Tretie dieťa - áno či nie

denisse1311
1. apr 2016

Ahojte mamicky, cakame 3. Dietatko neplanovane som v 7. Tyzdni a ptezivam velmi tazke obdobie. Ci di ho nechat ci nie. Mame doma este dve malicke deti manzel stale v praci pomoc ziadna. Rozmyslame o potrate z hladiska financnej a z tej ze mi je tak zle ze sa nedokaxem o deti postarat ledva chodim. Stale rozmyslam ci ano alebo nie. Dakujem za vase nazory.

pribinak
1. apr 2016

nechat si a hned po porode si zaobstarať antikoncepciu

denisse1311
autor
1. apr 2016

@pribinak tiez som toho naziru ze sko porodim hned antikonvepcia nechcem si nevhst zasahovat do tela ale tie nevolnosti popri detoch su hrozne manzel je z toho stale viavej nervozny ked ma vidi ako mi je zle

0silvia0
1. apr 2016

@denisse1311 vieš, teraz sú to telesné nevoľnosti, tie raz pominú... Ale nevieš, čo by potrat urobil s tvojou psychikou, aby si potom nemala celý život nevoľnosti psychické 😢 Potrat je záležitosť, ktorú môžeš do konca života ľutovať a už to nikdy nevrátiš späť...
to je môj názor, nemusíš súhlasiť.

denisse1311
autor
1. apr 2016

@0silvia0 ano ale kedy pominu som uz zufala chudatka deticky nase neviem normalne fungovat nic....viem ze by som sa s tym asi nikdy nevyrovnala ale vzdy ked mi je tak zle tak nato myslim....nemoxem sa toho zbavit....kiezby mi nebolo aspon zle ze by som sa dokaxala o deti postarat.

pribinak
1. apr 2016

Nevoľnosti prejdu, muz nech sa ukľudní a zacne viac pomáhať v rámci možnosti

janickacrazy
1. apr 2016

@denisse1311 určite to nemáš ľahké, ale ja by som si dieťatko určite nechala, poznám ženu, ktorá si tretie bábo nechala pod nátlaklom manžela a nepriaznivej finančnej situácie zobrať a potom to veľmi ľutovala a nakoniec aj tak znovu otehotnela neskor a dieťa si nechala, lebo mala výčitky svedomia, ale aj tak je tým už poznačená ☹

marusik
1. apr 2016

3. dieťa ? určite áno. my máme doma tretie, 3 mesačné... zdá sa mi, že čím viac detí, tým je to s nimi jednoduchšie. zo začiatku to bolo ťažšie, ale už sme si našli systém. malý je na zjedenie... nevoľnosti čoskoro pominú, nič lepšie nemôžeš dať deťom ako Ďalšieho súrodenca🙂

mijo53
1. apr 2016

@denisse1311, určite si ho nechaj, napíš prosím, koľko máš rokov, aké veľké sú deti, koľko je cca Váš príjem a kde bývate. Napíšem Ti niečo na povzbudenie, ak nechceš verejne, napíš do IP

ivanamyl
1. apr 2016

Ake malicke mate deticky? Stari rodicia Vam nevedia sem tam pomoct? Aspon postrazit, zobrat pohrat sa a tak.
Drzim Vam prsty, babatko si nechajte, bude to anjelik ;) co by niektori za to dali...

silviu
1. apr 2016

@denisse1311 tri deti je narocne. ale aj dve deti je narocne. myslim ze ja ako tata, hram aktivne svoju rolu v rodine. aj tak je to tazke. prve mesiace su tazke. u nas vela pomahaju aj babka. logistika je narocna, vsetko obehat.

krasa ked sa na vas pozera velkymi ocami tretie babo.

ak su deti zdrave, ak ste vy rodicia zdravi, tak to zvladnete. ak nie, aj tak to zvladnete, len je to boj o zivot v okolnostiach skorumpovaneho zdravotnictva, neznalosti lekarov a nekonecnych cakacich dobach

anet111
1. apr 2016

@denisse1311 Ahoj, ja som na tom podobne. Minuly tyzden som zistila, ze cakame tretie. Doma mam 5 a 2 rocneho. Tiez mi nema kto pomoct. Muza mam v praci az do vecera. Takze som v miernom soku, nespala som uz par noci. Po nociach premyslam ako to bude. Ako ich rano vychystam, starsi uz chodi do skoly, kedze byvame v Anglicku. Zle mi zatial nie je, ale bojim sa ked to pride. Rozhodla som sa brat to den za dnom ako to pride, nejak sa to zvladnut musi 🙂. Urcite chod do toho, nevolnosti to je otazka par tyzdnov, ale potrat to je uz otazka zivota a nie len tvojho. Bude to dobre uvidis, tvoj muz to mozno tazsie znasa, asi je v soku, chlapy ti su vseobecne padavky, co sa takychto veci tyka. Prajem vela sil a aby nevolnosti cim skor presli 🙂

polacka
1. apr 2016

Ja cakam tretie, niesme milionari, musime sa uskromnit. Tiez mi byva zle, tiez nemam pomoc, teda len cez vikendy babku, aj to nie vzdy. ale manzel sa snazi ako vladze. Skus tvomu dohovorit, nech sa snazi viac a nech nestresuje. Tiez mam dve male deticky, ani jedno neni este v skolke, ale viem ze to zvladneme. Co uz to tretie nevyzivime??? Hlavu hore, potrat by si lutovala...Drzim ti palce

catrina_s
1. apr 2016

Nemam este dieta ale nerozumiem, ako niekto moze premyslat nad potrat len preto, ze si mysli, ze to nezvladne. Len preto, lebo nevladze.... Naozaj nerozumiem. neutocim, len sa snaziám p=ochopit danu situaciu a nejde mi to ... Ach..

Urcite si babekto nechaj a prestan takto zmyslat ! Bude lepsie, uvidis.

misel0806
1. apr 2016

Dietatko za to nemoze nechod na potrat.. Vzdy je nejake riesenie poznam babu ktora ma 8deti kazde po roku ona je zamestnana muz tiez nie je to bohvieco ale zvladaju to. Deti su ciste oblecene maju co jest skratka nechyba im nic.... Vsetko sa da len treba chciet drzim palce. A po porode uzivaj antiku😁

ivetkab.
1. apr 2016

@denisse1311 Drahá, celé tehu trvá len 9 mesiacov, vaše trampoty s deťmi ... do troch rokov ste z toho vonku. A dieťa Ti ostane na celý život. A aby si vedela o čom vravím. Máme 3deti. Najstarší mal 3roky a 2mesiace, keď sa nám narodila tretia dcéra. mali sme s manželom obdobia, kedy sme sa už ani poriadne nerozprávali. taká som bola vyčerpaná, že som si už ani na meno nevedela prísť. Teraz bude mať najmladšia 3roky a je to už úplne super. Sme hrdí na naše deti. Dokonca si hovoríme, či sme nemohli mať hneď aj 4té. 😀 Babky máme, ale čo sa týka pomoci, čo sme si neurobili, to sme nemali. Deti mi nikdy nezobrali, aby som sa vyspala či nakúpila. Celé noci sme nespali. Najmladšia vstáva v noci ešte aj teraz.

pribinak
1. apr 2016

babatko nepotrebuje vela, oblecenie mize mat po starších súrodencoch, detto kocik ci postieľku
Proste trosku sa usktomnite, ale urcite to zvládnete

j.a.n.e.7
1. apr 2016

Chápem, že bez akejkoľvek pomoci je to ťažké, ale je to rovnako vaše dieťatko ako aj tie prvé dve, nie? Koľko žien nemá ani to jedno. Zabiť vlastné i keď neplánované dieťa sa nedá ničím ospravedlniť. Ak je problém naozaj len v tom, že sa teraz zle cítiš a nemá Ti kto z rodiny pomôcť, porozprávaj sa s manželom a vysvetli mu, že by si aspoň na pár dní do týždňa potrebovala pomoc - napr. nejakú študentku alebo staršiu pani, čo by Ti vyvetrala staršie deti, prípadne pomohla s domácnosťou... Určite to zvládnete, neboj sa.

marika3678
1. apr 2016

Môj názor je jednoznačne ÁNO. Možno to tak teraz nevyzerá, a viem, že je to všetko veľmi ťažké, ale za pár rôčkov budeš neskutočne šťastná! Každé dieťatko prichádza v tej pravej chvíli, i keď nám sa môže zdať úplný opak.
Tiež mám 3 deti, i keď asi podstatne staršie ako ty. Ale s tou najmenšou mám často menej roboty ako s tými puberťáčkami. A i keď je to niekedy neskutočne ťažké, často doslova "padám na hu.u", ale viem, že to všetko stojí zato. Celá tvoja námaha sa ti raz vráti v nenahraditeľnej láske tvojich detí a ver, že až do konca ich života, budeš pre nich nenahraditeľný a nezastupiteľný človek!
Prajem ti, aby si sa v tomto tvojom ťažkom rozhodovaní rozhodla správne 🙂

kliara
1. apr 2016

@denisse1311 - nevoľnosti prejdú, ale život dieťaťu už nikto nevráti. Chúďatenká nie sú deti, ktoré už máš doma, ale chúďatenko je dieťa, ktoré nosíš pod srdcom a uvažuješ o ukončení jeho existencie. Manžel nemá byť z čoho nervózny. Veď osobne prispel k situácii, v ktorej sa teraz nachádzaš. Takže keď vidí ako ti je zle, má ti pomáhať a nie byť nervózny. Menej unavená budeš a menej zle ti bude akonáhle prestaneš fňukať a začneš pozitívne myslieť a akonáhle sa tvoj manžel postaví ku celej situácii ako chlap.

eliska13
1. apr 2016

@pribinak tiez nie som za potrat, ak neplanovali dieta mali sa chranit.Ale nemam rada revi typu male babo nic nepotrebuje to zdedi, to dostanete...ja som velka realistka pri 3 detoch a chorobach a vsetkom moznom to bude narocne, aj pracu ci najst aj vsetko zosuladit, ked deti podrastu aj financne strava v skolke, kruzky...bicykel ved tie deti nepotrebuju iba jest a obliekat sa, ale aj ine veci k zivotu.
Ale nie ste jedini, ktori budu mat 3 babo hlavu hore, ak Ti je zle chod ku gyn nech Ti da cipky proti nevolnosti.Davaj si vitaminy magne b vitaminy a klud🙂

lune
1. apr 2016

@denisse1311 Ahoj mam len jedno dieta, ale tiez mi nemal kto pomoct, ked som potrebovala. Podla mna je toto dost dolezite, lebo prezili sme si choroby, teploty a kadeco a ked je clovek na toto sam... Jasne, manzel pomahal co to dalo, ale ked bol v praci... Co sa tyka dietatka nemala by som to srdce dat ho prec, ved je Tvoje...teda Vase. Financne neviem ako na tom ste, musis Ty posudit, ci by ste vedeli existovat aj 5ti. Ale je mi sympaticke, ze rozmyslas co a ako bude, ci to zvladnes. Je to zodpovedne vo vztahu ku detom a manzelovi. Tomu daj cas, musi to asi predychat. Kazdopadne rozhodni sa spravne, cizevsrdcom 😉 . Vela sil prajem.

pribinak
1. apr 2016

@eliska13 hm, nemôžeš vediet, kde budu za par rokov, niekto kto teraz prehadzuje peniaze vidla za par rokov moze ledva prežívať a niekto kto teraz ráta kazdy cent, za par rokov si moze kupit vsetko na ci pozrie - moja suseda je toho dôkazom
Ja nikde nepíšem, ze bude ľahké najst pracu s 2-3 detmi, niekedy je problem aj s 1 dietatom, ale ked uz si to tak načala, deti prežijú aj bez bicykla ci krúžkov a mozu s nich vyrásť úspešní ludia

janinah
1. apr 2016

Nadsadím....to sa bude chodiť na potrat,lebo muž chodí do roboty a ty nemáš slúžku na pomoc? Ako vôbec ťa môže napadnúť zahodiť dieťa pre dôvody, o ktorých píšeš? rozhoduješ o živote,ktorý si ty s manželom splodila,ak ste ho nechceli,tak ste sa mali chrániť a to poriadne.Bude ti zle pravdepodobne ešte 5-6 týždnov,to ozaj nevydržíš? A pomoc sa dnes dá pozháňať bez problémov,hocaká babka dôchodkyňa,,nezamestnaná suseda či študentka ti za pár eur príde pomôcť,toto ako výhovorka neobstojí. Asi si tu čakala podporu k interupcii,nedočkala si sa,chvalabohu.Takže hlavu hore,mysli pozitívne,mnohé neúspešné snažilky by brali tvoju situáciu 3násobnej matky všetkými desiatimi.

polacka
1. apr 2016

@pribinak Pripadne nemusia mat vsetko fungl nove nie? A niektore kruzky niesu take drahe ako hokej a podobne...vsetko sa da len treba chciet. Ved co ine tu po nas ostane???

alexandra206
1. apr 2016

@denisse1311 ahoj ja mam doma 3 rocnu a teraz uz 10mesacneho ked som mala 3ci 4 mesiace po cisarskom som zistila ze som znova tehotna velmi ale velmi by zle som to znasala ved dve malicke deti do toho 3tie penazi neni vela...tiez som rozmyslala vseliako o potrate ci nechat alebo ne ale rozhodla som sa nechat uz som v 25tt a uz mali kopka a uz sa zacinam velmi tesit ked budeme 5ti aj ekd to bude urcite narocne

poohie
1. apr 2016

@denisse1311 blahozelam ti k babatku 😉
uz len preto, ze nad tym uvazujes, ci ano alebo nie, to nie je spravna volba. ked si nie si uplne ista, tak by ta to riadne stvalo do konca zivota! to, ze si nie si ista, znamena, ze mas svedomie, teda ze ho dokazes pocut.
nevolnosti pominu. nemozem povedat, ze ta chapem, lebo mne nikdy nebyvalo nejako velmi zle. ale pozri sa, keby si bola chora a nemohla vstat z postele, tiez by si to nejako musela poriesit. alebo hocijaka ina neprijemnost by ta mohla necakane postihnut. su veci, ktorych sa zbavit nevies. aj dieta by takym niecim malo byt. lebo nie je vec, ale clovek, od prveho momentu.
ja mam 4 deti a nelutujem ani na sekundu. narocne je to len kvoli povaham, takze velmi zalezi na tom, ake to dietatko je, ale urcite to stoji za tu namahu! ja mam troch doma, najstarsi v skole, myslim, ze im je velmi dobre spolu. kamosov budu mat aj neskor, ale surodenec je to najlepsie, co im mozes dat.
nemam tu nikoho z rodiny nablizku, manzel sa stara, to hej, aj tvoj sa bude musiet.
a financne... vela veci podedia po sebe, praveze podla mna je skor financne narocne mat len jedno dieta. nikdy veci po nom nepopredavas za nejake velke sumy, takze to je dost stratove.
verim, ze teraz sa ti tazko uvazuje, ked ti je tak velmi zle, ale to predsa nie je dovod niekoho zabit. ked to prejde, budes mat cistejsiu mysel.
myslim na vas v modlitbach... drzte sa 😉

zuzana1404
1. apr 2016

Je taký príbeh, neviem ho presne interpretovať, ale pointu viem :
Príde žena, ktorá má doma už dve deti ku gynekológovi, lebo chce ísť na potrat. Vymenuje podobné dôvody ako Ty - financie, únava, ...
Lekár jej hovorí - Ale pani vy nemusíte ísť na potrat, urobme to takto - vyberte si jedno z dvoch detí, ktoré máte doma a to dieťa zabijeme. Tak vám ostane rovnaký počet.
-Akoby som mohla?
- Akoby ste mohli zabiť jedno zo svojich detí? Veď o to ste ma predsa prišli požiadať.
Žena pochopila.

Ja Ťa nejdem súdiť, to absolútne, chápem Tvoje obavy.
Ale ak si zvolíš smrť pre svoje dieťa, nebudeš šťastná.

cvongo
1. apr 2016

@zuzana1404 Porovnávať trebárs 6 ročné dieťa a embryo - ,, dokonalý príbeh ´´ .......

panidia
1. apr 2016

@denisse1311 Ahoj,rozhodnut sa musíš sama,ja by som na potrat nešla,rozmýšlala by som dopredu,potom je už neskoro plakat nad rozliatym mliekom.Tri detičky su na dnešnu dobu vela,a ak už teraz nevládzeš,čo bude potom ,ked sa narodí to tretie?Deti potrebujú také zazemie,ktoré im umožnuje správne sa vyvíjat a nie unavenú a nervoznu maminu,ktorá ma všetkého plné zuby a nevie kudy-kam,ktorá nie je štastná a v pohode.Nuž vyber si a rozhodni sa správne,vela stastia.

poohie
1. apr 2016

@denisse1311 a este.. neviem, ake velke deti mas, ale mne ked bolo v tehotenstve zle (z inych dovodov) alebo som bola proste unavena, tak som sa s nimi hrala poleziacky, bola som prekvapena, celkom sa to dalo. kocky, pexeso, puzzle, citanie a pod.
proste keby si si zlomila nohu, tiez by si nevedela part tyzdnov chodit, a vynasla by si sa. ci by si si nohu dala odrezat? nie, ale v tomto pripade taka moznost je - zbavit sa toho, co ti nevyhovuje, neplanovala si, jedine preto nad nou mamicky uvazuju. v inych pripadoch nie je, tak vydrzime. aj to, co sme neplanovali.

@cvongo ano, v zmysle - ze toto dieta uz dostalo sancu na 6 rokov zivota, tak teraz ju daj zasa tomu druhemu. samozrejme cele je to o tom, ze niektori povazujeme dieta za cloveka uz od pocatia a niektori nie. o tom sa tu ale neoplati dohadovat, to je kazdeho nazor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre