Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

csikike
15. mar 2009

lari, ja kakaove vobec, ale to od malicka, ani cokoladove, ale napr. croasanty ano 😀

lia
16. mar 2009

moni,cakame vsetky na receptik 🙂 ja jem vacsinou len kakaove a makove,mnaaammm 😝

monika1
16. mar 2009

Ahojte 🙂
tak ked dojdem domov tak vam napisem lebo si presne nepamatam a chcete ten co som robila vcera z cinskeho cesta? teda ani neviem co je na tom cinske ale dobre 😀

lari no ja nejake mena si pozeram ale zacneme sa o tom doma bavit az ked zistime pohlavie 🙂
a ty nam supni tie mena co mate vybrate a ideme hlasovat 😀 a uz prezrad to dievcenske meno co si mala vybrate 😉

lara1znk
autor
16. mar 2009

dobre kocky, napisem vam IP neskor
teraz papame a potom ideme cvicit

lara1znk
autor
16. mar 2009

ahojte, a tu co sa deje ze je tu ako po vymreti?
mne maly zaspal tak ze rychlo kuknem co noveho a tu nic

u nas je tak krasne, uplne nadherne jarne pocasie, teplucko, slniecko svieti, tak sa tesim ako poobede vypadneme vonku.

idem vam napisat slubenu IP s menami a potom cakam na hlasovanie,
dakujem!

csikike
16. mar 2009

ahojte, tak my sme spat z ockovania, maly ma 80 cm a 9,680 kg

lara1znk
autor
16. mar 2009

ake ockovanie ste mali csiky?
k tym mieram sa ani neviem vyjadrit 😅 , ja uz ani nemam prehlad kolko je vela, kolko malo, kolko tak akurat,
my sme s poradnou skoncili ked mal maly rok tak som mimo

monika1
16. mar 2009

lari odhlasovane 😀 potom napis vysledky hlasovania 🙂

csiki tak to mate vahu skoro ako my pred 5 mesiacmi,akurat ze sme boli trosku vyssi 🙂

csikike
16. mar 2009

moni, tak tomik je stupel, ale podla mna je v pohode, aj v vahou...

lara1znk
autor
16. mar 2009

napisala som vam do IP vysledky, teda je to take vyrovnane s tymi dvoma menami,
jedno (asi viete ktore) sa neujalo vobec 😀

lara1znk
autor
16. mar 2009

ako vdaku za pomoc som vam na facebook poslala Milku 😀

neviete co je s pierrou? moni, vy ste v kontakte? to kvoli PC tu uz tak dlho nebola?
ako sa inak maju?

monika1
16. mar 2009

MAKOVNIK-ČÍNSKE CESTO
na 4 ks:1kg polohr. muky,4 PL kryš.cukor,1KL soľ,2dcl olej,1prašok do peč.,2ks droždie,pol litra mlieko,3 vajcia...urobiť kvások z časti mlieka a cukru a potom vsetko spolu spracovať najlepšie v mise,rozdeliť cesto na 4 bochníky,plniť,potrieť vajíčkom a nechať kysnúť na plechu cca 1 hod.,potom upiecťpo upečení potrieť cukr. vodou alebo olejom.Ja robim len z polovice 2 makovniky.Nevalkajte prilis tenke cesto.Tak,aby bolo hrube aspon 1,5cm.Plnim pomletym makom zmiešanym s praš. cukrom,pokvapkam vodou a niekedy pridam postruhanu citronovu koru.Na 2ks potrebujem 200g pomleteho maku a 150g práš. cukor.Peciem pri 180 C.

lari netusim co je s pierrou,skusim jej zajtra napisat sms ked sa neozve ale dufam ze su v poriadku a ma len nieco s pc...
lariiiiiiiii a to dievcenske meno??? ja ho z teba asi nedostanem 😀 a inak tie mena ako dve za sebou dobre zneju 😉

lara1znk
autor
17. mar 2009

dik za receptik, aj ked kysnute ja si tusim asi este nikdy nerobila ale vsetko je raz poprve tak sa snad odvazim

no nedostanes asi moni, lebo co ked sa predsa l en raz rozhodneme pre tretie 😀

u nas sa nejako mraci, a to som sa tesila ze bude dalsi krasny jarny slnecny den

pekny den

csikike
17. mar 2009

moni, diky, akurat som mynule doniesla drozdie, ale asi spravim 1 mako a jednu orecho, orechove mooooooozem, a makove dam skreckovi nech lepsie spi 😀

lara1znk
autor
17. mar 2009

uz mu davas mak csiky?
my sme este nemali len taku makovku jedol co je trosku posypana makom ale to je nic

csikike
17. mar 2009

lari, nie este nejdol mak, ale sice ano, 1x papal kusok makovej strudle 😵 , to mu celkom chutilo
a uz mu davam vsetko okrem udeneho a pastet a parkov, teda vyprazane tiez nie ale musim priznat, ze uz papal aj hranolcek, teda 2ks a ked sme boli v mekaci tak mal z kuracvej rolky

lara1znk
autor
17. mar 2009

trojobal skus urobit v rure a moze to potom papat aj tomi

a mekac, no toto csiky, a ja sa stazujem na anglanov ze deti krmia v McDonalde a kazdemu davam za priklad ze ako zdravo sa stravuju slovenske deti 😀

csikike
17. mar 2009

😀 lari, no nevravim, ze to tym krmim ale nebudem ho drzat v uplnej izolacii a zase ta kuracia rolka bola tak co uz jedol aj tak, arabsky chlebik, zelenina a kuracie masko, urcite by som mu nedala hambac, cely nie, ale ochutnat asi ano, ale asi az neskor

lara1znk
autor
17. mar 2009

ty tomu hovoris izolacia? 😀 ja zdrave stravovanie 😀

arabsky chlebik je dobry aj zeleninka, horsie to kuracie maso z McDonalda, tomu sa neda verit

csikike
17. mar 2009

co ja viem... mne to chutilo, nie je to denne, takze uskodit to nemoze, a zase nejedol toho tak vela... proste sme tam boli s byvalou kolegynou a bolo mi trapne brat mu flasku hipky, alebo niecoho ked som vedela, ze ja si dam nieco "zdravsie" tak to neriesim...
aj ked nie som zastanca rychleho stravovania ale raz za cas sa to da... ved nemozeme stale same zdrave veci papat 😀
lari a ako robis v rure 3obla? davas tam olej? alebo maslo? este nikdy som to nerobila tak...

lara1znk
autor
17. mar 2009

pokvapkam olivovym olejom a na 12 minut do vyhriatej rury a raz to aj obratim

jasne, ja viem co myslis, ja tieto fastfoody u nas neznasam, ked vidim tie tlste detiska napchavat sa tam, tak mi je zle z toho,
preto sa toho tak stranim a veru my ked sme isli s guyom raz za cas, to fakt tak raz za rok ideme v nudzi (cestou z letiska alebo tak) tak malemu beriem jeho jedlo, nehrozi aby toto jedol, v tomto budem prisna
asi preto ze zijem v Uk a vidim otrasne dosledky toho 😒

ale vy sa nemate coho obavat, u vas stale prevlada domaca strava tak v pohode 😉

lara1znk
autor
17. mar 2009

robili sme tam rezne aj karfiol a bolo to super, vyzera to trochu inak ako na oleji oprazene, take svetlucke to je, az sa ti zda ze to nemoze byt hotove ale je

lia
17. mar 2009

lari,mne si neposlala vysledok ☹
take rezne robi aj moja mama a daju sa,ale ja mam najradsej aj tak z fritezy 😝
a drzim dietu baby 🤐 ,nezmestim sa uz do rifli ☹
to je kysnuta strudla??ani ja som este nerobila kysnute.tu druhu mas nekysnutu moni??ktora je lepsia??
ja by som teraz nemala sice piect,ale ziada sa mi to 😲

monika1
17. mar 2009

Ahojte 🙂
no tak aj my sme na tom podobne ako lara,fast food obchadzame z daleka,v Mekaci nejeme vobec,jedine ked si kupim tak jahodovy shake alebo zmrzku,inak nic 🤐 a Adamko papa to co my,uplne...nejeme vyprazane a mastne jedla takze v pohode ale minule sme boli u nasich na rezne ale ja som navarila pre adamka kuraciu cinu s ryzou no zjedol to ale pokukoval co jeme my a sa mu to nepacilo 😅 a na druhy den na veceru ked tatik papal rezne tak si pytal tak sme mu dali ochutnat ale bez obalu a jedol akoby tyzden nejedol 😀 ale len trosku samozrejme lebo tatik by sa nenajedol 😀 aj dnes mi zjedol vecer z taniera polku z prazenice 😀 no to ma rad ked my jeme tak z nasho vyjedat,takze musim s tym uz ratat a nalozit si viac 😀
na zajtra varim kura na smotane s haluskami tak to ma strasne maly rad 🙂

lia druhy makovnik je tiez na sposob kysnuteho cesta ale nenechava sa kysnut,mozem napisat recept 🙂

csikike
17. mar 2009

tak prazenicu ma aj tomik rad, velmi mu chuti aj kysla uhorka a ked robim znojemnsku rostenku to priam zboznuje (to je spanielksy vtacik ale nebali sa ta plnka do masa ale sa to prida do stavy vsetko... a je to super.
a tomi, tize furt kuka co papame a naje sa zvlast a potom este zobre a akonahle sme niekde na navsteve a vidi niekoho papat tak hned zobre.
a kura na smotane, mnam, to uz sme davno nemali, jooooooooooj, vedela som, ze sa mi sem oplati prist nabrat inspiracie 😀
ja obcas robim kysnute cesto, teda, celkom rada ale az tak ho rada nemam, to skor MM a moj otec

csikike
17. mar 2009

lari, teraz som kukla fotky a christianko ma take iste vlasky ako tomik, az nato, ze ich ma dlhsie 😵 , take papericko teda oproti vlasacom Jurkovi a Adamkovi 😀

lara1znk
autor
17. mar 2009

moni, napis aj ten druhy recept prosim ta, radsej urobim nekysnuty kolac, ja lenivec 😀

lius, hned preposlem IP, aj tak momentalne sa mi ziadne z tych mien uz nepaci a idem hladat nieco ine, ja uz sa z toho asi zblaznim

csiky, no nas maly je teraz riadny vlasac 😀 , oproti tomu ako bol doteraz a odkedy sme ho ostrihali tak vyzera ze ma tych vlaskov akoby viac, tak mu nejako zhustli, no uz sa tesim ked bude mat riadne vlasky,
my s guyom mame dobre vlasy tak mal by to zdedit po nas jedneho dna, teda dufam

a ja len ticho zavidim co vy vsetko vyvarate, vy ste super,
ja som hrozna lebo ja na smotane jedla nemam rada, nikdy som nemala a tak to ani neviem varit, teda neskusam nic take, co je zle, lebo viem ze moji chlapi by si pochutili a riadne,
no asi sa prinutim

moni a vy tak zdravo papate? tak preto vy ste taki stihlucki
my si dame aj vyprazane, ja mam velmi rada rezne a kadeco ale doma urobene, a mas pravdu lius, lepsie to chuti ako z rury 😀 ale malemu ani muk

lara1znk
autor
17. mar 2009

lius, ja som ti poslala tu IP, to nebolo ziadne take vyhodnocovanie vysledkov, to je ta IP co si mi odpovedala s tymi vychechtanymi ksichtikmi 😀
bolo to tak pol na pol a to jedno meno ani raz

monika1
17. mar 2009

Makovnik:
1kg hladkej muky,1 drozdie,6dcl mlieka,hrst kryst.cukru,trosku soli,2 zltky,3dcl oleja
plnka: 350g maku,270g prask.cukru,2dcl mlieka,vanilkový cukor,citronova kora,hrozienka
Urobim kvasok,vypracujem cesto,rozdelim na 4 casti.Rozvalkam na tenko,plnim,dam na pomastený plech (alebo na papier na pecenie),potriem vajickom.Peciem pri 180 C asi 25-30 minut. Toto je davka na 4 makovniky,ja robim vacsinou len 2 ale davam plnu davku plnky 😅 🙂 skuste a dajte vediet ktory vam viac chutil 🙂

no inac my fakt vyprazane jeme len u nasich ked mama vyberie veliky kus masa a zavolaju nas na obed,inac doma nevyprazam len raz za uhorsky rok robim vyprazany syr 🙂 inac skor take veci prirodne alebo v rure zapekane,ale pouzivam dost smotanu,ci kyslu ci na varenie takze velmi zdrave to aj tak nie je 😅 ale na smotane robim len kura,privarky jeme velmi malo co je zle ale mne to nerobi moc dobre 😒

lara1znk
autor
17. mar 2009

diky moni, uz teraz sa mi zbiehaju slinky 😝

ja praveze privarky mam velmi rada, ale pre guya je to nieco nove, tak sem tam urobim nech si pomaly zvyka
ale na smotane kura zboznuju, no veru im cez vikend urobim, mozno aj skor
teda musim najprv od maminy vymamit recept, lebo to som v zivote nerobila, ja to ozaj nemusim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre