V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
12. dec 2010

@bobocka no uvidime, dokedy sa z roztopeneho snehu budeme tesit...zato niekolkokrat prsalo... 😠
u nas, co su takto herne pre deti, tak su alebo v nakupnych centrach, kde ale beru deti az od 3 rokov, ale materske centra, ktore stoja 1-2e na dobu neurcitu, alebo ta hrava kaviaren, co som nechavala link pre luppitu a tam maju deti do 1r vstup zadarmo a ostatne platia za prvu hodinu 2e, za druhu 1,50 a tak sa to znizuje az po piatu a potom je to uz zadarmo...cize za 4 hod hrania zaplatia rodicia 6e, co mi aj tak uz pride celkom dost...ale na tie 2 hodky je to pohodicka, to si este aj tu kavicku doprajeme 🙂
my mame zajtra uz predposlednu hodinu cvicenia, sa uplne tesim 🙂 som zvedava, ci nam clarisse zaplati este aj dalsi kurz, vsak zima bude este dlha...

tinnka9
12. dec 2010

@bobocka no u nas sa plati vstupne 1,50€ za dieta, bez ohladu, ako dlho tam bude, ale musi tam s nim byt rodic. teda pre rodicov su tam dookola stoly, kde si mozu sadnut a dat si kavu, alebo nejaky napoj. ale opatrovatelky tam nie su. tak starsieho tam "vypustim", on sa tam blazni s kamosmi, ale ja "vegetit" pri stole nemozem, lebo musim behat za drobcom 🙂 .

@kathynka my sme minuly tyzden ukoncili kurz cvicenia na fit loptach. ale v januari by som chcela pokracovat - malemu sa tam velmi paci, vzdy je tam taky zlaty, najdisciplinovanejsi z tych deti, poslusne cvici vsetko tak, ako treba 🙂 . len keby aj doma bol taky 😀 😀 😀 .

kathynka
12. dec 2010

@tinnka9 no to si viem zivo predstavit, jeden taky betarsky poklad mame aj my 🙂 na cviceni je to zlaticko, vsetko spravi, co sa mu povie a ide mu to velice dobre, co si aj sam uvedomuje, kedze si pochvalne za kazdou ulohou aj zatlieska 🙂 a doma je jak z divych vajec, lieta kade-tade, chvilku neobsedi...teda obsedi - ked ma v ruke jedlo 😀

bobocka
12. dec 2010

@kathynka @tinnka9 no u nas tam su aj opatrovatelky dve,ale to su dake mlade zaby,co furt mobil kontroluju a nechty prezeraju namiesto toho,aby na deti davali pozor 😠 .aspon ked som sa tam bola na to pytat,tak to tak bolo.a tiez sa plati za hodinu.ono to robi vlastne jedna sukromna skolka v bb,ma tam v obchodnom centre prenajate priestory a maminky si tak mozu deti odlozit a nerusene nakupovat 🙂 no zatial nemienim ich sluzby vyuzit a dufam,ze nikdy ani nebudem na tom tak,ze si tam miska odlozim...ale zas nikdy nehovor nikdy 😒 .ale dufamz,e nie. a tinnka cvicili ste na fitloptach? a ake to bolo? ja som to hned zavrhla,lebo mi to neprisli byt velmi dobre vyuzite peniaze.neviem si predstavit vela cviceni pre deti na fitlopte. 😒

kathynka
12. dec 2010

@bobocka my sice ten nas kurzik nemame zalozeny vyslovene na fitloptach, ale cvicime aj na nich...sedime spolu a skaceme, na vsetky mozne strany sa hybeme, potom postavime fitloptu pred zrkadlo, zaistime nohami a deti na nich skacu tak, ze ich pridrziavame a potom to, co yoan najviac zboznuje je, ze ho polozim na brusko na fitloptu, chytim ho len za clenky a tocim na vsetky mozne strany...pre nestranneho pozorovatela to vyzera dost nebezpecne tym, ze ho drzim len za nozicky a ide hlavou celkom dole, ale ono sa to nesmyka a ma z toho strasnu zabavu 😀 ja som to videla prvykrat u mojej profky matiky zo strednej, ked sme ju boli s holkami navstivit, ona ma adoptovane dievcatka a cvicila tak doma s nimi...najprv som tiez cumela, ze ci sa nemoze daco stat, ale fakt nie a este je to aj dobre na chrbticu 🙂

bobocka
12. dec 2010

@kathynka tak sa aj ja hram doma s miskom(na fitlopte myslim) 🙂 ked bol mensi,tak som musela davat vacsi pozor,no teraz uz nie 😀

bobocka
12. dec 2010

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/zaujimavosti/b... akoze klobuk dole 😀 😀 😀 riaden dubak dievcatko 😀 😀 😀

tinnka9
13. dec 2010

@bobocka presne ako kathynka pise, to su take minicviky, aby z toho tie deticky mali zabavu 🙂 . a necvicime len na fitloptach, ale napr. lezu cez tunel, vozime ich na karimatkach ako na vlaciku, zbieraju lopticky, a tak. nasmu sa to velmi paci, hlavne ze je medzi detmi. no niektore deticky napr. na lopte vydrzia len chvilku, potom chcu behat alebo sa hrat. u nas tych kurzov moc nie je, napr. na kurz plavania som cakala pol roka, a aj tak som sa nedockala 😖. za tieto lopty sme platili 20€ za 8lekcii. lekcia trva asi 30minut, potom sa este deti mozu cca dalsich 30minut pohrat. je to v mc, takze hraciek je tam habadej 🙂 . a mame to cez cestu, takze tiez super, aj ked je taketo hnusne pocasie vonku.

bobocka
13. dec 2010

@tinnka9 a 20 euri zas nie je tak vela a malicky sa ti aspon vyhra a ma nejaku aktivitu,celkom fajn 🙂
kocky ja som dnes skoro na zrazu vysla-misko papa obed ako vzdy a zrazu ho zacalo naduvat a riadne sa pozvracal ☹ ale riadne ☹ som bola v totalnom soku-akoze toto sa mu este nikdy nestalo ☹ .cely on spinavy,cela stolicka,ja...no hroza ☹ tak som mu len dala napit a volala som doktorke ci mu mam dat espumisan,ci ako.a tak sme sa dohodli,ze ano,ze teraz a este vecer a mozno rano,ze mu mam davat mini porcie a nieco lahke.tak nastolujem jednodnovu dietu.ale akoze fakt som to nepochopila.rehotal sa,robila som mu opicky ako vzdy pri jedeni a zrazu toto.no asi minutu po dozvracani sa zas rehotal akoby nic.to dieta nema chybu 😀 a dnes som my dala plastovu lyzicku do ust(tak ako davaju doktorky do ust tu drevenu pri prehliadkach) a pozerala som mu zubky,ze ci tam daco nove nie je a veru hore na pravo je prerezana stvorka.akoze trojka nic a stvorka je von ,ale tak iba napoly.akoby ta cast blizsie k pere a ta blizsie k jazyku je stale dnu.myslim,ze @lujsa spominala,ze sa tie zubky tak na 2x prerezavaju.akoze dasienko tam ma dajne navrete.ale zubok je uz dost von,tak musel pred par dnami vyjst,len som si to nevsimla,kedze je to stvorka hore.no tak konecne mame 7 a pol zuba 😉

luppita
13. dec 2010

@tinnka9 toto sa aj malemu pacilo, cvicenie na fitkach... velmi pekne sa zapajal, ale boli sme len raz, lebo u nas v SC take nemame a v BA je toho vela, ale tam sa mi tazko chodi ked neviem kedy mozem mat auto kedy nie...

baby tak dnes volala svokra, ze kupila malemu darcek, obrovskeho konika hojdacieho, ktory erzi, klopita... dokonca pochybuje, ze sa nam do auta zmesti... 😲 ako super fajn, ale nemam rada taketo obrovskeee hracky.... som zvedava ako sa bude pacit simpimu 🙂

tinnka9
13. dec 2010

@bobocka aj nas maly to tak ma - pol stolicky vonku uz asi mesiac, a ten zvysok este nikde. ale zas spodna stvorka vysla naraz cela 😉 .

luppita
13. dec 2010

@bobocka jeej gratulujem k 4ke, este 3, oni asi pojdu niako sucasne, aspon u nas tak bolo a sranda, ze si si to vsimla az teraz, dobry priebeh to malo. 🙂
a s tym pogrckanim, neviem , mozno mu len zabehlo nieco inam ako malo a preto sa povrackal, ked len raz a potom sa zase rehotal, nam sa to tak raz stalo.... len mu zabehlo a vyslo z neho aj to co pred 3 dnami jedol 😝

bobocka
13. dec 2010

@tinnka9 🙂 mne je zvlastne,ze najprv 4ka je von a 3ka nic 😒 kazdopadne som rada,ze sa to aspon trosku pohlo,lebo nejak s tymi zubami stagnujeme 😒
akurat teraz riesim homeopaticke poradenstvo s jednou nasou zlatou doktorkou,tak som zvedava co mi povie.za stvrthodinku jej mam zavolat,teraz riesi labak.konecne som nasla dobreho homeopata.jasne,ze na nete si info kadejake,ale predsa len riesit homeopatiu s lekarom homeopatom je o nicom inom 🙂

bobocka
13. dec 2010

@luppita pocuvaj,misko zjedol na ranajky poriadnu porciu kase a teraz cely obed a fakt len par lyziciek mu ostalo a zrazu vsetko von ☹ no hruznica.si myslim,ze to bolo asi vela uz.ale otvaral usta a stale,ze kň kň kň,tak som mu dala este a takto sme dopadli ☹

tinnka9
13. dec 2010

@bobocka my uz mame vonku tie 2 stvorky, ako som pisala, a tretia uz vykuka, a po trojkach tiez ani chyru 🙂 . ale to by mali byt tusim tie "ocne", vraj tie su najhorsie, tak neviem ☹ . pri starsom si to uz vobec nepamatam.

bobocka
13. dec 2010

@tinnka9 tie trojky su ocne?ja sa v tom velmo nevyznam.ja ich len pocitam a to je tak vsetko 😀
michalko je inak ako novy.fakt ta povracacia reakcia bola asi 20 sekund a odvtedy je uplne v pohode. 🙂 poobede spal 2 a pol hodiny,co je na neho dost veru,teraz sa kupal s tatinom,hraju sa.uplna pohoda. 🙂 tak ja mu uz asi na noc ten espumisan nedam.nechcem do neho lieky zbytocne cpat 🙂

bobocka
13. dec 2010

ok,idem sa rodinke venovat.po deviatej som zas tu 🙂

ewwe
13. dec 2010

@bobocka asi si ho prekrmila, tak prebytok siel von, ja som sa minule hrala s ninou, velmi sa smiala a hadzala so sebou, tak sa ponatriasala a povracala sa, a potom sa natriasala dalej akoby sa nechumelilo, len ja som rychlo prezliekala postel

@luppita my mame tiez kona, patri k tym vatsim, je fajn, aspon dlhsie vydrzi, tiez frka, erdzi a cvala a otvaraju sa mu usta stal cca 60€ ninu musim este na nom drzat za nohu aby nespadla, ale ako hovorim dlhsie sa na nom pohojda

petraas
13. dec 2010

baby tak vam zavidim ze mate vselijake aktivity pre deticky...to v nasom meste nieje nic...akurat vseta som hovorila manzelovi ze ci nezajdeme aspon do maxu lebo teraz je pred vianocami a tak sa tam zdrziava vela deti je tam smyklavka a nejake preliezky + vlacik a tie atrakcie co su za peniaze tak ze aby sa Sofi aspon chvilu pohrala a zabavila lebo sme skora stale doma...je to tu des:(
@bobocka asi si Miska prekrmila...uz toho bolo asi pri vela tak ho napla a uz to islo...niekedy sa stane...
inak aj my uz mame 7 a pol zuba...dnes som nasla dolny rezak ale nieje cely prerezany len polka...
inak tu sa mozete pozret ako restu zubky http://klinikbox.sk/dite.php?page=clanky&ad=35&...
@luppita my mame toho konika fialoveho a Sofi sa s nim vyhraje...len som mu musela pozapletat copanky lebo zachvilu by nemal ziadnu hrivu ani ocas🙂)))

petraas
13. dec 2010

baby este som zabudla a kvoli tomu som sem prisla...minule ste tu pisali o grepoch...davate ich uz drobcom???
ja som pocula a davno som aj citala ze su vyborne na imunitu a tak som dnes 2 kupila ze skusim Sofinke odstavit s pomarancom lebo pomarance pijeme kazdy den, len dnes som sa docitala ze su aj skodlive ale vraj len ked sa uzivaju nejake lieky...neviete niekto nieco o tom??? zatial ho nedam poskam co Sofi doberie ATB a potom by sme ho skusili...

inak my pomali trenujeme farby a pekne nam to ide ele zatial len 4 cervena, zlta, modra a zelena...mame take pohariky co su v sebe poskladane a da sa z nich spravit komin...to Sofi teraz zacalo bavit lebo uz na to dosla ako si ten komin postavit tak vzdy si ho postavi a potom povie bac a zhodi ho no sranda velka...no a ja jej pri tom hovorim farby ze ktory poharik ma podat a ona si to zapamatala a ked jej poviem ze podaj cerveny tak poda alebo podaj zeleny tak poda...mame aj tu husenicu tusim @bobocka ju maju tiez a tam su sice len 3 farby ale skusila som aj na tom ze ci mi poda take koliesko aku farbu poviem a pekne mi ho podala...tak dnes sme sa hrali pol dna a trenovali sme farby🙂

weiya
13. dec 2010

@luppita ako si to vyriesila v tej poistovni?si im nejaky papier priniesla? ako to je vlastne baby,teraz ked sme na materskej kto za nas tu zdravotnu poistovnu vlastne plati? dnes aj mne prislo,ze nemam zaplatene od 17.9.2009,cize od vtedy ako sa mala narodila:-/

kathynka
13. dec 2010

@tinnka9 tak podla toho, co si pisala, tak aj my chodime na take cvicenie, akurat ze u nas stoji 6 lekcii 30e a cvici sa 50min...
@petraas teeeda, ze farby...no klobuk dolu 🙂

bobocka
13. dec 2010

@petraas fiiiha,farby 🙂 super.sikulka 🙂 to som ja s malym este neskusala ,ale skusim.uvidim ako mu to pojde 😉a ano ,my mame tu oldschool husenicu 😀
no veru pojdem sa asi ja preventivne na urad opytat ako je to s mojim rp a aj do poistovne,ci je vsetko ako ma byt-nie ze aj mne pride upomienka :-/.
@ewwe @petraas no asi som ho "prekrmila",no on mi vzdy prestane jest,ked uz nechce a ja mu uz viac nedavam . a ani ked si odgrgne,tak mu uz viac nikdy nedam.(negrga casto,len sem tam)no a dnes len kň kň kň,to znamena,ze este chce a aha ☹.som vecer riadne rajbala stolicku na papanie a prestriekavala dettolom,nech tam nic neostane 😖 no ale potom jedol ok,ziaden problem,dokonca stolica bola viac ,ako obycajne 😒 .

petraas
13. dec 2010

@weiya kurnik nestras...musim zajtra zbehnut do poistovne ci aj mna tam necaka vianocne prekvapenie...ale mne sa zda ze ja som im tam davala papier ked som nastupovala na matersku ale uz si to presne nepamatam radsej tam zbehnem...

weiya
13. dec 2010

@petraas no ved to,ze aj mne sa zda ze stale som tam chodila nejake papiere zanasat,budem tam musiet behnut ci som volaco nezabudla doniest...

petraas
13. dec 2010

baby inak dnes som bola na upsvar sa informovat ako to teda je s RP a ze ci sa moze ist teda do prace od noveho roku a pani my povedala ze oni este nic nevedia ze teprva 17. 12. maju schôdzu a ze vediet budu az tak v januari alebo februari...dobre co...som od tial isla nahnevana jak taky besny pes ze mi nevedeli povedat ziadne info...

bobocka
13. dec 2010

@petraas @weiya ja som mala papier z uradu prace a rodiny a na zaklade toho ma poistili.ja som bola najprv v uk poistena a ked mi tam skoncila materska,tak ma ti aj poistenie v uk sponcilo,tak som si tu rp vybavila a z uradu mi dali papier do poistovne a na zaklade toho ma tu poistili.dufamz,e nejake problemy s tym nebudu.kurnik,clovek aby sa pred sviatkami takto stresoval 😠

weiya
13. dec 2010

@petraas vis co ,oni na tych uradoch nikdy nic nevedia,aj ja ked som sa na nieco pytat isla nic nevedeli poradit,aj to ze ci vlastne ja budem ten rodicovsky dostavat,ked som len zo skoly vysla,no nevedeli sama som si potom na nete musela zistovat ze co a jako...ale budu sa tam robit strasne dolezite

petraas
13. dec 2010

@weiya tak to mas pravdu dolezite sa robia velmi hlavne u nas taa jedna...inak ani mne tam neporadili vsetko som si hladala a zistovala na nete a aj to co mi poradili bolo zle tak nakoniec som mala aj trocha problemy ale sa to vyriesilo...hlavne ze ich je tam tolko a nic nevedia...neviem na co tam vlastne sedia ked nevedia poradit...to by som si aj ja len tak isla odsediet a dostala by som za to zaplatene

luppita
13. dec 2010

@weiya podla mna tych prvych 6 mesiacov - plati za teba socialka, zvysok urad prace soc veci a rodiny, ja som do zdravotnej odniesla potvrdenie zo socialky od kedy som nastupila na MD a druhe potvrdenie z uradu odkedy som na RD , presne tam sedeli tie datumi a krasne mi to vynuloval 🙂 drzim palce kocka, nech sa ti to podari vybavit 🙂
@petraas sikulka s farbami, ja malemu odjakziva hovorim, zlta lopta, modra kocka... ale zatial bez odozvi, ale trenujeme poctivo, dnes krasne povedal ,,zaba,, a umyselne na obrazok zaby 🙂

joooj viete co sa mi podarilo, obcas (posledne dni castejsie) som si davala v noci maleho k sebe a spinkali sme, on si taaak rychlo zvykol, ze uz nechce vecer zaspavt vo svojej postielke a ked si lahne do nasej v momente je KO 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre