Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

andzi
8. júl 2009

baby, ja si tiež vždy poplačem, ked príde mrcha

andzi
8. júl 2009

ale chcem mať nádej, že tento mesiac to možno ešte výjde

fazulka1512
8. júl 2009

andzi, ze robo grigorv.laska, viera, nadej 😀

andzi
8. júl 2009

fazulka: nesmej sa, ja to fakt prežívam

fazulka1512
8. júl 2009

ale ja sa nesmejem, ved aj ja to prezivam ale ja som asi ina povaha, lebo ja som sa uz naplakala dost aspon v poslednom case tak uz viac nebudem, aspon zatial nie

andzi
8. júl 2009

po akom dlhom čase neúspešného snaženia mám ísť ku gyndošovi?

sisa2
8. júl 2009

andzi - nam povedali, ze po roku. ale kto ti zisti, ako dlho sa snazite?

tea333
8. júl 2009

baby od obeda ste tu toho popisali az az- velmi ma nalakalo co ste pisali o porodoch,ja sa naozaj necha napichat hocicim, len aby som tu bolest vydrzala.
andzi-na vysetrenia ta poslu po roku, ale ako pisala sisa-kto vie..

beboo
9. júl 2009

ahojte krasne ranko prajem 🙂

tea neboj sa kazda zena preziva porod inak. ja som mala vyvolavany a preto aj bolestivejsi. ale napriklad moja kamoska rodila o tyzden neskor prirodzene a za 3 hodinky bolo po vsetkom a povedala ze kludne hocikedy. vobec sa dopredu neboj pretoze je to tak strasne individualne ze sa v ziadnom pripade neriad tym ako porod opisali ine zeny - ty ho mozes mat uplne iny. a to najdolezitejsie - tych niekolko hodin bolesti stoji za to ze potom mas uz navzdy pri sebe take uzasne stvorenie ako je dieta a vidis ako rastie a robi ti radost. preto sme sa aj my co uz jedno mame rozhodli napriek tomu ze pre nas porod nebol zrovna prijemny mat dalsie babo lebo to babo stoji za vsetko.
a pokial epi zaberie a funguje tak ako ma tak je to uplna pohoda, naozaj to velmi pomoze tak sa naozaj neboj. ono to mozno znie hrozivo ked citas ten opis ale zaroven pri tom vsetkom si najstastnejsia na svete a tesis sa ze o chvilu uz toho cloviecika uvidis.

andzi aj ja viem tak ze po roku snazenia a poslu k odbornikom.

sabiatko
9. júl 2009

dobre ranko dievcata 🙂
tak dneska je posledny den kludu a zajtra rano zase stresy, ci tam bude / alebo //. minule mi srdce tlklo dvakrat silnejsie. mi to pripomina statnice z biologie, to som bola na odpadnutie. ale je v tom kusok napatia a vzrusenia, tak sa na to zajtra strasne tesiiiim 😵 MS stale nikde, tak dufam, ze ju nenapadne sa ukazat.

tea, tebe este ohladne tej skoly: bude to tazke, to nevravim, ale ked si veris, tak podla mna do toho chod. mam kamosky, co pri tehotenstve aj dietati spravili vysku a jedna z nich dokonca pri dvoch detoch a to bola este k tomu cudzinka, takze da sa. len si rozmysli, ci naraz vsetko, alebo s tym prerusenim.

a baby, ja ked do polroka neotehotniem, tak nabehnem hned lekarke, ze sa snazim uz cely zivot a nic. rok by som nevydrzala...

a ohladne porodov... kamoska uz dvakrat rodila do vody a vravela, ze to bolo super. ani ju nenastrihovali a bola rychlo v pohode. s babetkom odisla na druhy den domov. tepla voda minimalizuje bolesti, psychicky ukludnuje, cim sa zena aj lepsie otvara, zjemnuje kožu, takze nehrozi natrhnutie, iba ak minimalne a zotavenie po porode je podstatne rychlejsie. okrem toho to musi byt super dat si taky fajny kupel a popri tom si tak mimochodom odrodit 😎 este chcem povedat, ze nemala nic proti bolesti, bolo to celkom prirodzene.

biancarv
9. júl 2009

dobré ráno prajem 😀 , sabiatko a ako dlho ti mešká mrcha? 😉

beboo
9. júl 2009

sabiatko tesim sa ze MS nikde a som velmi zvedava na zajtra 🙂

sisa2
9. júl 2009

ahojte 🙂 mne sa vcera vecer rozbehla mrcha, dnes som uplne KO 😖 ale aspon uz svinucha prisla, takze sa budeme moct pustit do snazilkovania 😵

sisa2
9. júl 2009

tea - beboo ti to uz napisala, porod je u kazdej zeny iny, tak isto ako snazilkovanie a tehulkovanie. vobec sa toho neboj, kym sa dorpacujes k porodu, budes na to pripravena 😉

fazulka1512
9. júl 2009

dobra ranko, vyspinkana a napapana 🙂
sabiatko-priznaky nejake su ci nic, mna rano trosku pobolievalo v podbrusku, prsia nebolia, mrcha sa uz blizi 😎, vcera pred spanim so si dala este lyzicku sody bicarbony, zatial sa zaha neozyva

sisa2
9. júl 2009

sabiatko - super, ze mrcha nedorazila! tesim sa na tvoj zajtrajsi testik, dufam, ze budeme mat prvu tehulku 😵
ja by som napr. do vody nechcela rodit, ale to je o tom, ze kazdej vyhovuje nieco ine. neviem, ale porod do vody nie je len o tom "finale", ze sa rodi do vody a pocas druhej doby porodnej si klasicky "na suchu" ako bezne v porodniciach?
xixi, som sa pobavila na tom "dat si taky fajny kupel a popri tom si tak mimochodom odrodit" 😀

sisa2
9. júl 2009

fazulka - a nepojedla si nieco, ked ta ta zaha tak palila?

fazulka1512
9. júl 2009

ja si myslim ze to na vine paradajkova polievka

beboo
9. júl 2009

fazulka mne na zahu pomohlo chrumat mandle a pit fatru. dokonca sa hovori ze ak si das v tehotenstve mandle tak babo bude mat peknu plet a asi to aj plati lebo ja som tych mandli pojedla dost a v porodnici mi pri kupani sestricky chvalili maleho ze aku ma peknu kozicku 🙂

fazulka1512
9. júl 2009

ok ked nedojde mrcha a budem tehu, tak na tvoju radu nezabudnem, urcite

fazulka1512
9. júl 2009

babule, nechcem si namyslat, ale ked sa najem ako aj napr. teraz rano tak mi ako keby ostava v krku jedlo, ako keby som prehltla gulu a ostala mi v krku

sabiatko
9. júl 2009

bianca, ms meska dnes 6. den... u mna nic netypicke, ale dufam, ze to uz bude to tehu 🙂

beboo, ja som tiez zvedava. uz to chcem vediet, lebo mam pocit, ze si uz vymyslam priznaky. niekedy mi pride trochu zle, ale to vacsinou vecer. asi som nejaka opacna 😕 inak aj ja si myslim, ze mineralky s vyssim obsahom Na pomahaju na zahu, to je ako s tou sodou bicarbonou.

sisa, aj ja si myslim, ze 9 mesiacov je dost dlha doba, aby sme sa na porod psychicky pripravili. s tym porodom do vody je to tak ako si pisala, ze voda na uvolnenie a potom moze byt porod na suchu, ale ja to chcem ako kamoska, ze az ku koncu ides plus porod do vody. v tej prvej faze by som chcela vyskusat teplu sprchu na uvolnenie. placenta sa ale uz rodi na suchu. ale tymto sposobom sa moze rodit, len ked je vsetko ok, ziadne problemy v tehotenstve ani pri porode. hadam drobec nebude vystrajat 😝

fazulka, moze to byt aj tou polievkou, lebo varene paradajky robia kyselinu, ale moze to byt aj maly schovany betar, co vystraja 😉

fazulka1512
9. júl 2009

velmi tomu neverim, uz to na mna prichadza, nervy z toho ci dojde ms

sabiatko
9. júl 2009

preco by si tomu neverila... uz pockas len par dni a uvidis 🙂

inak baby, neviete mi poradit kvalitne testy, ktore ukazuju od 10 alebo 25 mIU... nejake lacne? zajtra ideme na slovensko, tak si chcem kupit par do zasoby. som pocula, ze mamatest dvojbalenie nejakych 40 sk... je to pravda? alebo kludne napiste aj dake ine. dikes 🙂

eva30
9. júl 2009

Ahojte krásavice.
Tak ja som tu prvý krát a tiež by som sa k vám chcela pridať. My sme sa začali snažiť v júny, ale nevyšlo to. Takže dúfam, že tento mesiac bude šťastnejší 🙂

sisa2
9. júl 2009

fazulka - velmi drzim palceky, aby to bolo drobcekom 😵 kolko sa snazite?

sabiatko
9. júl 2009

ahoj evi, vitaj tu medzi nami 🙂
jasne, ze tento mesiac bude stastnejsi, babetka sa sem nahrnu az sa budeme divit. teraz je najlepsi cas na snazenie... letoooo... slnko, voda, romantika... 😎

sisa2
9. júl 2009

sabiatko - ver tomu, ze bude vsetko ok a bude. vobec na ziadne komplikacie nemysli. na co si zbytocne dopredu robit vrasky, no nie? 😉

ohladom testov neporadim, lebo uz nemam prehlad. snad baby budu vediet. ale tie klasicke pruzkove, co su balene po 2 ks neboli nejake drahe. drahe su rapipreg a clearblue (tie neviem, ci uz vobec maju na slovensku).

sisa2
9. júl 2009

evi - vitaj medzi nami 🙂 drzim palceky, aby sa rychlo zadarilo.

sabiatko
9. júl 2009

ja som v pohode celkom, len sa trocha obavam, ked tam zajtra bude /, lebo to potom znamena, ze sa mi zasa rozhadzal cyklus 😒 no ale veriiiiime, ze tam budu //

evi, vy ste ste kedy zacali druhe kolo, na zaciatku jula, ci este v juni? aby sme vedeli, kedy sa blizi den D 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre