Voľný pokec pre Jún 06 z MS 2

lara1znk
26. jún 2008

Poslusne plnim radu/prikaz admina a tu je nova tema. 🙂

lara1znk
autor
30. júl 2009

pierri tak ako ste nakoniec dopadli? musite si navstevu poradne zopakovat znova?
to si viem predstavit ake to je pre Jurka stresujuce, ved pre koho nie je navsteva u lekara, no nie?

no cez rok sa to da, aj ked prsi, lebo su kadejake aktivity, co teraz cez prazdniny nemame + vacsina kamosiek su na dovolenkach tiez tak je to tazsie
ale zase az tak nam neprsi, tento jul bol vynimocne zly, fakt taky zly mesiac si teda nepamatam 🙄

ideme sa kupat s danielkom a daddy s christiankom hraju futbal v zahrade, konecne sa mozu vysantit poriadne

a kedy vam pride ocko, pierri? to kazdy tyzden teraz chodi do BA?

a caraida ma kedy presne termin?

pierra
30. júl 2009

dnes sme niesli moc + malo byt vysetrenie hyperlordozy a ci nepribral, kedze podla nej je jurko obezny, vysledky budu o 2t a akokolvek to dopadne, v oktobri znova odbery, moc..
ale uvazujem, ci nezajdem za pediatrickou ci mu neda vysetrit krv ona, hoci by som za to aj zaplatila lebo tam v metabolickej poradni je to fakt extrem aj z ich strany aj z jurkovej 😒
nas tato chodi do BA kazdy treti tyzden lari ale tie 2 t co je doma neuveritelne zbehnu a ked je prec,tak sa to vlecieeee 😒 zajtra vecer by mal dojst,uz sa tesime a hlavne jurko,jemu velmi chyba, stale by s nim telefonoval 🙂
kedy letite na slovensko lari?
caraida mala termin tusim zaciatkom augusta len sa neozyva tak ktovie.. mozno to uz maju za sebou 😵

caraida
30. júl 2009

ahojte 🙂

ale pierri, kdeze, ze za sebou 😀 ja to vidim ako u prcka, tak 2 tyzdne po... oficialne mam este tyzden cas, 7.8.

ja teraz moc nestiham, lebo ma nahanaju stale kvoli tlaku na kontroly, potom este dalsie kontroly - mne je dobre, ale dr. stale nieco najde, co nesedi, ale to neriesim 🙂 radsej. 🙂
to vsetko nejako zladit s manzelovou robotou, lebo si netrufnem zobrat prcka do cakarne so sebou, on je v tomto hrozny, neobsedi ani sekundu.
ale inak je vsetko ok, nic sa nedeje, krcok pevny, neskrateny 😨 takze veselo lietame po ihriskach, po vonku, kade sa da, po schodoch, aj okna som umyla, zaclony oprala, co este akoze zabera? 😀
u prcka nezabralo vtedy nic, ani manzel 😀

pierri, ked su chlapi prec, to je hroza. prcek je tiez velmi fixovany na tatka. jemu uz staci, ze rano sa zobudi a tata je v robote... nezavidim vam.
ani kontroly u dr. ale pockaj, ked si to odskacete teraz, to sa potom zlomi a uz nebude nic treba! jurik bude zdravy ako buk cely zivot.

lari, ja ta obdivujem, ako to mas vsetko pod kontrolou!

moni, peknu dovolenku!

lara1znk
autor
30. júl 2009

cari, ahoj, tak este 2v1? boze, nezavidim ti teraz ten posledny tyzden, ja uz som mala Danielka pri sebe,t eda takmer. dufam ze nebudes prenasat, snaz sa byt aktivna, ved vies 😅
a to si dobre pamatam tie kontroly, sice u nas su len zriedka ale stale som brala maleho so sebou, no som sa ubehala k smrti za nim po cakarni

a ja len zasnem aka si aktivna v domacich pracach, ja som tolko nevladala, kdeze okna umyvat, az potom po porode som si umyla 😀 a zaclony nastastie nemame 😀

urcite nam daj vediet cari, dobre?
ja som tu dala moje cislo, tak neviem ci ho mas

a baby ako ste to dokazali ze sa vam chlapci tak namotali na ockov? nas christian vylucne len na mna bol namotany st ale
teraz som rada ze odkedy mame Danielka tak travi vela casu s Guyom, co je velmi dobre, aspon si utuzia vztah ale stale v krizovych situaciach je mama mama mama 😅

pierri a preco si myslia ze je Jurko obezny? 😕

ideme 26. augusta ale nemozem na to ani len pomysliet zatial lebo mam z toho nocnu moru

pierra
30. júl 2009

cariiii, takze niic?
ale sak pockaj, druhy porod nemusi byt to iste co prvy, odtecie voda a beziiite 😅
u mna to bolo presne tak, este o 14-tej nalez nula bodov,ze porod mozno o 2 tyzdne a o 5 hodin strelila voda ako sampus a uz sme leteli do porodnice 😅 a moj muz na tom nemal ziadnu zasluhu podotykam 😀

lari ty uz mas okna umyte????? a 600- nedelie ti nic nehovori? 😀
to by som sa ja mala hanbit,ja mam jedno dieta a zdaleka nie som taka aktivna ako vy..

a co sa tyka vztahu s otcom, to sa neda nejako naplanovat ale asi prirodzene tym,ze s nim nie je tak vela ako so mnou,tak si tatika viac vazi a tato ma ovela vacsiu autoritu ako ja.. a navyse je to chlap, on mu vie nakreslit lietadlo, auto, ci vrtulnik, zahrat sa s autickami,zatial co ja som skor za prakticku cast rodicovstva 😅

pierra
30. júl 2009

lari a s tou obezitou neviem.. kazdy dr. ma iny meter, jurko ma 14kg, mozno menej a v metabol. poradni nam uz vsade do papierov pisali,ze sklon k obezite, obmedzit mastne jedla,ziadne sladkosti, pit iba cistu vodu 😒

lara1znk
autor
30. júl 2009

ja ani neviem kolko my vazime ale tiez nejako tak by som tipovala
jurko sa mi nezda obezny podla fotiek, je to taky baculko ale to deti su, nie? 🙂
neskor z toho vyrastie, urcite by som nedramatizovala ale to je zase na SK specialita

a okna som neumyvala vsetky, niektore umyl muz, niektore mama, nieco ostalo mne, takze pekne delba prace 😅

no u nas to tak nie vzdy funguje ze daddyho vidi malo a preto je cely hotovy z neho, hrozne sa tesi ked pride domov, stale ho vyzerame z okna, potom mu klope, uz uteka k dveram a hned sa na nho vrhne ale tam niekde to aj konci zvycajne
no futbal si zahraju teda lepsie ako so mnou, to hej

pierri tak ty si teraz asi jedina netehulka, vsak? este si sa neulakomila? 😅

pierra
31. júl 2009

nie lari,zatial som sa neulakomila aj ked musim priznat,ze vam tisko zavidim 😔 snad do dvoch rokov budem aj ja druhykrat mamina, uvidime 🙂

lia
31. júl 2009

ahojte 🙂
pierri,drzim palce,to uz len dva mesiace ostavaju??ci nie do jurkovych dvoch rokov??

csikike
31. júl 2009

ahojte,
pierri, mne sa teiz nezda jurko obezny, podla mna je v pohode, uuuuuuuuuuuuplne normalny, takze by som to neriesila.
lari, este asi tana a pene nie su tehule okrem pierri, iba ak by som nieco premeskala
nas je tiez tatov maznac

pierra
31. júl 2009

lius nieee 😀
odteraz do dvoch rokov.. kalendarnych myslim 😅

csiki ahoooooooj 🙂 veru este sme tu 3 jednodietatkove, aj ked tana s pene tu uz takmer vobec nechodia 😲

penelope10
31. júl 2009

ahojte 🙂
dlhooo som tu nebola ☹
ale ja vas obcas este citam 😉 ... tak mam aj prehlad o babetkach, tehulkach a malych beťarikoch 😀
najprv som mala toho evla v robote, potom sme boli na dovol. a teraz dobieham veci v robote 🙂
popisem viac sned cez vikend + dam fotos 🙂

pierra
31. júl 2009

jej kati ahoooj..
no mohli sme ta skor spomenut aby si sa ozvala 🙂
boli ste v chorvatsku nakoniec? ako bolo? tesime sa na fotkyy 😎

lara1znk
autor
31. júl 2009

ahojte kocky,

jaj ja som zabudla na pene - uz pracujucu mamicku a na tanicku, lebo ta tu uz 100 rokov nebola.

lius, ako sa mas? co noveho? ako pokracujes s pripravami?

pierri, tak skusite niekedy po jurkovych 2. narodkach aby do 3 rokov mal surodenca? to by bol pekny rozdiel

csiki, ahoj, a ty sa ako mas? ako pokracujete s nocnickom?

my sme dnes boli na farme, bolo super, trosku smradlavo ale inak velmi dobre 😀
Christian bol nadseny, velmi si to uzil, trosku sme mali chaos s kojenim na lavicke a tak ale inak sme to zvladli ako tak, fotky dam na FB, tu som pridala len zopar

pene, ako to zvladas v praci a potom doma? robis kazdy den? a ako si Hugo zvykol na jaslicky? uz asi v pohode, vsak?

lia
1. aug 2009

ahooojjjteee 🙂
lari,na farme??jeeejjj,to musel byt krasny vyletik 🙂
uz pomalicky zacinam,nieco som uz aj kuúpila,dufam,ze to bude naozaj babulka,lebo mam ruzove veci nejake.
ale este mam 10.8.morfo,tak pockam dovtedy a zsacnem pomaly pripravovat a nakupovat.
tych veci je tak vela a vela druhov,kukala som teraz cez net,ale asi radsej sadnem do auta a pojdem rovno do obchodu,aby som to aj ošmakla 😉
babule,mna zacala mala tak intenzivne kopka,je to normal??nie je nekludna??ved kopka skoro stale 😵
dufam,ze nebude po mne,teda toho moc nenaspi 😖
jaj pierri 😀

csikike
2. aug 2009

liuska, ani nechci vediet ako Hanka kope, je ako z divych vajec 😀 , tomik tiez vela kopal, ale on sa otacal, ale tato, len sa vrti a kope cely den, celu noc... netusim kedy spi, a to som si myslela, ze od tomika zivsie dieta je zriedkavost... asi mi chcela dokazat, ze sa mylim 😵
ja teda musim menit celu vybavu, sakris, len neviem z coho 😅

monika1
2. aug 2009

Ahojte 🙂
tak my sme vcera prisli z Domase 🙂 bolo uplne super,ani domov sa nam nechcelo a Adamkovi uz vobec nie,bolo mu tam fantasticky,ved to poznate cely den vonku a pri vode ako vysite pre neho,clapkal sa,kupal,no bola som z neho nadsena ako sa mu paci pri vodicke 🙂 ja som sa raz kupala,uz som nevydrzala to teplo a musela sa okupat a chcela som si to skusit ake to je plavat s bruskom a bolo to fajn aj ked som sa trosku bala ale vsetko v pohode zatial...kamoska co bola s nami tiez tehu o mesiac menej tak sa v pohode kupala niekolkokrat denne,bola odvaznejsia 😅 zajtra mam poradnu tak som zvedava ako to vyzera s krckom,snad sa nic nezmenilo...

dnes sme opat vyuzili pocasie a sli na nasu chatu vonku na cely den,robili sme si zivansku tak mam na aspon 2 dni este navarene 🙂

inak maly ma kope ako divy,fakt niekedy nechapem,ani nie ze kope ako sa stale prevaluje a natahuje az ma to obcas riadne boli...neda mi ani spat,vecer si neviem najst polohu tak vacsinou zaspavam v polosede a budim sa na nocne kopance...toto mi Adamko nikdy nerobil,mozno ma svoje aj toto teple pocasie,bohvie...ale je to lepsie ako keby som ho necitila par hodin,tak viem o nom skoro stale 😅 🙂

a vcera mi porodila prva kamoska z partie tak sa vytesujem a davam rady 😀 mala super kratky porod,od prvych kontrakcii bol maly vonku za 2,5 hodinky 🙂 stastna to zena...sice ja som mala o nieco dlhsi porod ale bol super a teraz si to predstavujem ako jej 😅 ale bez nastrihu ak to bude mozne...

cari tak drzim palce nech neprenasas a pekne rychlo porodis a ozvi sa nam nejako 🙂

lari dufam ze deticky aj vy ste v poriadku a ta hnusna chripka sa vam vyhne 😒

pierri este citam knizku,je super,uz som skoro na konci,cez tyzden akosi bolo malo casu na citanie,len ked maly spal alebo skoro rano ked sa mi uz nechcelo spat ale musim ti povedat ze ti kupim novu,tento format knizky je strasny a radsej ti kupim novu lebo som si ju bravala aj na plaz a vsade a ked nechces novu tak ti poslem za nu peniazky 😉

no snad dnes alebo zajtra dam nejake fotocky,mam ich strasne vela a je tazke vybrat,asi to budu aj 2 albumy 😅 uvidim 🙂

csikike
2. aug 2009

moni, super, ze ste sa mali dobre...
ja sa tiez kupem v bazene v pohode, aspon vyuzijem tehu plavky, a je to ovela osviezujucejsie ako len sediet pri vode, to by som nevydrzala
tomi ma tiez rad vodu, len dostat potom z bazena je ho tazke, ale doma mu rozlozime v obyvacke bazen a tam sa clapka aj 2x denne.
a moni, presne viem o com hovoris, ja uz 8tt nespim v noci, nechapem, aj vcera som este o 4tej bola hore a od 7mej uz
lari, krasne foto, tisko zavidim, ze christianko ma nepremokavu bundu... super pocasie 😵 hned by som menila

lia
2. aug 2009

csiki,to vazne??mala futbalistka??no je to sranda ,fakt.hlavne ked je to 1x 😵
moni,vam muselo byt super,pocasie vyslo,co viac by ste potrebovali,ze??
my sme sa vratili od nasich,super som si oddychla konecne a dala som si zavazok,ze budem oddychovat viac,ja stale niekde lietam a potom som vyflusnuta,ale uz sa mi aj zle sedi ,aj lezi,preto radsej rano vypadnem.
kam sa chodite kupat csiki??teraz bude mat R dovolenku a my ani nevieme kam ist,kedze sme stale na zahrade.
v obyvke mate bazen?? 😀 teda,nemozem dojst k vam na kupko?? 😀

lia
2. aug 2009

jaj a chcela som sa vas spytat aky je lepsi vankus na kojenie??kratsi alebo dlhsi??

csikike
2. aug 2009

liu, to je len taky nafukovaci, s piremerom 122cm 😀 , ale kludne dojdite 😵
my sa chodime kupat kade tade, horne saliby, galandia, velky meder, diakovce, vincov les, nastastie tu v okoli je toho dost
ja mam na kojenie taky skoro do L ka

monika1
2. aug 2009

ja mam na kojenie vankus v tvare U a je dost velky...

no pocasie nam super vyslo az na prvy den sobotu ked poprsalo ale inak bolo stale neskutocne horuco 😎 tak fotky su uz na fb a mam aj par videi na youtube ale to tu nechcem davat...

pierra
3. aug 2009

ahojte, dobre ranko 🙂
moni super fotkyy, pekne ste si uzivali 🙂 len tu nafuknutu gulu som nepochopila, to mas nohy vo vode a nosis ju so sebou ci ako? 😕 😀
tu knihu mi nemusis kupovat ked nie je velmi znicena, viem,ze je ako z wc papiera, hned vidno ked ju precitaju viaceri 😒
citam,ze partia sa vam rozrasta, len tak dalej, buducorocna domasa uz bude super pestra.. aj ta dalsia kamaratka caka chlapceka, ci sa vam to konecne pomiesa?

baby ja mam toto leto nejaky strach z verejnych kupalisk, susedkina znama si doniesla z kupaliska fekalne bakterie v ustach, nose, ociach a kamoskine deti na dovolenke v grecku v bazene tiez nieco chytili, museli zavolat doktora a dostali antibiotika ☹

monika1
3. aug 2009

Dobre ranko 🙂
pierri knizka nie je znicena,davam na nu pozor ale vies taky makky format...a este ju chce citat aj moja mama a svokra takze ti kupim novu 😉
a ta gula to si v nej dnu,ona je polozena na vode a ty v nej behas ako skrecok 😀 ale max.5 minut lebo ti dojde vzduch...
a ta kamoska co bola s nami sa dozvie vo stvrtok co cakaju ale tipujem dievcatko tak uvidime 🙂 no veru na buduci rok budu na Domasi min. 4 deticky 😵

a tie kupaliska skoda slov fakt 😒 vsade je to teraz plne preplnene,mne aj dr povedala ze ked sa uz chcem kupat tak jedine v jazere a nie v bazene...a tam na Domasi ked som videla behat tie male deti hole ako cikaju do vody kludne a Adamko sa vedla hra no comment...a este jeden chlapcek si cupol,a mama ho povzbudzovala nech kaka a to bol hned pri vode pri brehu,som myslela ze odpadnem fakt....

lia
3. aug 2009

jezis pierri nestras,doteraz som bojovala s tym,ze nejdem na kupko a teraz sme sa dohodli,ze to vyskusame,ja moc nemusim miliardy ludi v bazenoch a vsade
jeeejjj moni,to ste mali pozicanu tu gulu??to je sranda 😀 a nohy mas vo vode??

lia
3. aug 2009

moni,vy v tych kosiciach vobec nepriberate?? 😅 😀 mne to hned islo do bokov 😖

monika1
3. aug 2009

nie lia to vojdes do tej gule,ona je sfuknuta,zazipsuju ta a vpustia dnu vzduch aby sa ta gula nafukla a potom ta daju na vodu a ty v nej behas teda snazis sa 😀 my sme sa len pozerali,nevyskusali sme si to...

ale priberame priberame,aj do bokov 😀

lia
3. aug 2009

ale prosim ta 😀 sak nic nevidim,s kamoskou ste jak modelky 😉

noo,tak to musi byt hrozneeee,neviem ci by som tam mala dobry pocit v tej guli 😖

pierra
3. aug 2009

joj ja by som si tu gulu vyskusala ale iba keby bol nejak vyrieseny ten vzduch, z toho nedostatku by som mala zarucene fobiu, ja neznasam take vydychane priestory, doma tiez stale okna pootvarane, ci je zima ci leto 😨

moni to je otrasneeee.. ako moze normalny zdravy dospelak taketo dovolit svojmu dietatu! nabuduce by som jej priala aby si do takej kopky rozlozila deku 😠

csikike
3. aug 2009

lia, tu gulu maju aj v mederi, dokonca je tam aj tarzania (po stromoch su rozvesane lana a tak a ty sa cez ne stveras), vyzeralo to super...
ja neviem, ale ja mam skor vztah k bazenom ako k riekam alebo inym tecucim- stojatym vodam, takze sa kupem v pohode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre