V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ewwe
5. máj 2010

ja som uz kukla ceny topanociek, kedze prve by mali byt kvalitne a pevne, ale tie ceny to je otras, a ked si zoberiem ze ako jej rychlo rastie noha 😒

weiya
5. máj 2010

my sme prve kuipili v diechmane, ale okolo 10 eur stali, to boli zminuleho roka, tak boli na akciu 😉

bobocka
5. máj 2010

fuuuha kathynka-ak to je poriadna palka za tie topanocky!!!!ved o dva tri mesiace ich uz neobuje!!!!fuuha.ja som este nebola obzerat ,ale nejak som si myslela,ze tak ako weyia kupila 10-20euro maximalne to bude!!!ja este topanocky nekupujem,citala som,ze pevnu obuv treba dietatu az ked uz samo pevne stoji (a to moj lenoch ma k tomu daleko-no ja ked si ho na kolena postavim,tak sa sam pekne drzi.no aby sa on sam napr v postielke postavil,tak to este urcite nie) a minule som s nim chodila po izbe,drzala som ho pod pazusky a on krasne jednu nozicu za druhou prekracoval a potom som si precitala,ze to sa este nesmie ak babo samo nevie stat,ze ak sa to uponahla,tak moze mat poskodenu chrbticu,alebo nohy do o ci do x. 😕 ups 😕 tak uz som to nechala tak a pockam si kym sa moj drobec sam rozhybe

jafnina
5. máj 2010

Ahoj, tak to je mazec vy tady rozebíráte botičky a mě se Matýsek ještě neumí ani přetočit z bříška na záda. Občas se mu to už skoro povede, ale nakonec to vzdá. Ale on se o to snaží akorát hoďku denně, kdy mu sundám řemínky, v nich je strašně línej. Na druhou stranu už aspoň umí sám sedět, ale neumí se posadit, tak nevím, jestli ho nechat nebo nenechat sedět. Když ono ho to vleže tak nebaví.

lujsa
5. máj 2010

Ahoj kocky,

ja sa trapim s prvou menstruaciou,uz nech je po nej...Aj vy ste ju mali taku silnu a bolestivu?Poriadne mi kleslo mliecko,tak som drobcovi skusala ponuknut biely jogurt,ale ziadna slava...Zmiesala som mu ho teda s vyzivou a spapal par lyziciek,ale tiez nic moc....
Prve topanocky su teda poriadne drahe...Ja rozmyslam,ci pevnu obuv,alebo skor tu makkucku,co napodobnuje chodenie naboso....POzerala som ich na liliputi.sk 😉

Bobocka-vodenie deticiek je skodlive na chrbticu,ani ja to nerobim,ani robit nebudem...Aj ked je mi jasne,ze potom bude chodit neskor,ale nevadi,len nech ma zdravu chrbticu 😉

Jafnina-aj moj drobec vie sediet,ale vobec ho nedavam,kym sa neposadi sam...Ak nechas vyvoj nanho,najprv bude valat sudy,potom sa plazit,lozit a az potom sa posadi,postavi a zacne kracat...Ma na to vsetko cas,dolezite je,aby nepreskocil to lozenie a nerobil veci skor,ako ma dostatocne silnu chrbticu 😉 A tu ma podla neurologov a ortopedov az vtedy,ked si sadne sam 😉 Tvoj drobcek to ma stazene remencami,ale on je sikulko,neboj 😉

bobocka
5. máj 2010

lujsa veru veru.prvy menzes som mala kruty.ja som vzdy mavala a ked som zacala brat antikoncepciu,tak mi bolesti prestali.tak som za tych 10rkov aj zabudla co menstrulacne bolesti su.no a pred troma mesiacmi sa mi to teda fajne pripomenulo.je normalne,ze mliecka mas teraz menej a ma vraj v tomto obdobi aj inu chut.nebojnic.mne pomaha pocas menstrulacie brat ricinus communis 5ch a pijem teekane cajiky pre dojciace mamicky viac ako normalne.esteze je to len par dni v mesiaci 😀

petraas
5. máj 2010

lujsa no prvu menstruaciu som mala aj ja velmi silnu a len troska bolestivu ale myslela som ze mi ani neskonci. mala som ju ale 7 tyzdnou bolo to desne.

no my uz mame prve boticky stali nas 20 eur ale este ich velmi nepouzivame len obcas lebo nechcem aby mala zatial nejako chodila.

inak dnes som malej dala prvy raz nastruhanu surovu mrkvicku s jablkom, najprv sa na to pozerala ze co to je, potom troska ochutnala, zdalo sa ze asi z toho nic nebude ale potom jej to zachutilo ale spatne sa jej to papkalo tak sa mi nakoniec na to vykaslala, ale aj tak sa mi zda ze na prvy raz toho dost spapala.

lujsa
5. máj 2010

Dakujem baby,akurat teraz bolest trosku polavila...

Bobo-ja niekde doma mam tie homeopatika,musim pohladat 😉

Petra-7tt?Fuuuu,tak to muselo byt desne...Moje sestonedelie trvalo 8 tyzdnov a uz som sa nevedela dockat konca 😉 Malinka mala dnes zmenu-cerstve ovocie? 😵 😵 Ani nasmu cerstve jablcko nesmakovalo az tak,ako parene,nemala som ten uplne jemny struhak,tak sa mu to tazsie papalo 😅 Ale Sofinka urcite pekne spapala 😵

petraas
5. máj 2010

lujsa no to bolo fakt desne, som myslela ze mi to ani neprestane a tak som volala na gynu a lekar mi povedal ze mam este chvilku vydrzat ze prva menstruacia po porode niekedy tak dlho trva. no to ma fakt potesil.
Sofinka uz davno papka cerstve ovocie len dnes som jej dala zmenu ze mrkvicku. do teraz mala mrkvicku len varenu a parenu.

lujsa
5. máj 2010

Ahaaa,tak novinkou bola len mrkvicka 😉 Dufam,ze menstruacia nebude trvat tak dlho,ked sa to stava...Stacilo mi dlhsie to sestonedelie 😅

ewwe
5. máj 2010

cauko, ja som mala ms pred tyzdnom po prvy krat a bola celkom silna ale trvala 6 dni

weiya
5. máj 2010

ja som mala ms asi tyzden dva po sestonedeli, asi 10dni mi trvala, a od vtedy nic... mozno kvoli antikoncepcii, v letaku je pisane, ze ms nemusi byt 😅

zuziiiicek17
5. máj 2010

Baby ,ja som kedysi mala taku MS ,ze som odpadavala ,vracala atd ,ale teraz v pohode .Prvu som dostala asi pred troma mesiacmi ,ale to bolo akoby len spinenie a vobec nic ma nebolelo a akosi sa mi upravil cyklus konecne 🙂

kathynka
5. máj 2010

jejdanenky, tak k tomuto ja nemam co napisat tentokrat 😉

bobocka
5. máj 2010

kocky,ja viem,ze toto je skor otazka pre gynekologa ako pre vas,ale mne doktor predpisal cerazette.tam je 28 tabletiek v baleni.lenze ked som ho uz chcela pouzivat,tak mi prisla menstrulacia a tak som si ho nedala.myslite,ze by som mohla zacat pouzivat aj teraz?ja sa bojim,ze ten menzes potom stratim a v buducnosti budu problemy pri druhom mimi.ja viem,ze si poviete ze co za svojim doktorom nejdem,ale u mna je to komplikovane.na svk poistena nie som.zamestnavatela mam z anglicka a tam aj odvadzam dane a poistne.ako samoplatic na svk je to sakra drahe.neviete ci je aj antikoncepcia pre dojciace mamicky co je na 21 dni tak ako bezna antikoncepcia?tak ci tak si to cele hradim v lekarni sama a bez konzultacie u lekara to bude takto lacnejsie 🙂

weiya
5. máj 2010

bobo, ja mam tiez cerazette. doktor mi hovoril, ze mozem zacat brat v ktorykolvek den cyklu, na letaciku tusim bolo, ze v 2den ms, by sa mala brat, tak sa mi zda. tiez tusim spominal, ze tabletkova forma antikoncepcie pre dojciace matky je len cerezette. ja mam dvoch gynekologov, striedaju sa v jednej tej istej ambulancii, a druhy dr mi hovoril, ze aj s cerazette si mozem robit pauzi na ms, no neviem, ja tomu moc neverim,tak som teraz bez ms 😅

petraas
5. máj 2010

bobocka ja uzivam cerazette. mne tuto antinu gynekolog predpisal ked som mala 3 den menstruaciu a ja som si ju nasadila, dokonca aj na gyne mi povedali ze si ju mozem dat a vsetko bolo v pohode lenze ja som pomali prestavala kojit takze tu neviem ake by to malo dosledky kebyze dalej kojim. pocas kojenia som brala Lindynette ale to sa uzivalo bez prestavky.

petraas
5. máj 2010

bobocka no tak uz mi asi sibe asi by sommala ist uz spat. som to poplietla. teraz uzivam Lindynette a Cerazette som uzivala pocas kojenia bez prestavky ale lekar mi povedal ze sa moze spravit prestavka ale lepsie je vraj bez prestavky a ze sa moze brat aj na 3 den ked som mala menstruaciu, tak si myslim ze by si si ju mohla nasadit.

bobocka
6. máj 2010

jej,super kocky,to ste ma ukludnili a veeelmo potesili 🙂 pockam si na najblizsiu MS a nasadim to 🙂.konecne si budem moct uzivat bez stresov 😀 -druhe miminko by bolo sice super,ale byt teraz znova tehotna by bolo priskoro na mna 😝
a ozaj,nasadenie cerazette nijak neovplyvnilo vase mliecko?lebo ak ano,tak by som to mozno radsej riskla...maleho chcem kojit este aspon par mesiacov 😉

weiya
6. máj 2010

bobo neboj, myslim ze neovplyvni mliecko 🙂 teda mne myslim tvorbu neovlyvnilo, len som pribrala po nich 😒
zapojili sme sa teraz do sutaze o fisher price hracky, baby prosim kuknite to a ohodnotte natalku, chceme vyhrat: 🙂 http://www.hracky-fisher-price.sk/sutaz/fotogal...
diky 🙂
baby este prsi u vas, u nas teraz uz prestalo, hadam uz ani nezacne, chceme ist s natalku konecne trosku na prechadzku, ked uz je zdravucka

gabinka79
6. máj 2010

Weiya, Natálka dostala od nás plný počet bodov! Držíme prsty, aby ste to vyhrali!!! 🙂 😉

ewwe
6. máj 2010

wei tak som aj ja ohodnotila, len dufam ze spravne 😅

weiya
6. máj 2010

DAKUJEM BYBY 🙂)

weiya
6. máj 2010

BABY SOM CHCELA NAPISAT 😅

petraas
6. máj 2010

bobocka ani mne to mliecko nijako neovplivnilo, vsetko bolo v pohode

weiya aj my sme hodnotili tak dufam ze to pomoze🙂

lujsa
6. máj 2010

Wei,aj od nas mate 5* 😵 Ja som s malym uz 2 dni nebola vonku,davam ho len na balkon,lebo tato moja menstruacia je extremne silna,neviem,na prechadzke by sme mohli by tak 20min,mozno ani to nie a kedze je drobec zvyknuty na minimalne 3 hodinove prechadzky,tak to riesim tym balkonom....U nas je take smutne,dost chladne pocasie....Uz nech je znova pekne 😵

weiya
6. máj 2010

no ja som z malu nebola od piatka, ked bola aj chora, a teraz uz je v pohode, ze pojdeme babku a dedka kuknut a leje tu jak z krhly :(( uz chvilu aj slniecko svietilo, reku napapame sa a vyrazime a zas zacalo...

ewwe
6. máj 2010

u nas tiez leje uz od rana, tak sme na balkone,
a dnes som jej nahma 😀 tala zubcek, tak sme sa aj my konecne dockali

lujsa
6. máj 2010

Ewwe-blahozelaaaam k zubku 😵 😵

U nas sa uz vycasilo,slniecko krasne svieti,ale fuka aj vietor....Dnes to vsak este riesime balkonom,zajtra snad uz pojdeme 😵

ewwe
6. máj 2010

wei uz som 3x hlasovala, tak dufam ze to vyhrate 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre