V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
11. aug 2010

baby vdaka za navrhy na tortu ste my pomohli pri rozhodovani...inak to ze ho necham tak ako je a ze by som mu dala ruzovy obojok ci maslu ma napadlo ako prve len neviem ci to pojde leboo na vsetkych psov sa to nehodi ale spitam sa tej pani...@weiya inak aj o tom podstavci som rozmyslala ze dam ruzovy...no uvidim ked budem mat cestu do malaciek tak skocim aj k tej pani co to pecie a sa dohodneme snad aj ona poradi...

inak baby neviem ktora ste to spomenuli ze v tescu budu tie bodynka zlacnene ale vdaka lebo u nas na letaku vobec neboli...ani vyzivky u nas na letaku neboli a to ma trocha nahnevalo lebo akurat vcera sme malej nakupili ovocne v lekarni
u nas v tescu ani ceny na bodynkach nemali zlacnene tak som sa bola pytat na info skusila to cez kasu a islo to tak aj my sme nakupili hlavne tie 2 za cenu jedneho a nejake vyzivky ale zeleninove a este caj
ked ste kupovali body 2 za cenu jedneho aku velkost ste brali????
@bobocka tak vy mate super tesco v bb to je jedno z najvecsich...my v si mame snad ani nie polovicne od vasho takze vyber nulovy ked sa da tak chodime radsej do blavy do tesca

tinnka9
11. aug 2010

@weiya u nas je to s kasami tak isto, rychlo su fuc ☹ . ja som zatial davala nestle susienkovu, nutrilon viaczrnnu a ryzovu - tie ma rad. nestle mrkvovo-ryzova a hami bananova tiez vyskusane, ale nechutili 😒 . MM ked pocuje tesco, tak hned krici, aby som mu napisala zoznam, ze ide na nakup sam, lebo vie, ze bez handier pre decka odtial neodidem 😀

petraas
11. aug 2010

baby Sofinku teraz cytilo to ze ked ma nieco v ruke tak zo vsetkym hodi o zem...je to aj u vas tak???
a este skoro vsetko dava do ust a snazi sa to spapat tak teraz som v strehu...uz dva kret skoro zjedla sponku a myslim ze sa jej podarilo spapkat polka stipca ale takeho mini stipca a nez isla spat tak na zemi nasla kusicok papiera e ten stihla spapat...neviem co ju to pochytilo

weiya
11. aug 2010

@petraas peta k tomu bol samostatny letak ze tesco baby alebo tak neak 😉 ja som brala velkost 12az 18 mesiacov, sice na pohlad sa my zdaju dost velke, ale sak aspon vynosi 😀 akosi sme na bodickach preskocili velkost 9az 12 mesiacov, take som snad dvoje kupovala 🙂 mojej malej boli este pred nedavnom dobre aj O-3mesiace dobre 😀 dvoje z tesca, co tiez bola raz podobna akcia su jej akurat este aj teraz 😀

weiya
11. aug 2010

@petraas presne toto je aj u nas, vsetko smarit o zem, a co najde na zemi putuje hned do pusy, stale jej odtial nieco vyberam, neska som na stole zabudla alobal z fidorky co som mala na ranajky 😀 a mala uz ho do pusy davala, som sa zlakla ci aj kusok zjest nestihla, lebo z toho by bol asi aj zapal slepeho creva 😒

weiya
11. aug 2010

haha baby vsimli ste si, ked pridam prispevok tak tu nabehne ze opravit preklepy 😀 uz som aj vyuzila 😀 to je nove?

petraas
11. aug 2010

@weiya ano viem ten letak nam prisiel len bola to dvojstrana a ked ste niektora hovorili ze tam budu tie bodycka tak mi to nedalo a pozrela som letaky pre väcsie tesca na nete a tam to bolo tak hned sme rano nabehli len coked ovocne vyzivky sme nakupili vcera, ale neva som rada bodynkam
ja som sa nevedela rozhodnut ze ci 12-18 alebo 18-24 a tak som zobrala aj aj lebo tie 12 sa mi zdali ze jej budu uz teraz dobre a veru som sa nemylila...som ich doma skusala a dobre ze som aj väcsie zobrala lebo tieto by jej celu zimu nevydrzali ma ich ozaj tak akurat
inak dufam ze to sofinku skoro prejde lebo je to des

petraas
11. aug 2010

@weiya no ja som preklep spravila ale teda opravu mi neponuka

weiya
11. aug 2010

@petraas natalke vydrzia aj do leta, ja to nechapem sa hovori ze podla oblecenia vidime ako deti rastu a jej donedavna bola vacsina 62 a 68 dobra 😕

weiya
11. aug 2010

@petraas aha 🙂

weiya – @petraas natalke vydrzia aj do leta, ja to nechapem sa hovori ze podla oblecenia vidime ako deti rastu a jej donedavna bola vacsina 62 a 68 dobra
Dnes o 22:14 • 1 dieťa • Odpovedz • Opraviť preklepy som to okopirovala, ked to tam naskocilo, sa to iba chvilu ukazuje a myslim ze tam ani preklep neni 🙂 🙂

petraas
11. aug 2010

@weiya inak na sofinku vsetci hovoria ze na svoj vek je velka ale teda mne sa nezda, ved niektore co ste pisali miery vasich ratolesti tak my sme mensi...nam do teraz velkosti uplne sadli na vek len teraz na zimu co by som mala kupovat 12-18 mesiacov alebo 86 tak väcsinou kupujem 18-24 mesiacov alebo 92
aj zimnu bundicku som jej kupila na 1 a pol roka az dva roky

weiya
11. aug 2010

@petraas natalie cisla podla cislovania nesadaju, najlepsie jej sedia vzdy o cislo mensie k jej veku,s tu zimnu bundu uz mam teraz starosti, 86zo zaciatku bude asi velka ale aspon celu zimu v nej vydrzi 🙂 kde si bundu kupila?som pozerala v tescu, no tam mali zatial len take lahke, a jednu ta sa mi pacila ale stala az 18eur, to sa mi zda vela, a aj by premokala lebo bola len taka hruba dekovinova

bobocka
11. aug 2010

@weiya kupila som aj tie co su 2 za 3 eura 😉 take s hnedym golierikom a hnedou podtlacou ma 2x,tie take trosku farebnejsie s levikmi a inymi zvieratkami ma tiez 2x a 1x s psimi labkami a 1x s hviezdickami modrymi 😉 a tie disney co su za 3.85euro som kupila to tmavohnede s oranzovym tigger,zlte s mackom pu a zelene s plutom.rozkosne su 😉 a este som mu kupila tmavozelene s opicou to bolo za 4 eura a este to balenie 5za 7 euro,take do svetlozlta ladene a su tam bud gulicky jemne,alebo zlte s obrazkom macikov a bledunkomodre s hallo sunshine 😉 rozkosne.ja by som len nakupovala a nakupovala. a este som mu kupila cervene triko s dlhym s obrazkom auticka a take tmavomodre na ktorom su akoze traky a je tam napisane,ze my daddy rocks 😀 to skor aby bol moj muz strastny. 😉 a potom uz len tu flasku so slamkou (inak je paradna,spratnejsia ako calpolka a za 1.50 euro,no nekup to 😀 ) cerveno modra s vlacikom, ameste vyzivky samozrejme.ja este pojdem spravit zatah,ale az po buducej strede.teraz uz na viac bubaky nevysli.aj tak ked som to muzovi povedala(to kolko som minula)tak mu chudakovi zas nejaky ten sedivy vlas pribudol 😀 no nemal mi tolko nechat-dobre ma pozna,vie ze co mi da to miniem 😀 @petraas no jasne,ze aj u nas sa vsetko co najde da aj do ust.to robia isto vsetky deticky.ja vzdy najprv skontrolujem podlahu pred tym ako na nu maleho dam,lebo viem,ze aj ta najmensia smietka skonci v jeho brusku 😀 .dnes ma trosken vyplasil,lebo som ho kupala a zmyla som mu aj vlasky.nechala som ho vo vanicke sa hrat a ma tam taky poharik a ten dal do ust,v pohariku bola este voda a jasne,ze sa napil 😠 .bola to uz samponova voda.iba malinko sa napil,ale aj tak 😠 dufam,ze z toho nic nebude 😒 a ozaj este k tym bodyckam,tak ja som kupovala velkost 12-18 vsak to je 86,to mu musi byt dobre 🙂

petraas
11. aug 2010

@weiya tak ja som kupila prave tu co si obzerala v tescu...nam nevadi ze premokne lebo mi ju budeme nosit ked nebude snezit...do snehu planujem kupit oteplovacky a bundicku nepremokave take ako lyzieske alebo kombinezu...no stala 18 eur ale ked som ju malej obliekla tak som nemohla odolat musela som ju zobrat lebo v nej bola nadupana...uz by som jej ju najradsej aj teraz obliekla 😀
inak jedna sa mi paci aj tu z bazaru ale stoji 12 eur tak neviem sa bojim ju kupit lebo dam 12 eur za nu a bude len na doma tak ma slahne lebo uz som tak jednu kupila z bazaru pani tvrdila ze je uplne ako nova ale teda je na nej dost vidno nosenie ale neva ta aspon nebola draha a hodi sa lebo ked pojdeme na chatu alebo tak tak sa hodi nemusime nicit novu

bobocka
11. aug 2010

co som pisala o disney body,tak nie je tmavohnede,ale tmavomodre s oranzovym tigger 😀

petraas
11. aug 2010

@bobocka no sofinka to do teraz nerobila...davala sice skoro vsetko do ust ale teda len do toho kusala ale teraz si to vlozi cele do ust a snazi sa to spapat. nastastie ked nieco vidim ze dala do ust tak jej hovorim ze daj von z pusinky daj von a ona to vypluje alebo si to vyberie to sa mi ju podarilo naucit tak nastastie toho vela neprehltne...
ked si spomenula to kupanie tak sa spytam davate uz na vlasky aj sampon????
z tej vody by mu nemalo byt nic nasa sofca si aj viac niekedy glgne lebo ona robi hluposti vo vani a nic jej z toho neni
body som kupovala nedavno aj ja 12-18 aj dnes som nejake zobrala ale ako som pisala sa mi zdalo ze budu dobre uz aj teraz a tak som aj väcsie kupila

kathynka
11. aug 2010

@bobocka dakujem 🙂 tak mna cestovanie bavi...este som toto leto neskoncila 🙂 tak rozmyslala som nad tymi krstinami, ale asi skoncim pri nejakej drevenej naucnej hracke, nejake kococky alebo co...ja som bola hlavne hlupa, ze tu drevenu tabulku s menom, co som dala yoanovi spravit pred 2 mesiacmi, som mu od samej radosti jaka je krasna dala hned jak mi dosla postou...to by bolo paradne na krstiny...co uz...tupelko 🙂

kathynka
11. aug 2010

@petraas aj yoan dava vsetko do pusy, najradsej umelohmotne prazdne flase...vytiahne z kosa a ide 🙂 a tiez vsetko hadze o zem...ale blbe je, ze najnovsie hadze o zem seba...zacina byt trucovity...sme boli dnes na ihrisku, chytila som ho za rucicku, ze pojdeme k hojdackam a on mal potrebu ist inym smerom, tak si uplne zurivo sadol na zem a zacal sa jedovat...aj ked som ho z hojdacky brala, tak to iste...a kolkokrat uz aj doma...proste sa mu nieco nepaci alebo chce ist inym smerom, tak sup ho o zem...aspon stastie, ze dlho neplace, ze ho to hned prejde...asi sa mu uz formuje osobnost, ale trochu blbym smerom...mate aj vy niektora takeho jedoviteho drobca?

bobocka
11. aug 2010

@kathynka mne sa misko nenervaci zatial,no verim tomu,ze aj to pride.ja sa az cudujem niekedy aky je dobry.ale zas ked mu nieco vadi,napr ked ho prebalujem a nechce lezat,alebo ked je v kociku a chvilu stojime a uz ho to nudi,tak zas zacne triet tie kolienka o seba a pucit sa -ten akoze "masturbacny"pohyb ,ale hned ked ho rozptylim,dam mu chrumku ci vodicku ci hracku,tak prestane.inak kocky dostali ste uz domov novy deichmann letak?maju kadejake zlavy a na zadnej strane su decke topanocky-papucky a su za necele 5 eura. ale ked mne a zda,ze to ma tvrdu podrazku.take oldschoolove su,mne sa take pacia,no neviem ci su vhodne pre maleho.ci nebudu moc tvrde.ja som chcela tie liliputi kupit,tie su za 20 euro.tieto su podstatne lacnejsie,no neviem ci v tomto pripade nie je lepsie si priplatit.co si vy myslite? teraz som pozerala ich stranku,no tam medzi detskymi nie su 😒 viete ale asi ake myslim.take ako z protetiky....

tinnka9
12. aug 2010

@kathynka nas maly zacina robit to iste - ked sa mu nieco nepaci, hodi sa hned na kolena od jedu. ja sa tomu smejem, ze taky maly a hadze sa o zem, snad ho to casom prejde 😉 .
my kupujeme veci uz 18-24, mensie nemam odvahu, ked chcem, aby to trosku ponosil 😉 .
@bobocka tie papucky som aj ja pozerala. ja ich kupujem starsiemu synovi do skolky stale, ale nie u deichmana, ale znacku rak - tie su kvalitne a dost dlho vydrzia. raz som kupila inu znacku, a derave boli zachvilu 😒. tie deichman nemame vyskusane. len minule, ked som ich pozerala, nezdali sa mi byt az take kvalitne. ale mozno sa mylim. starsi je vlastne na rak papuckach, odkedy zacal chodit. aj prve botky mal od nich 🙂 - tie maju certifikat zirafy.

weiya
12. aug 2010

@bobocka tak budu mat dost rovnakych 🙂 tiez som kupila ti zelenkave s havom, aj s podlacou nozickovou, aj tie s hnedou podtlacou a aj tie s tymi zvieratkami a hviezdickami 😀 este som z tych drahsich kupila tie fialove s prasiatkom, z tych lacnych tie s kvetinkami a tie ruzove s timi malimi kvetinkami este som chcela tie s ruzovymi bodkami len tie boli len jeden kus a to 18az 24. viem ktore papucky myslis, my sme dostali take neake po sesternicinom synkovi, ze ten ich mal len par razy na nozke no tie uz talka neobuje, male ciselko 🙂 vies co ja u nas vidim ze take male deticky v nich chodia aj po vonku pred cinziakom, alebo aj v kocikoch ich maju poobuvane, simyslim ze stacia aj take, asi aj ja kupim, len talka bude musiet najskor vyskusat 🙂 neviela som ten letak ale su aj snurkove aj na lepacky, tak ja by som radsej kupila tie na lepacky lebo so snurkami sa mi nechce hrat, nerada uvazujem maslicku 😀 😀
@kathynka jasne, aj talka je dobra jedoska 😀 ked nedostane to co chce, minule zme boli u nasich a chcela aby som s nou isla na balkon, tam ma oco papagajov v klietkach, tak ich chodime pozerat no a stali sme len pri dverach a zobrala som ju do kuchyne, ze sa ide papat, taky krik pustila, ze no konec, ale tiez nastastie ju to hned prejde...

weiya
12. aug 2010

@petraas joj ale je fakt krasna, este dnes pokukam v kiku a taku ake maju...ja som bola so sestrou a tak sme na nu kukali, z otvorenu hubu, to s tym ze premokne, to si uz len tak pre seba vytvaram dovody preco som nekupila 😀 ale aj tak sa mi zdala dost draha, ale kraaasna 🙂 no i tak som nemala tolko penazi pri sebe len 40eur a tie som tam aj minula, ked pocitam aj autobus k tomu 🙂 len skoda ze pred vyplatu taketo dobre akcose vzdy su 😒 ale taka som nasrata, manzel ma novu robotu, vcera dostal pasku a na nej posratych 470eur, a slubovali mu 600az 900, spinavu robotu ma , spinave monterky mi domov nosi, kolko precestuje a daju mu 470 😠 a to za prvy mesiac mal cez 500 a to este ani poriadne do roboty nechodil, len na skolenia a este mu aj tri dni odrobene chybali 😝

kacenkalm
12. aug 2010

bre ranko baby....
Pozeram,ze sa bavite o tescackych akciach....aj tu u nas je tesco a aj akcie,ale nie take pekne vecicky,ako u nas 😒
chcem sa spytat,uz ste skusali davat deturence na nocnik?ja som skusala asi 2x,a mala ma paniku z nocnika.....normalne z neho sama zlezie,len aby tam nemusela sediet.... 😵

kacenkalm
12. aug 2010

@petraas my pouzivame len ten johnsons co je ako aj sprchac a aj na vlasky....ale nasa nema este skoro ziadne vlasky,iba take papericko,ako kuriatko 😀

weiya
12. aug 2010

my zas pouzivame od nivei ten gel na umyvanie, to je na telo, plet a vlasky 🙂 ale mala ma tiez len take paperka na hlavicke 🙂
@kacenkalm ja som tiez malu skusala dat na nocnik, u nasich a mala ma tiez z neho paniku, place tam ako by ju z koze drali 😒 ale tri razy sa jej tam podarilo vycikat 😵 , a zas tri razy nie lebo moc plakala tak som ju dala dolu z neho

ewwe
12. aug 2010

cauko baby, my sme boli v tescu vcera, kupila som len kase, inak nic, body mam uz davno nakupene, tu vetrovku som pozerala aj ja, 18 € je vela si myslim a hlavne je este skoro na vetrovku, stavim sa ze o mesia dva bude na vypredaj,

ja som vlasky malej este vlasy so samponom neumyvala, lebo ona ich ma 5 aj to take jemne, inak mame tiez ten johnson na vlasy a telo

ewwe
12. aug 2010

tak moznost opravit preklepy mam v ponuke tiez, ale to pocita za preklep aj ked nedam mekcen, co ja interpunk. znamienka nedavam 🙂

ewwe
12. aug 2010

@kacenkalm nina chodi na nocnik od 8 mesiaca, ide je to skvele

kacenkalm
12. aug 2010

@ewwe wau,to je super....neviem,ako naucim malu na nocnik,ked ma z neho strach 😨

kacenkalm
12. aug 2010

baby,mne uz dochadza fantazia na recepty pre malu.....poradte,co dnes budete varit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre