Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

pierra
17. jan 2009

ja robim polievky kvoli mojim chlapom, vacsinou tak na 2 dni jeden druh.. ja ich tiez vobec nemusim ale napr. jurko ked mu rastu zubky spapa iba tekutu stravu,takze s polievkou mam istotu aj ked druhe jedlo odmietne.. 🙂

csikike
17. jan 2009

tak baby, my mame dnes krizovy den, tomik spal vonku asi 30 min. a od 11 tej je hore, samozrejme reve ako tur, trocha predcasne nastupuje to obdobie vzdoru, uz vacinam vahat ci vobec mat druhe dieta 😔 od 14tej len reve, ja som chora, ledva zijem a keby nebolo manzela...

pierra
17. jan 2009

aaale csiki, snad ta jeden den nerozhodi, toho vzdoru este bude.. a papulovania ked sa to naucia 😅
tomika daj muzovi,ty zatvor dvere na spalni a oddychni aspon do vecerneho kupania ked sa da 😎

csikike
17. jan 2009

jo, pierri, mas pravdu, bude to aj horsie, len dufam, ze to zvladnem bez toho aby bolo o clena v pezinku viac 😀

pierra
17. jan 2009

😀
csiki my tu mame blizko šemšu 😀

lara1znk
autor
17. jan 2009

my uz mame vsetky zubky, zo Slovenska sme uz prisli s kompletnym chrupom tak pomaly by som ho chcela aj od cumlika oducat, uz ho nepotrebuje tak

ozaj kocky, uz ste presli z flase na poharik aj s mlieckom?

csiky, take dni este budu a cim vacsi budu, tym to bude horsie
veru ty sa niekam zatvor alebo si napust vanu a snad aj muzik to na chvilu zvladne sam

aj nas christianko nejako strajkoval so spanim tento tyzden, ked som bola sama, typicke a dnes spal vyse 3 hodiny za cely den, no ako sipkova ruzenka

monika1
17. jan 2009

aj som sa zabudla pochvalit ako nam dnes Adamko super spal v noci,teda mal kratky budicek o 6 rano,vypil trochu mlieka a spal dalej v postielke do 8.40 aj to sme ho uz mi jemne zobudili 😀 pani to sa nam stalo prvykrat 🙂 a naopak vecer sa mu nechcelo zaspat,najprv si chcel dopozerat Smotanku 😀 normalne mi nedovolil vypnut telku a to ju on vobec nepozera 😀 takze zalomil az po pol 9 co sa nam teda vobec nestava,takze taky sme mali den 🙂

lari to uz fakt ma christianko 20 zubkov? no tedaaa,nam este chybaju posledne zadne 4 stolicky...a Adamko ma stale na obed kompletne jedlo,polievku a maso s niecim 🙂

a stale pije mlieko z flase aj ked posledne dni mu akosi prestava mlieko chutit 😒

pierra
17. jan 2009

tak pridavam aj ja statistiky 🙂
jurajkovi ide posledna stvorka, cize nam chybaju este trojky a stolicky..
musim ho pochvalit,ze uz take 2 tyzdne sa budi v noci tak 2-3x,cize super, mliecko rano o siestej.. takze som sa aj ja dockala krasnych noci 😵
aj cez den spava dobre, vacsinou 2,5-3 hodky..
naucili sme ho zaspavat sameho - teda flasa s mliekom,zhasnut svetlo a dobru noc.. on si tam este chvilu recituje a potom zaspi 😅 zase na druhej strane akakolvek malickost, staci,ze tu je svokra alebo u nas spi moja segra a uz strajkuje v jedeni,spani, je neposlusny.. 😒 a tiez ked ideme k nasim na noc tak to mam istotu,ze v noci bude hore kazdych 15minut a cez den vobec nezaspi 😒

ja som inak len teraz zacala ucit jurka na poharik,doteraz si nevedel zvyknut ani na jeden zo styroch co mame doma.. takze cajik uz pije v pohode ale flasa na mlieko zostava aj vecer aj rano.. to ho tak skoro nebudem oducat kedze on nema ani cumlik ani prso, je to jeho jedine ukludnovadlo 🙂 a inak zakazdym rano aj vecer stiahne 3 dcl 😕

lara1znk
autor
17. jan 2009

pierri, ako ste ho naucili zaspavat sameho? my to musime zvladnut do leta

my pijeme z poharika vsetko uz dlhsie - cajiky, vodicku, len to ml iecko este nie, raz som skusila ale vobec sa nenapil, zacal mrnkat asi si myslel ze to je len vodicka tak odvtedy som neskusala,
tiez uz nepije mlieko s takou chutou ako niekedy, trva mu dlho kym dopije flasu, milion prestavok

a my inak spime dobre, spi do 6-6.30, v noci sa nebudi, len to zaspavanie je stale so mnou, teraz mame postielku pripojenu k nasej posteli takze je to easy

dobru noc kocky

csikike
17. jan 2009

tak sa pridam aj ja tomik ma iba 6 zubov 😅
a spanok ako kedy, teraz ked je chory tak sa budeil asi 5x za noc a ked je OK, tak spi od 20tej do 7,15-8,0 s jednou zastavkou na cicik
a zaspava vselijak, idtu dobu zaspaval sam, teraz som tam pri nom ja alebo drahy a hladkame ho po chrbatiku a to je do 15 min. tuhy

lara1znk
autor
18. jan 2009

dobre ranko,

tak ako ste sa vyspali maminy? nas maly spal pekne, aj vecer celkom fajn zaspal
na SK zaspaval do 5 min., sice som lezala pri nom ale akoby som ani nie, pekne sa otocil odo mna, hral sa s plysakom a pomaly zaspinkal, tak som sa tesila ze v tomto budeme pokracovat tu, aj cez den spal len v postielke, uz vobec nie v kociku
no akonahle sme prisli sem, hned sa mu asi vybavili jeho stare zvyky a tak cez den kocik a vecer ako kedy,
aspon ze v noci sa nebudi

dnes sa chystame do Ikey, treba nam pozriet novy nabytok pre deti do izby aj nam skrinu do spalne

pierra
18. jan 2009

ahojte 🙂
my sme dnes spali do 9-tej, s prestavkami samozrejme.. takze obednajsi spanok dnes urcite nebude obednajsi..
lari christianko ti este stale spi 2x za den?to je dobre, aspon mas 2 prestavky na kavu 😅

k tomu zaspavaniu, ja som jurka nijak nenutila aby zaspaval sam,dosli sme k tomu tak nejak postupne hlavne kvoli tomu,ze ked som s nim bola ja alebo manzel v izbe, velmi sa salkal, vystrajal v postielke, skakal, vyhadzoval vankusiky, skratka ziadne znamky unavy,tak som to skusila,ze som iba odisla do vedlajsej izby - obyvacky, cize ma pocul,ze som blizko ale nevidel ma.. a tak si zvykol.. teraz mu davame deku na dvere aby mu cez sklo neslo do izby svetlo od telky, dvere nechame pootvorene aby nas pocul a on pomaly zaspi 🙂
ale sem-tam ma aj on taky den,ze ma vola mama-mama, tak samozrejme,ze ho nenecham plakat, idem k nemu, on mi vystrci rucku z postielky,drzime sa a tak zaspi 😅

lara1znk
autor
18. jan 2009

u nas je to s tym spanim cez den ako kedy, niekedy spi len raz, niekedy dvakrat
zalezi od toho dokedy spi rano a tiez aky program mame cez den, ked mame playgroup od 9.30 tak nie je casu na spanok, utekame rano hned tam, takze potom spime len poobede a ked mame plavanie o 2ej tak to musi byt vyspaty dovtedy, no proste chaos

ja som si tiez vsimla ze niekedy je to este horsie ked sme s nim, ale neviem akoby sme sa vratili do starych kolaji ked zaspaval uplne sam vo svojej izbe
my sme teraz dali dole jednu stranu postielku takze on sa aj v noci tuli ku mne, pritisne si hlavicku takze stale citi ze som tam, je to taky tulkos a mojkos ten nas drobec 😵
ja by som to ani neriesila, urcite by sme postupne presli k samostatnosti aj v tomto, lenze kvoli babatku musime
nechcem aby sa maly potom trapil ze ho odsuvam na vedlajsiu kolaj, no ved viete ako deti potom zacnu trucovat a vynucovat si pozornost

skusime dnes aj my ho nechat sameho ci to pomoze, ale uz vidim to vystrajanie

pierra
18. jan 2009

ved presne lari,skuste postupne, ked uvidis,ze bude plakat,tak to na chvilu nechaj tak,ved mate este pol roka cas 🙂
my sme tiez mali jednu bocnicu z postielky prec ale teraz to nehrozi,on je v noci ako vrtula, rotuje po postielke, no ved aj vcera som si odfotila ako zaspal, nohy mu viseli dole z postielky.. a stale spi krizom na tej kratsej strane a v noci sa budi a kope lebo mu je tesno 😅

pierra
18. jan 2009

inak lari zavidim vam v dobrom tie "playgroup-ky", tu nic take nie je, jedno jedine materske centrum niekde na opacnom konci mesta na jazere 😒 jurko ma velmi rad deti, takych svojich rovesnikov, vtedy nepotrebuje ani jest ani pit ani spat, len ich hlta pohladom a teraz nemame tu moznost niekde sa takto stretavat.. uz sa tesim na jar, aspon na detske ihrisko zase 🙂

monika1
18. jan 2009

Ahojte 🙂
ja som unavena ako pes 😅 od rana na nohach,konecne sedim 🙄 ale aspon som postihala si porobit veci, navarit,napiect,poriadit 😅 kym boli moji chlapi vonku na sankach 🙂

nam Adamko posledny tyzden zaspava sam na obed,sam sa aj pyta spat,lahne si a ma plysaka a s nim zaspava,my len povieme ze ideme sa napit a ked prideme uz spi 🙂 a cez obed spi len na nasej posteli 🙂
inac noc sme mali opat super,spal az do 7 rana, napil sa mliecka a este sme vylihovali vsetci pokope 🙂

pierri to mas super ze Jurko vypije tolko mliecka 😉 Adamko stiahne rano 170ml a aj vecer ma tolko a nedopije cele 🙂

csiki a ako sa ma Tomi? kasel,sopliky ?

lara1znk
autor
18. jan 2009

pierri, to nas robi to iste, rotuje hore dole ale kedze je prisunuta postielka k nasej posteli tak aspon nehrozi ze spadne a casto spi tak ze hlavu ma na nasej posteli pri mne a zvysok tela vo svojej postielke

dnes teda asi dame naspat tu bocnicu a uvidime

jej tak u vas je tolko snehu na sankovanie, u nas ani stopy po zime, aspon je krasne slnecno, tak sa chystame do parku krmit kacicky, maly sa naucil robit ako robia kacicky, taky je zlaty

dnes doobeda spal 2 hodky tak neviem ci si este pospime dnes, ale som rada, ja som si stihla navarit v klude, poprat, pozehlit a guy tiez porobil co mu trebalo
tak sme sa pekne najedli a ide sa vonku

a unavena som aj ja moni, ako pes, to je vecny kolobeh toto, no nie?

veru csiky sa neozyva dnes, dufam ze tomaskovi je uz lepsie a ze dnes aj spinka pekne cez den a mate trosku pauzu

csikike
18. jan 2009

ahojte, som tu, tomik spinkal celu noc od 19.45 do 7mej a nacucal sa a spal do 8,10, ideme dnes k nasim na obed, ale museli sme pockat kym sa skrecok zobudi
este ma sopliky, dokonca sa mi zda, ze ich ma viac ako vcera 😖

penelope10
18. jan 2009

ahojte 🙂
juj ako ste sa rozpisali 🙂
ale stihla som vas prercitat, my sme boli od piat. u nasich.
Liuske dodatocne vsetko naj k NARODKAM 🙂

som dnes konecne dospala toto vsetko vo stv. sme absolvovali koncert spojený s recepciou vrátili sme sa neskoro v noci a rano (PIATKOVÉ) Hugi vstaval o 6:30 🙄
No to nebolo vsetko druhu noc (sob. rano) sa mi zobudil o 3:30 cely vesely a nemohol zaspat. Tak sme sa pohrali, potom som ho nechala v kociariku zapla som mu radio a citala som si casopisy, on zaspal, bolo 6:00 😲
No nechápem toto jeho obdobie, lebo predtym mi nkdy skor ako 7:30 sa nezobudil, resp. ak sa zobudil tak zaspal...
Citila som sa cela zdemolovaná...

csiki a kedy idete s laring. aj na kontrolu ?
Lari... joj no dievčatko bude... aby ste mali párik, tento rok sa mi vobec zda taky dievcensky, aspon co sledujem kamosky - čakateľky

csikike
18. jan 2009

pene, kontrolu nemame 😔

pierra
18. jan 2009

dobry vecer, konecne to tu ozilo, tesim sa tomu 😵
my sme boli poobede u nasich, boli sme za dedinou na sankach a pozriet koniky, ja som sa trochu bala lebo boli taki pritulni, chceli si nas onuchat a bolo ich najmenej 10 ale po chvili som si zvykla 😅 skoda len,ze som nezobrala fotak, fotil iba moj otec mobilom a to je onicom 😒
a jurka som prechvalila,dnes cez den nespal ani minutu, neviem co mu bolo, skratka plny energie ale nebol zly,tak sme vyuzili den vonku 🙂

ozaj baby, ako ste na tom s nocnikovanim? dari sa drobcom?
jurajkovi to uz celkom slo, aj velka potreba ale potom sme dostali chodule,tak som s nocnikom uplne prestala.. s tym monstrom sa neda sediet na nocniku a keby som mu ukazala,ze mu to davam dole,tak by som ho uz nedostala ani na nocnik ani nazad na chodule 🙂 aj v knihe som sa ubezpecila,ze ucit sa na nocnik ma dieta iba ak je v uplnej pohode a zdrave,tak este pockam.. dufam,ze do leta pokrocime lebo uz sa mi to zda take cudne,ze taky velky chlapcek a plienkuje 🙂

monika1
18. jan 2009

pierri v pohode,nemusis mat ziadne obavy 😉 akurat minule o tom sla relacia v tv a ze u deti je uplne normalne ked nocnikuju do 2 rokov,potom uz treba na to ist tvrdo...my nocnikujeme ale nepytame sa ani za svet 😒 ale vie velmi dobre kde ma kakat lebo po tom ako natlaci do plienky a spytam sa ho kde si mal kakat tak ukaze na nocnik aj si ho prinesie ale co z toho ked je to uz neskoro...ale pravidelne pri prebalovani sedi na nocniku a povacsine aj nieco urobi ale neviem ako pokracovat dalej,keby bolo leto tak je to jednoduchsie ale v tomto obdobi je to len o opakovanom dohovarani 😅 a este k tomu sa mu teraz zapacili nove plienky takze je to aj v tom trosku horsie 😒

a inac u nas je obdobie vzdoru v plnom prude,zacalo sa asi po roku a pol a je to riadny truci-man 🙄

pierra
18. jan 2009

moni pozerala si damsky magazin na stv? ja to zeriem poslednu dobu,dobry relax pre maminy na materskej 😅

ako sa u vas prejavuje obdobie vzdoru? 😒
jurko mal presne tento tyzden 2 take vystupy, ked sme mu nedali vec na hranie,ktoru si pytal,tak sa hodil na gauci, zacal kricat a plakat ale preslo ho to za par sekund,tak som si vydychla 🤐

penelope10
18. jan 2009

pieri neboj nic 2 roky je pohoda.
Minula bola u nas kamoska ta ma dceru (bude mat teraz 3r.) a dava jej plienky , ze pre istotu. Jurko ma na plienocky este právo 🙂
Inak som kupila ten vyhravaci nocnik a neviem... no mne sa zda trochu maly... aj ho obcas precikame 😀
Nocnikujeme tak 2-3 x denne, niekedy mame 100 % uspesnost, niekedy vooobec nic ...

monika1
19. jan 2009

Dobre ranko 🙂
pierri aj ja som pozerala damsky magazin ked som bola doma a teraz stihnem ked tak druhu polku alebo si to pozriem na nete 😉

inac ten nas vzdor,ach...niekedy by som mu riadne naplacala na zadok ale clovek sa musi ovladat vtedy poriadne 🙄 napr. je to okamzite ak sa mu nieco nedovoli alebo zakaze,zacne plakat kricat a uteka bud do kuta alebo si klakne,lahne a ked ma nieco v rukach tak to hodi o zem...to ho necham doma lezat na zemi kym ho to prejde,potom pride sa mojkat ale ked sme vonku a toto zacne tak ma ide trafit,nenecham ho predsa lezat na snehu aj ked chvilku ano ale potom je problem ho zdvihnut kedze ho to este nepreslo,nepostavi sa,ma akoze podlomene kolena a prehyna sa pritom dozadu a v tej vetrovke je to o nervy 🙄 predtym krasne pocuval,ked som povedala "nono" tak prestal to robit,teraz poviem "nono" a on si to prelozi ako "mozem to robit duplom" ale zase nie je to kazdy den,vie byt strasne zlaty a pocuvat ale neviem podla coho potom ma taky den ze od rana len vyvadza 😒 vsak ale vraj to prejde 😅

pierra
19. jan 2009

dobre ranko 🙂
no moni, len nestratit nervy pritom 🙂 ked ty ukazes,ze ti povolili nervy, bude mat on navrch..
ja viem,ze sa to nie vzdy podari, mna niekedy vyvedie z miery hoci len to,ze pri jedeni si okvapka teplaky alebo tricko 😔
myslim,ze v dietati pisali o vychove taku seriu clankov - skolicka ludskych hodnot, bolo to velmi naucne len si to neviem vsetko zapamatat ako mam postupovat v roznych situaciach,tak si tie casaky odkladam a z casu na cas mrknem co mam robit 😅

monika1
19. jan 2009

pierri to ja som tiez taka,ale akoze ked je cerstvo prezleceny a obabre sa tak mam nervy 😅 ale vtedy ma aj on nervy lebo neznasa ked je spinavy 😅 😀 tak sa hned vyzlieka 😀 a veru nestratit nervy ale nie vzdy sa to da 🙄

penelope10
19. jan 2009

ahojte 🙂
kde ste všetky ?
Baby ja dnes celý deň vzdorujem vzdoru môjho syna 😀 🙄

lara1znk
autor
19. jan 2009

ahojte kocky,

pierri a ako to jurkovi ide s chodulami? ako dlho ich bude nosit? chcela som sa na to minule opytat ale vypadlo mi to. dufam ze sa nozicky daju skoro do poriadku!

my sme zacali nocnikovat s velkou potrebou, tiez sa este nevie pytat sam ale uz si to vie korigovat a ked vidim ze tlaci tak mu poviem ze pockaj ideme na nocnik, teda utekame rychlo k nocniku a tak pocka a potom sa vykaka pekne dnu. Som rada ze uz zacal pekne sedkat na nom, predtym len na zachode musel.
Nasi mali taky lepsi nocnik, vacsi tak na ten si hned zvykol, doniesli sme si ho aj sem.
Neviem ako mam postupovat s malou potrebou, to je predsa len castejsie a neviem ako to ustriehnut.
Asi si dame week off, nebudeme nikam chodit ale sediet na nocniku kazdych 15 minut, aj taky postup som uz pocula.

A Pierri dobre robis ze teraz Jurka nedavas, presne to som citala aj ja, vsetko doma ma byt v uplnej pohode, aj dietatko, takze teraz to asi nie je idealne pre vas. A netrap sa ze to bude neskoro v lete. Keby si videla kedy zacinaju nocnikovat tuto mali anglicania. NIektori uz maju takmer 3 roky. Oni su lenivi na to, oni cakaju kedy budu deti dost velke a povedia im potom ze ked budes cikat do nocnika tak ti kupim to a to. Takze ziadny trening ale jednoducho nieco za nieco.

Moje kamosky vsetky cakaju do leta minimalne.

monika1
20. jan 2009

Ahojte 🙂
tak my sme mali vcera vecer riadny cirkus doma 😅 maly sa pokakal do plienky tak som ho dala na nocnik nech sa vycika a uz zostane tu chvilu do kupania bez plienky...no mali ste vidiet co ten vystrajal ze chce plienku,ani za svet si nenechal na sebe teplaky bez plienky,daval si ich dole a pchal si plienku medzi nohy 😅 no hotova show to bola 😅 tak to este bude sranda...ale snad ked mu natiahnem pekne obrazkove slipiky tak sa mu budu viac pacit ako plienka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre