• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

NT hodnoty

20. decembra 2016 
Evaviki - je třeba možná, že tomu rozumí, jen si neudělal ten certifikát... ale u nás to asi oficiálně můžou dělat jen ti certifikovaní doktoři a ještě co půl roku musí děla nějaké přezkoušení či co. :confused:

Hlavně, že ve 20 tt to byla ta dr. a dopadlo to ok :slight_smile: :wink:
20. sep 2008 o 15:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem, dufam ze to bude vsetko ok, a co su to tie tripple testy?
20. sep 2008 o 22:07  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Posielam radsej link, nech to nezblbnem :slight_smile: http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?page_id=61090
Ale tieto testy vychadzaju casto falosne pozitivne, v cechach sa dokonca uvazuje o ich zruseni, niekore krajiny ich nemaju vobec.
20. sep 2008 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky sem tu poprvé, koukám na vaší diskusi, my byli teď v 13tt na UTZ a NT nám vyšlo 2,4 :frowning2: doktoři nás pěkně postrašili že sem z toho kapku hotová... ale jak tak koukám tak ještě není vše ztraceno nikdo mi neřekl co je ještě v normě a co ne.akorát si myslím že to teď ty dva týdny do dalšího vyšetření s nervama nevydržím :frowning2:
21. sep 2008 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj. Ja chodím za Dosedlom do Šace a on ma tiež ten certifikat. Našla som to na tejto stranke - http://www.fmf-deutschland.info/en/patienten-info/zertifizierte-gynaekologen/details.php?task=details&page=1&ort=&plz=&name=Dosedla&id=4095/. On si ho robil v nemecku. Ide však vraj o jednu organizaciu.
21. sep 2008 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já byla na NT před týdnem - 12+1 a vyšel mi 1.2 což je dobré, ale ještě čekám na výsledky krve, ty budu vědět zítra,tak snad budou taky dobré.
21. sep 2008 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, nebojte. Vysledky budete mat ok. :slight_smile:
A este taka drobnost, mozno niektorej pomoze. Ja som mala pri prvom screeningu jednu hodnotu v krvi velmi zlu, tzv. PAPP-A (tehotensky plazmaticky protein). Kvoli tomu ma nahanali na genetiku, chceli poslat na amniocentezu a pod. A teraz mi pri genetickom utz doktorka hovori: vsetko vyzera byt ok. Vy ste mali urcite iba nizku hodnotu PAPP-A, ze? Tak som jej ukazala vysledky (presne ako vravela). A ona mi na to, ze ta nizka hodnota nemusi nutne znamenat problem s babatkom, ale moze poukazovat na ine veci. Napr. ze mi hrozi tehu cukrovka, vysoky tlak (preeklampsia), predcasny porod. a ze treba miminko sledovat, ci sa dobre vyvija.
Takze keby som toto vedela, usetrila by som si 10 tyzdnov stresov a strachu, ci som sa dobre rozhodla, ked som odmietla amnio.
21. sep 2008 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, dneska jsem byls na kontrole kvuli spineni, jsem v 9tt a hodnotu mame2,5 dr rikal ze je to hodne zle, kdyz uz ji mam tak vysokou v 9tt, mate nekdo zkusenost??
24. sep 2008 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, Effi, když se podíváš na předešlé příspěvky, zjištíš, že některé holky měli horší hodnoty a dopadlo to dobře. Ja jsem měla hodnotu 2,6 , teď jsem v 24tt a zdá se, že je vše v pořádku. Neboj
25. sep 2008 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
meri-diky, me prave dr rikal, ze na 9tt je to velmi vysoke, protoze do 12tt, ve kterem se to meri to jest dost stoupne :confused:
28. sep 2008 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Chcela by som sa opytat či treba doporučenie od gynekologa na vyšetrenie NT .Kolko sa plati za NT vyšetrenie v Košiciach? Dakujem.
29. sep 2008 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ja viem len ako to je v Šaci. Tam to robí Dosedla a stojí to nejakých 900 Sk. Po USG Ti hneď povie či to vyzerá dobre. Objednať sa dá priamo u neho na jeho maily, netreba Ti behať k tvojej lekárke.
29. sep 2008 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som bola u Mudr. Muránskej (robí s Mudr. Dankovčíkom) v KE a nemusela som za NT vyšetrenie nič platiť, no mala som doporučenie od svojej gynekologičky.
30. sep 2008 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, tak y jsem nešťastná z NT vyšetření. Známku mi pro jistotu žádnou nedali.Udájně nemám vyšilovat , kvůli věku (34) a nějaká hodnota vyšla nížší - zdůraznila né nizká , ale nižší. Jinak vše OK. Nevíte co to je Papp - A, F beta HCG a jaké mají být hodnoty?
30. sep 2008 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gabriela_ke dakujem. Chcela by som presne tam ist na NT vyšetrenie. Ak sa mozem opytat ako to vysetrenie prebieha a vysledky ti povedali hned? :wink:
30. sep 2008 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janni - já bohužel nevím, kolik by ty hodnoty měly být - o těch dr. nijak nemluví a jen jsou možná pak uvedeny v tom papíru pro gyndr. Ale o těch oni neříkají nic - jen se mluví o tom, jestli je přítomná nosní kůstka, kolik je šíjové projasnění ( já měla např 1,6) a pak jak je miminko velké - CRL.

ty hodnoty z krve + věk + míry z UTZ zadají do programu v pc a vyjdou jim z toho rizika vv.
Bohužel výši hodnot nevím. :(

ale když říkají, že nemáš plašit, tak jim věř :slight_smile:
30. sep 2008 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Za málinko sali...je to vlastne takmer klasický ultrazvuk (s tým rozdielom, že tam môže byť s tebou manžel, je tam veľká obrazovka, na ktorej uvidíš pekne bábätko) a lekárka popisuje, čo práve kontroluje, resp. meria...výsledok je hneď a s ním ťa pošle za tvojim lekárom...ja som hned v ten deň išla k mojej lekárke na odber krvi.
30. sep 2008 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gabriela_ke dakujem za vysvetlenie. Čakame dvojicky a nechcem ist na amniocentezu tak chceme skusit NT. :wink:
30. sep 2008 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mňa kvôli veku posielali na amnio, ale keďže som mala NT a ostatné výsledky (krv a minulý týždeň -v 20. týždni som bola práve u Dr. Dankovčíka na morfologickom ultrazvuku) OK, tak som amnio odmietla....držím palce :slight_smile:
30. sep 2008 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gabriela_ke ja mam tiež vyšši vek tak podobne ako ty sa chcem vyhnut amnio.Mne sa len bude končit 13 tyzden.Tiež držim palčeky. :wink:
30. sep 2008 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vďaka...budeme to potrebovať :wink:...mimochodom, ak by si chcela ďalšie info ohľadne vyšetrení, pohľadaj si na nete centrum prenatálnej diagnostiky...
30. sep 2008 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj chci se zeptat,dneska jsem byla na genetickém screningu v prvním trimestru,podle ultazvuku jsem v 11tt+2 a moje NT je 0.8mm.Je to v pořádku?Doktor říkal že je vše oki,ale chci s ezeptat i vás,a co to vlastně přesně znamená? :slight_smile: :astonished: Prosím poraďte.
12. nov 2008 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čítaj www.3Dultrazvuk.sk ... máš to tam :wink:
12. nov 2008 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,cakame dvojičky a namerali mi u jedneho drobca NT 1,9mm a druhe ma viac 2,6mm,velma sa bojim aj ked mam krvne testy v poriadku,musim absolvovat o mesiac dalšie vyšetrenie,a neviem ako to do vtedy vydržim,ma niekto skusenosti ako je to pri dvojičkach,ci je tam tiež norma do 2,5mmm pekne dakujem
12. nov 2008 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
CRL má být velikost miminka buď v mm, já tam mám napsáno stáří :confused: NT je šíjové projasnění v mm, NB přítomnost nosní kůstky, já tam + :slight_smile:
12. nov 2008 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anikar: Já držím moc pěstičky, určitě to bude oki. Tolerance je snad až do 3,0mm, ale nad 2,5mm to snad více hlídají.
12. nov 2008 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andykov díky za to vysvětlení NB to jsem teda netušila co je.A když šíjové projasnění je 0.8mm to je dobré ne?
13. nov 2008 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Andreo: je to naprosto v poradku, cim vyssi (nad 3), tim horsi.
13. nov 2008 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
díky campi
víš já byla z toho monitoru že jsem viděla našeho prcka úplně hotová,že mi nějaké čísilka co ten dokrot říkal,šla kolem mě :slight_smile:
Ale asi budeme mít větší miminko,na fotečce kterou jsem dosatala máme 10cm,což je docela dost,ale třeba to měřil i s nožkama,teda doufám
13. nov 2008 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Andy: byl s tebou chlap? Ja byla z UTZ na zacatku těhu vždycky úplně urvaná, je to úžasnej zážitek. Tak se těš na další velkej UTZ, kterej bude cca ve 20tt, to je taky paráda.
13. nov 2008 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok