Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

pierra
5. aug 2008

tani a kokos sa nemoze? 😕 to som nevedela..
este sa nejako obmedzujes v jedle ci uz ani nie?

lara1znk
autor
5. aug 2008

ani ja neviem zeby sa nesmel kokos
ja som na vianoce este kojila a kokos som jedla vo velkom, vlastne stale som jedla aj kokosove tycinky a tak

lara1znk
autor
5. aug 2008

kuk sem:

Akákoľvek zložka potravy sa môže stať alergénom.
Medzi najčastejších vyvolávateľov potravinovej alergie patrí ovocie –
pomaranče, citróny, jahody, ananás, mandarinky, grepy, rajské jablká,
ďalej mlieko, mliečne výrobky, mandle, orechy, čokoláda, kakao, med,
múka, ryby, zelenina, mäso.

K potravinovým alergénom patria aj vajcia (vaječný bielok).
Alergizovať však môže aj žuvačka, čokoláda, či rôzne potravinárske
farbivá.

lia
6. aug 2008

dobre ranko 🙂
ako sa mate??
ja na houby,mam hnisaveho anginaka,beriem antibiotika a za chvilu letime na menorcu.je mi z nich este aj zle,su strasne tazke ☹ .takze tak.myslite,ze sa vyhadzem ked budem na slnku??

pierra
6. aug 2008

ahoj lius, joooj to je neprijemne 😒
no ja viem tak,ze by sa nemalo ist na slnko pri uzivani antibiotik.. ☹ dokina,ktora ti ich dala ti neporadila?
a papaj vela probiotickych jogurtov..
kedy odlietate? za chvilu to akoze dnes?

lia
6. aug 2008

hej pierri,o 13:40 🙂
dokyna/krstna/povedala,ze s tymito sa moze ist na slnko a lekarnicka mi povedala,ze nemam ist na slnko 😅
tak si vyber 😀

pierra
6. aug 2008

a v pribalovom letaciku co pisu? 😒
lius takze ste nakoniec vymakli lastminute? tak si to paradne uzite 😉 ides s muzikom,ci viaceri?

tatiana
6. aug 2008

ahojte 🙂
ja som riska uspala na balkone 🙂
a tak idem co to porobit.
Lius - joj, tak skore uzdravenie ...
a prijemnu dovcu 🙂

Pierri - no v jedle sa este obmedzujem, neviem ale do kedy...
dnes krpusik odmietol jest, ranajkovat :(
no co uz ...
Inak takze kokos mi odobrujete? 🙂
parada 🙂
No a uz som ale do jedalnicka zaradila hribiky a podobne veci.
Zatila nejem vela fazule, sosovicu a ani kapustu ..ani kel ...

lara1znk
autor
6. aug 2008

ahojte,

lius dufam ze ti to skoro prejde,
aj nas maly bral antibiotika ked sme boli na dovolenke a mohli sme byt na slnku, lekar nam naschval take predpisal
neviem komu verit, este raz sa spoj s krstnou a over si to

uz si pobalena?

pierri, ako ste spinkali? my dnes celkom dobre, len raz sme boli hore

pierra
6. aug 2008

lari vies ze aj my? 😵
len raz bol hore na pol hodinku okolo tretej, nechcel zaspat,tak som mu urobila mliecko a spal do rana..
a vcera som mu 2x vecer dala homeopatika na zubky 🙂
aj ja sa citim sviezo po takejto noci 😎

lara1znk
autor
6. aug 2008

pierri, vidis tolko sme sa vcera stazovali, tak nakoniec sa to vyplatilo 😀

ja sa sice sviezo necitim ale este zopar takych noci a dobehnem spankovy deficit, ale nejdem to hned zakriknut

tanicka, pozor na huby, christian reagoval hrozne ked som zjedla huby 😒

pekny den kocky, ja idem kocikovat lebo inak mi nezaspi

lius a tebe super dovolenku, uzite si to, hlavne si oddychni poriadne a skore uzdravenie
a vela fotit aby sme videli ako ste sa mali 😎 🙂

pierra
6. aug 2008

ja som vcera bola s kamaratkou na ihrisku,tak sme jurka zmordovali, chodit, hojdat sa, smykat.. vsetko mozne sme s nim robili aby sa unavil 😅
a tiez to neberiem,ze to uz tak bude stale ale dnes zopakujem proceduru 😀

csikike
6. aug 2008

liu, krasnu dovcu 😉
my ideme dnes do BA, ale maly mi zaspal, tak musime pockat kym vstane, napa sa a mozeme padat
super, ze ste mali dobru noc, aj my, ale uz asi 1 tyzdne pekne spinka

lara1znk
autor
6. aug 2008

csiky, co idete na nakupy ci len tak na vylet?

pierri, aj ja sa tak snazim aby poobedie bolo aktivne, ale nie vzdy to ucinkuje, tak drzim palce nech sa zadari aj dnes
ked u nas je problem ze ja som ako tak fit rano ale poobede som zmordovana sama 😀
vy nie?

maly krasne spapal obed, tak som rada, teraz chrapka tak idem doupratovat kuchynu a trosku si oddychnut potom pri kavicke

pierra
6. aug 2008

ahojtee.. tak uz sme doma z mesta, dokupila som dalsie dekoracie na jurkovu oslavu, aj sviecky uz mame, teraz to hlavne darceky.. bolia ma nohy ako kona ale jurko je ocividne fit, vela sa v meste nenabehal,takze dnes v noci necakam zazraky ale dam mu tie homeopatika 😅
lari kolko spi christianko cez den?

lara1znk
autor
6. aug 2008

ani my sme neboli nejako extra aktivni dnes poobede, este planujem bicykel trochu po veceri tak snad to pomoze

a aku dekoraciu si pokupila? a tortu budes piect sama?

teraz spi velmi malo, rano spi skoro hodinu co predtym zvykol polhodku len ale po obede len polhodku zase, takze dokopy dost malo
predtym zvykol aj 2,5 hod. spat za cely den

a jurko?

pierra
6. aug 2008

lari aj mne tak spaval jurko,tak som mu posunula ranny spanok o hodinu neskor a spi 2,5hod. vkuse.. potom uz nic do vecera.. v pondelok trhol rekord, 3h 15min., uz som sa chodila pozerat ci zije 😅

kupila som balony, konfety, sviecky happy birthday, detske servitky a neviem co este..
a prvy darcek leporelko moj macik, tu knizku sme my so segrou v detstve "zrali" 🙂

tortu bude piect moja mamina so segrami, chcu urobit vlacik tak uvidime.. ja potom urobim nieco na druhu oslavu so svokrou a svagrinou o tyzden..

lara1znk
autor
6. aug 2008

aj ja som uz zvazovala spanok len raz denne, lebo tak to maju aj v skolke ale ked on vstava strasne skoro rano, najneskor o 6ej a on je uz okolo 9ej uplne unaveny takze do obeda by nevydrzal

tu knizku aj moja mamina ma oblubenu a velmi sme ju hladali pre Christianka, no nakoniec sme usudili ze je to skor asi knizka pre dievcatka, kedze je tam pribeh o tom dievcatku a jej macikovi,
povies ako sa paci jurkovi

pierra
6. aug 2008

on ju uz zbadal a hned si ju musel obzriet, prve reakcie boli pozitivne 🙂
no to je fakt,ze vy spinkate skor vecer a skor vstavate.. jurko tiez niekedy vstane o 6-tej, vtedy vydrzi max. do pol jedenastej..

lara1znk
autor
6. aug 2008

ja si myslim ze to je jedno, ked deti maju radi knizky tak ich zaujme hocijaka pekne ilustrovana knizka,
to nasi s tym prisli ze to je pre dievcatka, on ma kniziek dost takze som na nich netlacila, ja si tu knizku z detstva vobec nepamatam, no len mamina ma na nu take jedinecne spomienky

ja som uz rozmyslala posunut jeho vecernu hodinu na neskor ale ja si neviem predstavit co by sme s nim tak dlho robili 😕
zase rano by spal dlhsie ale rano nam to aj vyhovuje lebo guy tiez vtedy vstava do prace takze este rano vsetci traja spolu ranajkujeme, je to take pekne, ze si stale uzijeme trosku casu spolu ako rodinka

penelope10
6. aug 2008

ahojte 🙂
konecne som sa zastavila 🙄 🙄 Cely den beham ako odtrhnuta z retaze 😎 😎
a som vas docitala 😉 Inak ku knizkam Hugo dostal od mojej segry taku co sa vola "Hugo a jeho hasiči" - som sa rehotala, ze aj meno tam ma 🙂 A knizly su velmi dobra vec, zaklad pre to aby aj potom ked budu drobci vacsi mali radi knizky...
K cisteniu zubov... cim mam malemu cistit jeho 2 hryzaky? 😕 ... som pokukovla v DM aj v Tescu, hypernove v dogerkach ci na daco nenaďabím, no nic som nenasla a sa mi mari ze niekde som citala ze daco na to je... nie je to ale kefka no zabudla som ze co 😅

pierra
6. aug 2008

pene taky gumeny naprstok existuje ale mne by s tym juraj odhryzol aj palec 😀

lari ked vam to tak vyhovuje,tak to nechaj tak.. moja mamina nas davala spat o siedmej do 6rokov..
u nas sa to akosi casom takto ustalilo.. a je pekne ked stihate spolu aspon ranajky 🙂

lara1znk
autor
6. aug 2008

pene, hore pierra spominala zubnu pastu elmex pre deti

tu knizku mame aj my, je super, taka lahucka a velmi zaujimava, brali sme ju aj do chorvatska na tu dlhu cestu a nas maly z nej spapal trosku, odhryzol si z rohu 😀 , takze je aj chutna asi 😅

pierra
6. aug 2008

jooj aj my mame prve leporelko rozhryzene 😒 ta knizocka uz surodenca nedozije 😔 😅

lara1znk
autor
6. aug 2008

aky naprstok?
pene, kup rovno zubnu kefku a mas to vybavene

lara1znk
autor
6. aug 2008

jaj toto? my to mame doma, mali sme to v balicku tiez ale my sme tym natierali malemu gelik na zuby a masirovali dasienka ked mu isli zubky este niekedy davno

pierra
6. aug 2008

mne to pripada ako kondom 😀

lara1znk
autor
6. aug 2008

no pierri 😀

pierra
6. aug 2008

idem uz prec radsej 😔 😀
tak dobru noc holky..
nech nam drobcekovia spia do rana 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre