Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

nadenkaaa
12. okt 2009

rhodos som to uz v dalsom prispevku vysvetlila 😉ze samozrejme je mozne aby dieta malo 0 krv 😉

nadenkaaa
12. okt 2009

a potm samozrejme je to aj s chorobami kedy vela chorob je prenasanych matkou a prejavi sa iba u chlapcov -pretoze zeny maju XX-teda dva chromozomy X kde jeden chromozom je trebars chory a druhy zdravy a matka je sice klinicky zdrava ale nesie v sebe tu informaciu aj toho poskodeneho X chromozomu a choroba neprepukne lebo ma este ten druhy X chormozom a ak sa jej narodi chlapec a ten zdedi ten chory chromozom X tak druhy chromozom maju chlapci Y takze u nho sa choroba prejavi naplno kedze nema ten druhy X chromozom ktory by to zachranil ako u dievcata 😒 😔 takze cela genetika je velka loteria 😉

rhodosbb
12. okt 2009

nadi, je to veru riadna loteria, dakujeme za vysvetlenie, zase som o nieco mudrejsia 😀

nadenkaaa
12. okt 2009

🙂 😉

janulka04
12. okt 2009

no aka zaujimava debata...ja mam A+, mm mal 0- a male maju 0+, ale mne to pri ich narodeni sestricka vysvetlovala....
pamatam, ze so mnou tam bola jedna mamicka, ktorej dieta malo uplne inu krvnu skupinu, ako obaja rodicia, tak sa kamsi telefonovala, lebo zena s toho mala sok, ze mu bola 100percentne verna....a mala mala nakoniec krvnu skupinu, ze po dedkovi svojom...divne, ze?? Sme to na izbe preberali cely den vtedy
😀

dzou
12. okt 2009

baby tak kedze aj ja som studovala biolu a genetika bola moja oblubena vystvetlim jednoducho ako vznika 0..kazda krvna skupina sa totiz nesklada len ''z jedneho pismenka'' ale je to AA,A0,BB,B0,AB... ale to ''druhe pismenko v podstate nie je dolezite tak sa nepise... ak sa spoji A0 a B0 tak moze byt...AB,A0 ,B0,00..ked sa spoja 00 je to krizove krizenie ked kaze jedno posajate s tym druhym takze kluden ty mozes byt A a muz B a dieta bude 0..ale ked to je napr. v takto pripaed ako my s mm...ja som B a na 90% som BB lebo vsetci v rodine sme B-cka. a on je A0 tak su kombinacie...AB,B0 to je vsetko ziadnu inu krvnu skup. nase dieta mat nemoze...ale ak je on AA tak moze byt iba AB... tak dufam ze to chapete 😉

dzou
12. okt 2009

joj tam hore som zabudla dat samozrejme ze je aj krv.skupina 00 🙂

dzou
12. okt 2009

ale ako tu uz niekto pisal jeden neviem z kolko milion pripadov sa stane ze dieta ma uuuuuuuuplne inu skupinu aku ma v podsate mat... to uz si nepametam ako a preo to bolo ale vtedy uz na zistenie otcovsta jedina gen. testy 😉

nadenkaaa
12. okt 2009

ano dzou ma pravdu a samozrejme ze genetika berie do uvahy aj starych rodicov napriklad moj brat ma modre oci jeho zena ma zelene a nasa mia ma hnede oci a tie oci ma po babke 😉
u nas to bolo s tou krvoou tak ze mama je 0 rh negat. a otec je ABrh negat. moj starsi brat Ales ma A negat ,ja A negat tiez a nas mladsi brat ma B negat 😉 a nikto nema 0 po mame 😉

nadenkaaa
12. okt 2009

dzou alebo ti vymenia dieta v porodnici 😔

janulka04
12. okt 2009

nadiii, nestras 😀 😀 😀
a tvoj mm ma aku, nadi...kedze ty mas A-

dzou
12. okt 2009

alebo nadi 😒
ale to je v podstate jasne ze nitko nema 00 po mame kedze A je dominantne 😉 ale sak ty to dobre a tak tiez asi tatino je AA takze nic ine ani nevijde ako A 🙂

rhodosbb
12. okt 2009

nadi, verim, ze taka vec sa moze stat iba v amerckych filmoch, alebo si sa s tym stretla aj u nas? (myslim zamenu deti) Videla som jeden slovensky serial a tam zamenili deti a matka to normalne citila, ze dieta nie je jej a isla za tym, vsetci ju povazovali za sibnutu a nakoniec mala pravdu a dostala naspat svoje prave dietatko

nadenkaaa
12. okt 2009

moj mm je 0 pozit 😔 ale je sranda ze sa nasi nasli 😀 a bobaja su rh negativni 😉
no samozrejme zč to by nikto nechcel aby mu vymenili babetko to muselo byt strasne pre tych rodicov v cechach co na to prisli az po skoro po roku kedy ten jeden z tych otcov upodozrieval tu matky z toho ze mu bola neverna 😒 😒 😖

dzou
12. okt 2009

no sak akurat som nad tym rozmyslala jani ze aku rh ma nadinkin mm..moja segra je rh- a prve babo potratila 😒
a inac aj v nasej rodine vsetky 4 mame hnede oci aj vlasy a zatial vsetky deti co sa narodili(teda zatial len3)su blondaci s mord.ocami... segra ked islaa po ulici s malou to vyzeralo ako by to dieta niekde ukradla 😀 ale nasa mamina ma modre oci... a teda aj mm je blondak s modr.ocami.. a tak je dost velka pravdebodobnost ze aj my takeho bolandcka budeme mat 😉

nadenkaaa
12. okt 2009

veronika bola z toho dost velka afera v cechach ked im vymenili babetko myslim synov ale nie osm si ista

dzou
12. okt 2009

ale nemusi...no sak uvidime uz sa moc tesim 🙂 do decembra je dufam uz v brusku 🙂

nadenkaaa
12. okt 2009

no my tiez asi budemem mat blondaka so zelenymi ocami ako je moj mm lebo u nich v rodine su vsetci blondaci po mame s modrymi alebo zelenymi ocami .U nas je to zasa bratia maju modre oci a ja mam hnede ako jedina 🙂

nadenkaaa
12. okt 2009

baby to je jasne ze pod vianocnym stromcekom uz budeme vsetci s mrnuskami v bruskach 😀 😀 😵

rhodosbb
12. okt 2009

mne ked sa narodila sofia, tak som na nu kukala ako puk, ze to co je za blondinku 😀 😀 😀 a to mam problem dodnes, ze ja som taka cierna a ona taka blondina, na prvy pohlad ako by sme ani nepatrili k sebe 😒 ale to ma po ocovi, na neho sa podoba na 100 % a po mne ma mimiku a spravanie 😀

janulka04
12. okt 2009

a ja hnedooka brunetka a mm mal zelene oci a cierne vlasy, obaja rovne..a male maju kucerave blond vlasy a modre oci...a jamky v lickach po mm, to bol moj sen 😀 mat dceru kuceravu blondinku s jamkami amam...a to som si hovorila, ze tak to u nas nehrozi... 😀 ..ale ked sa narodili, boli rozkosne, tie jamky a cierne huste vlasiska... 😀 😀

nadenkaaa
12. okt 2009

baby a kde je michelle? 😕

janulka04
12. okt 2009

veronika, mala Laura sa podoba uplne na moju mamu, ale uplne...i povahou, i v tvari...len postavou je po svokre...ale ked sme tam boli na dovolenke, tak ludia na moju mamu, ze ta mala je cela mamina... 😀 😀 ....ja som bola len do poctu... 😀

dzou
12. okt 2009

no u nas co ma segra dvoch synov tak prvy je uuuuuuuuuplny tato aj povahou ale dryhu to je cela nasa rodina ako keby som kukala na svojho otca za mladi aj povahovo je viac nas 🙂

janulka04
12. okt 2009

povahou je Linda moja,aj postavou, dzou, ale tvarou cely mm
sranda...cele tehotenstvo c lovek sniva a predstavuje si svoje babo...a realita je nakoniec ina...no ovela krajsia, take ked je to nakombinovane...a clovek sleduje, ze jeeee, to je po mne...a boze, to ma po svokre 😀 😀

dzou
12. okt 2009

jani 😀 😀 hej hej je to tak uz sa moc tesim ze ao bude vyzerat to nase juj uz aby to bolo...
jani a co ty dnes lepsie? a kedy ides k dokymu?

miskahryzka8
12. okt 2009

Tak kocky, vyzera to ze moj sice pekny graf s doplnenou ovulkou od mna moze ist dokelu, vcera som mala tu krv po keksiku, co sa mi este nestalo a teraz zase trochu, pocity uplne na mrchu, zajtra asi prepukne ☹ a to na 27 den cyklu 😒 , ten dalsi potom budem mat zase aky, ked som mala po vysadeni 31,33 a 34 dnovy ☹ , to som bola asi dost prechladnuta a tak mi prisiel skor 😨 ☹ ☹ ☹

dzou
12. okt 2009

hmm tak skoda miska... ale sak este stake sa to nerozbehlo tak uvidis zajtra 😉

janulka04
12. okt 2009

ja uz som dnes tyckovla, dzou a teraz mi ide hlava prasknut...tak lezim, ale to si z pocasia, vonku je strasn....rano bola burka s vichricou, par stromov polamalo...a teraz leje o dusu...
ja idem snad o tyzden, vsetko zalezi od mm, on je potych sluzobkach rozlietany a musi ist so mnou....

dzou
12. okt 2009

baby inac viete co mne uz asi sibe 😅 som len 12dc a ja mam taky strasny pocit ze to tento mesiac vyjde ze normalne by som uz testovala a to este ani ovu nebola 😅 mne uz to vazne asi hrabe na mozog ale mam taku dobru naladu asi by som sa mala liecit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre