Kŕčové žily, leto a tehotenské oblečenie

2. jún 2022

Pekný deň maminky.
Ako ste riešili cez leto oblečenie, ktoré ste mali krčove žily na nohách ?
Ja úprimne sa hanbím si dať šaty na leto aj kratke gate 🙁 a neviem ako to vymyslieť .Jedine dlhé šaty asi..
Poradíte? 💙

adalmba
2. jún 2022

Ja nosím dlhé šaty, po členky. A dlhé sukne. No ja mám kŕčové žily od 15. Som zvyknutá.

jdvorka
2. jún 2022

Ja mám metličkové žilky, ale také rozsiahle, že to vyzerá ako modriny. Nosím krátke šaty okolo/nad kolená, je mi to pohodlné, nikde ma nič netlačí, pri nohaviciach som mala pocit opuchnutých nôh. Obleč si to, v čom sa cítiš dobre. Tiež som sa na začiatku hanbila, ale časom to prešlo, hlavne vtedy, keď som zistila, že druhým je to jedno a problém je v mojej hlave. Práveže mi šaty viac pristanú a keď si viac opálim nohy, nie je to skoro vidieť 😁

autor
2. jún 2022

@adalmba no asi aj ja tak potiesim.dakujem

@jdvorka no skusala som nabrat odvahu .ja som bleda a zily mi presvitaju ,mam ich aj vycnievajuce niektore plus aj metlicky modrinky. Takze podla mna to je moc skarede ,neviem ako tu odvahu nabrat 😞

autor
2. jún 2022

Aj koli nejakemu poraneniu sa bojim predsalen tak naholo..

misulienkamisa
2. jún 2022

Ajaj, tak kŕčové žily nič moc, to viem o čom píšeš a vo veľmi nepeknom stave ich máš? Lebo ako rozumiem, že by si to chcela oblečením prekryť ak by sa dalo, ale mne pomohol tento sprej. Či myslíš že sa budeš pohodlnejšie cítiť v nejakých vzdušnejších napríklad nohaviciach alebo sukniach ? 🙂 Že akú máš predstavu 🙂

jdvorka
2. jún 2022

Ja som tiež zatiaľ bledá ako vápenka, ale leto ešte len začalo, postupne sa mi tie nohy opália a nebude to tak vidieť. Mám ročnú dcérku, s ktorou sa doma naháňam po štyroch, noha samá modrina, na kolenách a podobne, no katastrofa 🙈, plus tieto žily, ale neriešim. Nebudem sa pariť v dlhých veciach a každí má iné starosti ako je výzor mojich nôh 😁
Ak ich máš aj vypuklé, určite to rieš s doktorom, dajú sa operatívne odstrániť a predpíše ti liečbu.
Prípadne, teda skús tie dlhé šaty, uvidíš, ako sa budeš cítiť. Hlavne "netrp" len kvôli tomu, že čo povedia ostatní, každí máme na sebe niečo, čo sa nám nepáči/chceli by sme zmeniť.

autor
5. jún 2022

@jdvorka ďakujem za povzbudenie ,mam vypukle.Asi zatazou v tehotenstve,som aj chudej postavy. Sice cakam prve babo a zevraj to pri prvom nebyva .Skusim tie dlhe saty

autor
5. jún 2022

@misulienkamisa no skusim co to je pozriet 🙂

misulienkamisa
4. júl 2022

No jasné vyskúšaj 🙂 Tak myslím si, že ono je to aj lepšie keď človek vyskúša aj takéto niečo ako si dávať tie dlhé šaty ako tu bolo spomenuté, ako aj to je riešenie ale neviem či z takého dlhodobého hľadiska 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre