Je tehotenské oblečenie v niečom iné?

12. máj 2023

Dievčata, tie ktoré ste si kupovali nejaké tehotenské oblečenie, jedná sa mi konkretne o šaty - som šatový typ - ale ked tak pozerám na nete, je milion druhov šiat aj netehotenských, ktoré podla mna oblečie žena aj s bruchom.
Preto ma zaujíma v čom su lepšie tie tehotenské šaty, či su pružnejšie, majú väčši strih na to bruško a vobec, či ich človek využije aj po tehotenstve???
Lebo fakt sa mi nechce kupovat si niečo, čo ponosim pár mesiacov a potom už nie.
V prvom tehotenstve som nič tehotenske nekupovala, prežila som so svojimi bežnými vecami...

petamich
12. máj 2023

ja som aj pred tehotenstvom nosila oversized saty, takze tam to bolo jedno 🙂 kazdopadne zvyknu byt tie saty pod prsami strihane alebo na brusku nazberkane na bokoch, aby sa akoze latka spravne natiahla

ak by som kupovala, tak take, ktore by som potom vedela vyuzit aj na kojenie (ak teda planujes), inak to je za mna taky dobry marketing, nohavice este chapem, aby si mala brusko zakryte a gate zapnute ale saty 🤷‍♀️

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
floki1994
12. máj 2023

Za mňa vyhodené peniaze.. kupovala som aj predtym oversize saty alebo pekne elasticke v ZAra a krasne sa prisposobili netlacia a vynosila som pred, pocas aj po tehu 🙂 zavisi ale ake saty doma mas este zpred tehu ..hlavne material 🙂

rebrambora
12. máj 2023

Vynosila som saty co som mala doma. Pri niektorych bol problem, ze boli vdaka brusku moc kratke, do obtiahnutych som sa sice vosla, nepacilo sa mi to ale na tehotenskom brusku- toto je uz ale vec vkusu.
Cize nie, nemusis nic extra tehotenske kupovat.

mamamasama
12. máj 2023

Ja som mala zopar oblubenych tehotenskych kuskov. Ak nosis oversized, tak ti brusko nikdy krasne nevynikne. Ja som chcela byt krasna aj v tehotenstve. Potom som ich predala v podstate za par hodin.

lilianka28
12. máj 2023

Tie tehotenské sú šité na bruško, predný diel je o niečo dlhší. Potom aj lepšie sedia, keď rastúce bruško dvíha predok.
Ale pokiaľ ti to nevadí, tak určite poslúžia aj oversize. Aj obyčajné letné šaty majú častokrát voľný strih. Pokiaľ nejak extra nepriberieš, poslúžia aj takéto.

monikaskorikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristina2406
1. júl 2023

Podľa mna závisí aj od veľkosti bruska, ja som so synom bola chudá že zo zadu by ste nepovedali že som tehotná ale ako som sa otočila tak brucho ako keby som dvojičky čakala a ani oversized veci moje ani náhodou mi neboli dobre. Hlavne kvôli brušku obyčajne trička a šaty sa oveľa skrátia vpredu kvôli brušku. A ja som tehotenské veci využila aj po porode kým sa mi dalo telo ako tak naspäť. Aké tiež som prv nechcela kupovať tehotenské predražene veci a snažila som sa max kúpiť normálne veci vo väčšej veľkosti ale potom som už došla do štádia ze jedine tehotenské veci mi sedeli. Cize podľa mna to závisí aj od toho aké mas veľké bruško a aj ako sa cítiš v tých veciach (tehotenské veci sú definitívne oveľa pohodlnejšie)

smajcii
1. júl 2023

Podľa mňa je nápis "tehotenské" iba zbytočný biznis presne ako keď sa napíše "svadobné" líčenie, ináč povedané zaplatíš viac za presne to isté, ak to ten nápis má 😀 ja som už v 7. mesiaci tehotenstva a vystačila by som si ešte so šatami čo mám, oversize trošku, resp. strihané do A, len minulý týždeň som si kúpila trojo nových šiat, také dlhé po zem, strihané rovno, že to iba po tehotenstve previazem opaskom a môžem nosiť veselo aj ako netehotna 🙂

ankare
1. júl 2023

Ano, kupuj si normálne veci, ktoré vyuzijes aj ako netehotna, to je najpraktickejsie.

jovan236
1. júl 2023

Ja som mala tri tehotenstvá a mala som jedny tehotenské rifle to je všetko.Je to zbytočne.A to skôr kojacie veci ale tie som tiež nemala sa mi nechcelo za to tolko vyhadzovať a zvládla som to bez toho.Všetky detinarodene august/september

dominikamacakova
1. júl 2023

Ja som mala iba tehotenské legíny a tehotenské tričká. Šaty si obleč také, ktoré sú ti dobré

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre