Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

cubatour
22. mar 2007

inak aj nase babo bude prve vnuca z oboch stran .. a ta manzelova sesterka neviem, v ktorom je tyzdni. niekde na zaciatku ..som sa to dozvedela vcera

dorotka
22. mar 2007

cubatour radsej nech je to tak a nech je tehulkovo v poriadku ako by sa mali zacat zaujimat az potom
naozaj kasli na to a uzivajte si to vy s manzelom a ked bude babetko na svete uvidis ze sa zaujimat budu 😉
megie tak sa objednaj k lekarovi na buduci tyzden 😉

cubatour
22. mar 2007

a ja som sa chcela opytat na alergeny.. vsetko o nich 😅

cubatour
22. mar 2007

a este dorotka alebo kocky, ked si kychnem, hrozne ma pichne v podbrusku ...bojim ☹

petruska77
22. mar 2007

cubatour: akoze nikto?! my sa o teba zaujimame 😉
megie: s tym cajom fakt neviem... ja som pocas tehu pila len ovocne cajiky...

cubatour
22. mar 2007

petruska 🙂 😉

dorotka
22. mar 2007

cubatour s alergenmi sa netrap skor treba vynechat lieky a bylinky niektore kuknite temu bylinky v tehotenstve
alergeny vynechavas az tri tyzdne pred terminom
teraz treba vynechat veci z ktorych ta zduva pridat obiloviny a maslo prave kravske aby si nemala zapchu

petruska77
22. mar 2007

cubatour: no s tym kychanim je to tak, ze radsej nekychaj. mna tiez vzdy pichalo v bruchu...

cubatour
22. mar 2007

dorotka a kravske mlieko prave mozem? 😕 a stiplave tiez si mozem dat vsak? 😕

megie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petruska77
22. mar 2007

ten moj maly sa uz ozyva, takze idem krmit...

megie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dorotka
22. mar 2007

megie nevymyslaj len tam chod teraz vak budes uz mat vytvoreny ja som to tak odkladala a nakoniec som zacala krvacat a hodinu som cakala v nemocnici na potvrdenie toho ze som tehotna
a hlavne dotkorka to na stopro uvidi z krvnych testov siesty tyzden je vhodna doba ist k nej

megie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cubatour
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
megie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
megie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petruska77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cubatour
22. mar 2007

kocky mozete mi povedat, ktore caje teda smiem?? 😕

petruska77
22. mar 2007

cubatour, ja som pila len ovocne...

megie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petruska77
22. mar 2007

toto som nasla o cajoch na babetko.sk:

Čaj
Tradičný čierny čaj by sa mal konzumovať v obmedzenom množstve (1-2 šálky denne). Obsahuje totiž kofeín - približne v polovičnom množstve ako káva. Čierny čaj podporuje vznik zápchy, ktorá i tak trápi nejednu budúcu mamičku a zhoršuje vstrebávanie minerálnych látok v čreve. Tento účinok má i zelený čaj, ktorý však na druhej strane pomáha ničiť baktérie v ústnej dutine a tak zabíja pôvodcov zubného kazu.
Ovocné a bylinkové čaje majú lahodnú a výraznú chuť, a to dokonca i bez prisladenia, čím sa možno vyhnúť nadbytočnému príjmu cukru. Neobsahujú kofeín a vyznačujú sa obsahom prírodných biologicky účinných látok. Dostupné sú i čaje s výťažkami z byliniek určené pre tehotné a dojčiace ženy, ktorých zložky môžu mamičkám pomôcť zbaviť sa sprievodných problémov počas tehotenstva a dojčenia. Pomáhajú napríklad predchádzať hromadeniu tekutiny v organizme, alebo stimulovať tvorbu mlieka. Treba pamätať, že nie všetky bylinky sú v tomto období vhodné. Používať by sa mali mierne pôsobiace druhy, naopak na pravidelnú konzumáciu sa neodporúčajú liečivé čaje so silnými účinkami. Rozličné druhy bylinkových čajov by sa mali striedať.

megie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
megie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dorotka
22. mar 2007

cubatour ja som videla jednu relaciu kde lekarka hovorila ze to mlieko z obchodom skor odobera vapnik takze pre tehotne a kojace matky odporucala domace mlieko alebo kysle mlieko a jogurty
ale ak mas domace tak radsej prevarene

petruska77
22. mar 2007

dorotka: kedy si prvykrat strihala malej nechtiky?

megie
22. mar 2007

cubi, dik, mäta sa nemá len pri kojení. Len ten pepermit mi vrta hlavou... 🙂

dorotka
22. mar 2007

asi v tretom tyzdni ked uz sa to jej skriabanie nedalo vydrzat ale neviem kedy sa to ma nikde som to nenasla 😉
megie na pepermitovej cokolady byva ze je z maty 😉

megie
22. mar 2007

aj ja som si myslela že pepermin=mäta, dik 🙂 idem papať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre