Aké sú vyšetrenia v tehotenstve?

marhulka88
5. jan 2008

..chcem sa vas opytat ako u vas prebieha tehotenska poradna? Ake vysetrenia vam zvykne lekar robit? Vysetruje vas v poradni vzdy lekar alebo sa stane aj ze je to len zenska sestra bez pritomnosti lekara?
Moja skusenost...tlak, moc, vaha, meranie bruska, ozvy plodu, v 24tt nemam urobeny ani raz krvny obraz, usg 2x, tripple test-neg., kombinovany test lekar povazuje za zbytocnost, pri vytoku neurobi kultivaciu ak nemam problem s palenim svrbenim povazuje to za nepotrebne, krcok mi nekontroloval ani raz ... co vy na to? je to dostatocne???

lucka0122
6. jan 2008

mne pri vytokoch dal tabletky na vkladanie lebo ze potom to moze byt komplikovane aby babo nemalo daky zapal infekciu....

loss
6. jan 2008

marhulka u nas tlak,vaha,moc,sono a zakazdym vysetrenie odspodu cize krcok mi kontroluje pri kazdej navsteve a pokial je vytok biely je to ok keby ta palilo alebo svrbelo isto by ti nieco predpisal

weroni
6. jan 2008

ja zatial co som bola tak vzdy kontroloval krcok, posvu, pohmatal ci je maternica tam kde ma byt, tlak, vaha, ultrazvuk, teraz naposledy co som bola pocuval srdiecko malickeho, vytok zrejme zaroven ako sa mi "hrabal v posve" 😅
krv mi brali len prvykrat a odteraz mam vzdy doniest na kazdu poradnu aj moc. Tot vse zatial 🙂
Jaj no este na prvom uplne prvom vysetreni mi bol robeni aj vyter z krcka - na cyto - kvoli tomu ze som prestupila k novemu lekarovi.
Okrem tychto vysetreni sa ma pyta na vselico, zatial mam pocit ze nic "neprehliada".

Marhulka: to, ze nemas v 24tom tyzdni krvny obraz mi je troska divne, opytaj sa ho na to.

marhulka88
autor
6. jan 2008

dakujem dievcata za odpoved uvazujem ze lekara vymenim lebo na to aby ma vysetroval niekto hala bala a objednaval ma do poradne ked ma dovolenku a poradnu mi robila zenska sestra nemam nervy
vytok mam vodnaty dost hutny nemam palenie ani svrbenie ale ocakavala som ze sa na to lekar pozrie...namiesto toho ma objednala sestra o mesiac cize byt bez kontroly takmer 3mes. sa mi nechce ;)
este raz dakujem

seki
6. jan 2008

vytok moze byt naozaj nebezpecny. Inak ak mas pocit ze lekarovi nedoverujes alebo ze to odbrinkava ho naozaj treba vymenit. Vela stastia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre