V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
15. dec 2010

http://www.bino-drevenehracky.cz/hracky-ostatni... aj taketo mali.ono to riadne plácá,ked s tym chodite po podlahe.riadne vtipne hracky. a vzdy lepsie ako transformers ci spiderman-na to ja mam riadnu alergiu 😖

luppita
15. dec 2010

@bobocka toto je fakt super hracka, mame nieco podobne, simpi sa s tym doma vobec nechce hrat, ale vonku je happy, akurat dnes sa vonku hneval, ze to v snehu nefunguje (kamoska to nosi stale v kociku) 🙂
joj ale riadne si toho pochodila, ja som vedela o tom dnp, kamoska si to takto platila, uplne to najvissie ake sa da a potom mala super vysoku matersku, len je to take , ze si to musi platit skor ako pocnes, inak sa to nestiha...

bobocka
15. dec 2010

@luppita no perfekna je to hracka.ja som sa tym hned natchla 🙂 asi toho krtka by som chcela.ta kacica je super,ale vacsinou sme v obyvacke a tam mame na vacsine plochy koberec,tak ta kacica by tam asi velmo nefungovala.
a inak ono je to s tym dnp tak,ze ty si mozes zacat platit aj z toho najnizsieho vymeriavacieho zakladu a vzdy po polroku to mozes navysit na lubovolnu sumu.tak rozmyslam,ze zacnem na niecom nizsom a potom ked uz budem tehu,tak to v najblizsi mozny ternim navysim 🙂 no vsak uvidime co ten novy zakon prinesie.dnes som sa na to pytala na urade prace a rodiny a nic netusili.to je sila,vsak je polka decembra a nic nie je schvalene 😠

bobocka
16. dec 2010

oh a este som zabudla "pikosku "z dnesneho dna spomenut.tak som bola na socialnej poistovni a predomnou pani-no 25-30rokov mala.vypisovala nejake papiere a usmievala sa na miska a bola az dost doterna a ruku mi podavala a zoznamovala sa,zistovala ako sa maly vola...no a zabudla som dodat,ze z nej razil alkohol 😠 .ja mam na alkohol alergiu-ludia z neho sprosteju.a ked mi teda ruku podavala,tak mi povedala,ze ako sa vola a so zlamanym hlasom mi povedala,ze aj ona ma doma dcerku a ze mozno su teda na tom horsie ako my.baby mna vtedy strasne vnutro zabolelo ☹ .najprv ma vytacala,ze bola taka "pritulna" a moc sa k malemu mala a bolo z nej fakt citit chlast,no potom s takym smutkom a zufaltvom v hlase mi povedala,ze su na tom teda asi horsie ako my a zazelala mi pekne sviatky a odisla.no strasne divny pocit to bol.najprv som mala na nu nervy a potom som k nej neskutocnu lutost pocitila.normalne s takym zlomenym hlasom mi pekne sviatky zelala a strasnu bolest som v jej tvari videla...no zle mi bolo potom.na jednej strane co pije,ked na to nema zjavne,ale na druhej strane asi je na tom fakt zle a bolo na nej vidno,ze ju zabolelo,ze je na tom zle,ale tym padom je na tom zle aj jej dcerka.no akoze toto stretnutie budem este dlho rozdychavat. ☹

petraas
16. dec 2010

@luppita @gabinka79 dakujeme🙂
@adrikat neotravujes, preco by si mala🙂
@bobocka ja som tiez bola vcera v zdravotnej poistovni a pani na mna pozerala ako puk ze co som vobrc prisla ved by mi prisla upomienka domov..a tak som jej to vsetko povedala a ona ze v poriadku ze a na to pozreme a vsetko mi prekontrolovala a mam vsetko ok...tak som rada🙂
no ja nemam rada take zazitky lebo mne je takych ludi luto...ja by som tak rada pomahala a neda sa to ma najviac hneva...ale vzdy sa utisim tym ze my sami nemame a nam nikto pomoct nechce tak nemozem ja druhym pomahat aj keby som chcela...ale zasa ked som mala tak som pomohla🙂

ewwe
16. dec 2010

@bobocka tak tieto hracky su aj v kik a aj na jarmokoch som videla, kopec take drevene, tiez sa mi to velmi pacilo, ale to bolo cez leto, to nina nevedela chodit, ale zajtra mame jarmok v meste tak mozno kupim
ninu nijako neuspavam, polozim ju do postielky a lahnem si na svoju postel a pockam kym zaspi, som ticho, niekedy aj odidem ako kedy, no a ona sama zaspi
mozno ta zena je na dne z financii, a mysli si ze ked si vypije tak jej bude lepsie
inak baby dnes som kupila operadlo na sanky za 11€ u nas v obchode, lacnejsie ako na nete a aj snurku na sane, nakoniec sme dostali sanky od mm kolegu, su starsie ale super kvalitne, lebo na nete som uz sane nezohnala, lebo ja chcem aby boli spojene s tym drotom, aby viac vydrzali, tak poobede mozme vyrazit sankovat sa, vcera sme boli iba na takych plastovych, ale nina sa nema kde drzat, tak som ju musela tahat velmi opatrne, hodim aj foto
kupila som jej na bazari aj kombinezu, taku istu ako sme mali, len ta bola mala tak som zohnala taku istu o cislo vacsiu no a este sa musim vykecat: ako sme zhanali sanky, tak mm spomenul aj svojej mame, mojej svokre, ze zhaname sanky a ze nikde niesu, ze su vypredane, a ona povedala, ze ona kupila svojmu vnucikovi minulu zimu pekne drevene, no a samoska, zeby sa ponukla ze kupi aj svojej vnucke jedinej, to samoska ze nie 😠 , jej kupila vraj svetrik, joj som sa vcera nasrala, taketo rozdiely medzi dvoma vnucatami robit, ale stale to tak je, vnucikovi same hracky sa kupuju, aj cez rok len tak, lebo si vypyta, a nine doniesla dve hracky odkedy je na svete, lebo stale hovoria, ze ona je este mala, ze jej budu kupovat, ked vyrastie, no asi az v 18r!!!! ☹ 😠

ewwe
16. dec 2010

ha ha sranda, vsetky mamicky septembroviek sa zblaznili a obliehaju socialky 😀 😀 😀

kacenkalm
16. dec 2010

zdravim vas baby
tak sme sa uspesne s malou prestahovali na koniec....moj vztah nemal absolutne ziadny zmysel....takze zaciname od zaciatku....niekedy,ked malu ulozim spinkat na mna padaju cierne chvilky....urady som si tiez obehala,tak teraz mi ostava len cakat....vsetko tu dlho trva a ktovie ako to teraz bude,ked Irsko je na tom zle....uvidime....tak baby drzte sa a ak sa ''neuvidime'',tak Vam vsetkym a vasim rodinkam zelame s Tesinkou krasne,stastne a vesele Vianoce.... 😉

luppita
16. dec 2010

@ewwe ja som kupila operadlo za 6eur, u nas na trhoch je taky chlapik, co predava aj sanky , ale hlavne take ratanove a drevene veci vseliake(kosiky....) a tam mal aj operadla.... ja som dnes bola malemu kupit overal , maminky z mesta mi odporucili obchod, ze su super tie overali a stoja len 9eur, tak som tam nabehla, kupila som (cislovanie jak u de.bi.lov), neskusala som mu to, len primerala, cislo 90 a je mu to male, teda rukavy su dlhe, nohy akurat, ale v rozkroku ho to taha, ramienka som mu tam ledva narvala, plus mal aj mikinu a skoro som to nezapla, ake to bolo uzke... tak tam poobede bezim a vymenim za velkost 100 😀 hadam to pojdea hadam sa v tom prezmenu neutopi... som ja ale sikovna mama, ako fakt mu neviem nic kupit, nemam te odhad absolute ziadny 😠
Chcela som kupit super kombinezu na inzerate, baba mi to aj rezervovala, kym nam vyplata nabehla a uz tyzden cakam (ci dohoda plati), pisem jej spravy a vobec sa neozyva... som sa chcela teba @petraas opitat, co si o tom myslis, dokonca ma na inzeratoch, len tuto jednu ponuku, tak rozmyslam, ci to nie je niaka podvodnicka...
@ewwe joj to ti veru nezavidim, ze takto rozlisuju vnucatka... u nas maju babky zatial prve vnuca (simpiho) a vcetko jemu kupuju, niekedy to uz prehanaju, ale tak babky su asi na to, no veru by sa mi nepacilo, keby simimu davali a druhemu vnucatku nie... 🙂 skus sa nad tym len zasmiat a neroculovat sa. 🙂

luppita
16. dec 2010

@kacenkalm ahojcek, aj mi vam prajeme vsetko len to naj naj naj a uvidis, ze zaciatok bude asi tazsi, ale nakoniec budete obe stastne 🙂 novy rok isto prinesie nove prilezitosti a verim, ze uz bude len a len lepsie 🙂

luppita
16. dec 2010

kombineza vymenena a tato druha je uplne skvela, uplne iny typ, ovela lepsi, dokonca sa daju aj nohavice rozopinat (zips), takze obliekanie bude extra pohodlne.... je svetlunko modra, este sa aj k ociam drobcovi hodi... uz sa tesim von 🙂
aj by som hop odfotila a dala vam sem, ale bracho ma uz dlhooooo moj fotak a strasne ma to stve, lebo zobrat mi ho vedel, ale priniest spat, na to on cas nema 😠 😠 😠 take krasne okamihy unikaju, nemozem si maleho fotit, to ma strasne ubija. 😠

bobocka
16. dec 2010

@ewwe no vsak jasne,ze obiehame urady.vsak tinnka9 mala s tym problemy,potom luppita neskor weiya...to nie je sranda.nie je nas tu zas tak vela a uz tri mali natahovacky s uradmi 😢.treba to preverit 😉
a ta tvoja svokra je nejaka divna,nie?ako jednemu vnucatu,tak aj druhemu,nie? ja to nejak neviem porovnat,lebo my mame len miska v rodine,(teda deti je tam dost,ale svokra ma dvoch synov a misko je prvy vnuk)takze vsetko pre neho,ale moja svokra je taka,ze kazdemu dava rovnym dielom 🙂 je mi jasne,ze ked budem mat dalsie deti a ona bude mat nejake peniazky navyse,tak im isto rovnako bude davat a nerozlisovat.a vy tak riadne tie sanky riesite.my sme tento rok na sankach neboli,este ich ani doma nemame(po malom bratrancovi budu),ale ak pojdem s malym,tak vyslovene len koli fotkam a videu.on sneh aj tak nema moc rad,tak co ho tam budem trapit 😀 a aj seba 😀 bobco je zufaly koli kolenam,uz predal aj lyze, aj snowboard 😢 tak jemu sa na sneh tiez nejak moc nechce.uvidime,mozno nas to niekedy v polke zimy zdrapi,no teraz nic moc 😢
@kacenkalm fuuuha,odvaznica takto sama zacinat.fakt klobuk dole pred tebou.ja som tiez bola vonku a veru sama by som sa asi neprebijala,ja by som sla domov.takze fakt klobuk dole a veeela prevela stastia ti zelam,aby si na spravnych ludi natrafila a aby ste sa s tessie rychlo vysvihli a dobre sa v irelande mali 😉 krasne vianoce 🙂
@luppita tak fajne si sa nabehala koli jednej kombineze,ale aspon,ze si dobre kupila 🙂

bobocka
16. dec 2010

@luppita pocuvaj a ten tvoj brat je akoze kde,ked sa uz hodnu dobu nevies fotaka dovolat?vsak nech to ho vrati uz . 😠

bobocka
16. dec 2010

@ewwe @petraas a kocky co uz nocnikujete...
mam dotaz,ako to robite?date detvaky hocikedy za den na nocnik aked sa nevycikaju ci nevykakaju,tak date naspat tu istu plienku,ci davate novu?(jasne ze myslim taku,kde je max raz dva krat trosku ciknute) alebo uz mate vychytane kedy vam deticky asi kakaju,tak vtedy davate na nocnik?alebo ako to robite?mne misko teraz zacal kadejako kakat.80% je to vzdy po jedle,ale ostatok je kadejako,takze uz presne neviem kedy kaka.on neda ziaden varovny signal.ked sa nepokaka po jedle,tak sa proste hra a zrazu len zastane a uz mi je jasne,zze kaka.tak mu pri tom vravim kaki kaki aj ked viem,ze to do plienky ide,ale zas velakrat to nezachytim a uz ho len zavoniam.chcela by soom to uz naozaj zacat riesit,tak poriadne,aby to aj nejaky zmysel malo a mozno takto o rok budu plienky minulostou (mozno len na noc).lebo ja by som ho aj viacejkrat davala na vecko pocas dna.vsak kazde vycikanie sa sa rata,no ja ho potom nechcem uz do pouzitej balit velmo a to by som potom mala riadnu spotrebu plienok ☹ jaaaj,keby sa dalo prutikom mavnut a misko by sa zrazu sam zacal pytat 😝 @tinnka9 ty si to ako pri matkovi riesila?ako si ho naucila a ako dlho to asi trvalo? najprv sa vas chcem kocky popytat a potom zajdem do nocnikovej temy na koniku 😉

tinnka9
16. dec 2010

@bobocka ja som najprv chcela davat mata na nocnik, ked som videla, ze uz ide natlacit do plienky. lenze to sa nedalo - maly drzal plienku aj gate a nie a nie vyzliect. tak ked mal 2roky a mesiac ( a to bol akurat januar) som nakupila obrazkove slipy 😀 a obliekla tie a plienku nedala. nocnik som postavila do obyvacky a davala ho kazdych cca 15minut na nocnik. ked sa zadarilo, tak som vychvalila, ked sa pocikal, tak utrela mlacku, vyprala veci a odznova. tak asi tyzden som utierala mlaky a prala, uz som si zacinala hovorit, ze kasleme na to a odlozime to na leto, predsalen je to v lete jednoduchsie. ale po tom asi tyzdni to maly pochopil a odvtedy som parkrat dala plienku von a asi po mesiaci sme zrusili plienku aj na noc. tak teraz zacneme nacvicovat v juli-auguste 😉 . ja som citala, ze dieta to zacina chapat a ovladat zvierac asi po 18mesiaci, tak to tak akurat vychadza 🙂 .

ewwe
16. dec 2010

@luppita tak to za operadlo je super cena, a kombinezu som kupovala tu na bazari nova za 7€ aj s postou, tak som spokojna, lebo je nova, ja casto nakupujem na bazari, ale iba od tych co maju dobre hodnotenia, dufam ze sa to vyriesi, lebo to nevyzera moc dobre, ked si zaplatila a dotycna sa uz neozyva a tovar nikde, to by ma nasralo, ja by som jej napisala take hodnotenie....
@kacenkalm drzim palce v novom zivote, zaciatky budu tazsie, ale urco to zvladnete, ked to s priatelom nemalo vyznam, este stretnes nejakeho princa neboj
@bobocka ja davam ninu rano, to viem iste ze sa vykaka a vycika, a potom davam priebezne, kedy si spomeniem, mozno kazdu hodinu a stale po jedle alebo kedy sa mala vypyta, stale ju chvalim ked sa vycika, ked sa pokaka do plienky tak iba poviem, ze hanba, ze preco sa pokakala, ale nekricim a tak plienku davam podla toho v akom je stave, ak je iba v nej ciknute tak dam tu istu, ak ma svoju ,,vahu,, tak menim
neviem musis si najst svoj system podla miska,

ewwe
16. dec 2010

a v lete je to s nocnikom lahsie, lebo stale obliekat a vyzliekat tie vrstvy oblecenia...
este k tej svokre, ja to neriesim, len ma to mrzi, lebo ked takto to pojde dalej, potom si to vsimne aj nina, ze k nej sa sprava inak, a ked pride raz za mnou, ze preco bratranec dostal hracku od babky a preco ona nie? co jej na to poviem? teraz je mala prd sa do toho rozumie, ale co potom?
este foto na tych plastovych sankach, dnes sme boli na drevenych a lubilo sa jej, si sedela jak kralovna

luppita
16. dec 2010

@bobocka bracho byva v BA, ale on je pan podnikatel a nema cas, dnes som poprosila draheho, nech sa u neho v restike zastavi po robote a on aj siel,ale fotak tam nebol, vraj ho zabudol doma, pritom vcera mi volal, ze nech sa zastavime, ze bude v restike 😠
@ewwe ja som jej nastastie este nezaplatila, cakala som na cislo uctu tyzden, ale aj keby som sa rozhodla s nou nieco riesit po takomto pristupe, isto len na dobierku, nastastie uz to nie je potreba 🙂 mame skvelu kombinezu a uz sme ju aj otestovali 🙂

tinnka9
16. dec 2010

@ewwe by som povedala malej, nech sa spyta priamo babky, preco bratrancovi dala a jej nie... som zvedava, co by jej "spravodliva" babicka odpovedala 😠

kathynka
16. dec 2010

@kacenkalm drzim ti moc palce, aby ste to s tesinkou zvladli a prajem vam stastne a vesele 🙂

tinnka9
16. dec 2010

@kacenkalm aj ja sa pripajam k babam - prajem prijemne sviatky a nech ste stastne obidve, dievcence 🙂 . drzim palce 😉

ewwe
16. dec 2010

@luppita aha tak dobre, ze si nezaplatila, ani keby sa ozvala, uz by som jej neverila

@tinnka9 juj to je skvely napad, no ked sa naskytne v buducnosti taka situacia, tak jej poviem tak

bobocka
16. dec 2010

@luppita ja som len raz kupovala tak,ze som posielala peniaze na ucet,ale mala som take nervy ci ma neokasle,ze odvtedy kupujem len na dobierku.radsej dam viac za´postovne,ale aspon viem,ze mi dana vec pride. 😉

gabinka79
16. dec 2010

@kacenkalm veľa šťastia a trpezlivosti, krásne a pokojné Vianoce a v novom roku všetko iba to najlepšie 🙂
@ewwe je to blbé s tou svokrou. Dúfam, že takéto viditeľné rozdiely už nebude robiť, keď si to Ninka začne uvedomovať, pretože by jej to bolo určite ľúto. Ninka je zlatunká v tej kombinéze, je vidieť, že na sánkovačku je dobre pripravená. My sme zohnali sánky z netu (drevené s výpletom, operadlom a šúrkou). Sú nové, ale zaplatili ich moji rodičia a malá ich dostane pod stromček. 😉
@bobocka ja tiež neznášam opilcov. Ale čo je pravda, tak strašne je mi ľúto toho dievčatka, ktoré sa doma dočkalo ožratej mamy (a zrejme je to tam častejšie) a ktovie, či bude mať aj nejaké Vianoce, keď matka musí dať peniaze na chľast. 😢
Ja zatiaľ dávam malú na nočník ráno a po doobedňajšom spánku. Mne sa zdá, že rozumie, že sa tam má vycikať. Niekedy sa aj vykaká, ale je to sporadické. To cikanie jej ide lepšie. Zatiaľ to viac neriešim, skôr chcem, aby si na nočník zvykala a naplno začneme cez letné dni. 🙂

adrikat
16. dec 2010

@ewwe no to co pises o svojej svokre,to ako keby si poznala moju. presne to iste robi. nasej malej za celu dobu dobu kupila dve plysove hracky,teda ak to vobec kupila. a ked mala jeden rocik,tak jej nic nedali so slovami ze neni dobre mat vela hraciek. tiez by mi to bolo jedno keby som nevedela a nepocuvala kolko hraciek a zbytocnosti nakupuje druhej vnucke,len o 3 mesiace starsej a vnukovi. ona robi taketo rozdiely aj medzi svojimi dvoma synmi. a tiez sa bojim ked si to mala zacne uvedomovat, je to hrozne 😒
mala je zlata na tych sankach, moja sesternica mala presne take iste.

luppita
16. dec 2010

@bobocka k tomu nocnikovaniu bobo, tak ja davam obcas (raz za tyz.), len aby si zvykal, natvrdo chcem zacat az na jar, ked zrusime bundy a pancuchy a milion vrstiev... a hadam do narodenin to zmakneme, v lete sa to podla mna bude lahsie riesit 🙂

weiya
16. dec 2010

@kacelkam pripajam sa aj ja k bababm,aj vesele vianoce🙂 drzte sa kocky 🙂

bobocka
16. dec 2010

jej kocky,dakujem za info o nocnikovani 😉 veru v tejto klendre to nie je sranda stale maleho obliekat a vyzliekat.poriadne veru asi az na jar zacneme.a dost sa mi pozdava ten system od tinnky9,sice poprala toho vela za tyzden a utierala mlacky,no maly sa chytro naucil 🙂 to je na leto super system. a hlavne ,ked ma clovek v byte podlahy,ked malemu ujde,tak to okomentujem,utrem a bude 😉

petraas
17. dec 2010

@ewwe tak to aj u nas svokra robi take rozdiely...jednemu da na vianoce ci narodeniny strasne vela a dokonca co si povie a pomali kazdy mesiac nieco kupuje a nasej Sofi vzdy kupi len nejaku blbost co aj tak predam na bazari lebo sa nam nehodi a niekedy ani tu blbost nekupi...minuleho mikulasa nic nekupila ani na meniny jej nic nekupila a tej druhej vnucke kupuje stale...no co uz...ale som na to strasne nahnevana lebo u nas v rodine to tak nefungje...my davame vzdy kazdemu rovnako...
@kacenkalm myslim ze si sa spravne rozhodla aj ked to budete mat tazke hlavne zo zaciatku...drzim palce nech vsetko dobre dopadne a prajem hodne, hodne sil🙂
@luppita no ja casto predavam aj nakupujem cez bazar ale teda zatial som sa s podvodnikmi nestretla aj ked baby tu kazdu chvilu pisu zlu skusennost...za to ze ma len jeden inzerat nemusi byt podvodnicka...ja som tiez uz objednavala od jednej predavajucej co mala len jeden inzerat...najlepsie je nakupovat od takych co maju hodnotenia...inak aj mne sa uz stalo ze sa mi predavajuca ci kupujuca dlho neozvala a nakoniec mi napisala ze bola s dietatkom v nemocnici...je to tazko povedat takto cez net ci je podvodnicka a ci nie...skus sa pozret do tejto temy ci tam o nej nahodou nepisu...https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/ake-mate-skusenosti-s-nakupujucimi-predavajucimi/

petraas
17. dec 2010

@bobocka taj ja väcsinou viem kedy Sofi kaka...je to asi takto u nas...rano vstane dam ju na nocnik vykaka a vycika sa dam jej cistu plienku potom na obed ako sa napapa tak ju dam na nocnik a ona sa vycika dam cistu plienku a ide spat. ked sa zobudi tak zasa dam na nocnik a to ma niekedy suchu plienku a niekedy len cvrknute takze jej ju este nechavam a potom tak okolo pol 5 davan na nocnik nied´kedy kaka a niekedy len cika a to este menm plienku aby vydrzala do vecera...a ked sa nahodou rano nevykaka tak viem ze bude do obeda kakat tak ju davam tak po poll hodine na nocnik aaby sa vykakala...alebo strihnem kedy bude kakat a rychlo utekampre nocnik a posadim ju tam...
ale inak je to tak ako pise @tinnka9 ze po tom 18 mesiaci by to mali deti zacat chapat tak je najlepsie ucit ako pisala...ja zacnem takym sposobom ucit Sofi na leto...nakupime nohavicky a budeme utierat a prat🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre