V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

wwcko
1. jún 2010

@petraas tak my este nesedime. sedi len v prekazkovom sede alebo klaci. Ked da obe nohy pred seva tak spadne 🙂 A teraz uz nekaka do plienky, ale len do nocnika?

Riesite svokry? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tusim mozme napisat nekaju knihu, mam tiez co pridat 😀 😀 😀

@kathynka vitaj spat 🙂 a ten drziak to je taky, ze sam si zoberie pit a sam vrati?

@achalteke no my len hrncek ale este nemame odkusany, tak dufam, ze bude aj pouzivany a nebude nam sediet niekde v supliku 🙂 To sa uz aj bude papat ked tak krasne sedi. Sup do stolicky na jedenie a k velkemu stolu 🙂 a je uz hoci co, len ten ceremonila pri tom.... 😠

@valentovasasa vobec nic si z toho nerob. Ako sm si vsimla, tak deti bud napreduju telom a vela uz vedia, postavit, posadit, lozit atd, alebo vedie rozpravat, dat pap, ukazat aky su velky atd. My sme ta prva moznost. Nevieme pekne rpzravat, dat tapi tapi, nevie dat papa.... Nechaj Tomaska nech si ide svojou cestou a nie tou, ktoru by si chcela ty 🙂 ale myslim to v dobrom samozrejme 🙂

achalteke
1. jún 2010

Ww jo šimajzník už papá ze židličky delší dobu, koupila jsem tu polohovací s pultíkem. No a dneska aby toho nebylo málo se začal zvedat a hrozně se u toho vzteká když se mu to nedaří...a mám pcit že mu leze další zub, páč si furt šmátrá prstíkem v puse, což normálně nedělá...
@bobocka mám ten samej názor. Je to nehoráznost a ta ženská je podle mě na hlavu padlá 🙄 🙄 🙄 ...hnus 😠 . Člověk ty dětičky přenáší jak poklad a ona je čapne za nohu a mává s nima jak lasem 😠 blbka. Na Palbu se dneska mrknu 😉 jestli neodpadnu do tý doby

wwcko
1. jún 2010

My sme MDD neoslavovali. Jedna babka jej kupila oblecenie a druhy sa chysta len jej opuchol prst na nohe a nemoze chodit.

Letani miminek je hnus a duzam, ze tak ako na Sk prisla tak aj odide. 😠

@achalteke Mne zase Ninka zliezla tri krat z postele. Ucila som ju to od uplneho malicka a teraz zliezla pekne sama 🙂 a po schodoch vie chodit 🙂 ale to len na cviceni, lebo doma schody nemame 😀

achalteke
1. jún 2010

@wwcko tý jo to je šikulka, šimek neudělal ještě ani krok 😀 ale na gauč se drápal statečně a jak se naučil sedět tak třeba 15 minut jen sedí a hledí, nebo mačká papír nebo tak a tady je naše židlička: http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=804395

ewwe
1. jún 2010

o lietani miminek som uz pocula davnejsie, tu na konovi je o tom cela tema, fuj je to hnusne 😠

kathynka
1. jún 2010

@wwcko dakujem za privitanie🙂 nie, to je taky plysovy drziak, to by sa mu samemu nepodarilo, hore je taka gumicka okolo hrdla flase, takze mu ju musim vybrat...ale aspon bude vedit, kde ju ma hladat 🙂
tak my sme mali ist dnes na prvu lekciu plavania a cele sme to museli zrusit...yoan dostal v noci horucku...a nic ine na nom nebolo vidiet...teda okrem prerazavajucich sa hornych zubkov...a preco nie naraz hned 4, ze? sli sme najprv za mojou mamou, bo ho chcela vidiet, ze to ze na nom nie je nic vidiet zvonka neznamena, ze daco neni pocut abo vidiet vo vnutri....no a ma straaaaasne zapalene hrdielko...tak sme sli k jeho doktorke, nech mu spravi CRP alebo nieco a predpise lieky..yoanova mamina letela domov po doklady k doktorke, kedze o polhodinu uz mala koncit a mna tam s yoanom nechala...ale kedze to nestihla, tak sme to s yoanom absolvovali sami...CRP mu nerobila, ze naco, spravila mu vyter z hrdla, napisala nurofen sirup, nurofen cipky, paralen sirup, paralen cipky, ze nech vyskusame, co mu bude najlepsie...no a kedze ho to hrdielko zacalo strasne boliet, tak az do poobedia odmietal aj tekutiny, takze sirup beznadejny az cipku sa o 3 minuty potentoval...durch...tak az 14.30 sa mi podarilo do neho dostat aspon 1,5ml nurofenu popri piti mliecka...a pak na polodku zaspal...potom mal uz aspon lepsiu naladicku a spapal aj jogurt...tak hadam bude na tom zajtra uz lepsie...
no a kedze je yoan chory, tak ani my sme neboli vonku a neviem, ci by sme sli, keby bol aj zdravy, kedze aj v BA leje cely den a strasne fuka...hlupe pocasie... 😠

kathynka
1. jún 2010

a este som zabudla, ze vo francuzsku boli u pediatricky a yoan ma 70cm a vazi 8530g 🙂

achalteke
1. jún 2010

Kathy chudák Yoan, musí ho to chudinku fakt hrozně bolet, když nechce ani pít. Přeju mu ať ho to co nejdříve přejde 🙂

kathynka
1. jún 2010

dakujeme achalteke, si mila 🙂

lujsa
1. jún 2010

Kathy-chudatko Yoan,skore uzdravenie prajem 😵 Bolave hrdlo da zabrat aj dospelemu,nieto este babatku ☹ A ten drziak na flasku je krasny 😵

Achal-stolicka je paradna 😉

Na "lietanie" babatiek mam uplne rovnaky nazor,ved hlavicka tak maleho babatka je pritazka a krcna chrbtica slabucka,nechapem,ako to mozu robit 😠 Chudatka babatka ☹

lujsa
1. jún 2010

@bobocka vcera som zabudla pogratulovat k stvornozkovaniu a klacaniu-paradicka,ste sikovni 😵 😵

wwcko
1. jún 2010

@kathynka ja som myslela, ze to je taky samoobsluzny drziak 🙂 ale aspon nebude sam vyberat flasku a hadzat s nou 🙂 A ze mu posielame vela zdravicka, nech sa co najskor vylieci.

@achalteke pekna stolicka. Po podobnej sme aj my pozerali 🙂 http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/1083... ale tolko penazi sa mi nechce dat, najlepsie keby bola niekde v ponuke z druhej ruky 🙂 My sme to zliezanie trenovali s aj s Martinom tak snad uz to ma zafixovane. Lebo aj indiana robila le jeden den a potom uz nechcela, tak snad zajtra to zliezanie este bude vediet. 🙂 A Ninka nesedi ani sekundu. posadim ju a plesk na bok 🙂 podarena je 🙂

kathynka
1. jún 2010

dakujeme lujsa 🙂 yoanova mamina nevola, tak hadam je secko ok...som jej povedala, ze keby sa nieco zhorsilo alebo keby hocico potrebovala, tak nech vola...
no ja som videla len ukazku na tu palbu a fakt des...my sice tiez robime s yoanom lietadielko, ale take jemne, ze ho dam len hore nad hlavu do vzduchu, ani ho nevyhdzujem...ale hento je uz moc drsne...hlupe matky...

kathynka
1. jún 2010

jeeej, holky, vy ste vsetky take mile 🙂 to vase povzbudenie mu urcite pomoze 🙂

kathynka
1. jún 2010

a ked uz pisete o stolickach, tak pre inspiraciu, yoan ma tuto: http://www.chicco.fr/ProdottiChicco/SchedaProdo...
musela som ju ale najst an francuzskej stranke...je polohovatelna, vzadu ma ulozny priestor a je tam taka vystelka pre celkom male babatka, ktoru sme yoanovi asi pred mesiacom uz dali prec...a este je tam taka kravicka zavesena, s ktorou sa strasne rad hra a chvost jej pri zatlaceni robi muuuuu 🙂
tam som cenu nenasla, ale podla inych stranok stoji 190e...no, dost...este na niektorych ju maju teraz v zlave na 143e...aj tak dost...hm...

lujsa
1. jún 2010

Pozrela som si palbu a mam dost 😠 ☹

Krasne stolicky 😉 A ya od Chicca je pardna 😵 My mame Fabulu-Jezisko nam ju necakane priniesol 😀

lujsa
1. jún 2010

pardna=paradna 😎

evaxx
1. jún 2010

Zdravím maminky, mám holčičku narozenou v září 2009 jako asi většina z vás. Zajímá mě, jestli už dáváte dětičky do sporťáku (sedačky). Malá ještě sama nesedí, tak nevím jestli ji tam mám dát nebo ještě počkat. V hlubokém kočárku se jí už nelíbí, je zvědavá a chce koukat kolem.

lujsa
1. jún 2010

@evaxx ja mam drobca v sportaku od polroka,nezmestil sa do vanicky...On pekne sedi,ale nevie sa uplne sam posadit (iba z naklonenej roviny,alebo ked sa ma coho pridrzat-tycky v postielke,gauc),tak ja ho sediet nedavam-okrem papania a mojich kolien.V sportaku ho mam v pololahu a ked chcem aby spinkal,tak v lahu 😉 Myslim,ze uz vsetky baby maju deticky v sportaku 😉

evaxx
1. jún 2010

Aha, takže jsem asi trochu pozadu 😅
Od zítra jde malá taky do sporťáku. Ta bude mít ale radost 😀 Spát určitě nebude, protože bude muset všechno okouknout.

bobocka
1. jún 2010

no tak som pozerala tu palbu a bolo to strasne.ja nechapem ako ta zenska moze tvrdit,ze je to bezpecne.tam jedna maminka tocila dcerku (ta mala 2,5roka) a mala zacala plakat,ze ju to boli!!!!!tam tym detickam padala hlava ako handrovym babikam!!!!a ked som videla ten par co mali prve dietatko to trojmesacne a ze ona maleho uz den po narodeni hlavou dole davala!!!!husa!!!!!!!ta rodila doma,takze mi bolo hned jasne,ze ona je taka matka experimentatorka ☹.no chudence deti.ja by som ju za to nomalne stihala.tie nasledky sa u deti nemusia prejavit teraz,ale o par rokov a mozu byt veeelmi zle 😢.vsak oni tvrdia,ze ked dietatko nieco boli (kolika a pod),tak s nim "polietate" a je tisko.no vsak jasne.keby mnou niekto tak lomcoval,tak by som bola tiez poriadne dezorientovana a mimo ☹.su to tupci!!!!socialku na nich!!!! 😠
@ kathynka .jooj to s choruckym yoaom ma fakt mrzi.chudiatenko male. ☹ dufam,ze sa mu rychlo polepsi.
@luisa my mame tiez fabulu modru http://www.babydream.eu.sk/produkt/-fabula--207/
@evaxx moj misko je v sportaku uz straaasne dlho.a tiez este sam nesedi.no my mame polohovatelny-4polohy a aj uplne dole sa da dat http://www.bambinodirect.co.uk/images/LgProd/qu... my mame tento a ja som s nim velmi spokojna.maly,spratny,sikovny 🙂 a super lacny bol (ebay.uk 190libier kompletka 🙂 )

lujsa
1. jún 2010

@evaxx vobec nie si pozadu 😀 Mojmu drobcovi sa ako polrocnemu vo vanicke este velmi pacilo,ale musel mat uplne pokrcene nozky,tak som ho dala do sportaku,ale spi tam o dost menej-presne ako pises,vsetko ho zaujima 😉

lujsa
1. jún 2010

@bobocka presne tu zelenu Fabulu mame aj my 😉 Tie babatka musia byt pri "lietani" v uplnom strese,jasne ze potom zaspia,ved su vycerpane ☹ Je mi ich tak luto...A to si vezmi,ze tu 2,5rocnu uz nevladali tak rychlo tocit....

evaxx
1. jún 2010

lujsa - malá se do hlubokého kočárku ještě vejde. 🙂 A došlo mi, že už ji nebudu moct vozit v autosedačce na podvozku od kočárku. To je docela velké mínus 😒 .

grajcaricka
2. jún 2010

baby ja som to tiež pozerala, a bolo mi z toho špatne ☹ ako toto môžu rodičia podstúpiť, podľa mňa to je abolútne riskantné a nebezpečné................nemá to nič spoločné s cvičením ................... ☹

weiya
2. jún 2010

To bola otras ta palba, v zivote by som nic podobne s nataliu nespravila, ani nedovolila aby to s nou niekdo spravil,na grc mi z toho bolo, tie matky co to tam chodia su obycajne puce! s bezbranim, nevinnym dietatkom takto zaobchadzat ☹
baby krasne mate stolicky na papanie 🙂 drobci v nich urcite rady papaju 🙂 My mame tuto: http://www.agssport.cz/detska-zidlicka-booboo-h... dostali sme od kamarata a kamaratky ked dosli na opacky 🙂
@evaxx moja mala vymyslala v hlbokom kociku uz asi od 5mesiacov, strasne zvedava, chcela vsetko vidiet, vobec sa jej tam nepacilo a plakavala mi tam, som myslela, ze ked ju dame do sportiaka, ze sa to zlepsi,ale niee...ani tam sa jej nepaci, nema rada kocik 😅 takze kludne uz mozes dat malu do sportiaka.

kathynka
2. jún 2010

weiya, jeeej to je pekna zelena stolicka 🙂 a natalka je paradna, sikulka malicka 🙂

natali1401
autor
2. jún 2010

nazdar zeny 🙂 tak po sto rokoch opat nazeram na modreho kona.. sice tu teraz chodim casto koli bazaru .. a teraz som furt na mojasvadba.sk ale kedze mi achalteke povedala ze tu s wwckom zase vykecavaju tak som sem nazrela ze co nove 🙂

petraas
2. jún 2010

@evaxx nasu Sofinku sme dali do sportiaku po 5 mesiaci lebo do vanicky sa nam uz akosi nedala bola tam dost na tesno a uz tam nechcela ani byt bola nevozna a tak sme nasadili sportiak. este vtedy nesedela a tak sme ju vozili ako pise lujsa v pololahu a ked chcela spinkat tak v lahu. od pol roka pekne sedela sama tak to sme ju davali uz aj do sedu ale ona toho vela nenasedela lebo je to taky nas velky spac takze väcsinou spala.

a ta palba to bol teda hnus, neviem ako to niekto moze robit, chudatka deti...inak pocula som ze v cechach to chcu zakazat taketo lietanie, trasenia a vyhadzovanie deti, vraj to budu pokutovat tak neviem ci to je ozaj pravda ale mohla by byt

achalteke
2. jún 2010

Nazdar Natali a Megan 😀 , Nat tak jak se svadbou?

Jinak mi ve spor´táku taky od půl roka, né že by se tam nevešel ale hrozně se tam nudil a vztekal se.....Evaxx pokud ti jde sporťák do lehu tak klidně přesedlejte, pokud ne a malá se ti ještě do vaničky vejde a je tam spokojená, klidně vydržte. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre