NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

misicka455
2. okt 2009

Wh děkuji já si myslím, že to snad bude dobrý 😉

klara.t
7. okt 2009

Tak holky, co je u vás nového? Mě malá kope a kope. Někdy docela dost. Dneska začínám třetí trimestr, tak už se to pomalu blíží.
Kdy zase jdete na nějakou kontrolu? Už jste byly na 3D? Já mám jít 15.10. do poradny a doktor už má nový 3D, tak nevím, jestli na to jít nebo ne. Spíš asi jo. Tu tisícovku za to dám.

misicka455
7. okt 2009

Ahojky , tak já abych toho neměla málo tak nám vyšel blbě cukr, takže jdem za týden do dia poradny 😒

Jinak na kotrolu jdem až za měsíc 😉

Málá občas kope hodně a pak o ní třeba půl dne nevím to asi nabejrá síly 😀 😀

klara.t
7. okt 2009

jj, mě se také někdy půl dne neozve, ale poslední tři dny kope velice často. Já jdu na cukr zítra, tak doufám, že to vyjde dobře.

ellit
7. okt 2009

ajojte mamulky, tak ja som dneska bola na odberoch AFP a kedze mame v labaku rodinnu znamu, budu uz zajtra vysledky, ci sa ide alebo nepojde na genetiku. Tak mi drzte palcky 😒 , hrozne sa bojiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😔

misicka455
7. okt 2009

držíme 😉

melonik
7. okt 2009

caute baby ja som bola na cukor dneska,zajtra budem mat vysledky tak hadam to bude v pohode.Ja som na 3D nebola,ani na ziadnom inom UZV uz sa neviem dockat pojdem 2 alebo 3.novembra.Posledny UZV mi robili v 20 tyzdni ten morfologicky.Nech je uz november.Sem tam myslim na to nase NT,ale verim ze budeme zdravy.Aj mna dost casto maly kope a niekedy ma tiez pol dna oddych.

jana3
8. okt 2009

My sme boli vcera v genetickej poradni, a trosicku predsalen zacinam uvazovat o tej amnio...
inak vam vysli aj zle hodnoty krvi, alebo len NT?
mna este caka AFP o dva tyzdne, tak potom sa rozhodneme

misicka455
8. okt 2009

Mě vyšlo blbě oboje jak NT tak krev, takže jse nakonec na to amino šly.

jana3
8. okt 2009

inak mne sa teraz tak strasne vlece cas.... len tyzden vieme, ze je nejaky problem, ale zda sa mi to ako cela vecnost....

klara.t
8. okt 2009

Jani, zase to shrnu, abys věděla jak nám všem vyšly výsledky:

Klara.T (já): NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků - genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16 týdnu v pořádku, velký UTZ v 20.týdnu v pořádku - holčička prý zdravá, kardiologie-podezření na nedomykavost trojcípé chlopně, ale málo významné, srdíčko se umoudřilo, nedomykavost se sama spravila, nyní v 27.týdnu

Misicka55: NT 3,5 , odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatně, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka - jedna polovina je menší, holčička, nyní v 27.týdnu, srdíčko mírné zlepšení

Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, nyní 28. týden, velký UTZ v pořádku, chlapeček prý zdravý

s.petulka: NT 3,5, krev pozitivní, odběr plodovky, potvrzen Downův syndrom, ukončení

tereza.starobová: NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zatím nenalezena, krev špatně, riziko Down 1:3, odběr chor.klků, chlapeček, 22.týden, genetika v pořádku

melonik: NT lítalo nahoru dolu, maximum 4mm, krev OK - nízká rizika, možná na odběry na genetiku, 27.týden, UTZ v pořádku, chlapeček

evuna: NT přes 3, nosní kůstka skoro nalezena, krev vyšla špatně, chlapeček, amniocentéza - čeká na výsledky, UTZ špatný (kratší nohy, špatná střeva, možná cystická fibroza), prý Down a CF, půjde asi na ukončení

aronek: NT 2,4 mm - hraniční hodnota, počká na tripple testy, pokud vyjdou blbě čeká ji amnio, nyní ?

Iwa1: v 11t NT 4mm, amniocentéza, výsledky OK, UTZ v 17tt a 22tt OK, 3D UTZ v 24tt OK, zdravá holčička, 33.týden

ellit: NT=3mm, čeká na výsledky AFP, týden ?

jana3: NT=3, krev OK, rozhoduje se zda jít na amnio, týden ?

klara.t
8. okt 2009

U Terezy jsem zapomněla smazat to o nosní kůstce. Melonik byla jsi už na amniu? Evuna myslím už byla na ukončení. Aronek se neozvala, tak nevím.

Ellit a jani, napište nám v kolikátém jste týdnu a co už máte za sebou, at to sem dopíšeme. Díky

Jinak já ráno byla na testu na cukrovku. Nebylo to tak hrozný. Zítra budou výsledky. V pondělí jsem objednaná na 4D UTZ a v příští pátek do poradny k doktorovi. Tak snad vše bude OK.

jana3
8. okt 2009

Ahoj,
dakujem za zhrnutie.
no ja som momentalne tak asi 14tt+2, a mam za sebou NT a prvotrimestralny skrinig, presne tak, ako si to zhrnula a este ma caka o dva tyzdne AFP a niekedy v tom case aj podrobnejsi ultrazvuk.

iwa1
8. okt 2009

ahojte babule,

skvele zhrnutie klara 😉 ja idem teraz do poradne na sono v III. trimestri, tak potom dam info, ze co a ako..naposledy bola mala KP, tak dufam, ze je uz otocena 😀 drzte palce 😀

ellit
8. okt 2009

ahojte, tak mne dneska volala ta laborantka a biochemia je v poriadku. Poslala to mojmu gyn, tak ten mi bude volat, ale ona mi povedala, ze mam vysledky v poriadku. Boli to tie triple testy AFP....
tak snad uz na amnio ma neposle
teraz som v 16 tt
a vraj mi to NT robili velmi neskoro, 14+5 a to je vraj hranicna doba na NT, ale tak aj tak vyslo vtedy 3mm

ellit
8. okt 2009

jaaaaaaaaaaaaaaj a Nb pritomna podla papierov co som si prave pozerala

misicka455
8. okt 2009

Elit tak to je super, takže by jste měly čekat zdravé mimčo 😉

ellit
8. okt 2009

uvidim co mi zavola moj gyn, lebo oficialne nic neviem. On netusi, ze je to nasa znama v tom labaku. Tak ale aspon ma ukludnila, lebo uz som bola v koncoch s nervami.
Snad ma nebude chciet este poslat na amnio.

myslite, ze ked som teraz v 16tt a idem do poradne 21.10. co bude 18tt uz moze byt vidiet co to bude?

misicka455
8. okt 2009

Jo jestli ti budou dělat utz tak by už mohly říct pohlaví, ale utz se dělá až 20tt tak uvidíš 😉

ellit
8. okt 2009

to je uz ten morfologicky? myslim, ze pri malom mi ho robili tak v 20-21 tt

jani, ja som mala tiez 3 mm a robili mi to v 14+5d, tak moc drzim palceky na AFP......ja som si to prezivala vcera a dneska.

misicka455
8. okt 2009

Jo je to ten morfologický. Mě doktorka když jdu jen do poradny utz nedělá.

ellit
8. okt 2009

mne sa zakazdym pozrie na drobceka 🙂 , takze ho vidim v kazdej poradni

klara.t
8. okt 2009

Gratuluju ellit. Když je dobrá krev, tak to vypadá dobře. Je fakt, že po 13+6 by se už NT měřit nemělo, protože to není podložené žádnými studiemi. škoda, že ti ho nezměřili dříve.

Mě doktor v poradně UTZ dělá, ale k němu jdu ob jednu poradnu, tu poradnu mezi tím jdu jen k sestřičce, kde se zvážím, dám moč, ona mě změří břicho a tlak, pokecáme a jdu - bez UTZ. Jak to máte vy? Vy jdete pokaždé k doktorovi?

No v 18.týdnu může už vidět co to bude, a nebo taky ne. U někoho to nejde ani ve 24.týdnu - viz kolegyně z těhobiku.

ellit
8. okt 2009

ja idem stale k lekarovi, odovzdam sestricke moc, zmeria mi tlak, opyta sa kolko vazim a potom sa mi venuje uz iba on a ona zapisuje do knizky ktoru mi potom odovzda.

iwa1
8. okt 2009

takze sme po poradni uz..mala je ok, len koncom panvovym stale a vazi 1800g 😀

klara ,mna stale doktor pozera a teraz mi aj sono robili aj stery k porodu 😀

melonik
8. okt 2009

takze dneska so si volala za vysledky cukru a mam ich dobre chvalabohu,klarka..ja som na amnio nebola,lebo na genetike mi povedali ze nemusim ist,lebo mi vysli testy AFP velmi dobre,riziko downa 1:60000 a riziko raztepu 1:5000 takze tak.A ten morfologicky dopadol tiez dobre tak hadam sme zdravy,inac baby ako ste na tom s kilami ja uz mam 6 kil dokopy teraz som pribrala 3 kila za mesiac.baby vam je dobre co vam robi doktor UZV kazdu poradnu,ja som nebola uz 7 tyzdnov na UZV a este dalsie 3 si musim pockat.Som tvedava kolko bude maly vazit a ci je vsetko ok.

aronek
8. okt 2009

Ahojky, tak se zase ozývám 😉 Až na bolesti břicha, které jsou prý proto, že se natahují vazy co drží dělohu si to začínám užívat. Na triplech jsem již byla, ale výsledky nevím. Až budou, tak dám vědět 😉 Gratuliji ke zdravým mimčům, dočítala jsem jen zběžně a vypadá to že i vysoké NT není vždy jistota, že je něco špatně 😀

klara.t
9. okt 2009

Holky díky, za doplnění informací. Až to zase budu shrnovat, tak to tam doplním.
Tak jsem si volala na výsledky cukrovky a je to v pořádku. Tak jsem ráda.

jana3
9. okt 2009

Mne to NT merali v 13tt+1 a po 14tt by sa to uz zevraj merat nemalo, prave kvoli vyssim hodnotam

jana3
9. okt 2009

Mna na poradni vzdy pozrie aj doktorka, teda len brucho... a popyta sa, ako sa mam, kolko som pribrala ( inak zatial som stale -3kg), ale vzdy v cakarni cakam aspon dve hodiny...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre