V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
6. sep 2010

@luppita inac lupita si ma inspirovala s tou prerabkou spalne 😀 tak sme dnes prerobili aj my 😀ale urobili sme to tak ze sme velku postel pritisli ku stene, lebo mala mi uz casto popadala, ked so mnou spala,predminulu noc dva razy som ju nasla stat pri posteli a plakat, tak neviem ci sama zliezla alebo spadla... 😒 aj komodu som si presunula 😀 a v prostriedku izbi nam ostal teraz fajin plac, tak sa mala bude moc pekne hrat a ked pride jej cas bude mat kde nacvicovat chodenie 🙂 este volaky kobercek jej tam musim kupit na hranie 😉

luppita
6. sep 2010

@petraas @bobocka @kathynka ja som bola pre ten cebion v lekarni a pitala som sa na vigantol a aj oni ho stiahli a vraj ho nemam pouzivat a ani nebudem. Dame si pauzu a uvidime, simpi ma uz fontanelu pekne zrastenu 🙂

luppita
6. sep 2010

baby poznate takuto tabulku 🙂 kamoska mi to poslala, ze u nej to vyslo.... u nas teda vobec, mala som mat dievcatko podla tej tabulky 😀

luppita
6. sep 2010

joooj jak to je zle vidiet 😠 hore riadok z lava do prava je vek matky pocas pocatia,od 18 do 45, na pravo zhora dole su mesiace pocatia (po cesky) od januara a ked si to spojite vide vam ci ste mali mat dievcatko (ruzove) ci chlapca (modre), ked tak pre lepsiu vyditelnost poslem na mail 🙂

weiya
6. sep 2010

@luppita to je ten cinsky kalendar, ze? 🙂 som mala mat podla toho chlapca 😉

ewwe
6. sep 2010

cauko, aj ja lezim ako odnata, ako by ma presiel valec, teplotu mam 38, vsetky klby ma bolia, najviac sa bojim o malu, predsa je po ockovani ☹ dnes ked som tak lezala na gauci tak som jej povedala niny dones mi babiku a ona normalne zobrala babiku a priniesla mi ju na gauc do ruky, aj konika, aj kocku a kravku na poziadanie, chcela som aj loptu ale nevedela ju nijako zobrat do ruk a pohybovat sa,
dnes som objednala sedacku z ineho shopu, uz som od nich objednavala nejake veci tak dufam ze sa situacia nezopakuje

ewwe
6. sep 2010

ani mne ten cinsky nevysiel, mne vysiel iba jonas, inak ziaden vypocet nevysiel

weiya
6. sep 2010

@ewwe sikovna je kocka 🙂 skore uzdravenie...

luppita
6. sep 2010

@weiya hej je to ten cinsky 🙂 pise sa tam, ze je na 99 % spolahlivy 😀

petraas
6. sep 2010

no baby vidim ze 100 ludi 100 chuti s tym vigantolom...nebezpecne to nieje tak mi ho pouzivame dalej aj ked by sme nemuseli lebo Sofi chodi na slniecko...dnes som si dala novy predpisat a pokracujeme v davaniu...pokial to nieje nebezpecne tak nemam dovod na paniku a nedavat ho...je to kazdeho rozhodnutie ved aj lekarka ci v lekarni mi povedali ze ho mozem davat ale zalezi to na mne ako sa rozhodnem...lekarka mi este povedala ze to zisti lebo o tom nic nevedela a ze ak to bude nejake nebezpecne tak mi zavola aby som to nedavala ale nevolala takze pohoda🙂
@luppita tak ked som pozrela na tu tvoju tabulku tak nam to vyslo mame dievcatko🙂 a vidim ze by sme mali v 30 zapracovat aby bolo dalsie🙂))) alebo este v 31 a32 no uvidime ci financia a zdravie dovoli ale asi pochybujem

luppita
6. sep 2010

baby tak teraz neviem, ak ratam pocatie v 24 rokoch a december, tak to nevychadza, ale ak dam pocatie 25 rokoch (mam narodky v januari) tak to vychadza s decembrom 😵
@petraas mne vychadza dievcatko najpravdepodobnejsie v 30tke , ach jaj to je riadne daleko ☹

lujsa
6. sep 2010

@weiya skore uzdravenie vam prajem 😵 Cebionom nic nepokazis,ked je Talka prechladnuta,c-cko potrebuje 😉

@luppita poznam a nevyslo nam to,G.mal byt dievcatko 😀

@ewwe nina je nielen sikovna,ale aj poslusna,G.poda jedine lopticku,na ine len chyti do rucky a hlavou ukaze nie-nie 😀

Ja Vigantol tiez nedavam a vobec sa nebojim,G,je uz velky,nie je to vobec nutne,A-D nebudem davat tiez,ja sa bojim predavkovania a s obomi sa predavkovat da.Ak s VIgantolom nic nevymyslia,tak dam raz za cas Cebion multi,ale my uz mozme vyt naozaj kludne a nebat sa toho,ze Vigantol nedavame 🙂

bobocka
6. sep 2010

@luppita 😀 tak podla tabulky som ja dceru mala mat 😀 asi teda nie velmi spolahlive to je 😀 .@ewwe jooj mamina,rychlo sa liec .dufam,ze ti to coskoro prejde 😉 a dcerku mas neskutocne sikovnu 🙂 fakt klobuk dole pred nou 😉 moj misko sa dnes naucil hovorit tik-tak 🙂 .som mu kyvala s kablom od pocitaca pred ocami zo strany na stranu a vravela som tik-tak a dieta mi to zopakovalo 😀 tak sme tiktakovali este pol hodiny 😀 .a vie povedat teta,pekne makko,no nespaja si to s tetou este.len to vie povedat 🙂 ale on vie povedat kadeco,len si to nespaja s vecami.vzdy ked povie mama,tak ja mu chytro na to poviem prosim?, aby vedel,ze na to reagujem a uz to sem tam aj chape,no fakt neviem ci si to so mnou spaja. aj bobco mu stale hovori tata.iba on mu tak hovori,ja nie,tak aby misko pochopil,ze bobco je ten tata 😀 a aj hojda vie povedat 🙂 so svokrovcami chodi kazdy vikend k rodine na zahradu a oni maju hojdacku,tak sa hojda naucil.teda oni tak tvrdia.mne to doma este nepovedal,ale zas ja im rada uverim,ze to povedat vie 😀 😝

bobocka
6. sep 2010

@lujsa lujsi som sa ta chcela opytat,ty si taka cebionova 🙂 ,ten cebion multi sa ma davat 3x denne po 4 kvapky,nemyslis,ze je to vela?ja viem,ze to tam tak pisu,no zajtra znova skocim za doktorkou,ze ci skutocne tolko mam davat.mne ta davka pride byt vhodna, ak ma mimi velky nedostatok vitaminov,ale ak ja maleho zdravo stravujem (teda sa snazim) a este aj tolko vitaminu doplnkoveho do neho davat...no neviem.nejak sa mi to nepozdava 😒

bobocka
6. sep 2010
weiya
6. sep 2010

@lujsa dakujeme 🙂
@bobocka no vidis, nakonec to s tym vigantolom neboli az take zle... 😉

bobocka
6. sep 2010

@weiya no to,ze je to nie zivotu nebezpecne sme vedeli,no je tu padny dovod,pre ktory ho stiahli z trhu.ja sa citim lepsie ked ho nedavam.aj ked viem,ze to nie je nebezpecne,ale radsej najdem inu alternativu. 😉

ewwe
7. sep 2010

cauko uz je mi trocha lepsie, potila som sa celu noc ako prasa
ja vigantol nedavam ako som pisala, vraj uz nemusime, je tu uz aj niekolko tem o tomto, a baby tam nieco ggoglili a ta latka 4-vinil... patri medzi karciogenne latky 🙄

ribizek
7. sep 2010

@bobocka - autíčka áno, ale ked sme hľadali celú autodráhu, tak sme nemohli nikde zohnať.
Tá 6. choroba by sa už nemala vrátiť, aspon podľa toho, čo viem ja. Teplota zrazu vystúpi, 3 dni sa "drží" a po 3 dnoch v pohode a dieťa sa vysype. Mali sme to s Matúškom, tak už aspon viem, ako by to malo vyzerať, ked sa vysype. No, v noci sme ešte horúčkovali, cez den sme bez, tak uvidíme. Len je tu kosa, tak vykurujem, nech ich obidvoch nedhytí nejaká viróza. ☹

petraas
7. sep 2010

no baby tak oducanie dudlika bude u nas tazke:(
dnes som sa rozhodla ze od roka zacneme s oducanim tak teraz ked som dala Sofi spinkat tak som jej dudel nedala a ona ho zacala hladat po celej posteli a ked ho nemohla najst tak zacala strasne kricat a nervacit az z toho vznikol plac tak mi jej bolo velmi luto ze som jej ho nakoniec dala a povedala ze este ma nejaku tu hodinku do roka ze to este stiha s dudlom🙂)))) no som zvedava ako to zvladneme...inak my dudel vobec nepouzivame len ked ideme spinkat tak uvidime.
a nepoznate niektora nejaky trik na oducanie?

luppita
7. sep 2010

@petraas ja co som pocula od kamaratok, tak jediny trik je pevne nervy, zo dve zle noci, ale malo by to ist 🙂a ak nie treba pockat az to mala pochopi, ze dudka je zla, alebo kym sa ta dudka neopotrebuje tak na vyhodenie.... vraj to funguje. mi mame dudel tiez len na spanie a dokonca som si vsimla, ze ho vypluje hned a zaspi bez neho.... tak uvidime 🙂
@ribizek aj mi sme mali tu chorobu asi, niake 3 dni horucky (fakt vysoke) a na 4den vyhadzane cele telicko

petraas
7. sep 2010

@luppita no to som si aj myslela ze to bude asi jediny najlepsi trik pretrpiet nejaku tu noc a Sofi by si mala zvyknut spat bez dudlika...no uvidime zacneme ho len no obedny spanok omezovat a ked to bude v pohode tak zacneme aj v noci...inak Sofi ho vypluje hned ako zaspinka ale niekedy sa stane ze sa v nosi zobudi a hlada ho tak jej ho musim dat ale niekedy spi aj celu noc bez neho

bobocka
7. sep 2010

@petraas @lujsa tak vy uz mate doma rocnych sintrov!!!! vsecicko najlepsie malej sofi a malemu gregovi zelam !!!!! nech su drobci zdravi,stastni,vysmiaty,nech vam len radost robia 🙂

@petraas z toho cumlika si nic nerob.u nas mame dudku presne tak ako vy,len na spanie a misko ju tiez vzdy ked zaspi vypluje. a v noci sa takisto sem tam preberie,to mu ju dam naspat do pusky,pohladkam ho a spi dalej.podla mna pokial babo nema dudku aj cez den a je to len na spanie,tak ju zas nesil od toho.mne osobne vadi ked vidim velke dietako s cumlom po ulici behat,no u rocneho baba je to podla mna ok.po dvoch rokoch je to uz na riadne zvazenie,ale teraz sa to este da. a je tu na koniku tema o oducani od cumlika,tak si to skus poprecitovat. https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/anketa-ako-odnaucit-dietatko-od-cumlika/ mozno tam nejaku dobru radu najdes 😉.ja to teraz necham tak,nebudem menit to,co nam vyhovuje a ked bude misko starsi,tak mu to vysvetlim,ze je uz velky na dudku. a mozno mi to zacne vadit skor a,no budem to az potom riesit.teraz mi to nevadi 🙂.vdaka dudke mame vsetci traja spokojne noci,tak naco to menit.este je na oducanie cas. 😉
@ ribizek jaj,tak s autodrahou su problemy...ale uz mas po starostiach,mas ju doma 🙂 chalani sa budu riadne tesit 😉 a ta siesta choroba,tou si prejde kazde mimi,ci je to individualne?

petraas
7. sep 2010

@bobocka aj som si hovorila ze este mame nejaky ten cas na oducenie ked ho mame len na spinkanie lenze Sofi ma viac a viac rozumu a potom sa bojim ze teprva to bude horsie s oducanim...inak doporucuje sa dudlika zbavit do jedneho roku ale to len ked ho deti pouzivaju stale vraj kvoli zubkom a vyslovnosti...no maja komoska ma 3 rocnu dceru a ta este dudlik ma...ja ked ich stretnem v meste tak ma porazit ide, ale to je kazdeho vec...no ale poznat to na jej reci...prave ze aj my mame super kludne noci s dudlikom, len sa fakt bojim ze neskor sa bude tazsie oducat

inak aj my sme si presli 6 chorobou

petraas
7. sep 2010

baby stalo sa vam niekedy ze ste dali oprat pradlo a ked ste ho vytiahli tak na niektorom boli flaky ktore tam pred pranim neboli?

bobocka
7. sep 2010

@petraas ano stalo peti,zmen prasok na chvilu a vycisti poriadne tu nadobku kde prasok a avivaz davas.niekedy sa ten prasok s avivazou spoji,vznikne taka hnusna melasa a ostane to tam popriliepane a ak to casto necistis,tak to niekedy moze znova do prania preniknut a iba flaky to porobi. 😠 skus to potom oprat znova.mne niektore vysli,no niektore nie. 😠 tiez som s tym mala problem.mali sme pracku asi mesiac,som si myslela,ze ked je nova,netreba to tak cistit,ze vsak sa to tak skoro nanieset nemoze a mylila som sa 😖

petraas
7. sep 2010

@bobocka a dakujeme za gratulaciu🙂
a pripajame sa @lujsa Gregovi prajeme vsetko len to najlepsie, najkrajsie a vsetko zle nech ho zdaleka obide🙂

weiya
7. sep 2010

aaaaa tak dnes mame dalsich oslavencov 🙂 @petraas @lujsa veeelka gratulacia k prvemu rocku 🙂

sme boli u dr dnes, dala nam taky sirup na kaslik a soplik, fuj uplne hnusny je,mala tak krutila s hlavicku ked som jej ho davala,no hadam pomoze a bude zas zdrava ako rybicka 🙂 aj vigantol som si dala predpisat a lekerka a ni lekarnicka nic nehovorila, tak ja ho vecer dam.

@petraas stalo sa to aj mne, na plachte a este sa mi to stalo ked som utierky a uteraky davala prat,tak som ich vytiahla s flakmi ktore tam predtym neboli, a uz mi nejdu vyprat 😠 take hnedooranzove flaky mi poostavali a fakt neviem s coho to... a aj na dvoch trickach sa mi to stalo a nejde to uz vyprat,asi tak pred mesiacom, sa mi to stalo, teraz uz pere pracka v pohode, ci tam bolo nieco padnute alebo co...netusim, prasok davam na bubon a avivaz pridavam az potom ked doperie, tak si dam este raz plachanie plus zmykanie, lebo tie nasypky som stale znecistene prachom a avivazou mala,zle to odtial vyplachuje 😒

petraas
7. sep 2010

@bobocka ja davam prasok priamo do bubna len avivaz do nadobky a tak to cistim len sem tam ale teda budem castejsie. inak toto nam robila aj stara pracka a poslednu dobu dost casto a ani uz akosi neprala tak sme kupili novu mame ju tak pol roka a uz to robi.to su take flaky akokeby to bolo od mastnoty a skusala som to este raz oprat ale nejde to dolu tak ma to nahnevalo lebo mne to zakazilo skoro vsetky nove tricka a Sofinke tak isto väcsinou nove tak ma ide slak trafit...no uvidim skusim to casto cistit ci to teda pomoze. dakujem za radu🙂

tinnka9
7. sep 2010

Kočky prave sme sa vratili z poradne. Aktualna vaha 12880g (pribral len 380g 😉 od poslednej p.), dlzka 83cm 🙂 . Zaockovany do oboch noziciek, cakam na reakciu. Len sa bojim, ze tym, ze uz chodi, ho to moze viac boliet. Na Vigantol som sa pytala, vraj oficialne nevie doktorka nic, len co sa dozveda od pacientov - sila. Normalne nam dala recept, vraj do 2 rokov treba davat 😕 . Pytala som sa na tu chorobu, co minule mal - cely vysypany a reval a reval (lebo vtedy ona mala dovolenku), vraj to kludne mohla byt sarlachova angina 😕 .
@petraas @lujsa vsetko najlepsie Sofinke a Gregorkovi, nech vam deturence robia radost!
@petraas my tiez dudlujeme, dokonca aj cez den, ked je nervny (v poslednej dobe je teda dost, jeho oblubena cinnost je od jedu sa hadzat o zem 😀). Ale uz si to dudlanie zacina obmedzovat sam, lepsie je pchat do pusy vsetko mozne ine 😀 . Inak mam na to presne taky isty nazor ako @bobocka - zatial neriesim, vadi mi to u vacsich deti, tie nase na to este maju narok. Myslim, ze neskor, ked bude rozumnejsia, jej to skor vysvetlis a pochopi to, ako teraz. Len sa budete zbytocne trapit. Idu im este aj tie zubky, nejako sa musia ukludnit. Ale je to na tebe - su maminy, ktore su neoblomne a idu na to aj cez slzy... A zas lepsie dudel, ako ruka alebo prstek - to nevyhodis 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre