Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

sisa2
3. nov 2009

groka - tak drzim palce! uz si aj mala nejake jazdy? ci trenujes s mm?
ja si neviem predstavit, ze by som bola tolko doma 😔 a ako by sme to financne utiahli.

motylek17
3. nov 2009

groka moja predstava je uplne rovnaka... 😉 ... ja sedim 8 hodin na zadku, cize sa nenarobim, ale ako hovorim, uz ma to tu nebavi.... ☹
jani takeho chlapa kopnut medzi nohy... idiot jeden.... 😠

groka
3. nov 2009

tak ja by som chcela ist do prace ale s mm sme sa dohodli kym sa to zvlada v pohode,tak budem sa staarat o babku,na pn som musela byt lebo som mala velmi rizikove tehu,no a na materskej som chcela byt plne 3 roky,takze som doma len 2 mesiace,ale uz som absolvovala nejake konkurzy ved viete,len nic z toho,snaha bola odo mna 😀

motylek17
3. nov 2009

je pravda, ze to je strasne byt na SVK na materskej... tento stat vobec nevie ocenit mamicky.... aj schvalili to rodicovske???? jani u vas asi rodicovske je na inej urovni, co???? budes dostavat tam ci zo slovenska???

motylek17
3. nov 2009

kazda snaha sa ceni... je pravda, ze v tomto obdobi si najst pracu je zazrak ☹

groka
3. nov 2009

motylek myslis tych do 8000 sk?prve 2 roky?tusim ano,neviem,ale neviem coi ich budu dostavat aj zeny ktore boli doma a nepracovali tych 270 dni pred nastupom na matersku,ja som debil z tychto veci

groka
3. nov 2009

motylek ja pravda,ze nas cosi serie a poriadne,ale co uz taky je zivot,hlavne ze mam zdravie,mame co jest,mozme si obcas nieco dovolit,maly je pekne obleceny,plne skrine,no a male babatko co potrebuje?plienky a mlieko ak sa nekoji,ja som kojila 3 tyzdne,po vine lekarov,tentokrat,ojojoj,budem robit vsetko preto ,aby som kojila aspon do 9 mesiacov,minimalne pol roka,vybavicku mame,akurat keby bolo dievcatko nieco kupit,ale vela veci sa aj podostava,no a kocik?ked nan nebudem mat tak si ho kupit z jednorazoveho prispevku,co ale budem nan mat,ale chcela by som perinku novu,lebo pri malom som mala od svagrinej a peknu deku,vsjo

cheerlady
3. nov 2009

schvalili to na 256eur ale len do veku 2rokov dietata a platili predtym do poistovne 🙂 mna sa to chvalabou tyka,neviem si predstavit,ze by mm tahal hypoteku+plyn,elektriku,vodu+stravu a vsetko ostatne a ja by som dostavala tych povodnych 180eur,ci kolko to bolo 🙄 aj ked je to stale mizerna suma,ale lepsie ako predtym 😅

cheerlady
3. nov 2009

som vas zabudla pozdravit-cauteeeeeee 😀

motylek17
3. nov 2009

ako aj toto, si s dietatom na materskej 3 roky a potom chces dalsie, ale nemas narok na vyssiu matersku, bo si nepracoval... ako vrazdila by som tuto vladu a vsetkych co sedia v parlamente... nim nic nechyba, ked ....... !!!!ako sorry, ale ked si na tych hnupov spomeniem je mi zle....

groka
3. nov 2009

cheer takze ked som evidovana na urade prace a oni za mna odvadzaju mam narok na to aj keby som nepracovala do nastupu najblizsej MD?myslis zdravotnu poistovnu?lebo evidovana som od septembra a este som neboal zaniest papaier do unionu

groka
3. nov 2009

baby a najvavsie moje utrpenie su zuby,jeden zub mam otvoreny uz 4 roky,najsrko sa mi zlomil,nehala som ho tak kym ma nebolel,potom som isla,dal tam liecivu mala som ist po nejaom case a nesla som lebo ma nebolel a potom zacala ta liecivka vypadavat,teraz tam nemam nic,uz asi vyse 2 rokov,ten zub ma nebol,medzi tym som isla na vyslbnutie ineho a dnes ma zacal bolet nie zub,ale medzi zubami v tej medzere a ked som si tam pichla sparatkom akoze mala som tam nieco z jedenia,tak som narazila na taky bod ze som videla vsetkym svatych,a viete key ja pojdem k zubarovi?ked sa budem skriabat po stenach,to sa asi nikto tak neboji zubara ako ja na tomto svete,keby to bolo mozne tak si dam pichnut narkozu aby som to necitila a nech mi vyslbe vsetky zuba ktore mam zle

motylek17
3. nov 2009

ahojky cheeerly.... a tych 256 eur sa tyka aj maminky, ktora pracuje, potom ide do porodu na pn-ku??? alebo musis odrobit az do porodu???
groka pravda, male babo nic nepotrebuje... ale je pravda ze mi prvorodicky to mame o cosi tahsie, ziadna vybava, nic... vsetko kupovat a tie ceny v tych obchodoch no katastrofa.... 😒
aj ja by som bola stastna keby som mohla kojit, pchat do baba nejake umeliny, fuj.... groka preco si nekojila,?? odislo mlieko???

motylek17
3. nov 2009

groka to fakt??? ono to nie je take hrozne ako sa zda... radsej teraz ako ked uz bude neskoro... cize si neabsolvola ani povinne prehliadky v tehotenstve????

cheerlady
3. nov 2009

no groka z vlastnej skusenosti viem,ze ja ked som isla na urad prace v januari,ked som bola mesiac nezamestnana,tak mi rovno povedali,ze podla noveho zakona uz urad prace za mna nebude odvadzat do socialnej poistovne,takze by som sa tam v podstate evidovala "zbytocne",kedze viem,ze urad prace by mi aj tak nikdy neponukol taku pracu,v akej som robila.neviem ako to je so zdravotnou poistovnou,lebo mne na urade povedali,ze ak som externy student - co som, tak za mna bude hradit zdravotne poistenie moja zdrav.poistovna.ale ak by som nebola,tak neviem,ci by som si ho musela platit sama 😨 radsej sa cim skor na to informuj 😉
a o zubaroch nechcem ani pocut-kvoli jednemu som prisla uz o dva zuby,co v mojom veku nemat 2trvale zuby si myslim,ze je dost zle 😔 teraz vlastne ani nemam ziadneho poriadneho zubara,lebo vzdy som natrafila na blbcov 😒 no keby som uz mala vonku vsetky osmicky a mala by som nejake problemy stale,tak by som si dala spravit tie,co ti nasadia na tvoje vlastne a mala by som uz svaty pokoj 🙄 aj ked ja mam na pohlad pekne zuby,rovne,biele,len sa mi velmi rychlo kazia 😠

groka
3. nov 2009

motylke myslim ze som nebola na prehliadke ani,bolel ma vtedy zub ale bala som sa,vydrzala som,potom po porode som isla na tu liecivu vlozku

no poviem ti,ze naposledy som rucala jak salena a to mi len pichal injekciu,ked mi tahal som myslela ze sa dostim na tej stolicke,no a pred tym ako som cakala na ucinkovanie na injekciu mna vzdy prestane boliet zub,naposledy som sa zobrala a odisla prec,ale mm ma doniesol naspat

ja len nevydzrim tu bolest,akoze fakt,rodila by som od rana do vecera,ale zuby to nie

lucialen
3. nov 2009

Baby, ja teraz nerobim, ale ked sa dozviem, ze som tehu, nabehnem k lekarovi, ci ma necha na PN cele tehu, aj ked nerobim, neviem, ako si to obhajim, budem musiet nieco vymysliet, lebo uz mam narok na davku, z toho doplnkoveho, co si tu platime vsetky 🙂 Potom budem pisat, aby ste mi poradili, aku vyhovorku mam vytiahnut na dokiho aby ma nechal doma, aj ked som vlastne doma 😀

groka
3. nov 2009

z pn sa potom plati nemocenske polovicka z platu ktory vam figuruje na paske

groka
3. nov 2009

ale musite mat odrobene 270 dni

ja som to stihala len tak tak,bola som este v ochrannej lehote

groka
3. nov 2009

na svk sa robia take finty,ze ke chce ist zena na pn a s dokim si rozumie posle ju do nemocnice na minimalne 3 dni pre nejaky dovod akoze a potom ju moze dat na pn ako rizikva

lucialen
3. nov 2009

Ja som evidovana na UP a zdravotne poistenie plati UP, bez ohladu na to ci som alebo niesom student

motylek17
3. nov 2009

groka sa tu drtim ako si to napisala, dobreeeeeeeeee 😀 , ja neviem, nikdy som sa zubara akosi nebala, pravidelne navstevujem preventivky...
luci, cize ak by som bola na pn-ke, tak ju mam vyssiu kedze si platim DNP???

janulka04
3. nov 2009

groka, ja som neabsolvovala povinne prehliadky pri malych v tehu, lebo moja lekark astratila moju kartu!!!! a ini mamnechceli zobrat, ze maju plno!!! a bojim sa .....velmi....radsej rodit pojdem...ale tu je to na inej urovni, tu chodim v pohode, len je to drahe ako slak.... 😠
a s tym rodicovskym, baby, ja to mam inac, kedze nerobim, ja dostavam od statu 1400€, az pojdu krpane do skolky, stat zaplati aj tu skolku a dorataju mi do sumy, aby sme s muzom nemali vaic ako minimum....takze ja som na tom vyborne, pri malych som brala vyse 3000,- matersku na obe pol roka...nechapem, ako sme vyzili, aasi som carodejnik 😀 😀

lucialen
3. nov 2009

A teraz mi vravela mama, ze jej kolegini sestra sa teraz vracia naspat na SVK z Nemecka po neviem kolkych rokoch, je tehu, pride sem a ma narok na vsetko, na matersku, na socialku, na pridavky, uz si to overovala. Ja som tomu normalne neverila

cheerlady
3. nov 2009

groka pockaj,tak teraz neviem - ja som bola nezamestnana len 1mesiac v januari.od februara som zamestnana s tym,ze teraz som bola v oktobri 3tyzdne na PN,ale uz zasa robim.tie dni,ked som bola PN sa mi nezapocitavaju ako odrobene???

lucialen
3. nov 2009

Motylek, to len ked budes platit tych 270dni DNP, potom si na PN, tak na ten cas si oslobodena od platenia a dostavas od nich tu ciastku, podla toho kolko si platis. A ja to uz platim rok, takze by som bola rada chora, ale ked mi nic nieje, len cakam na to tehu 😀

petafr
3. nov 2009

baby, dobra tema, ja budem musiet tiez rodit vo FR, lebo tu nemam narok na nic, odvody za mna platia vo FR a ako vravi Janka, tam je to tiez vyssie. mam tam narok aj na podporu v nezamestnanosti, kebyze mi firma po auguste nepredlzi zmluvu, len problem je v tom, ze rodit musim tam... a ja by som chcela byt blizko pri nasich... alebo odrodim tu, a potom sa pojdem prihlasit tam, len neviem, ako je to s tymi jednorazovymi prispevkami, to vyplacaju tusim az po niekolkych mesiacoch nie?

lucialen
3. nov 2009

Peti, radsej si chod vsetko pozistovat tu u nas, lebo ako som pisala, ta zena zije v nemecku, tam robi a plati odvody, a pride rodit sem a ma narok na vsetko, aj ked tu nezila a neplatila ziadne odvody 😕

janulka04
3. nov 2009

no, to je zaujimave, luci..ale ja asi ostanem tu, uz len kvoli zdravotnej starostlivosti a celkovo pristup lekarov...to sa neda porovnat...

motylek17
3. nov 2009

cize mozem ist na pn-ku ked budem chora a peniaze budem dostavat normalne bez tych co si platim ja??? tak je to, nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre