Vegánske tehuľky a mamičky

bambi10
3. okt 2012

Ahojte, velmi rada by som tu nasla nejake tehulky ci maminky, ktore maju skusenosti s veganskou stravou v tehotenstve a pri kojeni... Som uz v 18tt, a nejak to vo mne zacalo hlodat... Prechod na beznu stravu urcite neriesim, ide mi len o absenciu mliecnych vyrobkov... Na vegansku stravu som presla len pred necelym rokom, a v okoli nepoznam ziadnu mamicku, ktora by sa takto stravovala aj ked bola tehu (vegetarianske mamky ano, to pre mna problem nie je..), a nerada by som nieco zanedbala, aj ked si myslim, ze mam celkom pestru, vyvazenu a zdravu stravu.. Tak hladam trocha opory a povzbudenia, vo svojom okoli ho velmi nenachadzam ☹ (ale aspon mm je vege, takze to je skvele, hoci aj on si mysli, ze mozno by som mliecne mohla aspon teraz zacat jest... hlavne ked mi ide obcas na chut..) Tak mam z toho vsetkeho trocha schizofrenicky pocit...

nikolet_89
3. okt 2012

@bambi10 ahoj pekne papánek na co mas chut tvoje telo si vypita samo co potrebuje a sem tam niaky jogurt ak dostanes chuť ta nezabije 😉

blackcat8885
4. okt 2012

Ja som vegetarianka ale teraz v tehotenstve jem aj mäso.Nemyslím si,že robíš dobre ked teraz neješ mliečne ani mäso.Každý lekár Ti povie,že pre bábo sú dôležité živočíšne bielkoviny na vývoj.Na tvojom mieste by som neriskovala.Kým som nejedla mäso bábo bolo veľmi malé,teraz už je také ako má byť

domak2
4. okt 2012

@bambi10 od vegana mam sice daleko ale fandim ti, ja sa tiez nejako neviem zbavit mliecnych vyrobkov, jem aj vajcia a sem tam ryby, nesuhlasim tak uplne s @blackcat8885 , nakolko lekar nie je odbornik na vyzivu (bohuzial ), hlavne si davaj bacha co jes, ale to urcite vies, vela strukovin, zelenej zeleniny a ked si kupis tehotenske multivitaminy tak by malo byt vsetko v pohode. po svete su miliony veganov co maju pohodove tehotenstvo, neboj nic 🙂 samozrejme ak ti ide jogurt na chut tak si daj, tehotenske chutky vedia byt ovela cudnejsie 😀

bambi10
autor
4. okt 2012

@domak2 dakujem
@blackcat8885 moje babo je zatial take ako ma byt, rastie primerane, ja sa tiez citim dobre... Urcite si nemyslim, ze je problem s bezmasitou stravou, to ani neriesim, ani nemam pochybnosti... A kazdy lekar ti to nepovie, poznam minimalne dvoch gynekologov, ktori vegetriansku stravu schvaluju aj pocas tehotenstva...
A cuduj sa svete, dnes som bola u svojho noveho gynekologa, a rozhodla som sa s nim poradit a vysvitlo, ze je tiez vege, a uplne suhlasi s tym, ze aj veganskou stravou bez problemov mamka i babo dostanu vsetky potrebne ziviny... 😵

zvedavamt
23. jan 2013

@bambi10
Hladam tu takuto temu, kedze som pred cca rokom prestala jest najprv masove vyrobky,kvoli zacinajucej dne a potom aj maso. Obcas si dam rybu,ale to tak cca 1-2x mesacne. Mliecne som prestala pit a jest , ked som si liecila odvapnene kosti po nadmernom piti mlieka a pomohlo to aj bez liekov. Nahradila som ho mladym jacmenom a ten mi teras chuti ako smotana.
Len ako som tehu,tak som neodolala chuti na vitakavu s mliekom a dakemu pudingu a uz som zahlienena a kaslem.
Pytala som sa dnes sestricky u gynky,ze ci mi treba nieco nevyse,ked nejem maso, tak ze uvidime podla vysledkov z krvi,co mi dnes brala. Pomaly sa vraciam k zdravsej strave, lebo mi byva kadejako,tak z hladu zdlabnem aj biele pecivo s kadecim. Rada by som sa poradila s mamkou-vegetariankou co papa.

andrea76
26. jan 2014

@bambi10
Chcela som sa spýtať kde je ten gynekológ, ktorý podporuje vege a vegánsku stravu tehotným. Ja som vegánka a ak náhodou by som bola tehotná, chcela by som mať takého gynekológa

anabelleee
22. apr 2014

ako veganka jedno dieta uz mam, dojcene do nedavna, mlieka bolo az az na rozdavanie, pocas dojcenia som si bola dat robit aj rozbor krvi - ukazkove vysledky, taktiez som behavala tak zo 10km 4x do tyzdna, teraz som opat tehotna a vsetko je opat v poriadku, a prve dietatko zdravucke ako buk ... klop klop, a miluje ovocie a zeleninu 🙂 po maminke 🙂 a nadalej behavam, ale kedze som tehu uz len tretinu z mojich beznych km a pomalsie, nie je nad to, citit sa zdravo a 3 dni pred porodom umyt vsetky okna na dome (25ks) 😀 vela zdravia vsetkym prajem

tweetinka.co
22. apr 2014

ahojky..
tak ja som cca 12 rokov vegánka (bez cukru, ecok a tak..) teda dost som si vyberala potravu, pred otehotnenim som bola cca 3 mesiace cisto na RAWvegan, ale nechala som sa nastrasit a presla som "iba" na veganstvo.. veganka som bola do cca 4-teho mesiaca malinkej.. a potom som presla opat na cisto RAW stravu. Lilly je v poriadku, chuti jej papat - uz aj hamanie (veganske alebo RAW) a odo mna ma stale mliecko 😉 😉 😉 a to ma teraz 15 mesiacikov. Takze sa stravuj tak, ako to TEBE vyhovuje a ako sa TY citis najlepsie... Nenechaj sa ovplyvnovat a pocuvaj svoje telo. Drz sa.

tweetinka.co
22. apr 2014

@anabelleee perfektneeeeee 😉 😉 😉 veganstvo a sport je vyborna kombinacia. Tesim sa, ze nie som sama "uletena" ako ma vnima moje okolie 😀 😀 😀 (mame 15 mesacnu dcerku, este ju kojim, som na RAW strave a behavam - teraz intenzivne s kocikom 😀 😀 😀 4-6x/tyzden)

girlie_konik
22. apr 2014

kocky, nemozete mi prosim hodit nejake linky na veganske alebo aspon vegetarianske recepty? Snazim sa postupne obmezdovat maso a nejak mam malu fantaziu pri vareni.. dakujem 🙂

anabelleee
28. apr 2014

@tweetinka.co od kedy si na raw strave? ja rozmyslam po porode, ze by som postupne presla na raw

tweetinka.co
28. apr 2014

@anabelleee cca 11 mesiacov som na raw strave, Lillka ma 15 🙂

martina1305
28. apr 2014

@girlie_konik aj tu na MK su skupiny: "Vegan" a "VVV (vegan, vegetarian & vitarian)". pridaj sa a tam najdes, co hladas 😉

leishmania
28. apr 2014

@bambi10 ja nejem maso akurat sem tam o mliecne a ryby kvoli chuti a urcie ked jes vyvazene nic ti nbude chybat, mozno pre dobry pocit B12 si davaj 🙂 ale vsetko asi vies sama len potrebujes povzbudenie ze ? 🙂

girlie_konik
5. máj 2014

@martina1305 - dakujem 🙂

marthma
20. jún 2014

Ake fajn si tu citat komenty od veganskych mam 🙂.. Ja som veganka rok a pol, tiez som brutalne sportovala - beh (15 - 22 km trikrat do tyzdna, viac sa mi pri mojej malej nedalo, tak preto asi tie dvadsiatky 🙂... Teraz som vsak po operacii kolena, mala som uraz na lyziach v januari, tak som z toho uplne nestastna..najblizsie behat mozem az na buduci rok...A teraz som v 9t tehotenstva... Pri prvom dietati som este vegankou nebola, stala som sa nou zo dna na den, ked som malu kojila (do dva a pol roka) a precitala si zopar clankov o kravskom mlieku a videla zopar videi z velkochovov..tak to bolo rozhodnutie zo dna na den...no a s tou stravou akosi prirodzene prislo aj viacej sportovania....ale preco to vsetko pisem..jaj mozno tyzden do zadu som pre manzela kupila smoked salamon bio, lebo on obcas este stale zje maso, ale neporovnatelne menej ako kedysi...a normalne som nanho dostala chut...tak som si povedala, ze ok, za cely rok a pol som pri vsetkych moznych prilezitostiach nedostala na maso chut a teraz ano, tak proste asi by som si ho mala dat..tak som si dala a potom mi bolo cely den tazko...tak neviem, obcas mozog asi oklame telo..teda aspon ten moj ;) ...no idem pohladat daku tu knihu o stravovani v tehotenstve..lebo predsa len rok a pol nie je taka dlha doba, aby som sa stihla naucit rutinne spravne stravovat...drzim vsetkym vegan a raw vegan mamam paste!

babasom
25. jún 2014

Pozrite aj stránku www.preveganov.sk majú super e-shop, už som si objednala, neviem sa dočkať 🙂
Sú tam aj nejaké recepty...

danielik2303
20. júl 2014

Ahojte som v 23tt od začiatku vegan/raw 50/50 bez cukru a lepku. A vysledky stale ukažkové. Rozhodne sa nedajte strašiť dr. Doktori nikdy neštudovali výživu takže (nechcem lekarov uraziť) nemajú ani tušenie a zdravej výžive. Nie sú kompetentni sa k tomu vyjadrovať.. 🙂
Všetkým pekný deň ;)

zdenickasiv
31. júl 2014

čaute maminy. Ja osobne nie som vegetariánka, len sa snažíme v rodine zdravo stravovať. Predčasom som narazila na výrobky rakúskej firmy Ringana. Vyrábajú 100% vegan kozmetiku a výživové doplnky, nemajú žiadne sklady, ale dodávajú priamo z výroby. Nedám na ich výrobky dopustiť. O používaní všetkých výživových doplnkov počas tehu je doporučené sa poradiť s lekárom, sami však najlepšie vieme, čo je pre nás dobré. Ak by ste potrebovali nejaké bližšie info, pošlite IP.

twiggi_veggie
4. apr 2016

ahojte baby, vidim ze je to stara tema ale ak by tu nahodou niekto zavital tak v tehotenstve odporucam tehotenske vitaminy urcene specialne pre veganky 🙂 Je to od znacky veganicity http://www.veganicity.com/Pregnancy-Essentials.... ja ich beriem (+ k tomu pestra strava) a vsetky testy mam ukazkove 🙂

sisa1909
23. apr 2016

@bambi10
A z čoho tie ziviny dostane?

warholette
23. apr 2016

@sisa1909 kedze vegani jedia prevazne ovocie a zeleninu, tak snad sa tam nejaky ten vitamin uz najde, ze? 😝 da sa jest zdravo a bez masa a mlieka, dokonca by som povedala ze este zdravsie. predstav si, ja som vegetarianka uz 20+ rokov, mam 8 rocneho syna a ked som bola tehotna, nepotrebovala som tabletky so zelezom ako moje ostatne nevegtaraianske tehotne kamaratky...

buckeye
24. apr 2016

Treba si to strazit, ak by neboli dobre vysledky zaradit aj zivocisne veci, ono je fajn ist s novou modou a etikou, ale nie kazdy ma na to vhodne geny a tym myslim to z akej populacie pochadza, nedavno vysla studia, ze ludia pochadzajuci z vegan populacii su na to usposobeni (ina aktivita genov, vyssia schopnost stiepit skroby a zisk prekurzorov pre signalne molekuly aj z rastin) avsak europska populacia nie je veganska, je u nas znizena sanca mat prave tieto vhodne mutacie, lebo tato populacia je geneticky navyknuta ziskavat prekurzory zo zivocisnych zdrojov, takze ked sa vynechavaju je zvysene riziko nedostatku tychto latok, zbysene riziko poruch imunity (niektore z nich sa podielaju na signalizacii vramci imunitnych reakcii), etc..takze davajte si pozor ;)

bambi10
autor
24. apr 2016

@sisa1909 😀 ano, uz som sa stretla s otazkami typu "A co teda vlastne jedavate ked nejedavate maso?" 😀
Myslim, ze mame ovela pestrejsiu a na vitaminy/mineraly bohatsiu stravu nez mnohi mnohi nevegetariani. Teraz cakam tretie babo (v priebehu4 rokov) a mam vysledky testov lepsie (podla slov sestricky na gyn ambulancii) nez drviva vacsina ostatnych mamiciek... 😉

dorotik
20. apr 2018

Je tu ešte niekto? 🙂 Akurat s priatelom pracujeme na babatku, no nedari sa uz siedmy mesiac. Zvazujem teda vsetky mozne dovody a nakolko sme obaja dlhorocni vegani, napadlo mi, ci ja to nemoze byt u niekoho problem. Nemame ziadne zjavne zdravotne problemy, akurat ja by som urcite mohla ist s vahou trosku dole. Nemate nejake info, ze by veganska strava, pomerne dost bohata na sacharidy a fytoestrogeny mohla byt v tomto ohlade problematicka?

twiggi_veggie
20. apr 2018

@dorotik my sme obaja 5 rokov na veganskej strave a babo sa nam podarilo na prvy sup .. na tvojom mieste by som sla k lekarovi ci je vsetko v poriadku no nemyslim si ze to bude stravou 🙂

zemislava
20. apr 2018

@dorotik chcelo by to spraviť tebe hormonalny profil a mužovi spermiogram

siska53
20. apr 2018

@dorotik treba trosku viac vysetreni..je x parov,co maso jedia a dieta sa nedari..

siska53
20. apr 2018

@dorotik a a o,tie hormony,ci nemas zvyseny akurat ten,co je zodpovedny za lakataciu tusim..zabudla.som.nazov. Vtedy je to akoby zablokovane..

dorotik
20. apr 2018

Ved jasne, pricin moze byt milion, uvazujem vsak nad vsetkym. Tento mesiac som si zacala merat bazalnu teplotu, chcem pockat, co sa ukaze, nech idem ked tak aj s nejakymi datami k doktorovi. Tesim sa ale, ze tu stale niekto je. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre