Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

nadenkaaa
8. okt 2009

michelle kedy necakas hnusobu?ja ked to dobre ratam a lf sa menit nebude teda u mna bude 14 dni tak ju cakam za 6 dni tusim 14.10

michelle
8. okt 2009

nadi, ak mas lf 14 dni, tak ms ti pride na 15DC... ja ne/cakam 14.10.

nadenkaaa
8. okt 2009

no ved ja u mna minuly mesiac to vyzeralo nadejne a hnusoba prisla s velkou slavou 😀 🙄
a co ma loleo podbrusko a vajecniky to osm sa natahovala s tymi parketami takze raddsej to pripisujem tomu aby som si nerobila velke nadeje 😔

rhodosbb
8. okt 2009

michelle, nestihla som 😀 ale nevadi, ja som myslela, ze to nemate zaskrtnute omylom, tak ako som aj ja mala az kym ma na to niekto neupozornil 😀 ked chcete byt inkognito, tak to jasne chapem 😉

motylek17
8. okt 2009

baby viete tu niekto opisat kovovy pocit v ustach????

rhodosbb
8. okt 2009

baby, prave som si objednala ovulacne testy cez www.ovulacne-testy.sk v jednom baleni je ich 7 ks a cena aj s postovnym 10,26 €

nadenkaaa
8. okt 2009

rodos to je drahe nie?

rhodosbb
8. okt 2009

motylek, skus oliznut nejake zelezo a uvidis 😀 😀 😀

motylek17
8. okt 2009

rhodo asi budem musiet skusit 😀

rhodosbb
8. okt 2009

nadi, podla toho, com som kupovala ovu testy v lekarni, tak ma to vyjde lacnejsie, aj ked nie o vela...ale mam to pohodlnejsie, zaplatila som cez ib, pridu mi rovno do roboty a nemusim sa uz blbo citit v lekarni, ked na mna s usmevom kukaju 😀

nadenkaaa
8. okt 2009

aha no minule michelle kupila woman secret 5v1 za 3,60 eura tusim ci nejak tak

nadenkaaa
8. okt 2009

inak maji ak by som aj celodenne objimala zachdovu misu tak to rada podstupim kvoli mrnuskovi v brusku 😀 😀

motylek17
8. okt 2009

nadi to je jasne, len ty to mas jednoduchsie, ty pracujes doma... len neviem co si povedia moji kolegovia, ked celu pracovnu dobu budem objimat zachodovu misu... a s mojim labilnym zaludkom sa bojim, ze to tak bude... ☹

nadenkaaa
8. okt 2009

ja sa toho tiez bojim lebo minuly rok som zacala trpiet vestibularnym syndromom a to ked mi zacne tukat v uchu zacnem stracat rovnovahu toci sa so mnou cely svet a vraciam a ulavi sa az ked sa vyvraciam z podoby minuly rok ked ma to chytilo tak som proste pocas septembra schudla nejakych 8 kg a vyzerala som ako matoha .bola som aj na mr(magneticka rezonancia) nic mi nezistili uzavreli to ako vestibularny syndrom migrenozneho typu 😔 😒 takze toho sa bojim ze

nadenkaaa
8. okt 2009

v zivote som migreny nemala 😖 a zrazu toto raz ma to chytilo v aute na dialnici prave cestou do za som to muslea odstavit nakrajnici a cakat a predychavat a nastastie som bola pred hlohovcom (isla som z ba ) tak asi po takej hodine statia séom sa odvazila preijst s autom aspon k rodicom a odvtedy sa bojim ze ma to neiekdy chyti aj za volantom 😒

motylek17
8. okt 2009

nadi ☹ .... budeme ti vsetky drzat palce, aby sa nic podobneho neopakovalo....

rhodosbb
8. okt 2009

nadi, tak to bola fakt super cena, dufam, ze toto jedno balenie mi bude stacit a bude pre mna posledne...
inac to znie hrozne, ze vestibularny syndrom, to museli byt hrozne stavy 😒

nadenkaaa
8. okt 2009

no ono sa to neda vyliecit len proste tomu predchadzat nesmiem byt vystavena nadmernemu stresu ,rozculeniu a sledovat sa a ked by mi nahodouu zacalo tukat dat si torecanovy cipok uz som to mala aj tento rok ale bolo to take slabsie netrvalo to tak dlho a vraaj niekomu tehu pomoze pri migrenach a niekomu zasa nie..tak dufam ze nebudem patrit do tej druhej skupiny 😝

nadenkaaa
8. okt 2009

ano rhodos v mozgu je vestibularny aparat co vlastne ma na starosti nasu rovnovahu a proste ked sa posramoti tak sa ti toci cely svet a dokonca aj ked zavries oci stale sa ti toci..je to hrozne neprajem to nai svojmu najhorsiemu nepriatelovi 😖 a baby minuly rok neterka ze pod so mnou na kolotoce skoro som odpadla no vysvetluj malemu 5 rocnemu decku ze sa ti toci hlava 😀 som si pripadala ako dochodkyna 😅

nadenkaaa
8. okt 2009

rodos jasne ze ti bude stacit budes mat krasne letne babetko 😵

petafr
8. okt 2009

baby co ste sa pytali na tie rodicovske prispevky, kupte si dnesnu Pravdu, je tam vsetko vysvetlene aj s prikladmi.

petafr
8. okt 2009

Rodičovský príspevok teraz a od januára
Čo platí teraz
rodičovským príspevkom štát prispieva rodičovi do troch rokov veku dieťaťa
na dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom do jeho šiestich rokov
od 1. septembra je rodičovský príspevok vo výške 164,22 eura mesačne
podmienkou nároku je riadna starostlivosť o dieťa
môže ho poberať aj rodič, ktorý pracuje na dohodu a zabezpečí starostlivosť o dieťa inou osobou
podmienkou je trvalý pobyt alebo prechodný pobyt (u cudzincov) rodiča aj dieťaťa na Slovensku

Čo bude platiť od januára
rodičovský príspevok sa zvýši na 256 eur mesačne
vyššia sadzba bude vyplácaná len do dvoch rokov dieťaťa, v poslednom roku bude žena dostávať 164,22 eura mesačne
ak chce žena dostávať vyšší príspevok, nesmie pracovať
164,22 eura ostane rodičom, ktorí pred narodením dieťaťa nepracovali alebo pracovali krátko. Aj tým, ktorí pracujú na dohodu

Kto má nárok na príspevok 256 eur
rodič, ktorý sa osobne stará o dieťa
nezarába a nepracuje ani na dohodu
jeho dieťa má k 1. januáru 2010 menej ako dva roky
v posledných dvoch rokoch pred narodením dieťaťa platil najmenej 270 dní nemocenské poistenie
alebo z dôvodu osobnej starostlivosti o dieťa poberal materskú
nárok naň majú aj študentky, ak sú dobrovoľne nemocensky poistené (mesačne si platia približne 13 eur)
o zvýšený príspevok treba písomne požiadať na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny podľa miesta trvalého pobytu
potvrdenie o období nemocenského poistenia vydá na žiadosť Sociálna poisťovňa
vyšší rodičovský príspevok bude po prvý raz vyplatený vo februári 2010

michelle
8. okt 2009

je tu niekto? 😕

groka
8. okt 2009

michela ja som tu,teraz som dofrcala,len som citala co ste popisali kym som ja makala

michelle
8. okt 2009

chcem sa vas nieco opytat... ked v mojom grafe zmenim teplotu 12DC z 36,8 na 36,7, zmeni mi den ovu na 14DC, co podla mna bolo pravdepodobnejsie podla vsetkych ostatnych priznakov nez na 15DC.... ta zmena teploty o jeden stupnik nizsie je tiez celkom opodstatnena - merala som 1/ o pol hodinu neskor a 2/ len po 3,5hodinach spanku a piti (mali sme firemnu party)... cize ta teplota po piti a neskor merana byva vyssia ako bezne... mam si to zmenit, aby mi zmenilo ovu?
http://www.fertilityfriend.com/home/2a1a7a

groka
8. okt 2009

tak som si upratala kuchynu tak tak,a potom som sa pustila do prachu v obyvacke ale tentokrat tak poriadne,ponatahovala som sa jak koza,ale uz je hotovo,sama vona toho spreju,boze ako sa to vola,pronto ale ten tekuty,ci co to je,ale vetram lebo uz mi to teda nevonia

ked som zacala,tak som pocula jako nejake decko vonku reve a ked sa to priblizovalo reku ved to je moj maly,co usiel zo skolky?a deti na prechadzke s ucitelkou sa drzali ja som skoro odpadla,moj maly posledny s nejakou slecnou a taaaaak strasn eplackal jediny,ze som chcela aj okriknut ho ale to by asi nebolo dobre,tak mi bude ucitelka zvestovat ze isli okolo nas,moje zlate,mi ho bolo luto,ale cudujem sa ze on sa drzal s niekym za ruky a neusiel

groka
8. okt 2009

michel na 12 a 13Dc mas pozitovny ovu test,aj ked nechapem,ze mas pozitivny 2 dni po sebe a aj tak graf vyznacil na 15 DC,vyznac si ovulku sama a bude modrou ciarou,alebo skus to zmenit,ale nevime ci to neico zaberie,skus si dat na ten teda ak chces 14DC aj EGG

groka
8. okt 2009

michell ten den kedy ste boli po zurke si zmaz uplne

rhodosbb
8. okt 2009

michelle, ja si myslim, ze by si to mala zmenit 😉 no vidis to?, neskoro merias, malo spis a este aj pijes a potom ti to robi takuto sarapatu 😀 😀 😀 zartujem samozrejme 😉 😵 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

michelle
8. okt 2009

dobre babule, prehovorili ste ma 😉 zmenim si to...
veri, no vidis to aka som ja nezodpovedna matka? ponocujem, pijem.... ale sak sa musim vyburit predtym ako uz nebudem moct, ne? 😉 ...v niektorej teme som inac citala, ze baby otehotneli prave po takychto nerestiach a nesetreniach sa, tak som to tntoraz skusila podla nich 😝 😀
groka, noo to muselo byt tazke nezasiahnut.... potom ho to preslo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre