V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
27. aug 2010

@kathynka 😀 ja som to vedela,ty si sa s tulavymi topankami hadam uz narodila 😀

kathynka
27. aug 2010

@bobocka ja sice mam tulave topanky, ale niekam ist a sups zase domov 🙂 a to si jak pekne napisala, ze cest vynimke kathynke...dakujem 🙂 sak ani nevies, jak sa uz tesim na yoana...v pondelok ho konecne uvidim...mozno uz aj chodit bude 😀 inak, dik za tip na knihu, taka motivacia sa vzdy zide...bohvie, co budem robit, ked sa mi yoan vrati spat do france...mozno si najdem inu rodinku...mozno budem musiet zacat hladat nieco "seriozne"...predtym som si "budovala" karieru v zentive...hm, skoncila som na praskoch...parada...stres na nezaplatenie...

lujsa
27. aug 2010

@bobocka tu knihu musim zohnat 😉

Baby,nemate niektora fusak Lodger Bunker?Vsade citam,ze je super,celorocny,ale je dost velky?MM minuly rok so svokrou kupil 3 fusaky,dva z toho uz drobec vyrastol a treti je taky neforemny-obrovsky,s hrubou umelou kozusinou,ze ten sa do ziadneho kocika nevojde...

bobocka
27. aug 2010

@kathynka teraz na to este nemysli.yoan je s tebou stale a ked odide,tak to budes potom riesit 🙂 inak teba by bola ohromna skoda v statnej sprave napr,alebo niekde v banke.ty mas velky dar a to by som neskor v buducnosti vyuzila.otvor si skolku,ci taky akoby detsky denny program aleb daco s detmi.teba to zjavne bavi a si v tom skvela a verim tomu,ze by si sa krasne uzivila 🙂.a navyse by si robila prijemnu pracu,ktora ta naplna.kolki z nas maju take stastie? 🙂 a@lujsa tak tu ti veru neporadim.my sme fusak nemali.my mame taky teplu vlozku co sa na kocik pripina.uz som to par stranok dozadu opisovala aj foto som dala.bobco chce aj fusak,no mne to pride byt zbytocne ked mame toto.uvidime aka tuha zima bude a ci bde misko uz behat (asi ano) ale teraz nad fusakom neuvazujem vobec.

bobocka
27. aug 2010

inak ta kniha je fakt fajn.v podstate uz nazov udava o com to je 🙂 ale mne sa tam velmi zapacilo jedno prirovnanie a to mi fakt utkvelo v pamati a vdaka tomu tu knihu povazujem za dobru.predstavte si dispej monitora srdca.ako to vyzera?ako vrchy a udolia 🙂 clovek,ktory chce zit,musi prekonavat svoje vrchy a udolia ,je tazke na vrchu zotrvat,treba sem tam aj do udolia zist a uvedomit si realitu,hodnoty a ciele.no ked len clovek stagnuje a nespravi pre svoju spokojnost nic,tak je to ako rovna ciara na dispeji monitora srdca.a vsetci vieme co to znamena.toto prirovnanie sa mi fakt pacilo a je to pravda. 😉

kathynka
27. aug 2010

@bobocka ja som uz rozmyslala aj nad minikolektivom alebo nieco take...lenze na to treba splnit velmi vela podmienok a to nemam sancu, najma co sa priestorov a vybavenia tyka...a ja zas nie som moc organizacny tip, takze na mna by bolo vedenie cohokolvek asi privela...mozno sa raz vratim k mojmu povodnemu povolaniu a budem ucit matiku a zemepis...bavi ma to s pubertakmi, taki osmaci-deviataci su paradni...🙂

bobocka
27. aug 2010

@kathynka ved ale na to nemusi byt sama.som si ista,ze v tvojom okoli su ludia,ktori organizacne typy su a radi by ti v tom pomohli 🙂 a vidis,aj ucit decka je paradne.kolki z nas by sa radi ucili ked maju super ucitelku a nie nejaku zadubenu staru skatulu 🙂 stale je to praca s detmi.nemusi to byt rovno praca s malickymi detmi.ja si len myslim,ze toto je cesta ktorou by si sa mozno mohla v buducnosti uberat,lebo teba niekde za okienkom v tatrabanke by bolo veru velka skoda 🙂

kathynka
27. aug 2010

@bobocka to mas teda recht...a kebyze len skoda, ale ja by som sa tam unudila k smrti...praca v banke je moja nocna mora...a celkovo hocico, kde musim sediet na riti zavreta 8 hodin medzi 4 stenami...no koniec, pomoc...

bobocka
27. aug 2010

@kathynka vidis ,a to presne zas ja chcem robit 🙂 ja som organizacny typ,vybavim aj co sa vybavit neda 😀 .mam strasne rada papierovacky a foldre....joj,to je moje.farebne pera a sanony 🙂 ja som aj v skole mala najkrajsie zosity.prepisovala a trhala som strany, kym som nebola spokojna 😀 moje zosity a poznamky si vsetci na matury kopirovali a z toho sa ucili.a to som nebola sprt,ani zdaleka.len som mala rada uhladnost 🙂 inak musim sa postazovat.dnes mi prisla sms z vychodoslovenskych elektrarni,ze som nezaplatila fakturu za elektinu 121 eur a ze ju mam uhradit na dany bankovy ucet.akoze 5 min som panikarila,potom som si uvedomila,ze co ja mam s vychodoslovesnkymi elekrarnamii?ja byvam na strednom slovensku a na vychode ziadnu nehnutelnost nevlastnim.volala som na dane cislo a cuduj sa svete,cislo neexistuje.volala som na pevnu linku ci mob na ich stranke(bolo to pod kolonkou podvodnici) a cilso neexistuje.bola som sa v predajni pytat,ze akym zazrakom sa k mojmu cislu dostali,nevedeli mi to vysvetlit,tak mozno mi to vysvetlia policajti v pondelok.zas nejaky tupci co chcu nachytat dochodcov a obohatit sa.no ale netusia,ze na velmi zlu kapli 😀 ja to aj do palby pozeniem,mne je jedno, 😀

briketa
27. aug 2010

@kathynka to mna by bavilo ucit vysokoskolakov , na skole kde je 90% chalanov 😝 😀 😀 😀

bobocka
27. aug 2010

@briketa hmmm,zajacikovia 😝 😀

weiya
28. aug 2010

@bobocka ospravedlnujem sa ti, ja som ta nechcella fakt vystrasit ☹ truba som ja , napisem nieco co som citala, este to aj domotam a predtym som si to neoverila 😒 ach jaj este raz prepac.
@kathynka tak vitaj opat s5 😀 to hej ked sme boli 8-9 radsej sme mali mlade kocky za ucitelky ako tie strarsie 😀 s mladsimi bola vacsia zabava na hodine 😀
@bobocka misulik je krasny, a na tom nocniku jak si pekne vysedava 🙂 talka nema taky pekny vztah k nocniku 😀

tinnka9
28. aug 2010

@bobocka to o tych papierovackach a sanonoch, to ako keby si o mne pisala! praca s cislami, ako pisala kathy "zavreta na riti 8hodin medzi 4stenami" to je moj sen, niekde na statistickom urade napriklad 🙂 . zatial nevysiel, robila som viac-menej s ludmi, a ti su vselijaki, takze dost o strese to bolo ☹ . snad sa niekedy dopracujem k tomu, co naozaj chcem 😉 . inak misko je chutny na tych fotkach, choditko fakt paradne, a to body tigrikove mame aj my 😀 . vcera som bola s deckami v tescu, zas kopec veci krasnych tam mali a zlavy 30%, ale matuskovi som uz nic nekupila, ma toho dost. sla som nakupit starsiemu do skolky do takka a to je hned pri tescu, tak sme nakukli 😀.
@kathynka dakujem a vitaj, vitaj medzi nami 🙂

weiya
28. aug 2010

@tinnka9
@bobocka to ja zas som opak 😀 take zosity som v skole mala, ze to som vedela len ja sama po sebe precitat 😀 nemam akosi cit pre toto 😀 ale ked som sa posnazila, tak to stalo za to , na zaciatku kazdeho zosita som zacala pekne pisat, vydrzalo mi to asi tak dve strany, potom som to vzdala 😀 a vo veciach mam vzdy radsej bordel, ja sa v tom vyznam tak mi to vyhovuje, poupratujem, pozaradujem, no nikdy mi to tak dlho nevydrzi, a ze pedantna panna , na de... 😀 😀

Inka baby , talka uz vie krasne zliezt s postele a z gauca, sme to ale dva dni trenovali, a rano mi zdrhla z postele, a uz jej to ide super 🙂

weiya
28. aug 2010

baby a este poradte. tuto chlpatku http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9042389&tab=10 alebo tuto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7832971&tab=8 alebo tuto 😀 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9155476&tab=5 @lujsa ty si tusim spominala ze malemu by si z hm chcela chlpatku, len nevies ci hnedu alebo uz si nespominam aku, kupis alebo nie? lebo neviem sa rozhodnut, ci sa to oplati, ci sa nam chlpatka zide 😕

zuziiiicek17
28. aug 2010

Ahojte 🙂
@weiya ja som ako ty 😅 aj v skole presne toto iste .zo zaciatku krasopis a potom uz skrabopis.Az vo stvrtom som sa trochu spamatala ,ked som si zakaladala maturitne otazky do obalov a sanonov .Ja som si vsetko pisala rucne -lepsie sa mi to ucilo ako z vytlaceneho .
mne misko zlieza uz asi mesiac a zdrha mi vkuse 😀 sidlo male .len chodit sa mu bez drzania nechce 😨

zuziiiicek17
28. aug 2010

@weiya podla mna ta tretia je naj

kacenkalm
28. aug 2010

@weiya mne sa paci ta prva,ta je rozkosna 😵
@kathynka vitaj spat cestovatelka 😵
@bobocka si perfektna mamina,nesmies si brat vsetko k srdcu tak silno,lebo sa naozaj picnes z toho...vsetky sa ucime z vlastnych skusenosti,ako aj ty.... 😉 😉

tinnka9
28. aug 2010

@weiya vsetky su krasne, ale ako pise kacenkalm, tiez sa mi prva asi najviac paci 🙂

lujsa
28. aug 2010

@weiya ja som si chcela objednat z Nextu-novu,ale nakoniec som objednala inu bundu,sestra ma prehovorila.Mame totiz z HM taku flisovu teplakovu supravu,tak bundicku z nej bude nosit a ked sa viac schladi,tak tu bundu,co som objednala.Nas drobec mal minuly rok tie chlpatkove veci z Nextu a su v skutocnosti jemnejsie,teplejsie a aj krajsie,ako z HM.Ja by som urcite kupila tu druhu-fialovu chlpatku,aj sa mi najvac paci 😉 Ale je aj dost draha,ak je nosena,pozri koko stoji nova:
http://www.next.co.uk/shopping/girls/youngergir...
http://www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/10/2

Niektore baby preratavaju libru kurzom 1,33 ,-EUR a to mas za rovnaku,alebo trosku nizsiu cenu uplne novu chlpatku,z aktualnej kolekcie,ktoru o rok predas 😉

Baby,vcera som sa prekonala a neobjednala modru bumdu,ale vojensky zelenu...ALe doteraz ma svrbia prsty 😅

kacenkalm
28. aug 2010

@lujsa to mas teda recht 😵 tiez by som nedala za nosenu bundu 18€....a zelena je krasna,urcite bude synator fesak 😵 😵

kathynka
28. aug 2010

dakujem vam vsetkym za pekne privitanie 🙂 @briketa ja som tiez schytala triedu, kde bola prevaha chalanov a bolo to super...som si ich uplne omotala okolo prstu a potom ma vyhlasili za najlepsiu praktikantku, lebo "oni, chudatka, schytali vzdy take kravy, co ich za cely cas nic nenaucili a bola s nimi strasna nuda"...to je take pekne, ked to ma potom spatnu vazbu 🙂 a take tie uhladne veci v skole bavili aj mna...tiez som mala pekne zosity...no, ok, zalezalo dakedy od predmetu🙂 ...@weiya mne sa paci jednoznacne ta prva...

briketa
28. aug 2010

moja mala dnes prvykrat spi na velkej posteli, naspodku poschodovej, tak drzte palce, aby bola uspesna noc. su dve rano a zatial je ok. syn sa nahynal zhora a robil jej opicky az kym nezaspala. absolutne ho zboznuje. do marca musi byt definitivne von z postielky.

weiya
28. aug 2010

@lujsa je nova, za nosenu by som ani ja nedala tolko, a asi by som nosenu anio nekupila, aby nebola vaolaka pomackana, lebo predsa len tie chlpky, to sa aj vysucha aj co...

bobocka
28. aug 2010

@briketa fiha super.ja sa tohto desim riadne.nie koli miskovi,ale koli sebe.neviem ako zvladnem ho nemat v spalni v noci.mi bude luto,ze bude v izbe sam ☹ ja ak tak,tak asi az buduce leto s preucanim zacnem.ale ty mas teraz padny dovod malicku na velku postel naucit.babatko na ceste 😉 .a takto budes mat obidve deticky spolu,ty mas ten lepsi pripad 😉 ozaj a kedy si zacala maleho preucat? @weiya mne sa najviac ta stredna bundicka paci.ja japonske vymysly typu tamagotchi ci hello kitty nemusim.ja sa celkovo japonskych supermozgov desim.to preto.oni su choro roboticky 😠 macicka kitty je zlata,ale v podvedomi mam,ze je to japonsky vymysel a preto mam od toho odstup.aj ked je to mile a je mi jasne,ze male dievcatka su z toho hotove 🙂 ak uz chces hello kitty ,tak potom by som tu prvu bielu brala.ta je rozkosna 🙂 a ta maslicka na kapucke-zlate 😉a inak aj ta nextova co @lujsa postla je super.ta ruzova s kvietkami 🙂.podla mna su chlpate bundicky krasne 😉 ja som sa vytiesala ked bol michalko malicky.naaadherne sme mali.teraz na jesen mat nebudeme.mam hrubsiu latkovu bundicku z h&m a taku sustakovu nepremokavu z baby gap a kadejake mikiny hrubsie a riflovku z baby zara 🙂a ked uz bude fakt chladno,tak mame uzasny kabarik z cherokee.vonku bledohneda brusena koza a vo vnutri kozusinka.uz len koli tomu chcem aby sa ochladilo aby to nosit mohol 😉

bobocka
28. aug 2010

http://www.gap.com/browse/category.do?cid=56236... tak akoze mam dost.vsetko by som malemu kupila!!! kraaasny je baby gap!!!!! http://www.gap.com/browse/category.do?cid=59027... rozkosne 🙂 http://www.gap.com/browse/category.do?cid=54649... a na tejto stranke ten kabatik-uzasne!!!! ja chcem mat vela penaziiiii!!!!!!!!!!!

kacenkalm
28. aug 2010

@bobocka tiez pekna bundicka 😵 my sme tiez malu prestahovali do jej izbycky asi pred mesiacom,a v pohode...sice som prvu noc preplakala,ako mi chybala v nasej izbe,ale potom si clovek zvykne...aledoteraz mi chyba v nasej izbe....i ked mozem povedat,ze lepsie spinka odvtedy,ako je sama 😵 ale nas hneva teraz ta horna jednotka....strasne sme zly a nervni...a to za 3 dni cestujeme 😕

kathynka
28. aug 2010

@bobocka to aby si teraz davala na miska velky pozor, nech vela nepada...sak to by bola jaka skoda tej budnicky 🙂 strasne pekna je, bude v nej jak maly model...to ja mam pre yoana rada vsetky mozne mikiny s kapucami...ja som taky uchylak na mikiny 😀

lujsa
28. aug 2010

@bobocka ten link som ani nemala otvorit,uzasny je ten GAP...A su to inicialy mojho drobca,on ma 2 krstne mena 😀 Tak by bolo super,keby odtial mal nejaky kusok 😀 Tu bundicku z brusenej koze som obdivovala minuly rok,pekna je 😵

@briketa drzim palce,aby to mala zvladla.Ale ked tam ma braceka,urcite to pojde lahsie a zvladne to super 😉

@weiya-nemate u vas Hm?Zeby si si tam isla pozriet tu bundicku?Inak-aj drobcov chlpaty overal a bundicka z Nextu vyzeraju uplne ako nove,ziadna znamka po noseni a to overal nosil denno-denne.Ale tym,ze v nom len spinkal ho neznicil.

bobocka
28. aug 2010

@kacenkalm fiha,tak to si riadne odvazna.ja sa toho strasne bojim.mozno prave preto,ze mam z toho taky strach,tak to bude fajn.uvidime.no teraz ani len nerozmyslam nad tym,ze by misko siel do svojej izby.uz len koli setreniu tepla ho tam tuto zimu nedam.nebudem vykurovat spalen a obyvacku a aj detsku.aspon tuto zimu este prisetrim a detska ostane nevykurovana.cez den sme aj tak stale v obyvacke,tu mame aj detsky kutik a hrame sa na koberci a v spalni len prebalujeme a spime.ja byvam vo vysaku( typ bytu zvolensky byt) a my mame kuchynu s chodbou prepojenu.proste nemam dvere do kuchyne a to vobec nevykurujem v zime.to by som sa nedoplatila za kurenie.ked v zime varim,tak nemusim kurit,to sa z varenia samo vykuri a ked tam jeme,tak mam maly elektricky heater,no ten vykuri izbu za polminutku.male to je,ale riadne kuri 😀 my ale stale rozmyslame,ze by sme sa chceli stahovat do vacsieho.ja viem,ze trojizbovak je fajn,nie je to najmensi byt .my mame 3+1 vlastne.mame aj dost velku spajzu,ale ja chcem mat stvorizbak.v tej stvrtej izbe chcem mat po celej dlzke izby vstavanu skrinu a beziaci pas a crosstrainer a bicykel a pohovku roztahovaciu ak by sme navstevu mali aby mala kde spat.toto strasne chcem. a nie je to az take nerealne kedze mame 2 trojizbove byty.no ten moj my predat teraz nemozme,byva tam moj otec aj ked si myslim,ze je riadne sebecky ked byva sam v trojke a nechce ist do mensieho.vsak naco su mu tri izby ked aj tak len 2 vikendy v mesiaci tam byva a ostatok je v robote mimo mesta 😠 .inak som ale trosku viac odbocila 😀 😀 😀 pocuvaj tie zubky su riadne mrsky,nam sa uz druhy tyzden derie siesty a furt nic 😠 .dufam,ze ten tesskin chytro vylezie nech mate krasnu dovolenku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre