Prvá gynekologická prehliadka počas tehotenstva

henrietka88
13. jan 2015

ahojte žienky, chcem sa opýtať ako prebieha prvé vyšetrenie u gyn, keď som zistila že som zrejme tehotna 🙂 pozitívne tehu testy . objednala som sa ku gyn ale neviem čo ma caka, ako to prebieha, ak lekar potvrdí tehotenstvo? sono, hned odobratie krvi, meranie tlaku, vazenie, alebo krv sa berie neskor? sestricka mi nic specialne nepovedala, tak na lacno asi prist nemusim... doteraz som nemala ziadne gyn problemy tak poznam iba klasicke preventivne prehliadky, preto tato otazka, vopred dakujem za prispevky

astonka
13. jan 2015

@henrietka88 posledné tehu ak si dobre pamatam...mne krv nebrali na zistenie tehu.....robila mi sono zo spodu, boli vidno zatial len plodový vak kedže som bola ešte skoro bolo to ked mi 3dni meškala menšt. potom som bola cca v 8tt tam už robila normalny ultrazvuk bola aj akcia srdiečka a dostala som tehotensku knižku..a potom až na dalšej poradni čo sa zapisuje do tehu knižky bolo važenie,moč.a meranie tlaku no potom dalšie paradne....

naoi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
13. jan 2015

@henrietka88 Pri prvom som bola v 8.tt. a pri druhom v 5.tt, obidva krát ma vyšetril,spravil sono zo spodu a potvrdil tehotenstvo. Potom som bola na kontrole až o mesiac, kde už mi brali krv a znovu ma vyšetril.....

kvietok89
14. jan 2015

Ahoj, ja ked som prisla prvy krát, tak mi dr potvdila tehotenstvo vaginálnou sondou, zapísala si posledný menzes, spytala sa ako sa mám a o týzden ma objednala na kompletne krvne testy a EKG. A podla toho v ktorom tyzdny ides na potvrdenie, tak ta asi objedná na prvu poradňu. Ja idem dnes a strasne sa tesím 🙂

adamar
14. jan 2015

Mne brali aj krv na potvrdenie tehu, vysku HCG

me_to_you
14. jan 2015

mne doktorka tiež potvrdila tehotenstvo vaginálnym sonom, bola som dokonca v deň kedy mal prísť menzes, lebo som mala pocit pálenia a svrbenia a len tak ledabolo mi ráno napadlo spraviť si test 🙂 na pálenie som nič nedostala 😉 dala mi inštrukcie čo je a čo nie je normálne v začiatkoch tehotenstva, v mojom prípade nasadila duphaston a objednala ma tuším na nejaký 10tt kedy ma pomerala, zvážila, vystavila tehotenskú knižku...krv mi kvôli testom brali až neskôr, na potvrdenie tehoetnstva mi krv nebrala vôbec...takže som odchádzala s obrázkom malej bodky a manžel skoro na zadok padol 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre