V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

luppita
30. aug 2010

Jooooj ja uplne nechapem co sa stalo v tej devinskej, to uz sme fakt jak v prastenej amerike. Skoro som nedychala, ked vraveli, ze sa potom zabarikadoval v skolke a tam sa zastrelil, si predstavte tu katastrofu keby este aj tam vycinal, bane boze. 😔
@petraas ten kocik je super 🙂 tiez som za zeleno - sedy 🙂 My sme kupili golfac, co mal aj vanicku 🙂 velmi podobny ako je ten chicco, len x-lander. V zime som bola zufala, ani som nechela ist von jak bolo snehu, nedalo sa s nim jazdit. Velmi som to olutovala a este aj ten kosik dole taky na figu, lebo su tam take tycky do kriza 😠 No do auta idealny 🙂 Uvidime ako tuto zimu, isto s nim von nepojdem, musime silno trenovat s malym, aby mal vydrz a kondicku a aby sme ho nemuseli pouzivat v smehu 🙂 neviem si to ani predstavit, neslo to ked mal 5 kil, teraz ked bude mat 10, eeeeee takto niako vyzera, len modry : http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://www.b...
a tento chcem zase ja na jar leto, ku korculiam : http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://tootl...

luppita
30. aug 2010

ani som sa nekukla kolko stoji taky x -lander x-run, zatial najlacnejsi 239 eur. 😒 no uvidime ci nam ho tatik kupi 🙂 budeme musiet silno posluchat 🙂

bobocka
30. aug 2010

@luppita lupi ani jedn link co si postla sa mi neda otvorit ☹

luppita
30. aug 2010
luppita
30. aug 2010

a tento mame : http://deti.bazos.sk/inzerat/4693272/X-lander-X... este aj blatniky ma, vsetko sa v nich zachytava, sneh, mokre listy ... no prosto zle, druhemu babytku kupim suprovskejsi. Hold prvy kocik a zly vyber, stava sa. Akurat rozmyslam a kukam niake sportaky lacne 🙂 keby sa nahodou drobec chcel v zime vozit a asi aj budeme potrebovat, predsa len bude este miminko moje. joj mam to niako naopak, vy kukate golface a ja sportaky 😀

petraas
30. aug 2010

baby tak dnes som sa konecne dostala do toho fota a zistenie ma sklamalo...u nas pytaju 2,70 eur za jeden zaber a to uz som sa radsej ani nepytala co by stalo upravenie a ked tak aj vytlacenie. kurnik to za 10 zaberov 27 eur + este upravenie no dakujem pekne
este ma napadol jeden fotograf tak som k nemu zasla a on ze mi spravi snimkov kolko chcem a ze vyberie 10 najlepsich tie nam upravi a za vsetky zabery + 10 upravenych 50-70 eur no neviem sa mi to zda akesi drahe:(

bobocka
30. aug 2010

@luppita ten co mate vyzera fakt sikovne. 🙂 a ten co chces-fiiiha,tie zadne kolieska su riadne.mne je jasne,ze je to koli stabilite a su speci koli behu ci korculiam 🙂 ale pekny.velmi.no uvidis,ci sa tatino capne po vrecku 🙂

bobocka
30. aug 2010

@petraas to nemyslis vazne ☹ tak to su fajne palky.ja by som si to isto nedovolila.studiove zabery (resp zabery od profesionala)su sice krasne,no pre mna je to nepotrebny luxus,tym myslim,ze si maleho aj sama pofotim,sice to nie su uzasne fantasticke zabery,ale mne sa pacia a staci mi to.tie peniaze jednoznacne aj lepsie viem minut.mame kamarata co ma fotak, za ktoreho cenu si clovek auto kupit moze 😀 ,tak ten sem tam k nam pride a pofoti maleho.a bobco ma v pocitaci nejaky program na upravovanie fotiek.ja by som nad takymito fotkami rozmyslala iba ak by som mala peniaze nazvys a to nemam.ale tie co ma tinka napr su nadherne. 🙂 nie su to isto zbytocne vyhodene peniaze,ale pre mna je to luxus,ktory si dovolit nemozem 😒

petraas
30. aug 2010

@bobocka no ved ani ja si to nemozem dovolit tak hladam dalej...kamoska mi na FB poradila este jedneho vraj ten foti dobre a lacno tak tam skusim zajtra zbehnut...inak o nom neviem ze ho tu mame a chodim pomali kazdy den okolo🙂 ja taktiez fotim Sofi doma ale to nieje ono ked to chces mat kvalitne a pekne a spravit z toho plagat alebo kalendar. raz za rok som ochotna investovat do takychto fotiek ale teda nie taku velku sumu...no uvidim co zajtra zistim

tinnka9
30. aug 2010

@bobocka keby u nas za to pytali to, co pisala peta, tak na fotenie mozem zabudnut 😉 . Mna to vyslo 20€ za hodinu fotenia aj s upravami na CD. Fotky som si dala teraz vyvolat v happyfoto za 0,06€ kus. Ked bol Martinko maly, tak sme ho takto fotit nedali - ani som o tom neuvazovala vtedy - a teraz to trochu lutujem. Jasne, da sa zit aj bez toho a keby musim kazdu korunku obracat, ani o tom nerozmyslam. Ale 20€ som nasetrila a beriem to tak, ze tie deticky tak rychlo rastu, tak som si ich dala takto zvecnit 🙂 . Ja co sa fotenia tyka tak bohvieake zabery sa mi nedari urobit - mozno to bude aj nanic fotakom. Takto budeme mat aspon par peknych 😀

bobocka
30. aug 2010

@tinnka9 joj,vsak keby to bolo tak ako u teba,tak jasne,ze aj ja by som dala maleho fotit profesionalne.ale to co @petraas pise,tak to je uz viac nez dost.ty si to mala super a aj fotky mas krasne 😉.chalani su strasne zlati a ty si riadna kocka 😉

tinnka9
30. aug 2010

@bobocka mas pravdu, to co pise petraas, tak to su obycajni zdieraci - ved na detoch sa najlepsie zaraba, vedia, ze ti rodicia daju aj posledne svojim detom, tak preco by to nevyuzili! ale je to svinstvo 😒. inak dakujem, hej, chlapci sa tam aj mne strasne pacia. a co sa mna tyka - make up robi divy 😀 😀 😀 , keby si ma tak videla v beznom zivote 😀 😀 😀

petraas
30. aug 2010

@tinnka9 to je tak ked mas v okoli len jedneho fotografa...nema konkurenciu tak si hodi take ceny az az...nam fotil aj svadbu ale boli sme velmi sklamani a kopec penazi v pr...i...no uvidim co este zajtra poriesim

kathynka
30. aug 2010

ahojte...tak sa vam hlasim z nasej rozstrielanej bratislavy...akoze cele zle...je tu z toho docela poplach, nikto nechape...setci moji kamarati na fb maju nieco o tom v statuse...na obed mi aj mama volala, ci som pocula co sa stalo (kedze vie, ze u yoana tazko, lebo oni maju len francuzske stanice v telke), ale akurat som bola cez obed v jednom zvieracom obchode, tak boli spravy, cize som uz vedela...len mi chcela mama povedat, ze keby som mala nahodou nejaky napad tam ist poobede na prechadzku...nastastie to mame na opacnu stranu, takze tam nechodievame...tych mrtvych je uz viac, lebo jeden pan prisiel poobede domov z prace a nasiel si na balkone zastrelenu manzelku...to je uplne hrozne...no proste k tomu sa ani neda moc pisat, proste katastrofa... ☹

kathynka
30. aug 2010

este som chcela o yoanovi daco, ale vravim si, ze to dam radsej zvlast a nebudem to miesat s tym smutnym komentarom...

je to betar ten chlapec 🙂 @bobocka tak som mu pozrela do pusy a zubov vidim stale 8...ale v jednom kuse si dozadu pcha nejake veci, tak tipujem, ze ho tie dasienka dost stvu, cize je len otazkou casu, kedy sa to prereze uz naozaj...
a nechodi este sam...stale za jednu ruku...ale problem je fakt v tom, ze on ma potrebu stale utekat...to sa ho clovek aj boji pustit....ja neviem, ale on ma snad volaku vrtulu v zadku 🙂 a robi perfektnu vec, strasne sa na nom setci smejeme - posadi sa na svoju malinku drevenu stolicku predo mna, zacne si hojdat nozickami, pocka kym sa vsetci pozeraju, na to sa rychlo postavi a rozbehne sa ku mne...to da asi tak 5 krokov, ale samozrejme, ze je to len tak tak, lebo v tom jej rozbehnuti sa dlho neudrzi a mne uz len vleti do narucia...strasne ho to bavi, je velmi podareny 🙂
a dnes som aj ja spravila fotku jeho papuciek, ked ste si tu tak svorne posielali fotky papuciek vasich drobcov...yoan ma len take obycky za 7e, ale vyzera to, ze sa mu v nich chodi dobre...
a inak, dnes si pri mne zarobil modrinku na licku...boli sme v kaviarni a drzala som ho sice za ruku, ale on ked si zmysli, ze ide na opacnu stranu, tak sa tak zvlastne skruti a nie vzdy sa nachadzame v priestore, kde siroko-daleko okolo nas nic nie je...tak sa buchol lickom rovno do rohu stola...samozrejme sa rozplakal dost hlasno, ale o chvilocku prestal, tak ja ze super, secko v pohode...a o par minutiek tam mal modrinku...akoze nic vazne, aj sama som sa cudovala, ze sa mu tam vobec zjavila...doma nam pak clarisse vytiahla zo suflika nejaky speci gelik, ze ked sa nieco take stane nabuduce, tak mu to mam hned tym potriet a vraj tam nebude potom modrinka...cize sme si rozsirili nasu vybavicku na prechadzky...

luppita
30. aug 2010

@kathynka vauky krem na modriny 🙂 pekne papucky a s praktickym zipsom 🙂 snurky mojho moc lakaju 😉 inak aj Simi sa tak hra, ze stoji a so strasnou radostou sa ku mne rozbehne a ked je moc rozjaseny tak ani krok a hned sa hodi po mne a ja ho chytam 🙂 fakt zabava, ale za jeho smiech to stoji 🙂
nam sa maly dnes zasprajcol hlavou pod sedacku a reval tam, nevedel sa odtial dostat 😀

kathynka
30. aug 2010

@luppita ze zasprajcol pod sedackou 😀 boze, co tie decka nevymyslia...na yoanovi je smiesne aj to, ze on z tej stolicky doslova zoskoci, bo on ked na nej sedi, tak nedociahne nozickami na zem 🙂

bobocka
30. aug 2010

@kathynka ja ti dako velmo tu blavu prezivam.hrozne to je 😢.teraz je vraj nejaky svieckovy pochod na pocest obeti 😢 hrozne 😢

zlaty yoan,zoskoci a uteka. 🙂 perfektny 🙂 a kremik na modrinky to aj a poznam.nemame ho sice,no v lekrnito maju.ked som s nasimi byvala,tak sme to mlai.to je taky akoby gel.uz si ale nepamatam ako sa to volalo.vzdy ked som sa niekde tresla,co nebolo malokrat,tak ma mama mazala.modrina sice bola niekedy aj tak.ja mam s tymto problem.mne sa staci sa trochu udriet a je to. 😒

@luppita,ze zasprajcoval pod sedackou.si ho mala natocit 😉.

moj misko dnes zle spal cez den.vcera dal tri hodiny v kuse a dnes 45 min a potom neskor 30 min.tak som ho uz teraz ulozila.inak aj moj misko sa naucil huncutstvo.nemam sa sice cim chvalit,budem ho to musiet oducat,ale teraz sa na nom riadne rehoceme 😀 .normalne si pcha ukazovak do nosa. 😀 a nie nahodou.zamerne.narve tam polku prsteka a chyti zachvat smiechu 😀 .strasne je pri tom zlaty 😀 😀 😀

luppita
30. aug 2010

@bobocka dobreeeee, no dobre ze hovoris, musim najst fotak. Som si chcela natocit aj tie prve kroky a neviem proste zmyzol, niekedy mam pocit ,ze tu pidilidi byvaju 🙂

lujsa
30. aug 2010

@luppita mne sa minule zasekol drobec pod postelou-my mame totiz uplne nizku postel a jemu sa tam nezmesti hlava...Az minule prisiel na to,ze ked si polozi hlavu lickom na zem,tak sa tam horko tazko dostane 😅 Nahadzal si pod postel vsetky lopticky,vybral sa za nimi a ja som ho hladala jak blazniva,kedze som bola presvedcena,ze pod postel sa nedostane...Dostal a cucal..a naspat ani za svet,tahala som ho za nohy a bala sa,ze mu spalim to licko...

@kathynka aj nas drobec ma prvu urazovu modrinu,medzi bradou a krkom...Smykla sa mu rucicka,ked chodil popri stole a ako padal,tak som ho zachytila,ale to miesto si udrel o roh stola a ma tam znacku....

@petraas to je zdieranie,tie ceny...Ved ich to nic nestoji,fotit uz davno vedia,a tu upravu fotiek maju za chvilku...To keby si mala kazdy rok platit za par fotiek 70 eur,tak za 10 rokov nasporis na poriadny fotak a mozes si nim fotit kolko chces..

@tinnka9 vy mate nadherne tie fotky,aj ja by som chcela dat drobca takto pofotit,ale nejako sa k tomu neviem rozhybat...Dufam,ze sa mi to podari skor,ako vyrastie..

@bobocka kupili sme tie Reeboky...21-ky.Boli mu uplne presne...Najprv som vahala,ci este vynosi tenisky,ale ved to je jedno,ci mu kupim do kocika jesenne topanky,alebo tieto tenisky.Su naozaj fajn,maju pevnu patu,ohybnu spicku...A ta bunda,ani nehovorim,krasna je-ak ju kupite Misko bude ako z katalogu.

bobocka
30. aug 2010

@lujsa ty si zlata.spravila si nam trzbu 😉 teda nie nam,nevlastnime to 😀 ale aj tak,vies co myslim 😉 bobco tie adidasy nikde nenasiel,este zajtra idu kosicke predajne do pucu dat,tak dufam,ze tam budu.nam by boli 21tky velikanske 😢 ale gregovi nech sluzia 🙂 vsak je sikovne to,ze je tam ta nozicka nakreslena a teda ty to len prilozis a vies,ci je to spravna velkost 🙂

ja som sa dnes z domu nepohla,lialo a lialo ☹ dufam,ze zajtra lepsie bude 😉

a greg pod postelou 😀 riadne dobre 😀 davaju tie detvaky 😀 ,ja mam toto obdobie radsej ako to ked bol misko uplne malicky.bol nadherny,vonavy no dokopy nerobil nic.teraz je s nim riadna sranda 😀

kathynka
30. aug 2010

aj u nas dnes lialo, az o 15tej prestalo...ale doobeda sme sli aspon na chvilku von, bo yoanovi sa uz zivalo, tak nech si trosku pospi...on to ma fajn, sak som ho dala pod tu plastenku na kocik, akurat ja som zmokla trochu 🙂 a poobede nam uz neprsalo, tak to bolo fajn...ale kosa bola riadna...to je hrozne taketo teplotne skoky...

weiya
30. aug 2010

@lujsa aj mala vcera vliezla pod postel a vyjst von nechcela, musela som ju od tial s placom tahat 😀 len horsie ze nam tam take ostre srobiky trcia v prostriedku postele, co drzia rosty 😒 este aj tie lopticky si tam talka nahadzala ako G. 😀

bobocka
30. aug 2010

ancijasa kocky,kde ste? 😀

kathynka
30. aug 2010

a jejda, @bobocka sa uz pomaly vyhrazat ide...ty si tu taka nasa rozarka - kazdu noc ponocujes 🙂 ja bych tu s tebou velice rada zostala, ale chapes, vstavam rano do roboty 🙂 i ked dakedy z vasich reci a statusov mam pocit, ze spim dlhsie ako vy, kedze niektori drobci su riadni ranostaji...a navyse vecer idem do viedne na koncert K´naana, takze sa musim dnes vyspat, bo zajtra to moc na spanok nevidim...

bobocka
30. aug 2010

@kathynka aaale,bobco je v kosicoch,michalko spinka a tu nikto 😀 tak ty sa vyhopkat teda ides. 😀 paradicka.tak si to uzi 😉

kathynka
30. aug 2010

@bobocka dik, moja 🙂

luppita
30. aug 2010

@bobocka joj bobo poznam to, nas tato chodi casto prec, neznasam to ☹

bobocka
30. aug 2010

@luppita no moj bobco chodil velmi casto prec takto pred rokom.teraz je vacsinou v bb a na tieto mini sluzobky chodi zriedkavejsie.ale napr ked zacinali robit eshop,tak mali toho vyse hlavy a to mi hockedy aj na tyzdnen do ba siel ☹ to mi uz vela bolo.teraz su to len dva dni.od stredy do nedele ma volno 😉 hura.ked su to 3 dni,este je to ok ale nad 3 dni mi to uz vadi.to mi chyba a aj som unavena,ze mi s miskom nema kto pomoct.ale hovorim,teraz je to uz malico.ked som mala terminov porodu 5 a bobco takto kadejako chodil robit,tak som mala nervy,ze ma to chyti akurat ked doma nebude.no nastastie misko zabuntosil v piatok vecer 5 min pred polnocou a o 5 :13 rano v sobotu uz bobco smoklil ,ze syna ma 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre