V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
27. aug 2010

@weiya fiha,dobre vediet.nic mu uz nedam 😒 .ked on je chudiatko taky nicpravda,nie je placlavy ani nic,len unaveny,taky malatny,chudiatenko moje ☹

bobocka
27. aug 2010

@tinnka9 ved aj mne doktorka povedala,ze mozem dat,ale ona vravela,ze najlepsie pockat az ked je teplota nad 38 resp 38,5.ked ale mne to nedalo,taky bol nijaky chudiatko a este ten hnusny zub sa stale nie a nie prerezat 😠 som mu chcela pomoct 😔

tinnka9
27. aug 2010

@weiya ale nurofen neobsahuje paracetamol. ten potom podat mozem?

tinnka9
27. aug 2010

@bobocka ja myslim, ze si nic nepokazila, neboj...

bobocka
27. aug 2010

@weiya dofrasa!!! 😠 porazi ma!!!! ja som strasna truba 😠 😠 😠 chcem pomoct a este viac to do... 😠 😠 😠

weiya
27. aug 2010

@bobocka bobo neboj aj ja si myslim ze si tym nic nepokazila, aj nam to dr hovorila ze ked bude placliva mam dat 😉 ja som si tak len teraz spomenula ze niekde som nieco take citala, a aj v tom prvom clanku to je nap. ze neoslabi to

bobocka
27. aug 2010

@tinnka9 ja sa bojim,ze ano.tak ja som proti liekom,no teraz bol tak mimo,ze som si myslela,ze sa mu tym ulavi a spravila som pravy opak 😠 😠 😠

bobocka
27. aug 2010

@weiya no uz mu nic nedam.ja inak nechapem,ze som si truba nezavolala na trojlistok.to je perfektna stranka a lekari su tam nonstop.idem im asi cinknut co si o tomto myslia...

tinnka9
27. aug 2010

@bobocka fakt neboj. ved keby to tak bolo, tak by nas na to doktori vopred upozornili. nemozes si brat k srdcu vsetko, co sa kde napise, ved by ta z toho zachvilu piclo... miskovi si pomohla od bolesti a hotovo...

bobocka
27. aug 2010

baby tak som tam volala,sestra mi povedala,ze si mysli,ze je to ok,ze som nic nepokazila,no ze sa ide s lekarom poradit a ak by on mal iny nazor,ze mi ONA NASPAT ZAVOLA!!! ja nechapem,skvela strank!!! na pohotovosti by ma odbila nejaka rachetla a tu -parada.strasne bola mila.ze ak mi nezavola,tak to znamena,ze je to ok.dufam,ze nezavola 😒

tinnka9
27. aug 2010

@bobocka super, som ani nevedela, ze nieco take existuje 😨 aka je ta adresa?

bobocka
27. aug 2010

@tinnka9 www.trojlistok.sk tak mi kocka volala,ze je to ok,ze to aj s lekarom konzultovala 🙂 a pytala si moje meno koli evidencii a ze mi o tom aj mail pride.a ja clenom klubu nie som,tak ona nema odkial moj mail vediet.ja som si ani nic o klube necitala.videla som tam infolinku a volala som 😀 .dufamz,e teraz je to ok 😀 .to sa do klubu cez pediatra prihlasuje.ale zas keby to bolo cislo len pre clenov klubu,tak by sa dalo zistit len clenovi klubu,nie? a nie bezne na stranke.dufam,ze mi za poradenstvo fakturu neposlu 😀 .ale hadam nie.cele to vyzera byt velmi mila stranka a velmi dobry napad,tak to hadam tak aj bude 😉

bobocka
27. aug 2010

baby a takto my uz nocnikujeme a taketo odrazatko nam dnes prislo 🙂 to je uz narodeninove-trosku mesiac dopredu 😀 inak vzdy ked ide na nocnik,tak mi tam aj daco necha 🙂.neviem ci to uz zacal chapat alebo ci je to stale nahoda,no celkom fajn nam to ide 🙂

kacenkalm
27. aug 2010

@bobocka tiez si myslim,ze
@tinnka9 ma pravdu,nic si nepokazila....tiez by som malej asi najskor nieco dala,ako ty.... 😉 skoda,ze nieco take aj tu nie je,ako ten 3listok 😒

kacenkalm
27. aug 2010

@bobocka jaj,jaky je zlaty,na spapanie 😉 to odrazatko je fakt peknucke 😵

kacenkalm
27. aug 2010

nerozmyslali ste nad tymi baby satkami?ja som videla program o ergonomicktch nosicoch,vakoch a satkach,ale nejak ma ta satka dost zaujala 😵

lujsa
27. aug 2010

@kacenkalm ja mam ergonosic-Beco,tak o satke neuvazujem,jednak je v nej strasne teplo a jednak by som sa musela naucit viazat 😉

@bobocka neboj,nic si nepokazila,mne dr kaze preventivne dat po ockovani cipok,kvoli bolesti.A je to pediatricka,ktora sa stale vzdelava,vsetko sleduje.Pri ockovani je najhorsi den po nom,reakcia moze byt aj na druhy den po ockovani,ale slabsia a na treti den uz reakcia nema byt.
Inak-nas drobec ma presne takej farby vlasky,ako vas Misko,svokra ho vola blondacik (lebo ona je blond) a ja kvoli tomu hovorim,ze ma orieskove vlasky 😀 😀
Ta bunda,aj tenisky su paradne 😵 Je ta bunda aj dost hruba?Musim zajtra premerat drobcovi nozku,aku ma velku.A tie ponozkotopanocky z HM mame aj my,nosil ich na jar a dobre su 😉

bobocka
27. aug 2010

@kacenkalm moja kamoska satkuje a jej dcerka je veeelmo spokojna.no oni satkovali hned od zaciatku.teraz ma jej malicka takmer 5 mesiacov a uz ju ucia na kocik,ze ona ju uz nevladze v satke.jasne,ze je viac druhov viazania,no oni to teraz asi kombinovat budu.mne sa satkovanie paci,no ja som bola superhrda s kocikom,ja som chcela kocikovat 😀 .teraz sme kupili ten nosic(mimochoodom az buduci tyzden ho budeme mat-dlha story),ono je vraj lepsi nosic pre vacsie deticky.malicka si ti uz na satku asi nezvyne.no neviem.s tymto skusenosti nemam.ale tu na konikovi je o tom tema,tam sa skus bab opytat 😉

bobocka
27. aug 2010

@lujsa ta bundicka je zimna,kapucka sa da odopnut.paradna je.perinkova hruba 🙂

bobocka
27. aug 2010

@lujsa inak to viazanie je primitivne lahke.ja ked som videla maminky ako maju drobcov v satkach a kadejako to bolo popretacane,tak som bola taka dost skepticka k tomu(nie k satkovaniu,ale k tomu,ze to musi byt zlozite viazat) a ono ti je to fakt jednoduche.raz dva mala kamoska malu uviazanu 😉

lujsa
27. aug 2010

@bobocka skusim pozriet na predajni tie veci,nech oko potesim.Ta cena sa mi zda vysoka,ale krasna je 🙂 Viazanie je jednoduche?Tiez som to pocula,ale ja som antitalent,chce to asi trening.Ale satkovanie sa mi velmi paci,je to take intimco medzi mamou a babatkom 😵

bobocka
27. aug 2010

hahaha,tak zase ja dnes posledna? 😀 uz chrupkate maminy,co? 🙂 tak dobru noc a piseme si zas zajtra 😉

bobocka
27. aug 2010

@lujsa pocuvaj,je to fakt super.druhe mimi bude veru nosene.aj to bude praktickejsie pri miskovi si myslim.misko za ruku,fruhe mimi v satke 🙂 a ta kamoska co satkuje je velmi spokojna. aj jej mala a hovori sa,ze satkove babatka napreduju ovela rychlejsie ako babo z kocika a ja som tomu nechcela verit.vsak je logicke ,aby mimi bolo tak ovela viac spate s maminou a nechcelo od nej ist,ale je to pravda.jej malicka je supersikovna na svoj vek 😉

kathynka
27. aug 2010

ahojte...dnes bude teda asi moj prispevok posledny, kedze bobo sa uz so vsetkymi rozlucila...len som chcela povedat, ze som uz zase tu, v berline bolo najsamlepsejsie, v poho som to odsoferovala...a este som chcela, ze @bobocka misko je uplne uzasny na tych fotkach, strasne narastol a je to fakt fesacisko riadny 🙂 @tinnka9 mas nadhernu profilovu fotku 🙂

bobocka
27. aug 2010

@kathynka vitaj,ty cestovatel 🙂 som zvedava kam zas pojdes,no je mi jasne,ze doma sa dlho neohrejes 😀. a dakujem za kompliment na drobca.som na neho velmi hrda 🙂

lujsa
27. aug 2010

@bobocka ja som citala,ze tym,ze je mimi v satke stale na mame a nemusi sa toho dozadovat,tak to berie ako standard a skor sa osmeli,vie,ze ked za mamou pride,vzdy ho vezme...Vraj ich casom premoze zvedavost a chcu vsetko skusit,rychlo sa ucia ..Ak budeme mat druhe,co by som velmi rada-tak by som kombinovala Beco a kocik,pretoze ja si neviem predstavit,ako tie maminy na dlhsie prechadzky nosia vsetky veci-plienky a pod...Pre vacsie dieta-starsieho surodenca vodu,prikrm,hracku...To musim vymysliet,s prvym sa lahsie satkuje/nosi,staci kojenie,ale ked uz su dvaja,tak to chce organizaciu 😀

@kathynka vitaj naspat,cestovatelka 🙂 Super,ze si zvladla taku daleku cestu aj odsoferovat.Ja som este tu,pozeram zimne veci pre drobca 😉

lujsa
27. aug 2010

@bobocka Misko je veru krasavec,verim,ze si hrda 🙂 A aky je chutny na tom nocniku.Chysta darcek pre maminu,ze?Ako sa mu paci odrazadlo?

kathynka
27. aug 2010

@bobocka ved mas byt pravom na co🙂 noooo, najblizsie idem na roadtrip do zahrebu buducu sobotu, ak pojde teda vsetko podla planu a aj nadalej budu hlasit pekne pocasie...bude to ale docela hardcore, kedze sofer som len ja a neda sa nam to inak urobit jak ist rano o 4tej, dojst tam kol 9-10tej, secko popozerat a kol 18tej pojdeme domov, cize do polnoci by sme mohli byt doma...

bobocka
27. aug 2010

@lujsa som,kazda z nas je 🙂 akurat som si pisala s kamaratkou,ma trosku smutne obdobie a som hovorila,ze bez dietat by sa to zvladalo ovela tazsie.nech je hocico zle v zivote,objimem si toho mojho krtka a hned je svet krajsi. 🙂 dnes som bola s tou financnou poradkynou a som jej povedala,ze na cas prerusime nase sedenia,lebo mi nepride fer voci nej ,aby do mna investovala teraz svoj cas,ked ja ak sa tomu budem venovat,tak o par rokov.teraz moze zaucit niekoho ineho a z neho mat profit.som jej vravela,ze misko je mojou prioritou a ze pokial nie sme na tom extremne zle,tak do prace skor nepojdem.ona to sice chapala,no aj tak som videla na nej,ze ma pocit,ze zahadzujem skvelu prilezitost.ona deticky nema a som jej povedalal,ze toto pochopi az ked sama bude matkou.bezdetni ludia to fakt nepochopia a ani to od nich necakam,lebo to sa ani neda.to si treba zazit.(cest vynimke kathynke.ty sice sama maminkou nie si,no so svojimi skusenostami a neuveritelnou laskou k detom ako keby si bola 🙂 )no dala mi precitat skvelu motivacnu knihu.baby ak sa vam da,zozente si ju.autor je spencer johnson a vola sa to vrchy a udolia.rychlo sa to precita,ma to len 100 stran a je to fajn motivacne 🙂taku motivaciu budeme potrebovat ked si robotu hladat budeme po materskej 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre