne chápem 😉 a máš pravdu po tom všetkom budeme už vždy možno až príliš opatrne.
noooooo mohlo by to aj u vás vyjsť nech môžeme spolu tehulovať a potom sa prehanat po TT a okolo s kocikmi 😵

sjuzi
31. mar 2010

Jaaaj, potešila by som sa... ale na druhej strane... by som aj potrebovala na chvíľku už do práce... predsa len už som 3 rôčky doma... aj keď nebude to ľahké zladiť domácnosť, prácu a starostlivosť o malého a manžela... 😀 Jaaaj, kým bol človek slobodný a bezdetný tak aké mal vlastne starostli... jaksik si to už nepamätám... hihi... 😀 😀
Hlavne sa ale bojím, ako Miško nastúpi v septembri do škôlky, že bude stále chorý, kým si zvykne na všetky školkarske bacily... 😖

lilusic
31. mar 2010

Ahojte babenky

Sasetka gratulujem . 😀
Ja tiez sa chystam dokimu po sviatkom mrska mi stale neprisla mal prijst 11 ale ja mavam nepravidelnu.Tak som zvedava ci sa nam to podarilo. 🙂
neviete nahodou ci moze po tabletkach clostylb a pycnutej injekcie meskat mrska.Na test odvahu nemam si robit .Prsia ma riadne boleli ,ale uz nebolia a spinim tak divno na zlto tak neviem ☹ Pocity nemam ziadne ,len sem tam ma pychne tak ostro vajecniku.
Irsinka drzim ty palceky neboj vsetko dobre dopadne .

sasettka
31. mar 2010

jaj, dievcence, dakujem vam 🙂
aj za tie rady, nestrasite ma...a keby zacalo spinenie, alebo co, vdaka vam viem, co mam robit 😉

inak som sla do lekarne, ze kupit kyselinu listovu a tetula mi furt ponukala babyplan, femibion a podobne, ze listofka je len na predpis 😕

lilu, to este stale neprisla?? fiiiha....ja by som testla...uz len pre ten pocit ci ano, ci nie... budes mat klud tak ci tak....ci nie? 😅 po tych tabletkach moze meskat....hlavne, ked si tehu 😅 😵 🙂

konecne som odfotila testiky, juch 😀 pridam sem, este som to nerobila, aspon vyskusam 😀 😝

irsina83
autor
31. mar 2010

sasetka gratulujemmm z celeho srdca 😵 😵 a ake vitaminky si si kupila???

no ja dnes som bola na morflogickom utz, placentu mam v katastrofalnom stave, mala je mensia, ma 1074g ale kolko by mala mat tak neviem ale uz ani nehladam...len budem verit ze to zvladneme do stastneho konca a hlavne nech je moja bambulka ok. tak uz mame objednany kocar, monitor dychu, flaskatory a tak....uz len pockat na bambulku 😉

lilus moze byt ze si tehu...ten zlty vytok moze znacit aj to ze sa cistis, to moze byt taky zaciatocny tehu vytok...no mne ked meskalo 3 dni tak mi test nic neukazal...ale ked uz meskala ms 10 dni tak uz boli z toho pejne palice 😉

dievcence dakujem za podporu 😉

dulkagabulka
31. mar 2010

sasettka..blahoželáám...odporučam , ak nebudeš mat problemy, ist dokine aj neskor...a pozor na ultrazvuk..čim je plod menši, tym je na ultrazvuk haklivejši 🙂 .všetko je sice individualne a čo jednemu neurobi nič, druhemu može uškodit..no snaž sa čo najemenej ho vystavovat ultrazvuku, kym je take maličke...

sasettka
31. mar 2010

irsinka, dulka, dakujem krasne 😵
kupila som ten calibrum....ale dumam nad tym femibionom....je sice drahy ako 100svin....ale asi je "vykonnejsi" 🙂))
dulka, to o tom ultrazvuku som este nepocula, ale nejak musime vidiet, ako na tom plodik je, nie? 😅 takze cim neskor, tym lepsie? okiiiii 🙂) ale naozaj neviem, ako dlho vydrzim, sak budem nedockavaaaaaaaaaa 🙂)))

dulkagabulka
31. mar 2010

potrebuješ vediet ako na tom plodik je?? hehe...nuž to je to...to je iba a iba tvoja zvedavost 🙂 ...ako teba kontrolovala tvoja mama??? a ju jej mama??? 🙂 🙂
taky 15 minutovy ultrazvuk moze zvysit teplotu plodovej vody az o 1 stupen celzia..napriklad..a naozaj cim je plod mensi,tym je citlivejši...vela pripadov,kedy žena držala fotku z ultrazvuku a do par hodin, či dni bolo po radosti...
skus sa na to pozriet aj z inej strany...a to z tej,že v porodnictve je prevazna vačšina mužov, muži su technici a preto chcu všetko vidieta a vediet / ver,že čokolvek sa deje s plodom, ty do toho nemaš šancu zasiahnut/ ...a po druhe, že nakupili veeelmi drahe pristroje, ktore treba zaplatit...a to platia zdravotne poistovne za to že ta zultrazvukuje 🙂 ..žiaden lekar ti nepovie, že ultrazvuk je bez rizika...nemože to povedat...a generacia ultrazvukových detí ešte nie je dospelá, takže nikto nemože povedat, či to škodi,alebo nie...to sa može ukazat aj neskor..v každom pripade, plod reaguje na ultravzuk..vždy..bud zvyšenou,alebo zniženou aktivitou...
poznam mamičku,ktora bola na všetkych možnych ultrazvukoch čo existuju, 3D,4D..dietatko jej v 9 mesiaci zomrelo ..a ona sa velmi divila,ako je to možne, že ved bola na všetkých vyšetreniach čo sa dali....tak ja neviem..ale moj pocit je že treba dopriat dietatku nerušeny vyvin...aj ked ako mamina verim,že to laka.. 🙂

dulkagabulka
31. mar 2010

a ešte niečo..do 12 tyždna skus plod brat iba ako navštevu..ktora sa popozera a rozhodne sa či zostane, či odide...lebo taky je život a aj to sa stava...aj mne sa to stalo...a prave preto sa snaž nezasahovat 🙂 .ja sa s tebou veeeelmi tešim..a želam ti krasne tehu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre