Pôrodnica Trebišov

3 skúsenosti

Pôrodnica Trebišov má na svojom gynekologicko - pôrodníckom oddelení 40 lôžok. Približný počet novorodencov1 za rok je 900.

Kontakt

Nemocnica s poliklinikou Trebišov a.s.
Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie
SNP 1079/76
075 01 Trebišov
Oficiálne stránky pôrodnice

Primár +421 56 6660710

Predpôrodná príprava

  • prehliadka oddelenia, sály a izby pre rodičky
  • kurzy predpôrodnej prípravy, viac informácií na telefónnom čísle 056/ 6660 622

Sprevádzajúca osoba

Počas pôrodu môže rodičku sprevádzať otec alebo iná blízka osoba18.

Pôrodná sála

K dispozícii je klasická pôrodnícka posteľ, polohovateľné lôžko, pôrodná stolička a vaňa. Rodička môže odmietnuť klystír. Na zmiernenie pôrodných bolestí je možné využiť sprchu, fit loptu, hudbu, aromaterapiu či rôzne medikamenty.

Máš viac informácií alebo fotky z tejto pôrodnice. Napíš nám a pomôž nám tak rozšíriť tento Wiki článok.

Súvisiace články

Viac o pôrodnici Trebišov na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. http://tv.svetzdravia.com/oddelenia/oddelenia
  2. http://www.zzz.sk/?profil=5985
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Trebišov

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Trebišov?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
averita
22. jan 2019

Pôrod áno, novorodenecké oddelenie nie

Rada by som pridala svoju čerstvú skúsenosť. Môj pôrodný plán bol akceptovaný bez výhrad. Alternatívny pôrod, bez medikamentov, bonding po pôrode... Bohužiaľ som musela na cisársky, lebo som vraj už prenášala v 42tt. Po vybratí dieťaťa sa zistilo, že nie je prenášané, ale pravdepodobne som bola len v 39 týždni tehotenstva. Takže zbytočne uponáhľaný cisársky. Predpokladám však, že v inej pôrodnici by ma ani toľko nenechali prenášať. Personál bol super, sestričky úžasné, lekári empatickí. Cisársky odvedený na jednotku a rýchlo som sa zahojila. Oddelenie novorodenecké je už ale úplne iná kapitola. Treba si dať pozor. Porušovali môj pôrodný plán podpísaný primárkou. Napríklad dokrmovali fľaškou, čo som si neželala, pretože uprednostňujem alternatívu - cievku. Ešte doteraz mám kvôli ním problémy s kojením a neviem či neprídem o mlieko... Lekári a sestričky vám budú radiť veci, ktoré môžu uškodiť. Sú dosť nevzdelané. To čo platilo pred 50 rokmi už neplatí, WHO má nové odporúčania, no tu ich nerešpektujú. Správali sa k nám ako k nekompetentným. Nútili nás prebaľovať v postieľke, mať dieťa vkuse v perinke aj pri kojení, nemať ho pri sebe v posteli... Ak sa to niekomu takto páči, ja nemám nič proti, ale nútiť každú ženu do tohto, ak sa chce riadiť novými poznatkami jednoducho nie je fér. Celý čas som tam prerevala. Druhýkrát si pôrod v Trebišove kvôli novorodeneckému oddeleniu rozmyslím. Ostatné ženy tam podpisujú reverz a berú deti domov čím skôr a ja už rozumiem prečo.
  • Porodnické oddelenie
  • Novorodenecké oddelenie
1 poďakovanie
svea
7. dec 2017

Odporúčam

Veľmi pozitívna skúsenosť. Všetko z môjho pôrodného plánu bolo akceptované a aj dodržané. Cítila som sa tu veľmi dobre a pôrod bol pre mňa pozitívnym zážitkom (aj keď bol samozrejme náročný). Ďakujem personálu za super prístup.
0 poďakovaní
rusalkake
15. nov 2017

Skvelá voľba pre prirodzený pôrod

Jednoznačne pozitívne skúsenosti - všetko, čo je takým strašným problémom v iných slovenských pôrodniciach, bolo v Trebišove štandardom - ľubovoľná poloha v druhej dobe pôrodnej, dotepanie pupočníka, neobmedzený bonding, masáž hrádze namiesto rutinného nástrihu, ale hlavne všemožná podpora a milé správanie personálu od primára až po upratovačku.
5 poďakovaní