V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
14. dec 2010

@adrikat dakujem🙂 no na supravu ti uz @weiya odpovedala tak ja ti len poviem ze kvalita nic moc lebo fusta farbu jak slak a to ju perem rucne len vo vlaznej vode...cierna farba mi pustila do ruzovej a aj tie pismena sa zacinaju odlupovat...ale inak je bombova...my mame od tial aj vianocne saty a Sofi je v nich super minule ked sme boli v maxe tak si ju vsetci fotili...ale tie taktiez pustaju farbu jak slak...pustila mi cevena do kozusinky ale podarilo sa mi to zachranit...

weiya
14. dec 2010

@petraas jezis peti nestras,potrebujem dat oprat tie saty aaaa teraz sa bojim ze mi to do tej kozusiny pusti :-/

petraas
14. dec 2010

@weiya nestrasim ale je to tak aspon nase pustaju ako slak...a to som ich prala rucne len vo vlaznej vode takym sposobom ze kozusinu som sa snazila nenamacat az ked som saty ako tak oprala tak som namocila aj kozusinku a ako som ju prala tak stale som ju umyvala pod cistou vodou lebo momente bola cervena...potom som saty poriadne vymachala v cistej vode hlavne kozusinku aby pustilo to cervene, vykrucala a dala na radiator uschnut lebo sme ich zasa potrebovali ale povesila som to tak ze kozusinku som zavesila za vrch radiatoru preto lebo keby som dala kozusinku dole tak voda co na satach este zostala by ju urcite zafarbila...urcite neodporucam prat v pracke...ja ich idem zasa zajtra prat lebo ich potrebujeme pojdeme na jedno vystupenie tak uvidim co spravia

weiya
14. dec 2010

@petraas som myslela ze ich na 30hodim do prcky na to rychle pranie...ale asi to nebudem riskovat,len mala si ich zaspinila od kakava ☹ jako viem nam tiez ta suprava pusta,lenze tam su cierne patenty a cierny ten napis takze na nasej to nie je vidiet ze by pustala,az na to ze teda bledne :-/

bobocka
14. dec 2010

zdravim kocky.tak sa pridavam k nespokojnym.z anglicka mi prisiel papier z tax credit,ze mam zaplatit 508libier 😢 akoze to skor peklo zamrzne,nez by som im ja peniaze bez boja dala.akoze to uz co je ,aka drzost,ked mi po 2 rokoch taketo daco napisu 😠
no a michalko sa dnes naucil nove slovo.kolo kolo.s tatinom sa hrali kolo kolo mlynske a maly zrazu zacal kolo kolo opakovat a dozadoval sa pridavku 😉 zlaty 🙂

adrikat
14. dec 2010

@petraas tak to si ma prekvapila,ze kvalita nic moc. lebo ta cena je taka ze by nenapadlo ze to bude pustat. ale je krasna v tej suprave.ja som rozmyslala kupit nasej tu ruzovu,ta by hadam nemusela pustat. 😒
mna prekvapuje ze sa nesnazia vyrabat tie veci z kvalitnych stalofarebnych latok. rada by som videla tu tvoju princeznu v tych satockach,musi byt krasna 🙂

adrikat
14. dec 2010

@bobocka oni maju strasny bordel v papieroch,myslim ze by si sa na to mohla vykaslat teraz. nereaguj a uvidis ze sa ti uz neozvu. hlavne sa nestresuj.
maly aky sikovny, to my hovorime len kaka-kacka no a klasiku mama tata baba 😅

bobocka
14. dec 2010

@adrikat hahah,oni mi napisali,ze ak nezaplatim do 7.1,tak ma budu stihat 😀 akosi sa mi velmi neda sa na to vykaslat 😖

weiya
14. dec 2010

@bobocka zlaty 🙂 jemu to rozpravanie co tak citam celkom ide,my sme na tom stale rovnako,dokonca aj tie slova co vedela uz nechce hovorit :-/ a co ti to prislo platit?

petraas
14. dec 2010

@weiya no ja by som to na tvojom mieste radsej neriskovala...mohla si to hned zaprat ako si to Talka obliala kakaom...skus na to dat ten ariel profesionnal na skvrny malo by ti to pustit ja ho pouzivam a skvrny pustaju
@adrikat no za tie peniaze by to mohla byt aj lepsia kvalita ti poviem...a pre deti obzvlast..to by nemalo pustat farby ked je to pre deti..inak ked bola uplne nova tak strasne pustala aj chlpy...Sofi mala vsetko chlpate...
prikladam ti nejake foto aby si bola v obraze ze ake saty

petraas
14. dec 2010

baby tak u nas boduje reklama dede a vianocka...to ked Sofi zacuje tak hotovo...vzdy krici dede a na vianocku sa vcera naucila ze vava...no ked to hovori tak mam z nej dost

weiya
14. dec 2010

@petraas paradna je v nich sofi 🙂 no sak toho sa bojim,asi to skusim v rukach preprat a na skvrny mam vanish v takom rozprasovaci,skusim s tym...a vyzmykat si ich tiez nedala do pracky ze..?

bobocka
14. dec 2010

@weiya aaale,taky akoze preplatok z uk.(ze som navyse peniazky dostala)ked spadas pod istu kategoriu,tak mozes v uk poziadat o vypomoc tax credit a posielaju ti peniazky na ucet.ja som zo zaciatku mala minimalnu mzdu,tak sa to dalo,no ziadala som ako single(sama,slobodna) a nie ako couple( za par) a to je veliky rozdiel.sme im to potom nahlasili,ze sme couple a oni nam kazali vratit vyse 2000libier.akoze palka nehorazna. no zaplatili sme im naspat.a potom na zaklade novych udajov nam priznali novy tax credit.no a potom ked sme museli platit,sme sa s bobcom rozhodli,ze dalej uz ziadat nechceme,nepotrebujeme aby sme zas niekedy museli vracat a uz vyse dvoch rokov,takmer tri sme od nich nedoslatli ani libru a teraz nas zrazu ziadaju 508 naspat.dementi 😠 ja to este mozem uhrat tak,ze som nic nedostala.ved to posielaju normalne postou a nie doporucene a navyse to poslali mne do roboty ,kde ja uz nepracujem dost dlho a mne to z roboty preposlali na slovensko.teraz to riesim s inymi kamaratmi v uk,co tiez s tax creditom mali natahovacky a tiez im vypisovali kadejake listy,ze treba vratit peniaze.joj,nervy.zajtra idem behat po nasich uradoch,ze ci mam rp,poistenie a socialku ok a ak aj tam este nejaky zadrhel bude,tak uz fakt neviem 😠 😠 😠

petraas
14. dec 2010

@weiya diky🙂 ani vyzmikat som ich nedala do pracky lebo som sa bala ze ta voda co z nich potecia zafarbi kozusinku...zmikala so v rukach a preto som ich povesala kozusinou hore aby voda do nej nestekala...

weiya
14. dec 2010

@petraas aha no diki,skusim tak lebo keby ich znicim,by mi luto bolo..

weiya
14. dec 2010

@bobocka drzim palce bobo aby to vsetko v poriadku bolo

petraas
14. dec 2010

@weiya nemas zac...no ja som sa poucila na suprave tak na satach som bola viac opatrna...inak za tie peniaze by to aj kvalitnejsie mohlo byt...akoze saty su super aj ta latka len ma stve ze to pusta farbu a tie pismena...

petraas
14. dec 2010

@weiya som dala Talke aspon 4 hlasy na vikis🙂

adrikat
14. dec 2010

@petraas naozaj su peknucke a mala je krasnucka v nich. fakt je to skoda,ze pustaju farbu.vies, presne ako pises,je to pre deti a to by malo byt najkvalitnejsi material pouzity. ono je to dnes iba o peniazoch.
ja som uz o tej supravicke hovorila nasmu tatinovi a ten hned povedal ze to by sme mohli kupit a ani to este nevidel.
teraz mi tak napadlo,ze minuly rok sme malej tiez kupili take satocky. to sme este boli v UK a tie tiez pustali na tu bielu cast.
vidim ze ste mali bohateho mikulasa.ten fusak nema chybu,mozem sa opytat kde ste ho kupili?

petraas
14. dec 2010

@weiya tak este + 2 @adrikat dakujem🙂 fusak je ozaj super objednala som ho cez net ale stranku ti napisem az zajtra lebo si ju nepamatam a pc uz nemam zapli teraz pisem cez mobil

adrikat
15. dec 2010

@petraas dakujem ,si zlata. ja mam este po sebe taky riaadne stary fusak,ale z ovcej vlny ci kozusina to je,neviem. len ten tvoj je original na sanky.

petraas
15. dec 2010

@adrikat no aj my mame fusak do kocika ale ten na sanky dobre nepasuje a tak sme tento objednali. je to original na sanky sa mi pasi ze to mozes dat okolo operadla a pripevnis to okolo sani tak ze ti dietatko z neho nevypadne... na tomto linku som ho objednala http://www.svetvpohybe.sk/index.php/e-shop?page...

ewwe
15. dec 2010

baby tak ja som tiez volala na socialku ci je vsetko ok, a vsetko je ok

weiya
15. dec 2010

baby bola som vybavit tu socialku a zdravotnu poistovnu a uz je to v pohode 🙂 chvalabohu,ale aj tak sa mi zda ze ja som i tam uz ten papier o potvrdeni poberania RP zanasala ... a asi v tom maju dobry bordel,lebo uradnicka na socialke hovorila ze teraz sa s nami vreco roztrhlo,co kopec zien chodi potvrdovat tie papiere kvoli zdravotnej...

luppita
15. dec 2010

@weiya hmm si tam po rokoch robia poriadok, lebo su v minusoch a potrebuju od ludi prachy vymamit.... 🙂 aj ja mam pocit, ze som im potvrdenie niesla, jak sa maly narodil, ale kaslem na nich, hlavne ze sa to vyriesilo, super som moc happy, ze aj u teba to tak lahko slo🙂

luppita
15. dec 2010

@bobocka aj ja drzim palce bobo nech ti to dobre dopadne a tymi prachmi, to je strasne taketo soky pred vianocami 🙂
@petraas super fotky na sankach 😀

adrikat
15. dec 2010

@petraas dakujeem, je fakt super,presne sa mi paci pre to operadlo ze sa upevni okolo. my musime este aj to operadlo kupit este 😀 tak sa mi zle chodi v tom snehu s kocarom, ale tak je pekne.ja mam rada zimu 😵
dakujem este raz,dufam ze moc neotravujem. si pripadam divne uz,ale ked ty mas take dobre veci pre malu,ze aj ja chcem.

gabinka79
15. dec 2010

@bobocka tak ako? Podarilo sa Ti niečo poriešiť?
@petraas presne, ako píšu dievčatá, Sofinka je veľmi zlatá. A na sánkach - hotová bobistka 😀 .

Práve som sa pýtala mm, či mám všetky papiere v poriadku, pretože on behal po úradoch a vraví, že by to malo byť v poriadku. Tak dúfam, že to tak bude. Fakt, takéto vianočné prekvapenie nechcem. 😠

bobocka
15. dec 2010

kocky tak som dnes cola na urade prace a rodiny,v zdravotnej poistovni a v socialnej poistovni a vsetko ok.vsade kde som prisla na mna pozerali,ze co od nich chcem,ked mi domov upomienka neprisla,no som im povedala,ze kamaratkam teraz pred sviatkami prisli postou nemile darceky,tak sa chcem uistit,ze my sme ok este pred tym,ako upomianky pridu.hlavne som sa bala o tu socialku,ci sa mi to rata do dochodku a rata sa mi to nie ododna co som na matersku nastupila,ale odo dna,co sa maly narodil.teda od toho dna mi stat plati dochodkove poistenie.ale tak hadam je to ok,lebo mi kocka povedala,ze moje odpracovane roky v uk sa mi do dochodku rataju ,kedze to bolo v ramci eu, a tym padom som ja pri nastupe ma matersku este vlastne bola zamestnancom v uk a zmluva mi skoncila az ked mal misko 7 mesiacov.tak hadam vsetko ok.
a pytala som sa na dnp,ze ako to funguje a ludia to je skvela vec.vy si proste zvolite vymeriavaci zaklad z ktoreho vlastne budete odvadzat mesacne splatky.musi to byt medzi275 euri(na brozurke je sice 319 euri,no to je od januara 2010,tak mozno sa medzi tym ten vymeriavaci zaklad zmenil,ked mi dnes 275povedala pani) a maximalna suma je nieco malo cez 1000euri.kazy si to zvoli podla seba.z tej lubovolnej sumy sa potom plati 4.4percenta mesacne a ked zena otehotnie a plati si toto dnp aspon 270dni pred porodom,tak sa jej ten vymeriavaci zaklad vraj premeni na matersku akoby. a pocas materskej uz to dnp neplati a potom ked jej materska skonci a bude na rp,tak si moze dalej dnp platit,alebo prestane.no takze ked sa mi buduci rok zacneme snazit o druhe babo,tak si to ja zacnem platit,nech mi vyjde nejaka materska aspon ,kedze na matersku inak narok mat nebudem,len na rp.dobre je to vymyslene,len vela zien o tom nevedelo.ja som napriklad mala info,ze aj zena neodpracuje 270dni pred porodom,tak nicpravda,ma smolu a dostane min rp.o dnp som vooobec netusila.no povedali mi,ze sa to moze po januari kadejako pomenit vzhladom na novy zakon,takze buduci rok budem musiet vyzistovat znova.inak som rozmyslala,ze ci by som si to nemohla zacat platit ked sa dozviem,ze som tehotna a mozno by to stacilo,ale bolo by to o chlp.musela by som rodit na termin,resp prenasat.to by asi nevyslo.no uvidime co bude,ale zatial sa mi to pozdava ako dobry napad 🙂
inak sa vam musim pochvalit,michalko mi uz sam zaspava.uz je to nejaky ten tyzden,ale som to nechcela zakriknut.normalne ho nakojim on sa na mna rehoce,dam mu pusku,polozim ho do postielky na bok(to je jeho poloha) a idem prec. a on je ticho a sam zaspi.ja nechapem.strasne som rada.ono je to najlepsie ked to ma takyto naturalny priebeh a nie,ked je dieta k tomu "ucene".super 😉inak kocky,ako vy uspavate drobcov?mate nejaky system,nejaky vychytavky?a budia sa vam v noci,hoc aj na chvilinku?pytam sa preto,lebo mam kamaratku,,ktorej syncek bude mat zajtra rok a ona chuda este nespala.od minuleho tyzdna riesi tu metodu z knihy kazde dieta sa vie naucit spat a na maleho to velmo neucinkuje zatial.dnes sme boli spolu na plavarni s detmi a sa mi pochvalila,ze maly sa v noci zobudil ASI LEN 5-6KRAT!!!!asi len.ona sa tym fakt chvalila,bola rada,lebo doteraz sa to pod 10x za noc hadam ani nedostalo.ona uz fakt nevie co na maleho.koji a aj chcela prejst na umele,si myslela,ze potom bude lepsie spavat,no umele mliecko jej maly uplne odmieta.cez den ho chcela naucit na jeden spanok,aby bol teda vecer viac unaveny a v noci potreboval ten den dospat,ale neda sa.ci jeden.ci dva denne spanky,na nociach to nic nemeni. a je mi jej fakt luto,lebo ona sa noci uz fakt desi.ved to musi byt strasne vediet,ze vecer,ked si chce clovek oddychnut po celom dni ,ten oddych nenastupi,ale caka ju len neustaly prerusovany spanok ☹ neviete nejak poradit?

bobocka
15. dec 2010

baby,dnes som bola v meste s kamaratkou a ona synovcovi kupila toto http://www.hrackovo.sk/05-strkadlo-krtko/produk... ja som skoro odpadla ake je to super.sme sa riadne na tom rehotali,dietatko si proste pred sebou tlaci krtka a on sa z boku na bok toci a hrka rolnickami.senzacne to bolo.iste by sa misko s tym riadne vyhral.len mali posledne. a mozno im este o tyzden dalsie pridu.ak nie,tak z tejto stranky to objednam.no super to je ,fakt 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre