NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

handm
5. mar 2010

emimilli - ahoj, no moc si mě nepotěšila! Ale snad budu radši věřit Mircalle 🙂🙂🙂 ještě se zeptám, až tam budu volat na výsledky krve, co to jako znamená, když neřekl nic k té nosní kůstce..
Nevím, jestli mi má být do zpěvu, musím vydržet na výsledky té krve, pak se uvidí... Chci věřit, že je všechno v pořádku, jen to vydržet a nestresovat se.. říkám si, že budu mít mimi strašnýho nerváka..
Zatím ahoj a drž se, snad taky bude vše ok!!

mircalla
5. mar 2010

hadnm, ja som v nasej slovenskej tehu knizke kolonku na nosovu kostikcu ani nenasla...mozno som slepa🙂 ale NT kolonka tam je a zapisane to zatial nemam, moj doky skratka nepovazuje za potrebne tam vsetko zapisovat, dolezite je, ze to zmeral a dal im to do labaku, kde to cele davaju do nejakeho programu....v pocitaci to ma.

najlepsie je sa opytat, drzim palceky...je to hruza s tymi doktormi, co toho moc nepovedia...ja som mala predtym taku gynekologicku

handm
5. mar 2010

Mirca, mě to ani nezapsal do těhu knížky, jen mi dali papír, kde to je, ty výsledky co naměřil
Snad to bude ok..
možná si tam zavolám dneska...
tak zatím ahoj, jdu už konečně z práce!!🙂 a díky!!

mircalla
5. mar 2010

aha, jasne, chapem..najlepsie sa opytat...mne ziadny papier nedal, vsetko len ustne...akurat do tych krvnych som nazrela, co dosli z labaku

jana3
5. mar 2010

Z tej nosovej kosticky nerobte vedu, keby ju nenasiel, urcite by to povedal... To je taka zasadna vec, ze ju urcite kontroloval...
a ja v tehu knizke nemam zapisane ziadne vysledky, ani NT, ani hodnoty krvi... proste nic. Mam to len na samostatnych papieroch. Proste nic, co mi nerobila moja obvodna gynekologicka, nemam v tehu knizke, dokonca ani preratany termin porodu podla UTZ.

furaha
5. mar 2010

tak zuzaxa - už víš hodnotu NT, myslím na tebe!

furaha
5. mar 2010

holky nešilte - nemyslím, že by vá m doktor něco tajil - kdyby viděl vadu, podezření - tak to řekne. v těhu průkazce kolonky na tohle nejsou - mám to vysoké NT uvedené na listu "další záznamy." píšou mi tam jen patologické výslrdky

furaha
5. mar 2010

ofina - gratuluju! 🙂

janka313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzaxa
6. mar 2010

Ahojte dievčatá!
Včera sme prišli neskoro a nebola som v stave ísť na net, takže CELÉ ZLE!
Doktor Čunderlík je úžasný doktor, milý nato že bolo 19.00 večer, aj sestrička bola veľmi zlatá, taká mladá, ešte ma upokojovala, že nie vždy im posielajú prípady, čo dopadnú zle, ale ja tam patrím. A bolo na ňom vidieť únavu, mal unavené oči a popraskané žilky v oku. A veľmi sa mi páčilo nevolal ma priezviskom, ale menom Zuzka a už keď bolo zle Zuzanka,bolo to milé. Aj keď všetko zlé je na niečo dobré, pri tak enormne vysokom NT 13,9 by to dobre nebolo, takže dobre, že sa to odhalilo. Tú kostičku potom ani nemeral, lebo bolo tváričkou dozadu a musel by ísť zdola, a pri tomto NT je to aj jedno. Čím sa zvyšuje NT, tým sa zvyšuje riziko, že sú problémy okrem iného aj so srdiečkom (čiže by to bol jeden zo syndrómov ešte v kombinácii s vadou srdiečka), nám zatiaľ bije, a prehupli sme sa do 12+4 tt , a tým pádom sa to musí ešte konzultovať s genetikmi, lebo do 11 týždňa sa to dá aj bez toho (potrat). Povedal mi, %ne že by bábo bolo zdravé je menej ako 1%, že on by neváhal.
Ešte odkázal môjmu gynekológovi, že mu gratuluje, že to odhalil presne a v správnom čase, že nič nezanedbal, to ma tak aspoň upokojilo, že som v dobrých rukách môjho lekára. A prvotrimestrálny skríning u neho stojí 95 eur, ale tá suma aj keď je vysoká,je zanedbateľná pri toľkých plačoch, smútku a bolesti.
Ja len dúfam, že tento týždeň sa to čím skôr dorieši, a nech už to mám za sebou. V utorok mi manžel pôjde k nemu pre výsledky (lebo mi ešte aj krv zobrali), aby sa to nezdržovalo poštou, a v stredu pôjdem k svojmu gynekológovi a uvidíme ako sa dohodneme, ale myslím si, že asi až ten ďalší, a to už budem v 14 tt, takže najvyšší čas.
Maminky nezúfajte, veľmi držím všetkým palčeky, aby bolo všetko OK, a ak nie je nech sa to fakt čím skôr zistí, horšie by to bolo až po 9 mesiacoch čakania na zdravé bábätko. A som na jednej strane rada, že existujú milí a hlavne odborní lekári, ktorí sú opatrní a predvídaví. A aj keď nie vždy majú náladu, sú to len ľudia ako my. Bolo mi cťou sa s ním stretnúť.
A inak môj gynekológ má väčšiu plazmu v čakárni ako doktor Čunderlík, hihi!!!

mircalla
6. mar 2010

holky - tiez si myslim, ze by vam to povedal.

zuzaxa - je mi strasne luto, vidim, ze to znasas velmi statocne, velmi Ti prajem zdrave babatko v buducnosti. ja sama som 2 babetka potratila (a oba boli IVFko, teda strasne snazenie), co neni az taketo zle. viem, moc ta neutesim, ale aspon ze sa to odhalilo tak skoro, je to vzdy lepsie ako daky 5. ci 6. mesiac...ci nebodaj neskor. pana cunderlika poznam, raz ma dokonca operovat, je to mily clovek a skuseny odbornik hlavne, jeden z naslepsich v na slovensku, ak nie vobec naj

zuzaxa
6. mar 2010

Mircalla máš pravdu ten doktor je odborník, a aj čím skôr tým lepšie to mi je jasné, moja veľmi Ti držím palce nech je všetko v poriadku!!!
Vieš statočne? Na vonok tak chcem pôsobiť, a nemôžem sa zložiť pred celou rodinou, už týždeň vyplakávam, ale radšej nech o tom nikto nevie, ak ma vtedy manžel objíme je to ešte horšie, lebo ma to potom bolí aj za neho a plačeme spolu, takto ak si poplačem sama v kútiku je to lepšie, a teraz mala dcéra prázdniny, bola so mnou doma čo mi veľmi pomohlo, lebo som sa venovala viac jej, a má 6 pred ňou plakať nemôžem, ale tuší niečo, povedali sme jej, že bábätko by asi bolo také choré, že skôr ako sa narodí sa zmení na anjelika, ale nechcem ju dopredu stresovať, ešte neviem kedy pôjdem do nemocnice, tak je lepšie jej povedať ešte sa uvidí, ale je to o to bolestivejšie, že veľmi sa na bábätko tešila a o ničom inom ani nehovorila, ale odkedy to vieme, tak vždy ju tak opatrne brzdím, že ešte uvidíme...

mircalla
6. mar 2010

je to strasne tazke....ani si to neviem predstavit, ja som raz lezala v nemocke s babou, co mala daco podobne.
aspon ze mas dcerku a dobreho manzela, oni ju tiez drzali nad vodou, tusim bola v takom veku zhruba

drzim ti palce v tomto tazkom obdobi, myslim na teba!!!

furaha
6. mar 2010

zuzaxa - to je moc smutné, jsi fakt statečná. pro mne představa, že se ve mně vyvýjí dítko, které si nebudu moci nechat byla naprosto šílená. bylo to tak neúnosné, že jsem se utěšovala tím, že to bude dobré. přeju ti ať tvé trápení brzy skončí, držím palce

fatimuska
6. mar 2010

zuzaxa je veľmi ľúto ako to dopadlo, držkajte sa veľmi, ale naozaj lepšie to zistiť teraz ako potom v 5-6 mesiaci...ja som prišla o mimi v 9tt MA a dosť to bolelo, tak veľmi držím palčeky aby ste to všetko zvládli

klara.t
6. mar 2010

Zuzaxa mě je to též velmi líto. 13,5mm je opravdu šílená hodnota. Ještě, že se na to přišlo tak brzy. Lépe to pak přebolí. držte se. Do dalšího těhotenství přeju hodně štěstí.

abbey
6. mar 2010

Ahoj Zuzaxa.Strašne nás to mrzí.Veľmi sme držali pästičky a verili,že to bude v poriadku.Ani si nevieme predstaviť ako sa cítite.Mrzí nás to i kvôli vašej dcérke.Toho som sa tiež strašne bála,ako takú vec vysvetliť dieťaťu.Držte sa a neviem aké slová útechy povedať.Bolí to,či si tehotná 5 či 35týždňov.Veľa sily.

handm
8. mar 2010

Ahoj, holky! Zuzaxa, je mi to moc líto..!!! Vůbec si to nedovedu představit.. i když tak trochu.. o první jsme přišli kvůli zamlklému potratu... ale když se člověk dostane dál k 12TT tak už věří, že vše bude ok..
Posílám moc síly, držte se!!!!!

Já v pátek večer volala ještě ke své dr, co tedy jako s tou NB - nosní kůstkou, a sestřička mi to vysvětlila tak, že některý mimi třeba tu nosní kůstku nemají nebo nemají vidět, ale že to není nic neobvyklého, že kdyby bylo něco divního, že by si mě dr pozval znovu, nebo mě odeslal na nějaké lepší pracoviště, kdyby se mu něco nezdálo..
a že všechno je zatím v naprostém pořádku, a ve čt že by tam měli ít výsledky z té genetiky...
a jedna holčina na koníku mi psala, že jí dr říkal, že ta NB už není tak směrodatný údaj, když mají NT, že na to měli speciální školení...
tak jsem se trochu zklidnila

zuzaxa
10. mar 2010

Ahojte!
Tak už máme výsledky od Mudr.Čunderlíka Downov syndróm 1:2, Edwardsov syndróm 1:59, Patau syndróm 1:39
Sú to všetko trizómie, dnes sme boli na konzultáciu u genetičky, a tá povedala, že na základe skríningu sa potrat nedá vykonať, že musím podstúpiť amniocentézu v 15 týždni, teraz som 13, takže ďalšie naťahovanie času. A že je zvláštne, že vyšli všetky tri trizómie.
Teraz neviem, ak nás tam posiela, môže byť ešte nejaká šanca, že by bolo bábo aj zdravé? Takže si zase zaplatíme, aby výsledky boli hneď na druhý deň. A aspoň budeme presne vedieť do budúcnosti, že čo tomu bábätku presne bolo, nebudú to len dohady jedna k niečomu. A potom ak bude za všetkým a budeme chcieť ďalšie bábätko tak nám spraví genetické testy, bola zlatá, konzultovala to s dvomi kolegovcami, že či nestačí iba vysoké NT, aby mohla dať súhlas s potratom, bolo vidieť, že nás nechce trápiť, ale ak sa to zo zákona inak nedá.
Nebola ste niektorá v Blave na amniocentézu, že kde ste boli spokojné, idem to popozerať na nete.
Tak zatiaľ dievčence, ste veľmi zlaté, že na mňa myslíte a povzbudzujete a dodávate sily!!!!

furaha
10. mar 2010

zuzaxa, no to je děs. bohužel to tak je - screening je o pravděpodobnostech, indikace k potratu na základě vývojové vady musí nejdříve potvrdit.
moc mě mrzí, že tím musíš procházet, to čekání je naprosto příšervné. Já v tom nejhorším žila týden a bohatě mi to stačilo.
Šance, že je dítko zdravé je - kdyby nebyla, tak dovolí ten potrat - právě, nemohou poslat na potrat jen na základě podezření. Byly tu i holky, co měly riziko DS 1:2 a 1:3 a dobře to dopadlo.
Jestli jsi ve 13 týdnu, zkus zvednout telefon a zeptat se na odběr choriových klků - mně to dělali ve 12+4.
dobré, že budeš mít výsledky trisomií druhý den, pak ty kompletní už prý dopadají dobře.
Moc se drž, máš to opravdu vysoké, ale zázraky se dějí.

mircalla
10. mar 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ahoj moja, ja teda nemam skusenost, ale pochvalovali si toto (ved pripevok andrea)

neviem sa vyjadrit, ci je sanca, v tomto som neni zbehla...

ale uz tu bola kocka s DS 1:3, a babo vbolo ok. zial to NT je fakt vysoke, ona nemala tolko, ale amnio by mala povedat na 100%.

furaha
10. mar 2010

odběru amnio nebo těch klků se neboj, ty nervy byly milionkrát horší. je to rychlé a spíš nepříjemné - než jsem začala koumat, že se mi to moc nelíbí, tak bylo hotovo.

mircalla
10. mar 2010

ahoj furaha, myslis, ake kompletne? tripplaky?

furaha
10. mar 2010

ne - genetická analýza. odeberou vzorek (voda, klky) a metodou PCR zpracují část ihned - tam vylezou první výsledky na trisomie - do 24 hod obvykle. zbytek vzorku kultivují a nějak složitě zpracvávají a vyjde jim kompletní karyotyp se všemi zvláštnostmi - to ale trvá 14 - 21 dnů. trisomie tedy testují dvakrát - ta druhá analýza je dubluje. ta první (PCR) se dělá pro klid nervů - ale holt ukáže jen základ.

mircalla
10. mar 2010

aha, jasne, dik za info, som trochu mudrejsia🙂)

mojka - zuzaxa, drzim palce a daj nam vediet...

petroska
10. mar 2010

AHOJ HOLKY,URČITĚ STE NĚKTERÁ CHYTŘEJŠÍ JAK JÁ,NEVÍTE CO TO ZNAMENÁ vizualizace zhoršena?Byla sem na screeningu a ultrazvuk a vysledky jsou všechno dobrý a negativní.sesřička mi telefonicky jak sem si volala na vysledky říkala že se nemusím bát že je vše vpořádku,negativní a budeme mít zdravé miminko a že se těší s nami na 20tt.ale ted jak mi došli písemné papíry tak sem si to všechno přečetla,vše sedí jak říkala doktorka ale uplně na spodu papíru je napsané VIZUALIZACE ZHORŠENA.nevíte prosím co to znamená? ☹ všechno bych měla mít dobrý i NT je jen 1,3 a miminko přesně odpovídá týdnum ale zarazilo mě tohle napsané přitom sesřička nic špatnýho neříkala

furaha
10. mar 2010

ahoj - obraz byl horší - neznamená to pro tebe nic! doktor hůř viděl. já mám špeky a jednou to dělal vaginálně - vizualizace dobrá, poté přes břicho - vizualizace špatná. nestresuj a užívej 🙂

petroska
10. mar 2010

jj děkuju moc 🙂 už sem klidnější

mircalla
10. mar 2010

hej je to cisto o obraze...dakedy cez brusko nevidia uplme dobre, niekdy sa robi sono preto aj zospodu

klara.t
10. mar 2010

přesně tak, jen měl horší obraz. žádný strach!

zuzaxa: ono je někdy dobře, že nedovolí potrat jen kvůli NT. Já se pro něj také rozhodla, když jsem se na začátku hrozně bála. Oni mi ho vlastně nedovolili a tvrdili, at čekám do 20.tt na UTZ. že mimo NT se jim mimčo zdá zdravé. No a zdravá je. viz album, kam jsem ted přidala nové fotky. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre