Panická porucha a začiatok tehotenstva

reabullow
25. okt 2018

Prosím vás,mám panickú poruchu 4 roky a som v začiatkoch tehotenstva.Lekarka mi ihneď vysadila všetky lieky (seroxat,helex) ako ste zvládli celé tehu s týmto problemom?

anna_maria1
25. okt 2018

a panicku poruchu z coho?

reabullow
autor
25. okt 2018

@anna_maria1
Zrejme genetika,prišlo to z ničoho nič a odvtedy som brala lieky a chodila na terapie..najhoršia býva jeseň toto počasie ..ja dufam že keď to na mňa príde tak si vždy poviem že mám bábätko v brušku a musím byt v pohode

janulka2811
25. okt 2018

Ja neviem,mas malo starosti,nudis sa,inak by si nemyslela na totalne hluposti.Moj nazor.Vsetko sa odohrava v hlave.

beky1813
25. okt 2018

Vsetky lieky vysadili naraz? Nedalo sa postupne? Ake kroky navrhuje lekarka?

beky1813
25. okt 2018

@janulka2811 aj psychicke ochorenie je ochorenie ako každé ine

anna_maria1
25. okt 2018

@reabullow nooo ono b yto bolo fajn, keby si sa takymto sposobom vedela ukludnit, ale skor by som to poistila nejakou cinnostou, ktora by ta aj zabavila aj dostavala do pohody

reabullow
autor
25. okt 2018

@anna_maria1 priateľ mi už kúpil veľké puzzle a kadečo na zamestnanie mozgu zatiaľ som úplne v pohode tak dufam že to tak bude aj naďalej 😊

reabullow
autor
25. okt 2018

@beky1813 ano všetky naraz,postupne sa vysádzať v prípade že sa ukončuje liečba v prípade tehotenstva by sa mali všetky naraz,na terapie budem chodiť naďalej a povolila mi užívať homeopatika sedatif pc

reabullow
autor
25. okt 2018

@janulka2811 nemám rada tento názor pretože kto nezažil nevie,je náročné s tým žiť a náročné s tým bojovať a ovládať to

bafka
25. okt 2018

@janulka2811 Asi ani nemáš poňatia z čoho môže táto choroba vzniknúť, ako ťažké je s tým bojovať! Sesterke zomrel ocino na rakovinu. 2 týždne sa necítil dobre, odpadol, v nemocnici o 2 dni prestal rozprávať, zistilo sa, že má rakovinu posledného štádia, o ďalšie 2 dni po zistení zomrel. Celé to trvalo 3 týždne!!!! Ja som sa z toho nevedela dlho spamätať, že môj obľúbený ujo tu zrazu nie je....a nie sesterka, 20 ročná! O mesiac po pohrebe jej bývalo zle, budila sa v noci, nemohla spávať, chytala ju zimnica. Začala sa báť chodiť von, že zomrie, do obchodu, že ju zrazí auto a zomrie, každému stále vyvolávala či sú ok, lebo sa jej zazdalo, že nie sú a bojí sa o nich....Diagnóza- panická choroba. Spôsobila to taká rýchla a bolestná smrť jej ocina. Teraz je tomu 5 rokov, je už ako tak ok, ale niekedy to na ňu príde, klepe sa, nedokáže nič spraviť. A ako to príde, tak to odíde.....
takže ak si myslíš, že táto choroba príde z nudy.....tak neviem čo si mám potom o tebe myslieť ja.

reabullow
autor
25. okt 2018

@bafka toto ma veľmi mrzí,ani nepriateľovi neprajem prežívať tieto stavy a v živote by som si nedovolila tvrdiť niekomu kto žiada o pomoc že sa len “nudí”

bafka
25. okt 2018

@reabullow asi tak. Snáď menovaná pani sa nikdy takto "nudiť" nebude. Celkovo nechápem, prečo musia niektoré ženy rýpať do čoho veľké NIČ rozumejú.
A vám držím palce, pomôcť vám na otázku neviem, ale dúfam, že všetko dobre dopadne 🙂

veronika3184
25. okt 2018

@janulka2811 toto povie len taky co nevie co je psychicka choroba. A budte radi ze ste zdrava. Lebo ak by sa Vam stalo podobne, raz mozete tieto svoje krute slova lutovat.

eliska13
25. okt 2018

@bafka vôbec jej to nevysvetľuj, keď to nezažila nemá ani poňatia ako dokáže psychika zradit a niekto má ten nervový systém dráždivejsi stačí väčší stres a hneď sa prejaví búšenie srdca, trpnutim, strachom, uzkostami
@reabullow trocha som prekvapená z toho, že Ti ich vysadila naraz, ale tak asi vie čo robit.Pre telo to je šok.ja mám PP, úzkosť, miernu depresiu, ak som dlhšie bez liekov.Brala som Seroxat aj v tehotenstve podľa mňa ste mali ísť na zníženie lieku, ale prajem Ti nech to zvládneš🙂relax, b vitamíny magnézium....hellex, že vysadila chápem, ale ten Seroxat mohla dať na mini dávku a nič by Ťa nerozkolisalo.

reabullow
autor
25. okt 2018

@bafka ďakujem veľmi krásne

reabullow
autor
25. okt 2018

@eliska13 ďakujem 😊ja som aj v podstate rada ten mi ich vysadila úplne rada by som to zvládla bez liekov aby bolo mimi úplne v poriadku ..veľmi chcem veriť že to celé zvládnem bez nejakych silných atakov a úzkostí no aj tak sa bojím toho čo ak? Čo ak príde silný atak a ja tomu podľahnem a nebudem vedieť čo so sebou

janulka2811
25. okt 2018

@beky1813 treba si ale zivot uzivat a nie sa hlupostami zaoberat.

janulka2811
25. okt 2018

@reabullow staci si dat v zivote zakladne body,ktore chcem a idem si po tom a nemam cas na hlupostami rozmyslat.
Rodina,priatelia, praca a nieje cas nad inym uvazovat 😉

janulka2811
25. okt 2018

@veronika3184 preco krute,co je krute natom vyjadrit svoj nazor a radu,vsetko sa odohrava v hlave,poznam vela takych ludi co tym trpia,no je to zbytocny stres v zivote.

eliska13
25. okt 2018

@janulka2811 to nie sú hlúposti, ale reakcia tela na veľa stresu, neventilovanie, následok autonehody, straty blízkeho ...puntickarstvo...

janulka2811
25. okt 2018

@eliska13mozne to je ale tak sa budem zaoberat niecim inym a nemysliet nad hlupostami,ktore nicia zivot.Nic nieje tak zle,aby sa to nedalo vyriesit 😉

janinka007
25. okt 2018

@janulka2811
Ty si to predstavujes ako hurvinek valku. Nechces ist robit psychiatra? Asi by si sa neuzivila. Ty si myslis, ze ludia si tie chemicke procesy, ktore ovplyvnuju psychiku nejako ovplyvnuju, reguluju...sprosta si ako kybel gitu. Daj si pozor, aby sa tebe, alebo niekomu blizkemu nic podobne nestalo, potom mu tvoje rady budu urcite velice uzitocne , ako mrtvemu zimnik.

trnavacka
25. okt 2018

@janulka2811 ano, aj to je riesenie, nic si nepripustat
ale potom mozes jedneho dna naozaj zomriet a nedokazes tomu zabranit

mala som psychicku paniku, chvalabohu je to prec
normalne som fungovala, nic si nepripustala, chodila do prace....
akurát telo ma obcas neposluchalo, v strese som hocikedy "odpadla" ale tak, ze som vnimala, pocula, ale nedokazala telo ovladat
- ked sa to stalo v praci, ok, zdvihla som sa po chvili a sla dalej, aj ked kolegovia boli zdeseni
- ked som "spadla" na prechode v krizovatke, auta nastastie pribrzdili
- ked som "spadla" pri otvarani okna na vysokom poschodi cinziaka, nastastie som zostala prevesena cez okno tak, ze som nevypadla
- ale ked som "spadla" pri soferovani auta a nedokazala ovladat telo a takmer zabila niekoho iného, bolo potrebne to riesit

netusis, o com hovoris
ak by som niekoho vdaka panike zabila, to by sa uz vyriesit nedalo

reabullow
autor
25. okt 2018

@trnavacka ja našťastie neodpadávam mávam len silnú triašku búšenie srdca tlaky neskutočne a pocit bezmocnosti pocit že umriem

janulka2811
25. okt 2018

@janinka007 a ty si tak dolezita ako hovno v zakrute ... bla bla bla ... ja som zabudla,tu vlastny nazor neuspeje,ked nieje v sulade s ostatnymi.

trnavacka
25. okt 2018

@reabullow drzim palce to zvladnut
ja som bola po 6 mesiacoch bez liekov a odvtedy ok, uz je to vyse 15 rokov

reabullow
autor
25. okt 2018

@trnavacka obdivujem ťa a prajem veľa šťastia do budúcna !😊

janulka2811
25. okt 2018

@trnavacka ved dobre,je to smutne ak mas problem,no dotycna tu pisala ako sa to zvlada,tak napisat a vyjadrit svoj nazor,nech vsetko hodi za hlavu,pretoze vsetko sa odohrava v hlave tam to zacina je podla mna rada dobra,naco sa stresovat,ako som pisala vyssie sme tu iba raz a na navsteve.

janulka2811
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka2811
25. okt 2018

@reabullow ked sq dieta narodi nebudes mat cas mysliet na hluposti,budes zaneprazdnena,potom si ani len nespomenies na taketo nieco.
No kym sa narodi,citaj literatutu o teho,nakupuj vecicky,premyslaj o mene,verim tomu,ze to nieje az tak zle ako si to beries k srdcu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre