Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

monika1
29. mar 2009

tak aj my sme uz najedeni a Adamko spinka 🙂 fungujeme presne podla noveho casu a pekne zaspal aj ked sme vstavali neskor a teda ranajkovali o 9 😅 😀 ale v pohode zatial tak dufam ze aj vecer to tak bude 🙂

pierri ked mal adamko naposledy sopliky tak sme odsavali s vysavacom lebo on sice fukal do kapesnika ale moc toho nevyfukal a s odsavackou toho vyslo o dost viac...takze neviem,este treba asi vydrzat pri odsavacke,aj Adamko vrieska pri nej aj ked sam si pyta odsat nostek 😅 a mate sopliky?

caraida
29. mar 2009

ahojte,
tak som sa odvazila a dobre sa podarili tie rolady. je to celkom lahke, len treba dlho dusit, ak nie je kuchta. napisem potom recept.
moni, ake maso, netusim, tu si pytam u masiara priamo na roladu, on mi to pekne odkroji, taky platok. ja kupujem radsej u masiara v dedine, lebo to zabalene maso v hypermarketoch, to som sa uz neraz sklamala.

pierri, ja som dlho maso nejedla, a aj to bolo prakticke, na intraku a tak. ale ako sme sa zostahovali s manzelom, zacala som mu varit hydinu. ale to stale frflal, ze ine nedostane. ked zacal papat prcek, tak tomu varim vsetko bezne , lebo nechcem, aby bol mnou obmedzovany a hlavne, aby si vybral, co ma rad on sam. no ale zajaca, alebo jahna, to teda nie. natolko som sa este nepoclovecila.

asi to maso fakt pomaha, odvtedy nemam problem so zelezom zatial. to u prcka som bola od zaciatku anemicka.

pierri, tak my sme zasa dnes vytiahli odsavacku. ved uz 5 dni bola mimo provoz 😒 prcek zasa sopli, ja netusim, ako to moze vlastne non stop.
on strasne bojoval, ako o zivot. ale zacala som ho uplacat, vzdy dostal po vysati bud hrozienka (miluje), alebo gumeneho macika (tiez miluje). odvtedy si na to zvykol a uz si aj sam vysaje a hlavne sa pyta. ale trvalo to.
nema nieco jurko velmi rad? kusok sunky, alebo keksik, alebo nieco, co inak nie je len tak? mozno by ho to trochu naladilo. mne takto prcek zacal a sirup proti kaslu papat. ked si spomeniem, ako sme vzdy bojovali, on vedel jacat tak, ze zmodral a nedychal a este mu aj pena isla z ust. teraz sa sam dobrovolne postavi.
inak za odsavacku uz nic nedostava, ale za sirup este hrozienka.

no idem ho ulozit. noc bola hrozna, nie kvoli casu, kvoli soplikom ☹

monika1
29. mar 2009

cari ja som bola az prekvapena ked som videla vysledky z krvi ze mam viac zeleza,teda ako je norma 😅 tak asi to s masom prehaname a vobec nie som anemicka aj ked som bleda ako cmar 😅

inak Adamko lieciky,sirupy papa skvele,poviem ze je to mnam mnam sirup a on spapa a za tym dostane piskotu 🙂

csiki a ty si bola na NT screening? ci asi nie ked si nepisala nic 😨 kedy mas dalsiu poradnu? mna dnes vaha potesila,vobec som nepribrala a to som si myslela ze uz aspon 3 kila 😀 tak mozem kludne papat 😝

csikike
29. mar 2009

moni, mame rovnaky termin? 😵
nie, nebola som na NT, moj doki mi povedal, ze pri afpcku to spravi, asi si mysli, ze som sisi, ze neviem, ze sa to ma do 13tt+6 maximalne, ale nevadi, ved aj tak by sa nic nezmenilo.
Najblizsie idem na kontrolu vo stvrtok 2.4. uz sa neskutocne tesim, dufam, ze mi bude robit USG

monika1
29. mar 2009

ano ja som si zmenila podla NT ako mi napisala dr novy termin 🙂 ja mam poradnu tyzden po tebe 9.4 aj ked viem ze babo neuvidim ale aspon srdiecko budem pocut 🙂
mne pri Adamkovi NT ani nerobili 😒 a sme tu zdravi a ani kamoskam co su tehu tiez nerobili a to som prave citala ze NT je spolahlivejsi ako tripple testy,no co uz,kazdy dr robi inak...

pierra
29. mar 2009

tak sa hlasim opat, den sme travili u nasich ako obycajne.. fajne bolo 😎
ano,jurko ma sopliky, druhykrat v zivote.. asi nam ten pobyt pri mori oddialil taketo chorobky.. no a preto sa asi aj boji odsavacky,ze uz si ju nepamata, predtym nevystrajal 😒 tak uz vidim,noc bude rusna, len nech sa nepridruzi horucka ☹
ja sirup davam iba do caju, inak mi ho vypluje do kvapky

😖 cari inak ja som dnes nakoniec tiez urobila roladu ale z bravcoviny.. nasla som ju v mrazaku 😅 dala som dovnutra uvarene mrkvicky,hrasok a prazenicu.. a dusila som ju v tom sacku co sa zvykne pouzivat na zivansku..

a inak s tym zelezom som aj ja prestala mat problemy odkedy mam rodinu a varievam castejsie masko 🙂

monika1
30. mar 2009

Dobre ranko 🙂
pierri tak aku ste mali noc? my sme spali super,rano sme museli budit Adamka o pol 8 aby som ho aspon umyla a potom uz prisla starka a sedela s nim na nocniku...spachtos jeden,inak posun casu absolutne nevnimame co som strasne rada 🙂

lari tak aky ste mali vikend?

pierri a to o akom sacku pises? to som este nepocula 😕 😅 rychlejsie sa spravi masko?

pierra
30. mar 2009

ahojte 🙂
aj jurko vstal o pol osmej, co predtym aspon o hodinu skor,takze asi sa predsa nieco posunulo ale nejako to dobehneme lebo obednajsi spanok nechcem posuvat 🙂
noc bola trochu horsia,museli sme odsavat sopliky, susedia sa isto potesili 😅 rozmyslala som,ze by som ho nejako ponaparovala nad harmancekom len sa bojim aby sa neoparil..
😒
moni no to su take sacky na pecenie plus uzaver, do toho das masko alebo zivansku a dusi sa to vo vlastnej stave, je to zdrave riesenie a velmi chutne lebo masko zostane makke, nevysusi sa tak ako pri peceni..

csikike
30. mar 2009

to je ako z reklamy na stavnate kura 😉

monika1
30. mar 2009

no to poznam,z nas musia mat tiez susedia v noci radost ak odsavame 😅 ale este sa nikto nestazoval a zase to je velmi zriedka...
pierri ja som pocula ze pri soplikoch je dobre dat do kupela nejaku bylinku ale neviem si spomenut aku ☹ ani nie bylinku ako kvietok ci co to bolo...alebo do odparovaca mu dat nieco mentolove ale take nieco...

jaj uz viem ake sacky...tie z reklamy poznam,no skusim 🙂

pierra
30. mar 2009

uz som mu dala harmancek a morsku sol s prevarenou vodou v hrnci ku postielke teraz kym spinka, aj na vecer to skusim..
a vraj existuju aj take harmancekove kvapky do vonnej lampy tak to kupim len dnes vonku urcite nejdeme..

joj babky pozeram akurat predpoved, koncom tyzdna ma byt nadherne pocasie, ideme s jurkom od stredy k nasim na dedinu, taaaaaaak sa tesiiim 😵 😵 konecne teplooo 😎

ja uz mam obedny relax, kavicka... 😝 kde je moja sparing partnerka lara?

pierra
30. mar 2009

a baby krasne vam to vychadza ten spolocny TP..

csiki vy uz mate vybrate nejake mena ? neviem,ci si to uz pisala ci nie..

monika1
30. mar 2009

ano pierri uz na zajtra hlasia pekne pocko 😎 tak dufam ze uvidim slniecko 🙂
Adamko je dnes trosku paf z toho casu asi...rano sme ho museli budit a na obed uz ledva ocka drzal a nakoniec spal vyse 3 hodin,no som zvedava na vecer...

zajtra ideme do toho Miskolca,tak som zvedava co nakupim 🙂

lari asi stale vybaluje 😀

lara1znk
autor
30. mar 2009

ahojte kocky,

uz som vybalena! 😀 este vcera som to stihla, sice som si najprv pospala asi do 21ej ale potom som makla do polnoci a rano uz bol dom tip top.
teraz varim pre nas kuracie prsia po thajsky a pre maleho kuracie stehno na zelenine takze mam co robit

ako sa mate, kocky? nestiham citat ale zajtra uz snad budem mat viac casu a lepsie sa zorganizujem

vikend sme zvladli bez ujmy, som rada ze je to za nami, svokra bola desna ako vzdy, ale komunikovali sme spolu minimalne

nas maly dnes spal len hodinku a teraz pred chvilou mi zaspal na gauci, citali sme knizky, zrazu sa ku mne pritulil a o par minutiek pocujem chrapkot, no to je ale cislo 😅
tak spinkame, som zvedava co bude v noci

pierri, my stale vysavame, ale pouzivame aj ten sprej s morskou solou do nosteka, to pomaha
nas maly mal take obdobie ze nedajboze povysavat nos ale teraz je taky zlaty ze sam si to strka do nosteka, teda ked je to vypnute, tak si skusa co to je a potom sa uz neboji ani s vysavacom,
skuste ten sprej, to sopliky uvolnuje a skus dat jurkovi tu odsavacku len tak sa hrat, ukaz mu co sa s tym robi a mozno sa potom osmeli, u nas to zabralo 😉

pierra
31. mar 2009

ahojteee, kde ste vsetky?

lari, kavicka? 😉
ja mam konecne 10 minut veget, doobedie sme travili na protetike, vyrabali jurkovi nove ortezky a mali sme ohromny zazitok, pri nemocke pristal zachranarsky vrtulnik 😵 ja som bola rovnako vo vytrzeni ako juraj 😵 praca tychto zachranarov ma fascinuje, nieco uzasne zmysluplne a adrenalinove 😝

idem este nejake nakupy zariadit,zajtra odchadzame a v nedelu pride svokra so svagrinou,tak im musim naplnit chladnicku 😅

lari ake su to prsia po thajsky? ide tam nieco specialne?

lara1znk
autor
31. mar 2009

pierri, napisem ti recept do IP, su tam specialne prisady do marinady, musela som najprv skocit do Tesca na nakup

a kam odchadzate?

to si viem predstavit aky ste mali zazitok, veru je to praca s velkym P, aj mna to fascinuje

kde ste vsetky?

pierra
31. mar 2009

jej lari, ten recept vyzera byt chutny ale polovicu ingrediencii bezne nemam doma,tak si do tam asi skor v restauracii 😅
ideme iba k nasim na dedinu do wellnes k maminke mojej 😎

a ty ako, uz kupujes vybavicku,ci si si odlozila po christiankovi?

lara1znk
autor
31. mar 2009

no to mas pravdu, treba vela dokupit ale my varime thajsku kuchynu, guy to ma velmi rad, ja tiez a na restauracie uz casu nemame, teda hlavne babysitterov takze musime takto

no super, tak si to uzite, idete len vy dvaja s jurkom a potom sa k vam roman prida na vikend?

mam vsetko odlozene, kupim babatku nieco speci na zaciatok, do porodnice, aby malo nieco svoje a potom pekne podedi vsetko a jasne co je donicene tak aj dokupime neskor,
ale zatial nie

pierra
31. mar 2009

no ani u nas to s restauraciou nevyzera az tak ruzovo,uz dllho sa zberame len my dvaja,ked tu je svokra ale stale nam do toho nieco pride 🙄
k nasim idem iba ja s jurkom do nedele a nas tato ide zajtra do BA na tyzden sluzobne 😢

uz by si mohla dat nejaku bruskatu fotecku na FB,hmm?

lara1znk
autor
31. mar 2009

pierri, nemam ziadnu, vobec ziadnu, musim nieco pofotit, ale ked u nas som to ja, kto foti takze ja som na minimum fotkach,
musim dat guyovi ulohu na vikend

jaj, tak ste sami, ale aspon ze mozete ist k vasim, ze nebudete uplne sami dvaja, to vam rychlejsie zbehne a snad aj romanovi to pojde nejako

to poznam s tymi restikami, my sa tak zberame ked su tu nasi alebo sme u nich ale potom si zase povieme ze s nimi nie sme casto a tak nakoniec stravime vecer vsetci spolu, co je tiez super ale niekedy by fakt bodlo si povyrazit sami dvaja,
no co uz, budeme to dobiehat na stare kolena asi 😅

csikike
1. apr 2009

ahojte, tak ja uz som zacal velke upratovanie, ale len pekne jemne, teda, kupelna je uz hotova a na kuchyni mi treba uz len drobnosti, tomik uz ma izbu tiez poriadenu, takze ostava uz iba obyvacka a spalna a okna... neviem kedy to stihnem 😕
pierri, tak si to uzijete u vasich, ja sa uz tiez tesim na toto pocko, kazdy den sme vonku a tomik hladka vsetky chlpate zverstva 😀

monika1
1. apr 2009

Ahojte 🙂
my sme vcera boli v madarsku na nakupoch a potom som sa sem uz nedostala,nevladala som 😅 😀 mna to uplne zmohlo totalne a to ze som poobede nemohla spat tak bolo strasne 😅

dnes som vzala Adamka na vylet do roboty ukazat sa kolegyniam 🙂 tak je u nas krasne a celkom teplo,no uzasne zacina byt 😎 no a jasne ze Adamko bol uplne nadseny z konikov,hladkal ich po nosteku,hlavicke a pozoroval 🙂 ale pred kolegyniami ani necekol,normalne sa smiali ze som mu asi zakazala rozpravat 😀 nejaka hanblivka je z neho 😅

csiki tak ty si sikovna 😉 ja sa chystam na okna cez vikend a ostatne no ja neviem my tak pratame stale priebezne 😅

pierra
1. apr 2009

ahojte 🙂
tak uz sme na dedineee 😵 jurin spi, slniecko sa nam trocha skrylo ale este urcite pojdeme vonku..

ja som riadila cely pondelok,utorok a okna neumyvam,koncom mesiaca budeme mat noveee 😵

moni super,ze mas taku zaujimavu pracu,adamko to mal ako vylet, ja by som v mojej jurkovi mohla ukazat iba kopu papierov 🙂 mne sa hrozne paci ako deturence komunikuju so zvieratkami, je to take kamaratske a uprimne 😵
a oplatilo sa ist do madarska? kde ste boli, v miskolci?

monika1
1. apr 2009

pierri tak uz ste na vzduchu vonku 🙂 to ti verim ze hned ides von z mesta ako mas moznost,a ppre Jurka je to omnoho lepsie 🙂

ano boli sme v miskolci a super sa oplatia potraviny a drogerka,teraz je perfektny kurz...no napr. olej 1L za 39sk, Happy days dzusy 1L za 29sk ale take druhy ako cherry,cucoriedkovy a co aj u nas ale nie za 29sk,plienky huggies premium boli v akcii 66ks za 250sk,normalne stoja okolo 470sk co je aj to menej ako u nas,u nas su teraz takto v akcii v tescu,potom elmex pasty pouzivame tak za 50sk, intimky always to velke balenie 40ks za 59sk,nasi kupili cele udene stehno na sunku komplet velke a kilo za 100sk,nakupila som sladkosti kopec,kinder vajko vyslo na 13sk a aj ine sladkosti ako cukriky a podobne co mne teraz ide 😅 😀 a uz ani neviem co...ale oplati sa...benzin na Shellke za 25sk

monika1
1. apr 2009

aby som nezabudla tak malemu Huginkovi prajeme vsetko najlepsie k meninkam 😵 😵 😵

lara1znk
autor
1. apr 2009

huginkovi vsetko najlepsie k meninkam! ako ste oslavovali? 🙂

u nas je tiez krasne a do konca tyzdna ma byt az 18 stupnov, tak som zvedava a tesim tesim velmi 😎

ja upratujem stale ako taky somar takze vela mi toho netreba, akurat okna by som chcela v obyvacke, ale tam mame tie velke francuzske takze to mam roboty na cely den ale musim aspon to zajtra stihnut

moni, aj nasi chodia do Miscolca a veru sa to oplati, hlavne to natankovanie je vyhodne a ine veci,

ja som teraz taka pazrava ako take prasiatko, neviem co zo mna bude po tomto tu,
idem si aj teraz piect kolac, taky super cokoladovy bol na tej oslave cez vikend ze mi hrozne chutil, normalne na nho myslim od soboty! no musim hned ist piect, uz mam suroviny nakupene, recept je jednoduchy tak snad sa mi vydari 😝

csikike
1. apr 2009

juuuuuuj, skoro som zabudla, ze dnes je Huga, vsetko naj k meninam 😉
my sme pred chvilkou dosli domov, boli sme vonku od pol 4, tak je krasne, tomik si bral vlacik na snurke, bolo fantasticky...
a na vikend ma byt este krajsie, inac tu bolo tak teplo, ze tomik nemal ani ciapku 😵
lari, aj ja jem v kuse sladke, teda teraz mam horalkove obdobie 😅

lara1znk
autor
1. apr 2009

joj len dufam ze to pocasie u vas vydrzi do buduceho vikendu ked prideme a potom este dlho dlho, vlastne uz by mohlo byt stale krasne, ved uz tu je jar tak co

ani my uz nenosime ciapku, iba siltovku niekedy 😉

monika1
1. apr 2009

ano ano krasne bolo dnes aj ked u nas fukal vietor ako vzdy takze ciapka musela byt ale na slnku tepluuuucko 😎

lari sup sup aj nam napis receptik na taky rychly kolacik 😝

monika1
2. apr 2009

zeny kde ste? halooooooooo

csiki ako dopadla poradna?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre