Vráble 2

dadadulka
6. júl 2009

Hurááá... máme tu novú témičku 🙂
Prajem nám veľa úspechov, dobré a zdravé detičky, tehuľkám bezproblémové tehuľkovanie
a nech sa pekne rozrastáme... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dadadulka
autor
21. júl 2009

zuzu 😀 😀 😀 😀 😀

dadadulka
autor
21. júl 2009

daniela ja ti v tomto neporadím, neviem o nikom 😒

zuzu80
21. júl 2009

daniela ako chore? Ved rodic ma narok na OCR? Mas na mysli nejaku sukromnu osobu so zivnostou, ktora by sa starala profesionalne o chore deti?.....o takom vo Vrabloch neviem. Skus zavolat na MsÚ, na socialne oddelenie, ci o takom niecom nevedia 😉

danielahamar
21. júl 2009

tak choré, že sa zamestnáš a nechceš a nemôžeš prísť o robotu a nemôžeš si dovoliť byť týždeŃ doma s chrípkou, teda s dieťaťom, kt. ju má, tak myslím 😉 áno a myslím nejakú súkr. osobu, kt. sa stará o deti, kt. rodičia nemajú inú možnosť 😒

wurmm
21. júl 2009

daniela, ja o nicom neviem, ale tiez by ma to zaujimalo, ked nieco zistis, daj prosim Ta vediet, kludne aj na IP

danielahamar
21. júl 2009

wurmm, skúsim niečo zistiť, lebo pokiaľ sa chcem zamestnať, inú možnosť nemám 😒

dominka11
21. júl 2009

ahojte babulky 😉

zuzu80
21. júl 2009

daniela, tak si skus podat nejaky inzerat, ze hladas pani na strazenie dietata v case choroby, mozno sa najde nejaka byvala ucitelka z MS alebo zdravotna sestricka alebo studentka pedagogiky, ktora ma kladny vztah k detom 😉

zabinka
21. júl 2009

nuz daniela, viem, ze so zamestnanim su problemy, ale podla mas vysoke naroky. V kazdom pripade drzim palce, aby sa Ti to podarilo. 😉

danielahamar
21. júl 2009

zabiinka, podľa mňa sú to neni vysoké nároky, podľa mňa sa to tak už v dnešnej dobe rieši, keď ti nemá kto byť s dieťaťom a ty-Ja si nemôžeme dovoliť byť doma týždeń-dva 😕 a hlavne nie, keď si v skúšobnej dobe, akurát, že vo vrábloch je všetko tabu 🤐 a tak nejako sa tam čudne každý na každého pozerá 🙄 , ale kde nie... No nič, nejako si musím poradiť 😉

zabinka
21. júl 2009

ved to, ze bezne to je, ale vo VR? Sorry vsetci vrabelcania, ale v tomto suhlasim s danielou. Mozno skus NR, aj ked je to uz od ruky. A budes robit vo VR?

dominka11
21. júl 2009

dadu, aj ja som bola v tevose dnes na plienky a tiež nemali naše 🙄

zuzu84
21. júl 2009

ahojte maminky.Aj mi mame prechadzku za sebou.boli sme aj vonku.Dr. nezakazala povedala ze mozme chodit von tak sme boli aspon na chvilku.Teraz sa pojdeme napapat a potom haja.Mali sme zase strasnu noc.Malej stekali sopliky do hrdla takze kazdu chvilku hore,kaslala az tak ze sa skoro zadrhla.No dufam ze tuto noc to bude lepsie.Uz aj nasivin mozem davat len nejake 2 dni a potom nuz to neviem ked jej to neprejde ze co spravime.

zuzu84
21. júl 2009

neviete mi poradit co sa dava na rozpustanie soplikov?

anjelikbambulka
21. júl 2009

ahojte babulky, tak sa hlásim, ale len na skok... dnes mi prídu svokrovci, tak ešte rýchlo upratujem, varím... včera večer som ešte piekla, keď malá zaspala... treba mi aj žehliť, ale na to už kašlem, veď to neutečie 🙂

anjelikbambulka
21. júl 2009

zuzu, mne detská dr. odporučila Libenar... sú to také kvapky, môžu sa dávať často, neškodia ani maličkým bábätkám... ja som ich emmke dávala pred každým kŕmením... stoja okolo 5 Eur...

danielahamar
21. júl 2009

zabinka, som vrábelčanka, ale o ľudoch tam radšej pomlčím 🤐 závidia si tam ešte aj nos medzi očami, ale kde nie,však sme len ludia 😉 no risuje sa robota v NR,tak niečo musím poriešiť 🙂

zuzu80
21. júl 2009

zavist je ludska emocia, vseobecne, trpia nou ludia na celom svete nie len vo Vrabloch 😀 😀 😀 😀 To len vo Vrabloch je ju viac vidiet, pretoze na malom priestore je sustredenych vela ludi, ktori sa poznaju.....a nemiestne poznamky sa tu potom siria rychlejsie ako rychlo 😉

Daniela drzim palce, aby ti robota vysla a aby si vsetko poriesila k svojej spokojnosti a k spokojnosti svojich deticiek

Ospravedlnujem sa vam za moje mudrovanie, len sa ma to trosku dotklo, lebo ja by som nikoho neodsudzovala za to, ze svoje dieta zveril nejakej zodpovednej osobe a tiez nezavidim, ci ma niekto nos medzi ocami alebo neskromnu vilu medzi skoromnymi domcekmi 😉 🙂 🙂

klauduska
21. júl 2009

zuzu...veeelmi pekne si to napisala a vystihla,podla mna.... 😉 😉 😉

zuzu84
21. júl 2009

anjelikbambulka:Tie kvapky doma mame od narodenia ale uz nam nepomahaju ked sme taky zasopleny.Uz mame nasivin od 1 roka ale to tiez neuvolni sopliky.Ono sa jej to vsetko drzi vnutri.

To s tou zavistou je pravda, to je na celom svete tak nielen vo Vrabloch.

klauduska
21. júl 2009

ahoj anjelik..tak mas doma rusno,ze to vobec vsetko stihas... 😅 😅 😅 Pridem k Tebe na zacvik,ze ako to vsetko robis... 😀 😉
A co mala Emmuska,rastiete,priberate???

zuzu80
21. júl 2009

zuzu84, nam sa najviac osvedcil nasivin alebo physiomer (neviem ako sa to presne pise), a samozrejme odsavanie, odsavanie.....ked ju v noci dusili zatekajuce hlieny, tak som jej pod matrac davala vankus, aby nelezala na rovnom a na postielku bud mokry uterak alebo uvarenu vodu so solou pod postielku alebo do vonnej lampy, trosku eukaliptoveho oleja z lekarne 😉

zuzu80
21. júl 2009

samozrejme eukalyptoveho 🙂 ...skoda, ze tu nie je smajlos tukajuci si na celo 😕

zuzu84
21. júl 2009

zuzu80:dakujem za rady.Nasivin davam uz 5 den budeme ho musiet za chvilu vysadit.Physiomer sme zacali davat tiez zakazdym sa mi povracala.A ja by som aj odsavala ale nie je co.Ako som uz pisala nam to vsetko stoji vnutri a nie a nie ist von.Steka nam to do hrdla.Vyvysenu polohu mame tiez ale mala sa tolko bude obracat v postielke az pride na normalnu rovnu polohu.Ona je naucena spavat na rovnom a ked jej aj dam vankusik tak bude sa tolko krutit ze ho musime dat prec.
Citala som na modrom konikovi ze su nejake kvapky na rozpustanie hlienov Sinupret nemate s tým nikto skusenosti?

zabinka
21. júl 2009

baby, nechcela som nikoho urazit ani sa nikoho dotknut. Viem, ze zavist je vsade a do istej miery nou urcite aj ja trpim (len dufam, ze v rozumnych medziach), ale dost ma to sokovalo, ked som sa pristahovala do VR, ze aka je tu silna. Ale vsetci sme len ludia a fakt som sa nechcela nikoho dotknut. Ja som skor reagovala na to, ze to co je bezne vo vacsich mestach, vo Vr to bezne nie je. Ale zase poznam aj horsie mesta a miesta. V konecnom dosledku, ja som rada, ze byvam prave tu a nemienim to menit. Takze, ak som sa niekoho dotkla, tak sa ospravedlnujem. 😉

zuzu80
21. júl 2009

zuzi, omrkla som ten sinupret, zda sa to byt cele na rastlinnej baze...su to iba vytazky z liecivych rastlin a pomocna latka je tam etanol a skoro ziadne vedlajsie ucinky...skus sa poradit v lekarni. My sme ho este nemali, ani som nepocula o nom...takze vdaka za radu do buducnosti😉

http://www.magister.sk/-p-3165.html

zuzu80
21. júl 2009

zabi v pohode 🙂 😉 🙂

zabinka
21. júl 2009

zuzi, ja to v tomto bohuzial poradit neviem. My sme chvalabohu (klop, klop, klop) taketo sopliky nemali.

danielahamar
21. júl 2009

zabinka a zuzu80 presne je to o tom, že veľa ľudí na malom priestore 😔 ale sme aký sme, sme ludia a myslím, že nikoho sme sa nedotkli 🙂 teda myslím 😒 a čo poznám, baby z tadeto, do tej skupiny ani nezaraďujem darinka bola moja susedka, klaudus a lucia sú moje rovesníčky a ostatné nepoznám, lebo som z vrábel už 7rokov

a ozaj, práve mi volali, že som dostala tú moju vysnívanú robotu v H&M v NR čo sa otvára v Mlynoch 🙂 tak sa teším 😀 po 7rokoch, konečene zmena, takže rušímpredĺženú materskú od sept. a hajde makať 😝

klauduska
21. júl 2009

jeeej daniel.tak bude HM v Nitre???&Supis.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre