V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lujsa
28. dec 2010

@bobocka naozaj neboj,malemu si urcite neuskodila,je zdravy ako buk.Len pozor na tie poskriabane plasty,ktore nie su BPA free.My sme mali predtym mikrovlnku,ktora ohrievala aj horucim vzduchom-ako rura.Vtedy mikrovlny neboli,tak mozno aj ty zohrievas malemu a toho by som sa nebala.Teraz taku nemame,tak ak potrebujem ohriat,tak v horucom kupeli.Ja mrazim maso v mikrotenovych sackoch.Pred mrazenim neumyvam,az po rozmrazeni.Ja som to mala este z domu,moji stary rodicia nam vstepovali,ze pred mrazenim neumyvat,aj nasi mi to vzdy hovorili,vraj sa moze pokazit (ale to si nemyslim),tak neumyvam.Ale ak si aj umyvala,nic sa nedeje 😉

@adrikat my presne ako vy,tiez sa mikrovlnke vyhybame,MM je extremne opatrny tvor a uz ma tym "nakazil".A presne ako pises,ak mikrovlnka,tak ohrievame v skle.

lujsa
28. dec 2010

@weiya tie plastove domceky,to je parada 😵 U nas ich mali v jednej kaviarni,teda v detskom kutiku,ktora k nej patri.A nas G.ich miloval,ked stvornozkoval,sadol si do domceka a donemoty otvaral a zatvaral dvere,nadseny nim bol.Aj ja by som mu do chcela kupit,len neviem,ci sa niekam vojde,snad ked urobime detsku izbu,tak zbadame 🙂

weiya
28. dec 2010

@lujsa mala je v nom stale strcena,aj teraz sa v nom hra😀

weiya
28. dec 2010

@lujsa @bobocka aj ja maso v mokrotenovych vreckach mrazim,a neumyvam pred zamrazenym,tak mi to mama hovorila,ze nemam to umyvat,tak neumyvam 😀 az potom ked rozmrazim,potom umyjem...

weiya
28. dec 2010

a @bobocka nam panadol nezabera na teplotu,aj teraz ako mala na vianoce horucky,dali sme panadol ,lebo sme nemali nurofen a teplota veru nesla dolu,len tak po jednom stupni,mm bol kupit nurofen a teplota hned dolu sla 🙂 viem ze si ho miskovi nedavala kvoli tej teplote,no ja som dala malej 5ml,7sa aj mne zdalo vela aj ked tak pisu...no toho nurofenu sa dava 2?5ml,preto som s toho bola takka prekvapena aj ja,ze aky velky rozdiel v davkovani vmyslim v dost podobnych liekoch,teda co sa ucinkov tyka.znizovanie teploty a bolesti... inac vpanadol je na baze paracetamolu a nurofen na ibuprofene ci tak nejak,myslim ze uz to tu aj niekdo spominal,my ten panadol a nurofen davame na striedackupo 3_4hodinach kked ma mala vysokehorucky a neklesaju jej...inac @ewwe malej samotny panadol na horucku nezaberie :-/

bobocka
28. dec 2010

@adrikat tak o tom umyvani masa pred mrazenim som voobec nevedela.teda,ze sa to maso potom moze pokazit.nikdy som s tym skusenost nemala.maso stale vyzera normalne a ani nesmrdi a ani nic ine 😒 .ale uz nebudem riskovat a radsej ho umyjem az po.ale teraz mam namrazene asi 5 davok (jedna davka je na 2 pouzitia),tak to miniem a potom uz
umyvat pred nebudem.
inak ked budes pozerat tu cinderellu,tak vela od toho necakaj.hlavna uloha hilary duff 😀 oskarovy film to iste nie je 😀 😀 😀
@ewwe @weiya no ja som to dala od bolesti-ten panadol.no 7ml mi pride byt fakt vela.kaslem a opytam sa na to v lekarni.
dnes idem robit po prvy krat malemu grisky 🙂 poznate to? mne to amma vcera poradila.ze sa ma rozslahat vajce (uz dam asi cele,vsak po roku sa moze) a do toho krupicovu kasu primiesat tak,aby to nebolo tuhe ako blato,ale zas ani nejake moc riedke. a to potom po kuskoch hadzat do vody ako halusky.tak isto ako halusky su hotove,ked na povrch vyplavaju.malemu do toho len maslo rozpustim,nic ine doma na vhodnu kombinaciu nemam.do obchodu ist nemozem,vonku je riadna kalamita.sype ako besne 😠 .uvidime co mi maly na to povie 😉

luppita
28. dec 2010

@bobocka k zvieratkam, koritnacka je super, my mame pasa, maly ju zboznuje, ona jeho nie 😀 a ja moc tuzim mat chameleona, je to super zvieratko, ale to az niekedy ked na to budud prasule, lebo urobit mu prostredie, teratium, svetlo.... nieco stoji, ale isto si ho raz kupime 🙂
aj ja zoheievam malemu v mikrovlne v plastovych, ale kupila som take prisposibene na mikrovlnku, hocijaku misku plastovu by som tam nedala, ked mu napr idem zohriat cajik, tak ho prelejem do skleneneho pohara .... este ani raz som tam nedala ten poharik 😒

ja tiez davam maso zamrazit v klasickych sackoch a tiez neumyvam predtym, az po rozmrazeni, neviem presne preco sa to tak ma robit, ale kazala mi to mama aj starka tak robit, tak to tak robim, je fakr, ze ta voda ked tam ostane zamrzne v mase....ale co to moze sposobit to neviem, nikdy som neumyla pred mrazenim.

baby viete aku super knihu sme dostali s receptami (sladkocti, kolace, torty, proste mnamky) a najlepsie je , ze su uplne vsetky recepty hrncekove (cez 700 receptov) a krasne napisane ako pre hotentotov.... sa tesim ako budeme uz aj my vypekat (nepiekli sme najma preto, ze nemame vahu a nevedeli sme ako navazit muku.... )

luppita
28. dec 2010

joj baby musim vam napisat nas vcerajsi zazitok, odkedy nam vtedy vykradli auto, zacalo sa nam kazit zamykanie, tie dvere cez ktore isli dnu sa centralne nezamknu, len rucne.... a teraz prezmenu sa zamknu same ked sa stisne klucka (ked sa chce clovek dostat dnu, zamkne sa....)
vcera sme isli vecer z BA a ze este natankujeme.... tato si isiel pisnut, ja som natankovala, isla zaplatit, tato medzitym isiel do auta a ked isiel otvorit , tak sa zamklo, samozrejme s klucami vo vnutri.... skoro som skolabovala, maly sedel v zadu v aute a nevedeli sme sa k nemu dostat..... normalne zastava srdca.... pumpar sa nam pokusal otvorit s drotikom, no neslo to.... nastastie tam bol taky mily pan a zobral draheho domov k nam pre nahradne kluce, normalne som uz okno chcela rozbit, len aby som sa k svojmu dietatku dostala.... trvalo to dost dlho, kym sa odviezli k nam a spat, kedze sme boli na pumpe, asi 15km od SC.... snazila som sa cez okno maleho zabavat, ale niako to nezabralo a rozplakal sa strasne a cely cas co tato siel po kluce lne plakal a plaka a nevedel pochopit preco na neho pozeram cez okno a neotvorim dvere.... priserny pocit, fuj fuj fuj.... dostal taky zachvat placu a strachu, ze este 10 min po otvoreni dveri sa nevedel ukludnit a ked uz prestal plakat a chcela som ho posadit naspat do sedacky , ze padame domov, tak ako total zachvalt chytil.... musel ho tato na kolenach drzat zvysok cesty.... priserny zazitok, nie len pre neho a dufam, ze mu to neostane v pamati, inak si tam uz nikdy nebude chciet sadnut.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

luppita
28. dec 2010

@bobocka ja robievam tieto halusky do polievky (moja mami tam dava napr aj pecienku a take halusky nahadze do polievky (ja to milujem) 🙂

kathynka
28. dec 2010

@luppita teda, to ste fakt museli byt v dobrom soku, chudacik simpi...snad teda na to rychlo zabudne...a ono sa to neda nejak opravit, aby ste sa takej situacii uz vyhli?

mne pisala clarisse, a okrem ineho je yoan chory...teda prechladnuty len, ma upchaty nosik, nejak si to medzi sebou poprenasali s dedkom a s bratrancom leom...tak snad sa z toho rychlo dostane a nezhorsi sa to...

luppita
28. dec 2010

@kathynka no hadam to zmakne drahy opravit aj sam (davno pradavno robil v servise a riesil prave alarmi a elektroniku v aute), zatial si musime davat na to pozor a ak to nepojde opravit, asi budeme cely central menit., ale to neviem kedy, lebo prasule nie su a to nebude lacna zalezitost. ☹ Ja som mala tiez strach, ze simpi nieco chyti , ked sme kazdy den behali po rodinach.... ale nastastie sa drzi, klop klop klop yoanovi prajeme nech je skoro fit....
inak co si pisala ohladom bytu ako nezavidim ti, taketo nervy mat, ci tam mozte ostat byvat, ci nie... ja som takuto skusenost nastastie nemala, nasa rodina je celkom faj, ale asi preto , ze stary rodia este ziju a nemuseli sa riesit dedicke veci 😀 ak ide o pachy a byty, isto sa chce kady nabalit a potom to takto dopadne ☹
@bobocka hmm budes to mat s tatom asi tazke, ono na stare kolena sa tasko primaju zmeny, ale zase koli susedom aby ste vy boli na mizine.... podla mna to tato pochopi, asi to bude dlho rzdychavat, ale ak sa vam podari najst mu byt niekde v okoli kde zije teraz, tak by to mal zvladnut, jediny rodiel bude, ze ak bude chciet skocit k susedom, bude sa musiet obut a nie len v papuskach 🙂 neboj a hlavne nestresuj , isto pochopi realitu a situaciu v akej ste... 🙂

ewwe
28. dec 2010

ja tiez maso predtym ako davam do mraznicky tak neumyvam, vlastne by ma to ani nenapadlo 😅 ale potom mi mm povedal, on je polovnik a ked prinesie domov maso tak ho vzdy sackoval take,, spinave,, ako ze sem tam bol na nom listok z lesa alebo kusok srsti, a ja ze ci mu sibe take maso mrazit, no a on mi potom vravel ze potom sa poumyva a poobcistuje, ked sa rozmrazi
k tomu panadolu, nine zaberie vzdy jedna davka, za cele obdobie co je na svete spotrebovala cca pol flasticky, mam aj cipky, ale som ich ani nepouzila, kupila som ich ked mala nina 2 mesiace a vybehla jej teplota( to som si sice myslela iba ja, kedze som nevedela odpocitat) no truba som bola, tak som sla s nou na pohotovost a tam mi vysvetlili co a ako, ale ze si mam pre istotu kupit nejaky liek na znizenie horucky, tak som nabehla do lekarne a tam mi ,,mudra,, lekarnicka dala cipky, az doma ked som citala tak bolo uvedene, ze detom od 1r. 😠 😠
@luppita joj ked som si to predstavila, az ma striaslo, hrozny zazitok aj pre teba a aj pre maleho, chudacik ☹ ☹

luppita
28. dec 2010

@ewwe aj mna stale trasie, len co si na to spomeniem, drobec plakal v aute a ja vonku ☹ priserny pocit, najhorsia je ta bezmocnost, ak by drahy prisiel o 5 min neskor, uz by som sa na maleho nevydrzala pozerat a rozbila to okno ☹

bobocka
28. dec 2010

@luppita no je mi jasne,ze to nebude s otcom lahke,no bude si musiet zvyknut.ja sa ho totizto nebudem pytat,ci suhlasi s predajom,ja mu oznamim,ze predavame a tak bude.ja mam male dieta a nemozem teraz predavat nasu trojku a ist do mensieho a on bude sam kralovat v trojke.vsak to je na hlavu. toto je ten prvy drahy hnusny neprerobeny byt,co je hned blizko ,kde oco byva http://www.reality.sk/inzerat/RE0002666-10-0015... a toto je ten prerobeny trochu lacnejsi http://www.reality.sk/inzerat/RE0002666-10-0015... co je 10 min peso odtial kde on byva a tento je tiez tak isto daleko http://www.reality.sk/inzerat/RE0003672-10-0002... tam este jeden za 33000,no to je uz samozrejme predane 😒 .
inak ty si mala aku hnusnu prihodu vcera ☹ az mi mraz po chrbte behal ked som to citala ☹ strasne.chudiatenko malicke.sa musel bat v tom aute sam a nechapal,ze preco ho nik nevyberie ☹ .neboj,pamatat si to iste nebude.vsak potom sa dvere otvorili a ty si ho k sebe vzala,tak vedel,ze maminka je pri nom a ze dobre bude.ked ale neprestaval plakat,tak to bolo len so zotrvacnosti.ja si pamatam,ze ja som mala ako dieta take place,ze som uz ani plakat nechcela,no nedalo sa mi prestat.to bude ok,neboj 🙂
@lujsa no v tom baraku,kde oco byva su len trojky.najblizsia jednotka je ta na tom prvom linku co som dala.to by bol super byt,ale cena je riadne vysoka.je to jednotka,to sa da chytro prerobit,nebol by problem,ale k takej vysokej predajnej cene este prerabku ratat...no co si,to su strasne prachy.tam by musel chlap aspon 2000 spustit,aby som to vobec zvazovala.
inak baby dnes som vyvarala zavaraninove pohare tie mnesie a do tych budem davat miskovu stravu.ja a bobco sa prestravujeme na sprostostiach.napr dnes som mala len 2 odrezky z orechovnika a krajec chleba s maslom a par mandariniek,nic teple.(doma uz nic nemam a do obchodu sa mi v tomto pocasi neda ist,tak jem,co este ostalo 😀 ),takze aby misko presial na nasu stravu,to nehrozi.jemu varim osobitne a asi este aj hodnu chvilu budem.a vo vodnom kupeli zorievat (ked som mala tie plastove nadobky a to som vo vodnom kupeli zohrievala,tak mi to nezohrialo vobec.ale vobec,preto som presla na mikrovlnku).no a ta canpolka veru bpa free nie je.vcera som studovala v dmke pribalovy na obale a o bpa free tam nic nie je.ale nemam z coho ineho malemu dat pit,tak este stale sme na nej.jediny poharik co je bpa free a je so slamkou je od momma a to je blbost na entu,vsak to ani 2dcl nema a 11 euri zan pytaju 😠 .tak neviem ktory mam teraz malemu zaobstarat.alebo z coho mu mam davat pit.z hrnceka este nevie pit a v dmke maju mam bpa free hrnceky s naustkom http://www.mambaby.com/index.php?StoryID=26959&... ,ale ja sa zas k naustku vracat nechcem 😒 .neviem ktory mam teraz malemu zaobstarat. a inak co sa tyka poharikov klasickych co su na pitie,tak to ktory mam kupit? skleneny isto nie,ja ked som bola mala,tak som vela hrncekom pehryzla,mama mala stavy zo mna strale koli tomu.to sa bojim malemu dat.ale na klasickych plasovych hrncekom predsa nepisu,ze je bpa free,ci ano?

lujsa
28. dec 2010

@luppita hrozny zazitok.Mne sa raz stalo,ze sa mi nejako prepol pager na pasivny rezim a...Nechala som ho v kufri,v taske,MM soferoval,pre nieco odbehol a mna a drobca zamklo v aute.Bol este vo vajicku,ja som sa bala aj pohnut,aby alarm nezacal revat,k taske v kufri som sa nevedela dostat...

@bobocka a napr Avent nema nejake tie slamkove pohariky?Lebo co je zaujimave,pred porodom,ked som zistovala info o bisfenole,tak flasky Aventu ho obsahovali,ale napr.via pohariky nie,ani tie carovne pohariky od Aventu.

lujsa
28. dec 2010

NAsla som toto,ale je to info z maja 2008,takze tych bpa free bude este viac:

Poháriky so slamkou bez BPA
* Avent: Čarovný pohárik, Čarovný pohárik Sportster, Super Sport pohárik
* Playtex: Chladiaci pohár, Termopohár, Einstein Sip & Tréningový pohár, Sipster, Create My Own, Quick Straw, Insulator Sport, Sip and Discover, First Sipster, Einstein Sip & Discover Insulated Straw Cup
* Gerber: Sip & Smile Spill-proof Cup, Easy Grip Insulated Soft Straw Cup, Insulated Cool Cup, Fun Grips Color Change Spill-proof Cup, Grins & Giggles Spill-proof Cup (source)
* BornFree slamkové/na pitie poháriky
* Evenflo: Zábavný slamkový izotermický pohárik proti vyliatiu, Zábavný slamkový izotermický pohárik so slamkou
* Kleen Kanteen
* Thermos Foogo Slamkový pohárik a FUNtainer Straw Fľaše
* SIGG Toddler Fľaše na vodu
* Boon Sippy
* Kid Basix The Safe Sippy
* GrowPure Multi-Stage Feeder and Sippy Cup
* iPlay Fľaša na vodu
* ThinkBaby Tréningový pohárik, ThinkSport nerezová fľaša (krásna!)
* Tommee Tippee Prvý pohárik, Ľahkotečúci pohár, Ľahkotečúci Insulated pohárik, Ľahkotečúci otvorený pohárik, Tip It Up pohárik,
* Sassy Snack Time Detský tréningový pohár
* Munchkin: Cupsicle, Cupsicle Straw Cup, Big Kid Sippy Cup, Mighty Grip Flip Straw Cup, Mighty Grip Trainer Cup, licencovaný vzhľad športových fliaš, znovupoužiteľný slamkový pohár, znovupoužiteľný pohár proti vyliatiu
* Nuby: No-Spill Sports Sipper, Izolačný ľahký silikónový pohár s náustkom, jemný náustkový pohár s ľahkou rúčkou, Pohár s držiakom s ľahkým silikónovým náustkom, obojručný pohár, farebný mega pohár, 7oz Tumblers
* The First Years: Take & Toss, Pohár proti vyliatiu, izolačný pohár, licencovaný typ slamkového pohára, izolačný pohár proti vyliatiu, obojručné poháre

bobocka
28. dec 2010

@lujsa tie su vsetky so sosakom.niektore aventky maju take ine sosaky, http://www.avent.sk/images/200000276-b7358b8aac... take uzke,ine znacky robia take,ze sa to pomaly zuzuje.no uvidim co nakoniec kupim. uz som sa s bobcom o tom rozpravala,tak kupime aj sosaka ak nic ine nebude a budeme maleho na tenklasicky poharik ucit.len neviem aky kupit,kedze plastovych sa teraz bojim a skleneny isto malemu dat nemozem a keramicky je moc tazky na uchopenie 😒

bobocka
28. dec 2010

@lujsa http://www.babysvet.sk/produkty/Kojenecky-sorti... tak to je divne-neviem podla obrazku zistit,ci ej to slamka,ci ten tenky sosak 😒 co to je?

bobocka
28. dec 2010

@tinnka9 dnes mi odpisala pani doktorka homeopatka a pise,ze chamomilla sa kludne moze podavat aj 10-14 dni v kuse a teda v tom obdobi,ked zubky najviac trapia deticky,ze je to neprestajne 2 tyzdnove davkovanie uplne v pohode.

a baby uz mam radu ake homeo podat pri vakcine mmr,aby sa neziaducim ucinkom predislo.dokopy vas to vyjde asi 5 euri,takze nic strasne a tie homeo sa bezne v lekarnach predavaju.ak by ste mali zaujem o info,tak mi napiste do ip 😉 nechcem tu na stranke vypisovat a zas debatu o tom virit. 😀 ktora budete chciet,napiste mi do ip a podam vam info 🙂

luppita
29. dec 2010

kocky, chcem pocut vas nazor, u nas v SC sa rozsirili ovcie kiahne, aj preto sme radsej neboli posledne 2 tyz v centre.... a akurat som volala s maminkou tej malej ninky, co ju budeme strazit a oni to niekde chytili.... tak teraz horuckuju a uz ma aj tie vyrazky.... a ja rozmyslam, ci by sme k nim neskocili, nech to mali tiez chyti a nech to mame za sebou.... ona vravela, ze jej Dr hovorila , ze male deti to znasaju lepsie ako vacsie.... co si o tom myslite? my ako deti sme to tiez tak dostali, ze nas mamina dala hrat sa k susedom, co to dostali (ale to som mala niake 3 (4) roky.... ) 🙂

adrikat
29. dec 2010

@luppita no v uk to robia bezne.nieco ako kiahne-party.vsetky matky s detmi pridu k tym co ich maju nakazit sa. ja som ale citala,ze kiahne mozu velmi poskodit aj mozog u takto malych deti. je to vlastne ochorenie nervoveho systemu vraj. ja by som nesla.nevies ako to mozete znasat vy a ake nasledky to moze mat. myslim ze od dvoch rokov je to uz bezpecnejsie prekonat.

adrikat
29. dec 2010

@bobocka vyzera to ako slamka na tom obrazku.pisu ze vrchnak je odklapaci a pod nim vidno slamku 🙂

lujsa
29. dec 2010

@bobocka neviem,ci je to sklamka,ale ja som pred Vianocami v obchode pozerala tie hrnceky a ak si dobre pamatam,Avent mal aj so slamkou 😉 Ak mozes,posli prosim do Ip tie info o homeopatikach.Dakujem.

@luppita ja by som teraz iste nesla,jednak je lepsie to mat mimo zimy,jednak su este mali.Dufam,ze G.kiahne dostane az po 2,5 rokoch,teraz mu nevysvetlim,ze sa nesmie skrabat a mat cele telo posiate jazvickami nie je ktovie co.A napr.sestrin syn mal velmi silne kiahne,mal ich aj na celom jazyku,nic nejedol,ani pit nechcel, velmi vysoke teploty mal,takze nie kazdy ma tu miernu formu.Jej druhy syn mal velmi miernu formu,len par pupacikov,takze je to nevyspytatelne.A este jedna vec,po prekonani ovcich kiahni uz moze mat aj pasovy herpes,dovtedy nie.

luppita
29. dec 2010

@adrikat @lujsa diki kocky za radu. rozmyslala som nad tym, aj som citala na nete nieco a je pravda, ze zima nie je zrovna dobre obdobie na kiahne, dieta by alo byt v teple.... a je fakt, ze ked bude starsi, tak mu lahsie vysvetlim, aby sa neskriabal.... ja som sice bola starsia , ale pamatam si to ako vcera , strasne to svrbelo, aj mam jazvu pod obocim, dost velku, bolo to neznesitelne.... ale rada by som, aby to dostal este kym pojdem do roboty a maly do skolky, lebo ono to moze trvat aj 3 tyzdne a to by som velmi nerada tak dlho bola na ocerke.... ale mame este cas, v tom 3 roku dietatka, je to asi lepsie.... 🙂

adrikat
29. dec 2010

@luppita aj ja si pamatam ked som ich mala a bolo leto a tiez som sa skrabala a mam jazvu na bruchu 😅
myslim ze kym pojdes do roboty,tak ich mozno maly aj dostane.

lujsa
29. dec 2010

@luppita
@adrikat ja som mala kiahne,ked som chodila do skolky.asi 4 roky som mala.Uplne mierne,par pupakov,svrbeli riadne,ale mamka mi vysvetlila,ze budem mat skarede jazvy,ak sa budem skriabat a poradila,ze sa mam skriabat okolo pupaka,nie priamo ten pupak.TAk som tak robila a nemam ziadnu jazvu.Take starsie dieta uz predsa pochopi,ked mu vysvetlime,ze sa nema skriabat.
Zato moja sestra dostala kiahne ako trojmesacna,malicka.Museli jej ruky uvazovat o postielku,lebo sa skriabala aj cez rukavicky.A aj ma par jaziev na krku a pri oku,ale nastastie ich moz nevidno.

ewwe
29. dec 2010

@luppita ja by som tiez nesla, hlavne ked nemate este po ockovani mmr 😉

luppita
29. dec 2010

@ewwe no simpi uz zaockovany je, boli sme 22.12 a uplne vpohode, ziadna reakcia.... 🙂

weiya
29. dec 2010

@luppita ja by som to tiez nerobila 😉

baby,tak boli sme s malu u dr,s tym kaslom,pridal sa aj soplik dnes,som jej na ten kasel davala ten stodal,ale zda sa mi ze jej to nezaberalo velmi 😒 teraz mame sinupret kvapky a predpisala nam fenistil tiez 8kvap. tri krat denne. co by ste mi poradili,asi ake odostupy mam davt ten sinupret a fenistil,asi hodinu po sinuprete mozem dat fenistil?ci naopak,nebudem davat tri krat denne,ale len dva krat dennne ten fenistil,ale tych osem kvapiek dam,ale budem ho davat malej len dokym sa jej choroba nezlepsi... inac vsetci traja sme chory...a u dr na neeeervy...2dr si pobrali dovolenky,aj nasa a este jeden,tak ta dr zastupovala aj nasu aj toho druheho,vyse dve hodiny sme cakali,tolko ludi-deticiek chorych tam bolo,dokanca aj dospelych,tak teraz nam ostava dufat,ze sme tam este k nejakej inej chorobe neprisli 😒

weiya
29. dec 2010

@bobocka myslim ze ten avent ma aj slamkovy hrncek,sa mi zda ze sesternicin syncek ho ma,oni mali aj flasky aj ten netecuci avent a sa mi zda ze aj slamkovy,no neviem ci s a nemylim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre