Oblečenie do pôrodnice

celkom_nestastna
8. jan 2015

Prosim Vas, som uz zufala. Lekarka mi uz skor dala zoznam veci potrebnych do porodnice. O 2 tyzdne mam termin a mam velky problem.. Na tom zozname bolo ze potrebujem 2 nocne kosele so zapinanim v predu.. ja som za cely cas presla miliony obchodov v Presove a ziadnu som nenasla.prisaham len pre stare babicky a ak boli nejake aj normalne tak boli OBROVITANSKE.. cislo najmensie Sko mi bolo velke prevelke a nechcem si ani predstavit aka by mi ta kosela bola ked uz brusko mat nebudem.. To naozaj tam musim mat oblecenu koselu???.. Dneska som po tyzdnoch nasla krasne, lacne, ktore mi sadli.. ale nemali v predu gombiky :( Ja neviem uz co mam robit preboha :(

astonka
8. jan 2015

@celkom_nestastna v podstate ano lepšie je mat košelu ako pyžamo...kedže ta budu denne kontrolovat zo spodu po porode...
skus si pozriet košele v obchodoch pre tehotne-alebo už mamičky...na zapinanie v predu preto ked budes dietatko dojčit...ked bude mat gombiky je to praktickejšie..ako vytahovat tričko...

natalym
8. jan 2015

Kašli na to. Ja keď som bola v pôrodnici, nikto to neriešil. Mali košele a pyžamá všelijaké.

safranka
8. jan 2015

Moje decká sa narodili ešte na východe, košele som potrebovala viac ako dve, všetky sa mi dali rozopínať, veci som kúpila v čínskych obchodoch, kojila som dlho, tak som ich znosila, neviem, či malé nie sú, ja som mala M-L. Ako sa dá kojiť v košeli, čo sa nedá rozopnúť, ešte tak v takej na ramienka.

loliki
8. jan 2015

@celkom_nestastna pozri na nete, nocne kosele pre tehotne - alebo kojace mamicky, ide o to, aby sa ti lahko kojilo, aj ked budes oblecena. Bud su na gombiky, alebo aj s otvormi pre prsniky. Do dvoch tyzdnov si z pohodlia domova kupis nieco. 🙂

maminag
8. jan 2015

@celkom_nestastna ahoj, u nás, teda v pôrodnici, kde som rodila, nám košele dávali sestričky, boli to plátené biele košele, ale keď sme chceli, mohli sme si obliecť aj svoje, a nemuseli mať zapínanie vpredu, ale je to praktickejšie pri dojčení, aj keď nám kontrolovali, či už máme mliečko... 🙂

mariamay
8. jan 2015

@celkom_nestastna Vobec to tak neries ..koselu, aj bez gombikov si das len vtedy ked ma prist vizita, potom sa oblecies do toho v com sa citis najlepsie .ja som si dala pyzamove nohavice a tricko, v ktorom sa mi dobre kojilo .Takze kosela Ti staci jedine na vizitu..Ja som takto bola a nikto mi nepovedal ani slovo, k mojmu "outfitu" 😉

mariamay
8. jan 2015

@celkom_nestastna ..Este som zabudla dodat, ze pri prvom babu som koselu na dojcenie mala, ale pouzila som ju iba v porodnici, nikdy som ju doma nevyuzila ..ja mam radsej pyzama ako kosele 🙂

slunecko10
8. jan 2015

🙂 Hlavne nezufaj...nocnu koselu odporucaju hlavne preto, aby sa ti to tam dole po porode vetralo. A ano potrebujes viac ks, lebo sa ti moze lahko pospinit...ja som na hlavnej videla raz vonku pred obchodom figurinku s tehotenskou koselou (gombiky z oboch stran mala)...bolo to na tej strane, kde je Bata. Skus zajtra pobehat aj číňaky, urcite nieco najdes....a na modu nepozeraj, nevadi,ked bude trochu vacsia 🙂 Ja som tak hladala minuleho roku frote zupan a nikde som nemohla najst 🙂 Tak vela stastia ti prajem ku koseli aj k porodu...

kadri
8. jan 2015

@celkom_nestastna to je odporucanie, zariad sa ako citis, rozopinanie je kvoli kojeniu, kludne mozes mat pyzamo, nik ta nebude riesit. ci si das pred vizitou dolu nohavicky alebo cele pyzamove gate, to je jedno 😉 mna dokonca po tretom porode neobzerali ani raz na vizite, nemala som sitie, na krvacanie sa iba opytali. a pikoska - ciganka mala v porodnici satenovu krajkovu kratucku kosielku na ramienka a k tomu tangace s vlozkou, na tom zupanik priehladny a tak sa premavala 😝 hlavne, ze sa citila fajn 🙂

ivuska00
8. jan 2015

Ja som tiež dlho nikde nevedela nájsť, až som natrafila na kamenný obchod, kde majú veci zo Slovenky. Kúpila som L, aj keď nosím o dosť menšie 😀 ...skús popozerať takéto obchody a hlavne sa kvôli tomu nestresuj 😉

iwesska
8. jan 2015

Ty ides na modnu prehliadku tam, ci rodit? Ta kosela bude cela od krvi a najlepsie urobis ked ju potom zahodis, takze kludne aj od babicky moze byt 😀

nanka3
8. jan 2015

@celkom_nestastna ahoj, ja mam jednu, celkom novu, mne je mala cez prsia, iba som ju vyprala, ak by si chcela mozem ti ju predat

nanka3
8. jan 2015

@nanka3 je to velkost M, ja nosim 36-38, tak ak by si chcela, napis mi, a mozem aj pomerat

barbora59
8. jan 2015

@celkom_nestastna ja som mala na gombiky peknu z intimissimi

siska53
8. jan 2015

@celkom_nestastna a to vam nedaju erarne"?? Ja som mala kupene len dve na dojcenie a v porodnici som nakoniec ani tu jednu,co som si vzala, nevyuzila,lebo kazdu chvilu daco-raz pretecenie od krvi,raz od mlieka,vecne dake flaky..cize tak 4x denne asi...
Urcite zupan,papuce,ponozky a sietove gatky,plus hygiena co sa teba tyka ale kosele (nocne) by si mala automaticky dostat. Su hrozne,ale nie je ti luto,ked sa to zaspini.

katarinamarkova
8. jan 2015

@celkom_nestastna ten zoznam je len orientacny 🙂))
zober zo sebou vsetko co uznas za vhodne pre teba.
kosela so zapinanim vpredu....tie som mala na zozname aj ja....nikdy som taku nepouzila....uz len ta predstava ze ubolena po porode este aj gombiky rozopinat....veru nie - po porode som behala normalne v nocnej koseli, ktoru som pri potrebe kojit uplne normalne vyhrnula a hotovo...druhu som mala taku bavlnenu kosielku na ramienka s krasnym vystrihom, takze prsnik siel jednym tahom von 🙂
podprsenky na kojenie som tiez po prvom skusani odbojkotovala.....tlacili....nedrzali....boli vidiet cez kazde tricko......uplne super boli obycajne vystuzene podprsenky s rozopinanim vpredu 🙂 tamponiky nebolo vobec vidno, drzali tvar tych x krat vacsich prs a hlavne vyzerali normalne 🙂
asi jedine co si zo zoznamu pochvalujem su tie jednorazove poporodne gatky 🙂

nanka3
9. jan 2015

@katarinamarkova ahoj, no po pravde, neviem si predstavit kojit v porodnici tak, ze mas celu nocnu koselu vyhrnutu az k prsiam.... podla mna su kojenecke nocne kosele super, su aj take ktore nemaju gombiky, iba odhrnies a kojis.....
@mariamay prezliekat sa, ked pride vizita??? to si sa akoze 2x do dna prezliekala..... tak to mi vobec nepride pohodlne, ale kazdemu vyhovuje cosi ine.... no ja osobne nedam dopustit na kojenecku pyzamu, doma ok, tiez spim v nohavicovej pyzame a pri kojeni vyhrniem vrch a hotovo, ale aby som tak robila v porodnici, tak to mi pride maximalne nepohodlne...
@siska53 no.... tak neviem, ale mne sa nezamazala od krvi ani porodna kosela, nie to este kosela, v ktorej som lezala uz po porode, a ani moja "spolubyvajuja" ju nemala zababranu ...

siska53
9. jan 2015

@nanka3 len ja som mala sekcie...takze zoparkrat sa to stalo..no a nasledne mi obcas mlieko vytekalo..a nielen mne..viacere sme sa tam.chodili prezliekat kvoli tomu,ze sme boli mokre od mlieka.

jara24
9. jan 2015

@celkom_nestastna Pozri internetove obchody, nocne kosele na dojcenie maju takmer vsade. Aj s gombikmi, aj s otvormi.

celkom_nestastna
autor
9. jan 2015

Dakujem Vam vsetkym velmi pekne, neviem jak to je mozne, ze za dlhy cas predtym som nic nenasla, no a dnes..zazrak.. mam uz aj nocne kosielky, aj s gombikmi vpredu aj tricko cele na rozopinanie, som stastna, mozem uz aj hned porodit, dakujem lebo mi vcera este po precitani vasich komentarov dost odlahlo 🙂

michaela1711
11. jan 2015

ja som mala pri prvom len jednu košeľu v pôrodnici a najprv som nosila tie čo mi dali v pôrodnici a keď som už menej špinila tak som si dala tu moju ale lepšie je mať tie dve na vymenenie. Ja som tiež minule hľadala také košele a nemohla som nájsť Je to hrozný výber pre tie mlade mamičky ináč. Ale našla som nakoniec bola celkom pekná nosím ju aj na doma a teraz si ju asi tiež zoberiem a ešte si asi jednu pre istotu prikúpim.

radicsh
19. máj 2015

čaute, odporučam do pozornosti webstranku exkhlusive.sk kde najdete super šaty, veci, topy, tuniky aj pre tehotné ženy za veľmi rozumnu cenu a každý týždeň nova kolekcia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre