Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

milka2008
12. nov 2010

@erika12345 . uzv mi lekar nerobi,lebo on nema kvalitny uzv, a tak to stale natahuje, ja sa musim niekam objednat, a to sa tiez caka a caka... hoci velmi dobre vie, co mam za sebou.. ale uz to neriesim...... asi to tak ma byt a uz som to tak prijala, tak hladkam brusko a prihovaram sa fazulke, teda malej "Emke", ako ju vola moja kolegyna 🙂

erika12345
12. nov 2010

@milka2008 joj, tak to mas zle, ze ho nema v ordinacii a musis tolko cakat.. Tiez sa prihovaram drobcekovi, dufam, ze to citi. 😉

2ciarky
12. nov 2010

Caute kocky, ja sa sem dostanem bohuzial az takto neskoro, cez den velmi nemozem, ale aspon si vas citam.
Ja "fajn" stretnut niekoho s podobnym osudom, aj ked samozrejme, najlepsie by bolo, keby sme tu ani jedna neboli.
Z mojho okolia, okrem rodicov, priatela a najlepsej kamosky o mojom MA nikto nevie a niekedy je to hrozne tazke nevykricat do celeho sveta, aky vie byt kruty ☹
Ale uz sme tu a musime sa tesit z dalsej prilezitosti 🙂

2ciarky
12. nov 2010

@erika12345
hej hej, 4 dni predtym bolo vsetko ok. Dokonca tam bol aj jeho otecko, tak ho aspon videl...prvy a posledny krat.
Maval nam rucickami, nozickami, este nam aj Dr.vravel, ze ake sidlo je to, plne zivota ☹

vavrenka
12. nov 2010

@katuskad dakujem 🙂, je to mile od teba, ze si si spomenula

erika12345
12. nov 2010

@2ciarky aj z mojho okolia to vedia len najblizsi, tak ti rozumiem, clovek sa nema komu vyrozpravat... A aj ked som teraz tehu, tak o tom nevie okolie a este strasne dlho im o tom nepoviem kvoli svojmu strachu, aj ked viem, ze nebudu chapat, preco robim take tajnosti, lenze uz som sa tolkokrat sklamala, ze neviem len tak tomu verit. no kto neprezil, nepochopi.... To je sila, ked tam tak santilo a potom zrazu koniec, vsak to je strasne, to si clovek nemoze byt nikdy isty, ze uz bude dobre.. A o tie 4 dni si krvacala ci ako ste prili na to, ze je koniec?

winipega
14. nov 2010

@vavrenka super gratulujem k srdiecku!!!

vidim dievcata, ze vsetky ste tusim na pn a ticho vam zavidim, ja nemozem ☹ este som to ani v robote nepovedala,naco....tak sa pekne budem stresovat a natahovat s ludmi.stale vaham ci mam ist na pn ci nie,mam malu dcerku s ktorou musim chodit do skolky a aj von tak to ma odradza od tej pnky. problemy nemam len mi byva strasne zle,zacne to asi hodinu po zobudeni a skonci to az ked zaspim.je to normalne?

buburka
14. nov 2010

Caute baby. Ja mam dnes akosi depresivny den ☹ Muzik je v praci, ja mam navarene, popratane, v telke nic poriadne nejde a tak mam asi vela casu na rozmyslanie...no a zas sa vynaraju hlupe myslienky a malovanie certa ☹ Zacina ma hnevat aj to, ze som este vlastne ani nepribrala...a ze mam poradnu az o 3 tyzdne a dovtedy sa asi zblaznim...a maleho samozrejme stale necitim, takze ani neviem posudit, ze ci je vlastne v poriadku...a najhorsie na tom je, ze sa pred vsetkymi snazim tvarit, ze je vsetko ok, hoci ma zoziera pocit neistoty viac a viac .... dufam, ze vy prezivate radostnejsie dnesnu nedelu....hadam mi trosku pomoze, ze som sa tu trosku postazovala 🙄

chomica
14. nov 2010

@buburka Ahojte dievcata mne je v podstate celkom fajn. Vcera som male take stavy ze som sa vkuse pozorovala, ze mi nie je ani zle a podobne. No depka. Ale dnes mi bolo zle cele doobedu. Len som lezala. Takze strieda sa to. Raz je dobre potom som nervozna. Stale dookola. Zajtra idem na gyndu ale iba si dat predpisat Duphaston lebo mi uz dochadza a mala by som ist aj na vyter z posvy ale neviem ci to nebude az o tyzden na to,.lebo 22ho mam poradnu, tak sa opytam ci teraz teda zajtra alebo az dalsi pondelok. Mam dost stres, aj ked celkom to zvladam. Na poradni hlavne nech je vsetko v poriadku,nech bije srdiecko o sto sest a hlavne budem v 11tt aj 6 dni, takze nas cakaju merania, coho sa bojim ☹ Ale verim ze chrustik je v poriadku,vsetky zle myslienky som odsunula a ked nahodou nejake pridu, predstavim si krasne babo a leto s nim, proste zazeniem myslienku. Tak ci tak to neovplyvnim iba ak ked pozitivnym myslenim. Aj ked jasne ze mam strach.

@buburka nestresuj sa az tak velmi. Pozri bola si na usg, vsetko bolo v poriadku.Tak sa sustred na to a nie na to ze je nieco zle. Mas uz po prvom trimestri, to ze si nepribrala vobec nevadi tak sa snaz mysliet pozitivne. Verim ti ze to je tazke, ale zvladli ste uz 17 tyzdnov a zvladnete to uz do konca. Uz to bude super!!!!!!!!! Ja mavam tiez take stavy a bojim sa toho co ma caka a ultrazvuku ako cert kriza ale verim ze to bude v poriadku. Skus sa niecim zamestnat ked mas pochmurne myslienky. Drzim ti palceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!! 🙂 a trosicku sa zacni uz menej bat 😉 😉
Smejem sa zo seba lebo ta tu utesujem a ja som vo vseobecneosti tiez taka na nervy z toho tak ako ty 🙂 🙂 Ale BUDE SUPER DRUPER! Hlavu hore 😉

chomica
14. nov 2010

@erika12345 drzim palceeee uz teraz...v utorok bude vsetko v poriadku,uvidis 😉

vavrenka
14. nov 2010

@winipega je to normalne 😒 , mne niekedy byva zle aj v noci, ze sa na to budim.. lekarka mi dala torecan, v niecom mi zabera, aj ked napinaniu podvecer a vecer sa nevyhnem aj tak.. ale aspon si mozem dat rozok s maslom a sem tam susienky. mne byvalo (dufam, ze uz nebude) zle nonostop. od zobudenia az po noc - vecer sa to supnovalo a k tomu depresie... dns mi je prvy den lepsie, tak dufam, ze najhorsie mam za sebou...

erika12345
15. nov 2010

@chomica Dakjujem, no dufam, ale opat sa mi vratila nevolnost, takto to je snad dobre znamenie. 😉 A nebojkaj sa, o tyzden budes mat dobre spravy, uvidis. 😉
@winipega vsak chod tiez na PN, ved budes mat vychadzky, tak povies lekarovi, ze musis s malou chodit do skolky, tak by ti mohol tie vychadzky prisposobit tomu. A v praci im to tiez nemusis hovorit, je to este skoro. Budes to mat lepsie ako stresovat sa v praci, budes mat tiez pohodicku. 😉
@buburka take dni poznam, ja som zas pribrala a je mi uz dost vidno brusko, este ze sa uz budu nosit o chvilu zimne bundy a kabaty, tak brusko schovam. 😉 neboj, to , ze si nepribrala, nic neznamena, to pride a ved uz o chvilu budes male citit, mozno i skor, ked si nepribrala. 😉 vsak si bola na pohotovosti, neboj, male je urcite v poriadku.

erika12345
15. nov 2010

A este vas chcem poprosit, drzte mi, prosim, na zajtra palce, nech je babatko v poriadku. Dost sa bojim...

anjelicek26
15. nov 2010

@buburka - kup si toto, ,mne to moc pomahalo, uz od 13. tyzdna sme krasne poculi srdiecko a vedeli, ze je drobec v poriadku.

http://www.amazon.de/Angelsounds-Original-Ultra...

buburka
15. nov 2010

@erika12345 - Drzim, drzim palce!!!!!! Dufam, ze nam potom napises sameeeeeee dobreeeee spravy 😉

chomica
15. nov 2010

@erika12345 drzim palceeeeeeeeeeeeeeeeeee vsetko bude supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer!!!!! A fakt sa neboj, telo si uz zvyklo na to ze si tehu a uz nemusis tak reagovat na vsetko ako pred tym. Som sa pytala dnes dokiho a on povedal ze to ci je niektorej zene zle alebo nie je nema nic spolocne s tym ako sa ma krpec v brusku.Niektore zeny vobec nevedia co su tehu nevolnosti a maju zdrave deticky.
Ja som dnes bola na gynde po lieky a urobili mi uz poradnu, ze ked uz som tam 🙂 Mala som ist az o tyzden. Doki uz chcel krpca merat, na tie vyvinove vady ale este nie je dostatocne dlhy na to aby sa to dalo. Je nejaka norma pri ktorej sa to uz moze, my ju este nemame. Takze ideme az 30teho, cize o dva tyzdne. Uff...ale robil mi ultrazvuk a videla som krpceka...krasne sa hybal a kyval ruckami a narastol za tyzden z 2,77 na 4,74...Zlaty maly ufónko 😀
@buburka verim ze dnes ti je uz lepsie na dusicke 😉 😉 a ja nad tym uvazujem ze si kupim tu somarinku na pocuvanie srdiecka.....

milka2008
15. nov 2010

ahojte,
@erika12345 - drzim palce zajtra, uvidis, vsetko bude v poriadku 😉

A ja idem zajtra na prvé sono, ktoré ukáže ako na tom sme, tak aj na mňa myslite zajtra, prosím a ďakujem

@chomica - nooo pekne rastiete, čím ho živíš? 😀

nad týmito vecami - počúvanie srdiečka - som aj ja uvažovala vlani, ale teraz ma to už tak neláka. Ja budem rada, ak ho uvidím naživo zajtra na sone .

@vavrenka - uvidíš, už bude lepšie.

@buburka - a ty si na PN, či pracuješ? Ja som už na PN, ale skôr kvôli prechladnutiu z minulého týždňa, ale asi zostanem dlhšie, lebo dr. mi už rovno napísala dg. rizikové tehotenstvo.

buburka
15. nov 2010

@milka2008 - ahoj. Ja som na PN od sameho zaciatku tehotenstva a Dr. mi jasne povedal, ze by bol najradsej keby som do nastupu na MD ani do prace nesla....a ja samozrejme suhlasim...aj ked je to financne narocnejsie takto, ale zdravie dietatka je aj tak na nezaplatenie 😉

chomica
15. nov 2010

@milka2008, laskou ho zivim 😉 Zajtra na teba budem silnoooooooo mysliet, super ste na tom a ty nam napises uzasnu spravicku, tesime sa na nu 😉 drzim ti palce!!!!!!!!!
Neviem ci si to kupim tu masinku na pocuvanie srdiecka...mozno ani nie, lebo ako sa poznam, ked mi to nejak nepojde a ja nebudem pocut to co chcem,budem panikarit. Tak uvidim.

@buburka presne tak zdravie dietatka je na nezaplatenie, ja som tiez na PN od zaciatku tehu, Mam vychadzky takze v pohode.

Mna inak zacala boliet zub. Ako naschval, pred tehu nic a teraz ano 🙂 Takze asi sa bude vrtat, ale nevadi. Ja som to zvladala stale bez injekcie,tak vydrzim. Bolest zuba je horsia ako vrtanie. Tak ci tak musim ist na preventivku a tehulkam sa vraj dost kazia zuby. Takze to musim vyriesit nejako.

vavrenka
15. nov 2010

kocky, pomooc, kedy mi prestane byt zle? bez torecanu sa zivim ako v koncentraku - cize nic+ sem t&m maslovy rozok, po kt. mi je zle.. po torecane som ako nadrogovana, prehana ma, cely den spim, ale mozem zjest aspon nieco viac ako rozok.. uz aby to skoncilo!!! 😒

erika12345
15. nov 2010

@buburka , @milka2008 , @chomica dakujem vam, ste zlate, ze ma tu tak povzbudzujete. 😉
@milka2008 budem na teba mysliet, dobre to dopadne, drzkaj sa. 🙂
@chomica , @buburka s tou PN s vami suhlasim, pre dieta spravime cokolvek, ja som doma ovela spokojnejsia ako by som bola v praci a vratim sa tam az ked bude mat male 3 rocky. 😉 Ak nebude dovtedy druhe. 😀

chomica
15. nov 2010

@erika12345 aj ja presne tak, ostanem doma az kym nebude mat male 3 rocky a mohlo by byt medzi tym druhe 😉 Ja som tiez doma spokojnejsia a kludnejsia akoby som bola v praci.

chomica
15. nov 2010

@vavrenka moja netusim kedy ti prestane byt zle. Mam kamosku ktorej bolo zle az do 6teho mesiaca 😒 Ale vacsinou to prestane po tretom mesiaci nie? Musim to vydrzat co ine ti ostava 😉

erika12345
15. nov 2010

@chomica ja som aj kludnejsia a aj nechcem, aby to uz teraz vedelo okolie a ono to je na mne vidiet. 😉 A aj by som tam male zbytocne ohrozovala, pracujem v skole a casto, ked byvalo chripkove obdobie, tak som tiez ochorela, ono sa to ani inak neda, ked na vas pol triedy "kasle". 😀 A to nehovorim inych chorobach, brrr. Na wc som sa niekedy tiez nedostala pol dna a aj cestujem dlho... praca mala vela nevyhod pre mna aj malicke.
Mozno nam medzitym vyjde druhe, to by bolo fajn mat zrazu tolke stastie.. 😉

buburka
15. nov 2010

@erika12345 - dufam,ze nas tiez financna situacia nezazenie do toho, aby sme museli dat maleho predcasne do kolektivu...najlepsie by bolo znova otehotniet pocas tych 3 rokov...predsa clovek je viac doma, lepsie sa vie vyhnut nejakym rizikam z okolia ak pripadne otehotnie a podobne....

vavrenka
16. nov 2010

dobre rano, dievcata, som prvy den na pn 🙂 a som z tohot taka rozrusena, ze ani nemozem spat 😀

@milka2008
@erika12345
ako ste dopadli? rychlo piste!! 😉

chomica
16. nov 2010

Veru dievcata no ako?cakame na super spravy! 🙂

milka2008
16. nov 2010

AAAAAAAAHOOOOOOOOOOOOJTEEEEEEEEEEEEEE 🙂
Človiečik má 17 mm a krásne mu bije srdiečko, ja som teraz najšťastnejší človek na svete 🙂 🙂 🙂 . To je neuveriteľné, dievčatá 🙂 Ďakujem Ti Bože za tento krásny dar !. Je síce o jeden menší, ako podľa PM , ale dr. povedala,, že tolerancia je 1-2 dni.

Hoci ja som po celý čas hovorila, veď ja nič nevidím, a potom mi dr. ukázala tú blikajúcu bodku. 🙂 A musela mi robit sono cez brucho, lebo som vraj mala plný mechúr, aj ho tam bolo pekne vidno, aký je plný, ale hlavne, ze je SRDIEČKO!!!!!!!!!!

vavrenka
16. nov 2010

@milka2008 super spravicka 🙂 , vidis a akeho si mala boja 😉 , ono to fakt zavisis aj od citlivosti ultrazvuku... takze sme spolu v 9tt. ty si presne v kt. tyzdni a dni? tusim som sa to uz pytala,a el aj zabudla 😀 , ja som 8tt+4

vavrenka
16. nov 2010

@chomica momentalne mi nie je az tak zle, taksa tesim, tesim, tesim.. hoci tusim, ze mam spocitane hodiny 😀 , poobede to zacne silniet a je to horsie a horsie.. ale teraz zvladam!
len nerozumiem tomu, zas mam zvysenu teplotu a boli ma hlava. to ako dokedy???? uz sa chcem na abo aj tesit nie len skuvinat! 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre