Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

lara1znk
autor
9. apr 2009

ahojte,

moni no super, tak krasne ste to veru stihli do 2 rockov, velmi dobre, tu sa odporuca zacat az po 2. roku
tak dufam ze aj nam sa podari skor,
uz som kupila malemu slipiky, take su chutne, tak na SK by sme to roztocili naplno, kakanie uz ako tak ide ale to cikanie bude ina fuska

baby, ako to ze zrazu vasi drobci zaspavaju sami? ved vsetky ste sa tu mojkovali s nimi a co sa stalo?
sup sup sem s radami,
moni aj vy ste uspavali, nie?
my teda sme neskusali vobec ho nechat sameho, kto vie ako by to bolo
ale coskoro nas to teda caka, akonahle vymenime spalne tak sa nam tam uz postielka nezmesti takze nic take ako doteraz nebude mozne

csiky, nie je to nejaka alergia alebo co? a ziadne svrbenie nic take necitis?
ja mam tiez hroznu plet teraz, to tehotenstvo a hormoniky vedia s telom urobit svoje

moni, tak pohyby, no krasa, v 2. tehu je to cele take rychlejsie, vsetko sa deje nejako skor, nie?

ja mam dnes anti D injekciu v nemocke tak poobede nabehneme

a dnes nam prsi od rana, tak neviem co budeme robit, nastastie zajtra uz mame doma aj daddyho

pierri, ty ako s navstevou? aky mate program?

pierra
9. apr 2009

moni super spraviciky, ale glukozovy test ti nezavidim teda 😒 to bolo asi najneprijemnejsie vysetrenie v celom tehotenstve a najnechutnejsi napoj aky som kedy pila 😝
drzim palce aby stitna zlaza bola o.k., ja sa zial liecim a asi uz navzdy budem 😔

lari program nerobim svagrinej ziadny, ona tu zila 20rokov,ma tu kamosky, starych rodicov,takze nastastie v tomto mam pokoj, zato ked my ideme k nim do viedne tak sme ako take teliatka, ani jazyk dobre neovladame,takze vsade chodime iba s nou.. 🙂
mozno pojdeme v sobotu aspon do zoo alebo niekde blizko lebo nemame 2 autosedacky 😒

a s tym uspavanim no ja neviem.. my sme sa s jurkom fakt dlho mojkali ale potom raz som to tak vycitila,ze tam nemusim byt, ze sa neboji a rychlejsie zaspi ked ma nevidi,tak som to skusila a tak fungujeme.. akurat,ze ked je niekto u nas ako napr. teraz tak mame naruseny komplet denny harmonogram a vsetky ritualy 🙄

monika1
9. apr 2009

lari diky ono to na nich pride uplne same ze sa zacnu pytat,podla mna ich netreba nutit aj ked som za to aby sa davalo dieta na nocnik pri kazdom prebalovani ako taky ritual...

no a zaspavanie? no este pred pol rokom ako som bola doma tak adamko zaspaval stale pri mne,ci za obedom ci vecer,potom som sla do roboty a babkam som nakazala nech ho naucia zaspat sameho,nech po mne neopakuju 😀 no a vyskusali,samozrejme najskor namietal ale po par dnoch si zvykol a zaspal sam a to nespi v postielke takze kludne mohol zdrhnut 🙂 no a asi pred 2 mesiacmi sme vyskusali aj vecer a v pohode,chvilu si poplakal chcel ma pri sebe ale nenechala som ho plakat ale ukludnila som ho,povedala som mu ze sa idem do kuchyne napit a ze pridem sa pozriet ako ma zavrete ocka a kym bol ticho tak som k nemu nesla,zo zaciatku to trvalo aj pol hodky kym zaspal,kecal si spieval a zrazu ticho a spal 🙂 a to tiez ma moznost zdrhnut...a potom sa to len zlepsovalo a teraz je to bez problemov 🙂 stalo sa raz-dvakrat ze ked spal cez obed tak prisiel hned za mnou do obyvky ale to som ho otocila a sup sup do postele a povedala som mu ze teraz musi spinkat a oddychovat...on je v tomto strasne rozumny a disciplinovany,sam sa vyberie spat za obedom,teda vola ma za sebou nech mu urobim tmu a on si prichysta plysakov,plienku a tak ho ulozim,dam pusu a idem prec 🙂 vecer ked zaspava ma take tlmene svetielko ale aj to myslim ani uz nepotrebuje 🙂 no ale som zvedava ake to bude o tyzden ked uz bude mat detsku ako si zvykne,dufam ze to pojde dobre 🙂

lari ale fakt mam pocit ze toto druhe tehu ide strasne rychlo,ved len pred chvilou som bola 5 tt a teraz 15 😵 a citim malinke 🙂 a do oktobra to zbehne velmi rychlo najma ked je leto,tie dni plynu a zrazu je jesen...

ozaj baby dajte nejaky tip na kolac aky budete robit cez sviatky,chcela by som upiect nieco jednoduche dobre,aj ked som dumala nad moravskymi kolacikmi ale uvidim ci bude cas ich robit...

csikike
9. apr 2009

moni, ja idem robit ruske rezy, to drahy zboznuje, ale je s tym vela babracky, lebo to ma 3 cesta 😅 , este budem robit grilaz, somloiky a dala som napiect venceky...
drahy este nema robotu, ale ma fusku, lebo kamoske preraba byt... a zatial si moc pracu ani nehlada, lebo dostane z uradu viac ako keby tu niekde robil...
a tomik kedze sa vie naschval povrackat tak sme v jeho izbe kym zaspi, obcas ho pohladkame a potom odideme...
niekedy to trva 5 min. niekedy 20 min.

lara1znk
autor
9. apr 2009

ja by som strasne chcela aby maly uz zaspaval sam kym sa babatko narodi,
na obed spi sam ale to je v kociku, no zaspi bez problemov, ale zase ina moznost ani nie je, to sa nevie ani postavit, ani nic 😅
a vecer uz tiez necirkusuje, pomojka sa a zaspi, ziadne lozenie hore dole ako predtym,
no v noci ked sa zobudi tak sa stale tuli ku mne tak som zvedava na to ked bude uplne sam, ako to potom bude, dufam ze nebudeme vstavat stokrat za noc,
inak prespi celu noc teraz, lebo ked ma vidi ze som pri nom, (stale ma postielku pripojenu k nasej posteli) tak to hned aj zaspi zase, ziadne problemy

ja si myslim ze u nas sa to cele pokazilo tym castym cestovanim, predsa len nam sa stale menila rutina, kazdy druhy mesiac chodime na SK a tam je to ine, tu spal sam od 8. mes., tam spal v izbe s nami, proste ine prostredie, vsetko ine, ved to poznate ked ste niekde inde
ale verim ze nieco s tym urobime do konca aprila, taky mam pocit ze on uz je aj ready na to, len to s nim zase skusit

a kolaciky, ja neviem, nasa mamina ma hroznu chripku, chudinka uz lezi 2-3. den takze napecene asi nebude, tak budeme musiet nieco potom spichnut ked pridem,
my stale robime orechove rezy, to je velmi chutny zakusok, cesto, orechova plnka a na to coko poleva a este nieco ine k tomu, to stale obmiename

pierri, ty mas problemy so stitnou zlazou?

lara1znk
autor
9. apr 2009

kocky a mliecko este pijete z flase, ci uz z poharika?
ja asi skusim teraz ked budeme na SK maleho odnaucit od flase, uz som raz mala taky pokus ale ani sa poharika nedotkol rano, myslel si ze to je vodicka ale skusim zase,
nebolo by zle skoncovat s flasami a postupne aj s cumlikom, aj ked ten cumlik to bude ine kafe

pierra
10. apr 2009

dobre ranko..
tak som tu, moji chlapci este stale spia 😕
lari ano mam hyporyreozu-znizenu cinnost stitnej zlazy,zistili mi to pred 4 rokmi,odvtedy som stale pod dohladom.. aj kvoli tomu nechcem brat antikoncepciu, co sme sa tu raz o tom bavili..
jurko este pije mlieko z flase,to ho tak skoro neodnaucim, on este asi pred mesiacom uplne odmietal poharik aj na cajik.. teraz uz z pohara vypije ale ked ma zlu naladu,tak si pyta flasu 🙂
my pecieme ten kremes s orechovym cestom,joj vypadlo mi ako sa to vola.. a este srnci chrbat.. tot vsjo..

lari tak stastnu cestu 😉

csikike
10. apr 2009

ahojte, ti moji spachtosi este drichmu 😲
ja normalne nechapem, rano o 6tej dostal mlieko a neviem co dal do toho drahy, ale je to ucinne 😀 a to prespal celu noc 😲
liuska, ty uz si vysadila tu srandu?
lari, stastnu cestu 😉

monika1
10. apr 2009

Ahojte 🙂
tak my sme hore od pol 8 co je pre nas uplne super 🙂 chlapov som vyhnala von na ihrisko a ja rychlo varim polievku a idem za nimi hopat na lavicku a opalovat sa 😎 😀

lari my pijeme stale z flase mlieko,nejako mi to zatial nevadi a ani nemienim s tym nieco robit,z poharika ani neskusame pit,ma flasu so sosacikom,neviem zatial to neriesim...
lari a stastnu cestu domov a ozvi sa nam 😉

pierri no fuj glukozovy test,pri Adamkovi som ho absolvovala 2x 😖 skoro som sa pogrc...ale tak musim vediet na com som 😒

csikike
10. apr 2009

moni,a nerobi sa gluko az v 26tt?
mne dovolili do toho citronku, takze to nebolo take strasne ako som cakala

monika1
10. apr 2009

csiki hej robi sa ale kedze som mala cukrovku pri adamkovi tak mi robia uz teraz aby ma vedeli sledovat keby bol cukor zase vysoky...csiki ale ta citronka je dobry napad 😉

my uz sme po obede,vyvalujeme pupky,maly spi 🙂

csikike
10. apr 2009

aj mne uz ten maly dabel spi, konecne, a to sme prisli o 12tej domov, ale este nepapal, ja mu davam pred spanim iba vyzivku alebo nieco take light, lebo ked sa naobedoval, tak nevedel zaspat... takze ked vstane dostane papat, dnes mame parene buchty
a potom skocime k mojej babke na dedinu, moze vyhladkat macky 😀

monika1
10. apr 2009

my sme mali lekvarove pirohy no ani za svet ochutnat takze zjedol len zemiakovu polievku,ta je dost syta ale neviem co mu dam ked vstane,joj to je masozravec 🙄

csikike
10. apr 2009

moni, tes sa, ten moj maso ani za nic na svete 😠

monika1
10. apr 2009

no ten moj hej,on by sunku jedol len tak stale bez chleba aj ked posledne dni mu sunka nejde ale presedlal na syry 😅

csikike
10. apr 2009

ja prave tlacim grilaz do hlavy, mnam, asi nezostane na pondelok 😀
inac sunku zje, on je taky naladovec v tomto, teda v obchode mu zvyknu dat sunku do ruky, tak tu poje, ale doma nie 😅

csikike
10. apr 2009

ozi, moni, kedy pojde Adamko do skolky?

monika1
10. apr 2009

asi mu tam viac chuti ked mu ju daju priamo do ruky 🙂
Adamko je zapisany do skolky od marca buduceho roka,skor som nechcela ale tak ja mam doma babky ktore pomozu,inak by mozno siel aj skor 😒

lara1znk
autor
10. apr 2009

ahojte kocky,

tak my sme vcera skusali pred spanim mliecko z poharika ale maly ho len okusoval a nic, tak sme dali flasu a o par minut bolo po mliecku 😅

my zajtra rano letime, tak ja dobalujem vo velkom, kufor mam plny a to som este nebalila moje veci! neviem kde sa pomestim, pre maleho som to ho nabalila tolko, potom nejake drobnosti pre nasich, to vzdy sa toho najde az az

prijemne velkonocne sviatky dievcata, oddychnite si a uzite si muzikov, deticky a rodinu 🙂

ohlasim sa vam uz z domu

csikike
13. apr 2009

ahojte, to tu uz 3 dni nik nebol? vsetkym prajeme krasne sviatky, aj ked uz asi koncia...
mne este chlapi nie su doma, som zvedava kedy pridu, tomik uz bude urcite vystaveny...
inac vcera sme ho opat ostrihali, ale teraz strojcekom a vobec sa nebal, ani neplakal, nic, taky je zlatucky, moje kuriatko male 😵

pierra
14. apr 2009

ahojte, dobre ranko 🙂
tak ako po sviatkoch baby? uz ste spat v reale ako ja? 😅

dnes sme po dvoch tyzdnoch s jurkom sami, az mi to je cudne ale uz to jurko potreboval, posledne dni uz bol poriadne "vyvedeny z miery" 😅
mame zase krasne pocasie, ideme do obchodu a poobede samozrejme na ihrisko 😎

csiki ja si neviem predstavit,zeby sme strihali jurka strojcekom, on je nejak velmi vyplaseny zo vsetych zvukov poslednu dobu.. 😒 nepridas tomikovu fotecku?

penelope10
14. apr 2009

ahojte 🙂
no ja som sa nejak do realu este nedostala ... 😀
AJ nas Maly bol ako hovori Pierra vyvedený z miery.. kopec ľudi... všetka pozornosť a tak...
My sme sami bud. week, 😒
Csiki vy strihate o 106... my mame este vždy babetkovske vlasy, najak mu vobec nerastu, zacinaju sa mu ale trošilinku vytáčať vzadu... a sa mi to páči, 😵 takze ho tak skoro strihat nebudem.

lara1znk
autor
14. apr 2009

ahooojte,
ako po sviatkoch? prejedene ako ja?
fuj, uz ani pozriet sa na nemozem na to vsetko jedlo

csiky, pridaj foto tomika, aj ja som zvedava,
christianka som dala trosicku ostrihat kamoske este davno so strojcekom, este ani nemal poriadne vlasky na hlavke, aby sa mu to trosku upravilo a celkom pekne drzal, az som bola prekvapena
a teraz po kadernicke v marci co sme boli, asi tak skoro nepojdeme

my si naopak uzivame spolocnost, ale viem co mate na mysli, veru deti su potom take zdivocele trosku a cela ta ich bezna rutina je hore nohami ked sa nieco deje a ked je doma vela ludi,

tak pierri aka bola navsteva? dobra?
nie si unavena?
lebo ja zvyknem byt po navsteve riadne vystavena 😅

nas maly sibal vo velkom, vysibal si vajicka, zajkov, asi mu s nimi pomozem 😝
vcera zjedol polku kinder vajicka, no len sa tak oblizoval

kocky kosicanky, poradte mi prosim ako sa dostat do ZOO? kde presne to je?
rozmyslam s ocom ze zajtra by sme s malym skocili ale nevieme kde to je
dakujem

lara1znk
autor
14. apr 2009

este som vam zabudla napisat ze sme mali uplne fantasticky let, maly bol velmi dobry, vsetko sme krasne zvladli a to som tak obavala ze ako ja tehotna s malym a celou tou batozinou ale super 🙂

csikike
14. apr 2009

kocky, budem ho uz musiet nafotit, ale akosi mi vzdy zdrhne spred fotaku 😀
a musiem strihat, lebo on ma take jemne riedke vlasky a ked ho striham tak sa mi zda, ze mu hustnu a aj rychlejsie rastu

lara1znk
autor
14. apr 2009

csiky, to iste u nas, on ma tiez dost jemne vlasky zatial a po ostrihani ten jeho uces hned inak vyzera a aj vlasky mu trosku stvrdli

len do toho, raz ho musis prichytit v klude a cvaknut ho, ked papa alebo tak 😀

csikike
14. apr 2009

lari, budem musiet cely den za nim pobehovat s fotakom a mozno sa mi podari nafotit ho... skoda, ze vcera nemali fotak so sebou... drahy co mi rozpraval co vsetko maly stihol vyvadzat, tak by bolo na celovecerny film 😀

pierra
14. apr 2009

lari no navsteva bola v pohode, ale priznam,ze miestami som uz mala riadne nervy,predsa je rozdiel, ci sme tu traja alebo siesti.. vkuse sa starat o plnu chladnicku, aj neporiadok a spinu castejsie upratovat 😅 ale vcera ked odchadzali tak mi aj smutno bolo,predsa len, so svagrinou sa vidime 2x do roka, aj mala mi bude chybat 😢

lari zoo je v kavecanoch,to musite pri starom zimnom stadione odbocit podla smerovej tabule - neviem odkial pridete takze neviem povedat ci mate odbocit dolava ci doprava.. skus si to najst na internete - mapu kosic a potom dedinu kavecany..
my sa asi uz nestretneme, hmm? ☹

csiki presne oni su taki sibali, ja nemam s jurkom od vianoc natocene ziadne video lebo ked zbada kameru, vsetky aktivity idu nabok 😒

penelope10
14. apr 2009

ahojte 🙂
Baby boli sme v meste som uplne zničená 😝
a moj duracel ma energie za troch 😀 😀
Pierri ty si zmazala všetky albumy ? hmmm 😕
Inak hľadám sviatočne topanky... teda take k puzdrovým čiernym šatam (na promocie) nemate tipy na dobry obchod ? Bolu sme dnes v bianke a nic ma najak nechytilo za srdce 😒

pierra
14. apr 2009

kati ano zmazala 🤐
vy ste ich uz videli a druhych nech nezaujimaju 😅

a topky- v rylku si bola pozriet? ja si tam stale nieco najdem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre