V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

luppita
3. okt 2010

@kathynka aj mi mame jedno ich CD a spievame si doma (ale uspavanky sme prepinali ) super hitovka pre celu posadku v aute cestou do Italy 😀 a super je aj velki herci malym detom (tam ale uspavanky nie su) ☹
musim si to ist napocuvat 🙂
kathy pamatas si brezicku? pls napis mi ju 🙂 milovala som to , ale fakt, ze nepamatam, mozno jednu slohu 🙂

kathynka
3. okt 2010

@luppita nech sa paci 🙂
Mesiačik veľký, zlatistý
bozkával brezu na listy:
,,Brezička, breza, riekni mi,
prečo tak plačeš noci, dni?“
Pozrela breza do neba,
otriasla slzy zo seba,
pritisla lístky ku perám:
,,Mesiačik, druh môj... umieram!“
,,Čo?“ skríkol mesiac na skaly.
,,Čo??“ skaly trikrát zvolali.
,,Či sa ti dobre nedarí?
Veď si najkrajšia v chotári!“
Zastenal pníček spanilý:
,,Deti mi srdce zranili,
sekerou ťali do dreva,
krv sa mi zo žíl vylieva!“
Mesiačik zašiel – nastal deň,
plakali listy – plakal peň.
Keď svitla teplá nedeľa,
ranená breza umrela.

weiya
3. okt 2010

@kathynka jeeej ranena breza 🙂) moja oblubena basnicka 😉

luppita
3. okt 2010

@kathynka dakujemmoc 🙂 wau super 🙂 nasla som tu aj temu s inymi klasikami .

bobocka
3. okt 2010

hviezdicka je veru riadne smutna,no ja milujem tu melodiu.ja to este trosku pomalsie spievam ako ten chlapcek v zlatej brane.a tu smutnu cast ja neovladam.len tu,ze chce spoznavat svetov tisice a to tocim dookola 😀 .ja to hlavne koli melodii spievam,ta je podla mna krasna. 🙂 inak you are my sunshine takisto denne spievame.ta je perfektna,ale tiez len prvu slohu tocim,druhu dobre nepoznam 😝 .ja som to objavila v uk v reklame (na M&S to myslim bolo,uz si dobre nepamatam) a to sa mi velmi pacilo 😉 inak tu podhradsku som chcela kupit cd,ale akoze ake nekrestanske peniaze za to pytaju 😠 .na to,ze je to cd s detskymi pesnickami,tak je to fajne drahe.ja viem,ze ma teraz mnohi zatratia,no budeme to musiet napalit.original isto nekupim.tie peniazky viem aj lepsie zuzitkovat 😉
inak ja chapem,ze tatino je s malym malo,ze on musi chodit do prace a teda ked pride domov nechce velmi vychovavat,ale sa len s malym tesit,no ja za zleho rodica byt nechcem.ja tiez chcem aby sa misko ku mne tesil a smial sa pri mne.jasne,ze ma ma rad,no fakt uz na nom vidno,ze sem tam rozlisuje situacie a ked nieco chce,tak ide k bobcovi,lebo vie,ze to bude mat dovolene.napr hrat sa s mobilom.on mu to dovoli a uz mu 2 mobil rozhasil.toto je jeho posledny.ak mu tento pokazi,tak na novy moze zabudnut 😠 .s mojim mobilom sa ale hrat nesmie/nemam to rada.ja viem,ze to je blbost pre niekoho,no uz pri takej blbosti vidno,ze misko skusa.ze bobco mu to dovoli ,a tak to vyuziva a ked ja mu mob zoberem,tak sa hneva 😠 .a hlavne bobcovi nedochadza,ze aj taketo blbosticky su dolezite.
inak teraz riadne od veci,no vcera som videla film ps i love you a to je ake mile.ja som bola k tomu skepticka,lebo po tych muzatkovskych ulohach v akych hilary hra ,som si ju nevedela predstavit ako neznu, romanticku a bola som milo prekvapena.velmi mily film.len ma mrzi,ze som to videla skor ako som knihu citala.ale tu si tiez isto precitam.a tej hilary swank sa tak ta ofina hodila,ze som si aj ja dnes sama ofinku odstrihla 😀 celkom ok to mam ,no som si ista,ze o dva tyzdne ma uz bude stvat a budem si zelat,aby som ju nemala 😀

lujsa
3. okt 2010

@bobocka ani my nemame podhradsku original,ale stiahnutu z netu.Ja som to nevedela,ale MM to niekde nasiel,asi na nejakom hube,ci ako sa to pise-baba,ktora to mala sa najskor odpajala,tak sa mu to podarilo asi az na 3x.
S mobilom sa tiez nedovolim hrat nasmu G.,mal ho v ruke len jediny krat-pre mna je to spinava vec,ktoru hocikde polozim,ci v restike,vytiahnem v Tescu,ked zvoni,ci inde,kde som,necistim ho,tak ho proste nedostane,aj ked velmi chce.Inak-ked som bola v porodnici,tak prednostka razne upozornovla,ze mobil mat co najdalej od dietatka,ze je to ziarenie a ja som bola ustrachany rodic,tak som si na to zvykla.

weiya
3. okt 2010

@lujsa @bobocka aj my mame podhradsku postahovanu z netu, sesternica postahovala 😉

kathynka
3. okt 2010

tak uz som si nasla linky na stiahnutie a ospravedlnte moje piratske sklony, ale par cd´s marie podhradskej je pripravenych vkrocit do mojho pc 😀

kacenkalm
3. okt 2010

jej dievcence,aka mila a vdacna tema 😵 hned som si sla pozriet tie uspavanky na you tube,ale je fakt ze hviezdicku nepoznam ☹ ale moja malinka ked bola este v brusku,tak som jej casto spievala toto

https://www.youtube.com/watch?v=V1bFr2SWP1I

😉

bobocka
3. okt 2010
https://www.youtube.com/watch?v=UXcqfRvajPY

https://www.youtube.com/watch?v=UXcqfRvajPY

https://www.youtube.com/watch?v=6lu73wx_yD0

ja mam dost.teraz som si hladala na youtube zlatu branu a spol a objavila som peta nagya 🙂 tak na tom som si ja riadne ficala ako mala 😀 mandarinka darinka bola moja srdcovka 😀 .ja viem,ze to je este skoro pre take male spunty ako my mame,ze skor medvedku daj labku je vhodnejsie,ale aj tak.ja sa tu riadne bavim teraz .si s bobcom pustame zlatu branu a peta nagya a rehoceme sa na tom.riadne texty 😀 inak ja som taka vdacna za to nadse detstvo kocky.teraz ked vidim co nase deti caka,tak mi je az zle z toho.sibnuty gumimacko a spol 😒 akoze ja sa na tom bavim,ale bola by som ovela radsej keby misko poznal vcielku maju a macka uska a nie tamagotchi a spol 😠

luppita
3. okt 2010

Ja som si to napalila, pozcala som si CD z centra a na druhy den vratila 😎 zajtra tam asi pojdeme zase a pozrem ake CD tam este maju.
@bobocka ja ti to mozem napalit a poslat postou 🙂 ale pozrem zajtra v centre a poslala by som ti aj niake ine, aby som to mala jednou supou 🙂

bobocka
3. okt 2010

@kacenkalm jej,to uplne milujem!!!! vzdy sa tesim na koniec filmu meet joe black (videla som to asi tisickrat,milujem ten film,riadna oddychovka ) inak aj v prevedeni jason castra

https://www.youtube.com/watch?v=aVhepGj21Bw

je to fajn a uuuplne najzlatsie je to v prevedeni connie talbot

https://www.youtube.com/watch?v=CiFxVAW01ms

to dievcatko je neskutocne.ja som mala az slzy na krajicku ked bola v bgt. 😉 uzasna je 🙂

kacenkalm
3. okt 2010

baby,a taka Bambulka,alebo Kuko,...ja sa chcem vratit do detstva....to sme sa vzdy v nedelu rano tesili so sestrou na rozpravky.... 😀

bobocka
3. okt 2010

@kacenkalm presne tak a filmarik a filmuska a matelko....

https://www.youtube.com/watch?v=Kdr6kVUGsOI

alebo budik budicek

https://www.youtube.com/watch?v=Cj0ZCrKwqHY

my sme mali fakt super detstvo.ved co uz len mozu teraz nase deti pozerat?no nic.vobec nie je relacia typu kuko.malo by to byt aspon raz do tyzdna ,tak ako to za nasich detskych cias bolo.sa cudujem,ze stvcka take nic nerobi.od komercnej televizie to cakat asi velmi nemozme,ale verejnopravna by to mala mat si myslim.alebo ze by take nieco bolo a len ja o tom neviem? 😒

kacenkalm
3. okt 2010

@bobocka ved prave ze nic take nie je...ja malej do dnes spievam bambulku,pretoze aj moj stary otec sa volal Jozef,preto to mam rada.....tiez surfujeme na youtube a spominame.....nezabudnutelne.... 😉

lujsa
3. okt 2010

@bobocka myslim,ze su relacie pre deti,ked som bola tehotna som ich par videla.Ja si nemyslim,ze by v tomto mali deti horsie detstvo,my mame moznost im tie rozpravky pustit-napr.napalit a pustit ked aj v nedelu rano.Mam 3 synovcov a veru detstvo maju super,viac moznosti,viac sa hladi na ich nazor,mozu si vybrat,co chcu pozerat,s cim sa hrat.My sme mali vsetko toto nalinkovane,ale kedze sme ine nepoznali,spominame na to s radostou,je to pre nas prijemne 🙂 Horsie to maju v mnohych inych veciach....
Inak-svokra nakupila drobcovi Spidermanovsku vybavu,takze ak z neho doteraz nemal nic,uz ma deku,dve auta,jedneho panaka neviem,co vsetko...Takze uz ho mame nutene doma 😀 Nastastie panaka z auta uz stratil 😉

bobocka
3. okt 2010

@lujsa ja viem ja viem,mozme im to napalit a na dvd pustat,mne ide o to,ze ked sme my boli mali,tak sme to mali v telke v skolke v skole... ovela viac naucnych a zabavnych programov pre deti bolo.dnesne deti su strasne technicke.teraz som bola kocikovat s jednou maminkou z plavania a dcera jej muza z prveho manzelstva ma jedenast rokov a na socialnej vychove(ci tak nejak sa ten predmet vola) mala spravit referat s temou makroekonomika europskych statov.tak mi uz povedz,ci je toto normalne!!!!jedenastrocne dieta!!!! a takto to teraz je.nikto neriesi bezstarostne detstvo nasich deti,dnesna spolocnost uz deti extremne rychlo pripravuje na dospelost a s tym veci spojene.vsade je to vidiet.dokonca aj v novodobych kreslenych rozpravkach.ak chceme pustit nasim detom adekvatnu rozpravku ich veku,tak musime cerpat zo zdrojov minimalne 20 rokov starych.vsak to nie je normalne.v dnesnej dobe nic adekvatne pre nase deti uz clovek nenajde. 😠 nech si hovori kazdy co chce,ale my sme namuseli byt tak chraneni nastrahami zleho sveta ked sme detmi boli.teraz si clovek fakt musi na vela veci pozor davat.
a toho spidermana ti veru nezavidim 😀 😖 .to mna by slak trafil, ak by s tym niekto k nam dosiel.ja mam z tychto akcnych hrdonov husiu kozu.ja to fakt nemam rada.je mi jasne,ze sa tomu neubranim a aj misko bude z toho raz nadseny,no cim dlhsie to drzim z domu,tym lepsie pre mna 😀 😉

weiya
3. okt 2010

@bobocka sesternicin syn tretiak na zakladke sa na informatike uci pracovat s fotoshopmy a upravovat fotky, to my sme mali informatiku na strednej a prefrcali sme ju len tak, take zakladne veci, vypnut zapnut pocitac 😀 a zaklady oficu,excelu... a oni uz takto 🙂 a este sa ucia ake su kreditne a debetne karty a tak...to neviem poaly ani ja 😀

bobocka
3. okt 2010

@weiya no my sme sa na strednej na informatike hrali zabky 😀 to je sila co uz tie dnesne deti ovladaju 😀 ja ked som au-pair robila,tak mne moje decka ukazovali ako mam skype riesit 😀 liv mala osem vtedy 😀 proste nova doba 😀 😀 😀 sice som to tu osmilelikovala,ale na smiech to veru nie je 😖

lujsa
3. okt 2010

@bobocka mas pravdu,dnesne detstvo je uplne ine...Ale zas pri nas bola hamba sa venovat babatku,ked nebol dom uplne upratany,obed navareny.Dnes si uz trosku neporiadku mozme dovolit a priznat,ze babo spi s rodicmi v posteli nie je znakom rodicovskeho zlyhania.Ja sa snazim najst tu lepsiu stranku dneska v rodicovstve 😉 Mne sa napr.pacia aj novsie rozpravky-Levi kral a pod...Horsie je,ze deti su menej s rodicmi a viac s pocitacom ☹
Ja ked som bola mala,tak prisla na navstevu svagrova sestrnica,mala 10 rokov,zila a narodila sa v Kanade,uz sa malovala,mala trvalu,oblecena bola ako pubertacka,nie ako dieta a my sme cumeli.Dnes uz nie sme v izolacii a je to aj tu...ALe moj nazor je,ze skolsttvo za mojich cias bolo na hlavu postavene-biflovat sa poucky,vediet teoriu x rokov staru,ktora neplatila a nik nas nepripravil na prax.Je lepsie,ako to ide cestou referatov,prac,aby sa dieta naucilo pouzit vedomosti,ale zas odkial pokial,tema co pises je poriadne nadnesena na 11 rokov...Len mi je luto,ze detstvo trva kratsie ako za nasich cias ☹

@weiya to ja ked som bola tretiacka,tak pocitac doma nikto nemal a internet bol len na vojenske ucely 😅 😀

lujsa
3. okt 2010

No a k Spidermanovi sa nevyjadrujem,ja ked poviem,ze nieco nechcem,hned to mame doma 😠 😀 Ale Spiderman je zhruba svokrov rovesnik,tak snad preto mu to kupili 😀

bobocka
3. okt 2010

@lujsa joj,ja som zas rada,ze mam dieta v tejto dobe.koli vychove samozrejme a koli informovanosti rodicov.ked sme my boli maly,tak bola len jedna spravna cesta a dnes si rodicia mozu sami vybrat akym smerom sa budu s detmi uberat.celkovo som vdacna za techniku typu internet,videokazery,digitalne fotaky,mobily....to vsetko je super,len mi to nesedi do detskych ruk.jasne,ze je super,ze deti sa ucia prakticke veci (nemyslim si,ze ja niekedy budem potrebovat logaritmy ci vysvetlenie kvantovej fyziky 😀 ),no v niektorych veciach sa to fakt prehana.decka by mali mat radsej tvorive dielnicky ako informatiku tak skoro.na strednej to bohate staci.na zakladnej decka vobec pocitace mat nemusia.vsetko co potrebuju sa z knih ucit mozu a podklady na referaty z kniznice mat.dnesne decka uz ani nevedia,kde kniznica v ich meste je.vsetky info si vygooglia a este sa stazuju,ze to nemozu len vytlacit,ale ze to z netu este aj prepisat musia.chudiatka 😠 ja som rada za tie moznosti ,ktore dnesne deti maju,no zas s vela vecami sa prehana.dnesne decka fakt extremne skoro dospievaju.vsak niektore "slecny" zo zakladnej vyzeraju starsie nez ja a aj sa tak spravaju!!!! fakt mam niekedy dost.vsetko je to nova doba 😅 .v kazdom sa da najst dobre aj zle,no mne osobne vadi to,ze sa detom tak skoro berie ich nevinnost,bezstarostnost...velmi rychlo z nich robime malych dospelych (ale tu si aj ja sypem popol na hlavu-miska riadne rada obliekam stylovo -maly justin timberlake 😉 ),no co sa detskej nevinnosti tyka,tak tu sa mu budem snazit chranit co najdlhsie 🙂

weiya
4. okt 2010

@bobocka
@lujsa a teraz uz pomaly pocitac patri k prvej vybave prvaka 😝 presne ako tretiacka so ani netusila ze volaky pocitac existuje, a na tej strednej som fakt na inforatike nevedela ako sa zapina, az potom sme kupili i my 😀 tak som doma bola macherka, ze viem co s nim a oco so sestrou nie 😀

weiya
4. okt 2010

Natalku nam v noci asi zase brusko zacalo bolievat, v noci sa s takym placom sa zacala kazdu chvilu budit a potom si poprdka, no netusim z coho nic take nepapala z coho by ju brusko mohlo boliet...a uz to vyzeralo nadejne,minuly tyzden od pondelka do piatka prespala celu noc az do rana, my ze uz na na lepsie casy svita, a cez vikend zas zobudanie s placom.... v chodeni sme stale na takej istej urovni 🙂 pekne jej to ide ale radsej uteka k niecomu coho sa pridrzat moze 😉 a pekne ukazujee niektore zvieratka v knizke a robi ako robia zvieratka 😉 ale dlho ju to nebavi asi takych 5minut a dost 😀

kathynka
4. okt 2010

@kacenkalm bambulka bol moj detsky idol...pustali sme si jej pesnicky rano v skolke na rozcvicke...vacsinu viem naspamat, aj platnu mam 😀 a na niektorych pesnickach si ficim doteraz - kamarati, o bolavom brusku...
tak ja som si pocitac kupila az ako prvacka na vyske...tam by som uz bola bez neho total stratena...outsider spolocnosti 😀

lujsa
4. okt 2010

@bobocka
@weiya moj najstarsi synovec je teraz prvak na strednej a ziadne knihy,len zosit a notebook.ALe on si vybral smer-grafik,takze preto.Ja si myslim,ze dnesne deti maju stastie v tom,ze nie su v izolacii,mozu sa ucit jazyky,google je aj podla mna 100x lepsi ako kniznica,kde som stravila hodiny a nove knihy nemali,takze som cerpala zo starych zdrojov a tym padom bol cely referat onicom,aj ked ucitelka to nevedela,lebo tiez mala stare zdroje.Kopec veci som si musela prefocovat,minala som vreckove-dnes to mozu mat cez google.Ja som rada,ze sa pocitace ucia uz na zakladnej.
Moj otec tiez hovorieval,ked sme boli male,ze on mal super detstvo,ze uz ani poriadne rozpravky nie su-a vidis,ja som bola spokojna a dokonca si myslim,ze dnesne deti to maju lepise v jednom smere,ale horsie v tom,ze rodicia nemaju cas s nimi ist pomaly ani na pn,lebo musia splacat uver....a maju vacsie nastrahy....

lujsa
4. okt 2010

@weiya presne ako nas G.,aj on sa stale budi-10-12x za noc s velkym placom,potom poprdka,trosku si upije mliecka a spi...Akurat teraz je to horsie,ked ma tu teplotu.Neviem z coho to ma,nic nove nepapa...

petraas
4. okt 2010

@ribizek no zarastanie nechtov nic prijemne...ja som to osobne nepocitila ale moj manzel tak 3 roky dozadu mal uraz, prejeli mu nohu vysoko zdviznym vozikom a od vtedy mu zarasta necht a uz mu 2x robili co tebe a hovoril ze nieco strasne tak teraz sa to snazi doma vystrihovat...Sofinka to ma od narodenia a lekarka hovorila ze sa to casom spravi aj sa mi zda ze to ma o nieco lepsie ale teraz sme to akosi neustrazili a zacal jej jeden hnisat a tak sme zasli radsej k lekarke a povedala ze to nieje az take zle ze videla ovela horsie pripady a tak nam na to dala masticku a poslala nas do nechtoveho salonu vraj pani nam povie co s tym...tak pani povedala ze to mame preliecit mastickou nechat narast necht a mame prist ze sa na to pozre a ked to nebude dobre tak jej bude musiet vystrihnut necht...radost z toho nemam lebo to bude placu ako keby sme ju rezali...no uvidime, hnis ani zapal tam uz nema ale este to je take vselijake...

petraas
4. okt 2010

@kathynka tak tie cd od marie podhradskej su ozaj super...akurat pred vcerom som manzelovi hovorila ze nech stiahne nejake detske pesnicky pre Sofi a stiahol tieto tak teraz pocuvame a uz sa aj hrame kolo kolo mlynske a Sofi to velmi bavi🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre